RSO - Radio Free America

Twórczość Richiego

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
usunięty użytkownik 4858

Re: RSO - Radio Free America

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

moje zamówienie podobno dzisiaj "skompletowali" i jutro mają wysyłać.

P.S. Tymczasem na fali niedawnego zwiększenia "medialnej popularności" Sambory, ciekawą EPkę postanowił wydać wydawca Fostera: są na niej jego wersje
One Night of Peace, World i One Light Burning.
piosenki można zakupić np tu:
https://www.amazon.de/gp/product/B07C5T ... s_sp_ps_dp
“One Light Burning, World, and One Night of Peace were written with my dear friend and sometimes bandmate Richie Sambora. He has always been a very spiritual person with an ancient wisdom in his soul.
Richie has recorded his versions of all three songs on his solo albums, and in this package, you'll hear my renditions.”

P.S.II. A recenzje w dzisiejszych czasach to tylko "recenzje". Każdy może je napisać. Więc zależy kto je pisze lub gdzie je publikuje. Np. z chęcią przeczytałbym opinię Billa Wymana na łamach Rolling Stone'a, hehe ;)
Do tej pory przeczytałem z dwie przesadzone sporo na minus, poniżej podaję link do trochę wyidealizowanej, żeby była równowaga ;D
https://0dayrox2.blogspot.com/2018/05/r ... erica.html
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: RSO - Radio Free America

Post autor: Ricky Skywalker »

Tomker pisze:A recenzje w dzisiejszych czasach to tylko "recenzje". Każdy może je napisać. Więc zależy kto je pisze lub gdzie je publikuje.
Zabrzmiało jak wrzuta :P
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
usunięty użytkownik 4858

Re: RSO - Radio Free America

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Ricky Skywalker pisze:
Tomker pisze:A recenzje w dzisiejszych czasach to tylko "recenzje". Każdy może je napisać. Więc zależy kto je pisze lub gdzie je publikuje.
Zabrzmiało jak wrzuta :P
"wrzuta"? w jakim sensie?
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: RSO - Radio Free America

Post autor: Ricky Skywalker »

W stronę recenzenta :P
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 627
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: RSO - Radio Free America

Post autor: Bon Jovi »

Na poprzedniej płycie Bruce Foster zamieścił też utwór z pierwszej płyty Richiego "The Answer" :-)
https://www.amazon.de/Reality-Game-Bruc ... 00MWPJ8JU/
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
usunięty użytkownik 4858

Re: RSO - Radio Free America

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Ricky Skywalker pisze:W stronę recenzenta :P
? :D Weź mi tu Ricky nie ściemniaj! Komplementów się domagasz, czy co? ;D
ale skoro tego potrzebujesz ;) : Twoje zdanie nt. Richiego jest dla mnie zawsze cenne, nic się nie zmieniło :)
Zresztą dokładnie tak jak napisałem "zależy kto je pisze lub gdzie je publikuje" ;) BTW - inne Twoje recki też czytam, ale na tym już skończmy komplementy, pozdro! ;D
usunięty użytkownik 4858

Re: RSO - Radio Free America

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Wczoraj dostałem info o skompletowaniu, dzisiaj od 9 rano album czekał już na odbiór. Zamawiałem w świecie książki.
Świetnie się tego słucha, ciesze się jak małe dziecko :D
Jedyny minus to, że mam chyba inna wersję niż Prezes, bo nie mam tekstów piosenek ;) Peter przyznaj się skąd masz swoją wersję z tekstami? ;D
usunięty użytkownik 4858

Re: RSO - Radio Free America

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

wrzucam ostrzejszą fotę z rozpiską kto z kim w jakim utworze :)
Obrazek
wranglerek
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 324
Rejestracja: 23 listopada 2007, o 11:12
Ulubiona płyta: All
Lokalizacja: Radom

Re: RSO - Radio Free America

Post autor: wranglerek »

Dand pisze:Dostałem info z empika, że data premiery przesunięta na 17.05 i mam podjąć decyzję czy chce czekać. Gdzie wy zamawiacie ? Na fan.pl jest ciągle data 11.05.
na merlin.pl figuruje jako produkt dostępny... i nawet taniej niż w empiku
And I blame this world for making a good man evil
It's this world that can drive a good man mad
And it's this world that turns a killer into a hero
Well I blame this world for making a good man bad
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: RSO - Radio Free America

Post autor: Ricky Skywalker »

Tomker pisze:
Ricky Skywalker pisze:W stronę recenzenta :P
? :D Weź mi tu Ricky nie ściemniaj! Komplementów się domagasz, czy co? ;D
Nie - ale Twój pierwotny tekst zabrzmiał jak "nawet taki Ricky sobie może reckę napisać, ale co z tego?" :P
Tomker pisze:ale skoro tego potrzebujesz ;) : Twoje zdanie nt. Richiego jest dla mnie zawsze cenne, nic się nie zmieniło :)
Zresztą dokładnie tak jak napisałem "zależy kto je pisze lub gdzie je publikuje" ;) BTW - inne Twoje recki też czytam, ale na tym już skończmy komplementy, pozdro! ;D
Nie potrzebowałem, ale dzięki ;) Natomiast w kwestii recki Billa Wymana z "Rolling Stone'a" - mógłbyś się rozczarować o tyle, że mogłaby być bardzo "bezpieczna". Też czasem piszę "bezpieczne" recki, kiedy trzeba z g***a bicz ukręcić, bo inaczej wytwórnia się obrazi :P W przypadku RSO szczęśliwie nie musiałem się tym przejmować ;)
Tomker pisze:Jedyny minus to, że mam chyba inna wersję niż Prezes, bo nie mam tekstów piosenek ;) Peter przyznaj się skąd masz swoją wersję z tekstami? ;D
No właśnie - skąd? Jak już mam to kupić, to niech to będzie wersja z tekstami :D

Co do listy muzyków towarzyszących - nie widzę nigdzie Darryla Jonesa i mnie to smuci :( Czyżby materiał z jego udziałem ostatecznie nie trafił na płytę?
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
Kuba80BJ
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 389
Rejestracja: 31 stycznia 2013, o 15:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: RSO - Radio Free America

Post autor: Kuba80BJ »

No i mamy premiere :D Tradycyjnie polscy dystrybutorzy dali d... i płytki brak (Tomker szczęściarz :) ) . Ja zamówiłem w Empiku i jak Dand dostałem info o przesunięciu premiery. Załamka. Nie wiem jak Wy ale ostatnim albumem z rodziny BJ/RS, który kupiłem w dniu premiery i nie było obsuwy to był chyba...Bounce!!! Polska w tym temacie jest wybitnie "punktualna". Pozostaje mi czekać (ciekawe czy będą teksty w wersji Empikowej, czy Polska dystrybucja jest z nich odarta ogólnie).

W związku z tą obsuwą nie wytrzymałem i na Spotify przesłuchałem dziś "Hellbound Train". Bardzo dobrze wykonany numer, świetne pomysły i produkcja. Dużo rzeczy się w nim dzieje w każdym kanale. No i w końcu dużo gitar i świetny wokal Richiego. Jednak sama kompozycja jest taka sobie i mnie nie porywa. Ale z racji formy pasuje do albumu dwóch wybitnych gitarzystów idealnie i fajnie zamyka płytkę :)

Ricky, myślałem, że mocniej pojedziesz z RSO :) Musiałeś się mocno powstrzymywać chyba ;) Jak większość osób, częściowo się zgadzam, częściowo nie :P Wg mnie słabe ogniwa albumu to Magic, Masterpiece, Walk With Me (zasadniczo świetny numer, szczególnie outro solo miodzio, ale nie lubie w nim tego co Ty, ten wybijany rytm w środku sprawił, że przestałem tego kawałka słuchać, live to pasuje ale w wersji studyjnej ani trochę wg mnie), Good Times i I Got You Babe. I te raczej będą miały "skip" najczęściej. Reszta jest dobra, bardzo dobra albo wybitna :D

Tomker, dzięki za wkładkę z credits. Rzuciła mi się w oczy taka ciekawostka. W "Truth" na instrumencie zwanym Duduk, gra wybitny muzyk Pedro Eustache, którego znam bardzo dobrze z jego współpracy z Hans'em Zimmer'em (którego twórczość uwielbiam, i jest moim nr 2, zaraz po Samborze wśród wszystkich artystów). Grał w zeszłym roku w Polsce na trasie Hans Zimmer Live i gra na obecnej World Of Hans Zimmer i nagrywał na wielu ścieżkach filmowych, nie tylko Hansa. To drugi "łącznik" na linii Sambora-Zimmer dla mnie, po Anne Marie Simpson. Marzy mi się, że któregoś dnia Richie i Hans razem coś nagrają (oboje mieszkają w LA, więc "never say never" :) ) Taki mini off-top ale musiałem :D
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: RSO - Radio Free America

Post autor: prezes1 »

Tomker pisze:Jedyny minus to, że mam chyba inna wersję niż Prezes, bo nie mam tekstów piosenek ;) Peter przyznaj się skąd masz swoją wersję z tekstami? ;D
Richie mi przesłał wraz z autografem i pozdrowieniami!(w pozdrowieniach było info: see You in Warsaw, not in Gdansk) ;)
A na poważnie: gdzie ja mówiłem że mam już album? Czekam jak reszta, zamówiłem przez merlin.
Myślałem że widzę teksty na tych zdjęciach co Dand wrzucił i się ucieszyłem. Dzięki za sprowadzenie mnie do parteru. ;) :)
Zobaczcie ile piosenek jest Beardena, na ilu gra na instrumentach! Po co ta cała szopka była przez lata?
Co do czekania - czekałem 4 lata, to mogę jeszcze tydzień, nic tam premierowego nie ma. Zresztą dobrze że można w ogóle to kupić w Polsce bo to jednak project dla hardcore fans i zejdzie tu ze 20 sztuk... :D Poison, zespół sto razy słynniejszy od RSO, musiałem uzupełniać w USA, kupować w komisie etc.
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: RSO - Radio Free America

Post autor: Damned »

Ten album wystarczy mi w jednej wersji, dlatego poczekam sobie parę dni, aby przekonać się jakie w ogóle są opcje do wyboru. Z tego co widzę japońskie wydanie ukaże się dopiero 20 czerwca. Marketingowcy doradzili pewnie by na razie nie ujawniać czym będzie się różnić owa wersja. Być może niczym, a może czymś co warto mieć.

Słucham sobie materiału i całkiem nieźle to wypada w tej kolejności. Co ciekawe, najbardziej lubię 2 utwory, w których śpiewa głównie Orianthi: "Blues Won't Leave Me Alone" i "Walk With Me". Czuję, że są to utwory do których będę najczęściej i najchętniej wracał. Trzecim jest epickie "Forever All the Way". Kolejny przykład na to, że czasami mniej znaczy więcej.

Chciałbym usłyszeć ten album na żywo od początku do końca, tak jak wszyscy szczęśliwcy którzy mogli być 31 października w Chicago. Jednak wolałbym, aby Richie i Ori nie poświęcali kolejnych lat na promowanie tego krążka, tylko zagrali szybko parę koncertów i ruszyli na przód z czymś nowym.

___

Z newsów: RSO nie wdarło się na listę TOP200 w żadnym kraju. Natomiast na liście albumów rockowych, udało im się zdobyć 51. pozycję w USA:
http://www.popvortex.com/music/charts/t ... albums.php

Kolejna recenzja:
Power Metal (Niemcy) 6/10
Kuba80BJ
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 389
Rejestracja: 31 stycznia 2013, o 15:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: RSO - Radio Free America

Post autor: Kuba80BJ »

prezes1 pisze:Richie mi przesłał wraz z autografem i pozdrowieniami!(w pozdrowieniach było info: see You in Warsaw, not in Gdansk) ;)
Patrz Pan, a mi napisał: "Warsaw sucks, Gdansk rocks (Anne, Pedro and Tommy told me that)" ;) Plaży nie przebijesz, w końcu oni z LA ;)
usunięty użytkownik 4858

Re: RSO - Radio Free America

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

jako fan sambory (ale tak samo było z BJ) nie wyobrażam sobie, żeby czekać z zakupem płyty (która mi się podoba!) :D :glupek2: ;) Najwyżej dokupuję kolejne wersje. Np This House mam 3 sztuki i w sumie po występie w HOF żałuję, że nie ma jeszcze jednej wersji krążka z When We Where Us :) (kompletnie do mnie nie trafiała oryginalna wersja, ale z tylnym wokalem Sambory zabrzmiała rewelacyjnie i teraz już nie sposób tego kawałka nie lubić :D) i Walls
(i od razu dodam profilaktycznie (żebym znowu potem nie musiał niepotrzebnie odpisywać nie na temat ;) ), że to nie jest żaden zarzut dla słuchaczy, którzy tak nie robią! :D To tylko - jak zawsze gdy piszę - opis moich subiektywnych odczuć i działań :) )

Z małych "zaskoczeń"... Nie chciało mi się wierzyć i dopiero jak zobaczyłem w druku na oficjalnej wersji albumu, że Bearden miał AŻ tyle wpływu na Ride i Truth, że został uwieczniony w credits... Z drugiej strony poteoryzujmy jak rewelacyjnie brzmiałby Rise, gdyby zamiast Michaela od razu pomógł w tym Bob (tak jak w torpedzie History...). Drugim "zaskoczeniem" jest stwierdzenie, że tylko Richie tworzył Night of Peace... Błąd? Różnica zdań? Smaczku dodaje fakt, że - bodajże w marcu - Foster na szybko wydał EPkę z tym własnie utworem znowu opisując ją jako wspólną kolaborację z Samborą... Ciekawie się zrobiło ;)
To, że nie będzie kolesi od Stonesów i Living Colour trochę było do przewidzenia - obstawiam, że Jones mógł zagrać góra w 1-2 piosenkach, a Calhoun jedynie zajrzeć do studia w trakcie przymiarek do Shade (notabene tworzonego też długo, zapowiadany był chyba z 3 lata)
Te info są do wyciągnięcia, ale nie ma co o nie teraz kruszyć kopii ;)

Z początku mega sceptycznie nastawiony byłem do kolejności utworów. Miałem już wcześniej wszystko oprócz 2 ostatnich utworów w dobrej jakości i wypalając płytkę stworzyłem wg mnie inną idealną kolejność. ALE ta kolejność z płyty sprawia, że nie opuszczam nielubianych przeze mnie piosenek - w tej kolejności wchodzą gładko. Wersja albumowa Peace podoba mi się bardziej - jako pasująca mocniej niż poprzednia do reszty albumu - i jedynie wymieniłbym good time na wersję "reggae". Aha, i jeszcze jedno - w moim przypadku radocha ze słuchania fizycznej oryginalnej płyty jest dużo większa niż z zakupionych mp3 czy dostanych wavów. Póki co wielki minus za pozamuzyczną sprawę... BRAK TEKSTÓW w książeczce! No i wolałbym jewel case tak jak to miało być wg niektórych sprzedawców :P Z drugiej strony taka rozkładka wizualnie prezentuje się po prostu lepiej.

Aha i jeszcze SUPER, że na okładce i grzbiecie jest opis: Richie Sambora + Orianthi, a nie tylko niewiele mówiące RSO, świetna sprawa :) )
c.d.n. :)
p.s. aha, a z tą obsuwą premiery nie ma co przesadzać, bo z tego co widzę jest w media markt, a przecież było wiadomo, że popytu na tę płytę nie ma (nawet Damned nie kupuje, co jednak jest dla mnie trochę szokiem ;)) i nie mają co zamawiać do każdego sklepu ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka i płyty”