RSO EPka #1 "Rise"

Twórczość Richiego

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: EVENo »

tribe94 pisze:Obawiam się tylko, że po krytycznym przyjęciu, jeśli ich materiał na płytę składa się z tych piosenek lub im podobnych mogą się podłamać i to będzie ich pierwsza i ostatnia płyta.
Rozmyślałem o tym i miałem przed oczami scenariusz, w którym płyta faktycznie okazuje się być niewypałem, ale duetowi przemawia to do rozsądku i w miarę rozsądnym czasie organizują drugi album - tym razem bardzo gitarowy. Patrząc jednak na nich, chyba nie mają takiego charakteru. Chyba powoli w ogóle przestają jakiś mieć. Tak jak mówisz, Richie jest człowiekiem pogubionym i cała muzyka RSO prawdopodobnie będzie tak samo pogubiona i my też będziemy pogubieni słuchając jej. Ale to tylko teoria, bo wnioski wyciągniemy za rok, gdy już wszystko co ma zostać wydane, zostanie wydane. Mam nadzieję, że nie bez powodu informacje dotyczące kolejnego materiału pojawiły się wraz z aktualnym materiałem i ta EPka miała tylko przedłużyć oczekiwanie.

Tak, przedłużyć oczekiwanie :lol:
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: prezes1 »

Dobra, strona działa, mailing dotarł. :)
Napisali że produkował Bob. Chociaż pewnie raczej poprawiał bo ciężko uwierzyć aby to on odpowiadał w całości za Masterpiece(słychać wpływ Jacksona a więc Beardena) i Good Times(zupełnie nie te klimaty dla Rocka).
3 z 5 piosenek są ok więc czekamy na drugą epkę. :)
Rycho musi praktycznie zaczynać od zera więc rozumiem to pójście w pop i komercję. Ori jest zupełnie zielona dla większości ludzi(więc ona nic nie traci).
Myślałem wcześniej że nagrają rockowe kawałki i nie będą myśleć o sławie etc. Ale chyba chcą zostać celebrytami i ikonami Kalifornii w USA niczym Bret Michaels(a może myślą o zawojowaniu świata? ;) )
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: Dand »

Ta wersja reggae niby śmieszna ale wbrew pozorom całkiem pasuje do tej piosenki, mi tam się fajnie tego słucha.
Możecie śmiało kupować przez oficjalny sklep RSO, działa bezproblemowo.
Obrazek
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: Damned »

W empiku RSO debiutuje na 46. miejscu:
http://www.empik.com/bestsellery/muzyka ... e&start=31

iTunes Worldwide:

#6 Peru
#12 Czechy
#17 Australia
#18 Dania
#19 Norwegia
#23 Brazylia
#25 UK
#44 Holandia
#47 Niemcy
#48 Szwajcaria
#52 Hiszpania
#62 USA
#73 Kanada
#83 Francja
#102 Włochy
#128 Japonia
usunięty użytkownik 4858

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

wow, po niecałych 3-ch dniach od premiery na Youtubie, Masterpiece ma już ponad 38,5 tys. wyświetleń!

Jak na nazwę grupy, która niewiele mówi i jest prawie niemożliwa do znalezienia w wyszukiwarkach to bardzo dobry wynik.
165 ocen negatywnych i ponad 2x więcej pozytywów! (420!)
Jak na najgorszą (wg większości ocen) możliwą piosenkę do promocji EPki to dobry wynik!!! :)

Teraz przydałoby się stworzyć jakies świetne Lyric Video do Rise, Take Me czy Truth...
TheRock
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 735
Rejestracja: 21 września 2006, o 14:59
Lokalizacja: Belfast

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: TheRock »

Cześć Wam.

Może ktoś mi podesłać linka na priv, bo dopiero co się obudziłem z tą Epką. Powiem szczerze, że doznałem szoku przy Masterpiece (którego nawiasem pisząc całego nie zdołałem przesłuchać). Moim zdaniem krytykowane za "popowość" Born Again to "masterpice" przy tym. Może te inne przez Was sugerowane utwory pomogą wydobyć z tego szoku. Dzięki.
...and just only rock...
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: Adrian »

Tomker pisze:wow, po niecałych 3-ch dniach od premiery na Youtubie, Masterpiece ma już ponad 38,5 tys. wyświetleń!

Jak na nazwę grupy, która niewiele mówi i jest prawie niemożliwa do znalezienia w wyszukiwarkach to bardzo dobry wynik.
165 ocen negatywnych i ponad 2x więcej pozytywów! (420!)
Jak na najgorszą (wg większości ocen) możliwą piosenkę do promocji EPki to dobry wynik!!! :)

Teraz przydałoby się stworzyć jakies świetne Lyric Video do Rise, Take Me czy Truth...
Tomker jak nie chcesz popsuć sobie nastroju to nie czytaj tego co dalej napisze...

FB: R.Sambora -> 386 522 osoby lubią to
FB: Orianthi -> 717 486 osób lubi to
Razem: 1 104 008

Informacja jest podana na obu serwisach, dodatkowo 10 tys na RSO (licze że to Ci sami fani co fani solo) + strony fanowskie Richiego i BJ + mailing.

Napisałeś, że jest 38,5 tys wyświetleń. Przy czym podejrzewam, że sam oglądałeś kilkanaście razy Masterpiece, a ja przynajmniej 4 razy.
Podzieliłbym tą liczbę optymistycznie na pół jako liczbę pojedynczych osób oglądających klip. Wychodzi, że klip obejrzało gdzieś 19 250 osób.

(1 104 008 / 19 250)x 100% = 1,74% zadeklarowanych fanów Richiego i Orianthi jest zainteresowana tym wydawnictwem.
A przecież w tym 1,74% osób jest zapewne dużo osób co kliknęło tak po prostu aby sprawdzić z ciekawości co to.

Wychodzi na to, że pomimo kilkunastu wiadomości na portalach o Samborze i Orianthi (a przecież nie tylko orginalne FB a także fanowskie i BJ), billboardzie mailingu itp to zainteresowanych projektem RSO na ten moment jest ledwie 1,5% ich fanów + kilkuset przypadkowych osób.

Osobiście dla mnie to wręcz DRAMATYCZNA liczba. A przecież to utwór skierowany na komercje i jak najszerszy odbiór. Boje się, że rozczarowanie przynajmniej części osób oglądających tym numerem przeniesie się na spadki przy następnych singlach. Myślę, że Rise, Truth i Take Me wypuszczone na promocje miałyby większą liczbę wyświetleń, ale pewnie moglibyśmy liczyć w mojej opinii na ten moment na 2x tyle wyświetleń ile Masterpiece.

Trochę negatywne spojrzenie na te liczby, ale życzyłbym sobie aby ilość wyświetleń singla RSO, Richiego czy BJ była przynajmniej 2x tyle ilu mają fanów na FB.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
usunięty użytkownik 4858

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

hehe, tak liczyć nie można, bo uznałeś, że Ori ma zupełnie innych folowersów niż Richie i należy ich zsumować :D
Równie dobrze możesz wtedy dodać fanów Boba Rocka, Beardena, a nawet BJ, bo Richie na zawsze pozostanie częścią BJ :D Suma wyjdzie Ci wtedy jeszcze bardziej kosmiczna :D

RSO to projekt o którym mało kto wie (jak widzę po naszym forum też kilka osób nie wiedziało o premierze, a zapewne mają i Ryśka i Ori na FB ;)
Do tego mało kto z fanów będzie wchodził i odsłuchiwał po kilka razy kiepskie audio z YT mając oryginalne nagrania.
Tak więc pozostaję przy mojej ocenie
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: EVENo »

Nie rzucam statystykami, ale po prostu na moje oko zainteresowanie najnowszym dokonaniem RSO jest takie, jak mówi Adrian - dramatycznie niskie. I zaczynam zastanawiać się, czy nas przypadkiem nie trollujesz, Tomker :P Naprawdę uważasz, że pasek lajk-dislajk ma dobry rezultat? Bo ja rzadko kiedy widzę tyle czerwieni w tej części JuTuba ;)
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: Adrian »

Tomker pisze:hehe, tak liczyć nie można, bo uznałeś, że Ori ma zupełnie innych folowersów niż Richie i należy ich zsumować :D
Równie dobrze możesz wtedy dodać fanów Boba Rocka, Beardena, a nawet BJ, bo Richie na zawsze pozostanie częścią BJ :D Suma wyjdzie Ci wtedy jeszcze bardziej kosmiczna :D

RSO to projekt o którym mało kto wie (jak widzę po naszym forum też kilka osób nie wiedziało o premierze, a zapewne mają i Ryśka i Ori na FB ;)
Do tego mało kto z fanów będzie wchodził i odsłuchiwał po kilka razy kiepskie audio z YT mając oryginalne nagrania.
Tak więc pozostaję przy mojej ocenie
Wiesz co. Ja Ori nie mam polajkowanej, a RS i RSO tak ;) i myślę, ze dużo fanów RS również.
Nawet idąc Twoim tokiem myślenia, to mają jakieś 800 tys różnych użytkowników.
Wychodzi 2,5 %

Wiesz co jeśli ktoś przez 3 lata nie zorientował się że Richie nagrywa i ma coś wydać i tak samo orianthi to musi mieć naprawdę gdzieś jego zbliżającą się twórczość i projekt RSO. My już informujemy od 2013 roku o nagraniach, a trafiamy to tysięcy osób. Strona, wstawki itp. to samo na innych stronach, gdzie oficjalne Fanpage mają największe oddziaływanie. Dlatego ja zostaje przy swoim ;) aczkolwiek pomysł z ekpami jest dobrym krokiem bo im więcej wydawania piosenek itp tym większa szansa, że coś trafi w punkt. Nigdy nie wiadomo co kiedy okaże się sukcesem. Ile jest utworów które stały się wielkimi hitami kilka lat po wydaniu.

ps.
A co do paska like/dislike to myśle, że klikają to głównie Ci którym się podobają i hejterzy. Myślę, że RSO nie mają hejterów, co najwyżej osoby zawiedzione i szokowane które szybko uciekają a nie szukają gdzie klika się na "Dislike".
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
usunięty użytkownik 4858

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

hehe, EVENo, naprawdę myślę, że przy takim utworze statystyka jest dobra.
Nie lubię Masterpiece, mało kto lubi ze starych fanów Richiego. Gnoją ją na jovitalku, fb Ryśka itd, a mimo to ma ponad 2 razy więcej lajków. Powtarzam: Wow, dobry wynik.
Podałem nazwę znajomym i po wpisaniu jej w wyszukiwarki nie znaleźli nic. Adrian podliczył, że RSO ma tylko 10 tys. fanów. A mimo to po 3ch dniach ponad 39,5tys wyświetleń. Powtarzam: Wow, dobry wynik.
To jest wg Ciebie trolowanie ? Serio dałbyś takiemu projektowi tysiące lajków, zero negatywów i milion wyświetleń? Kto tu troluje, przyznaj się! :D ;D
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: Ricky Skywalker »

Mnie ciekawi, gdzie są te kawałki? Będą na 2 EPce, albumie - czy wcale, wzorem "Our Secret Place"? ;) Bo wydają się lepsze od tego, co na EPce jest ;)

https://www.youtube.com/watch?v=oKgmqlb5iuU

Mam wrażenie, że fragment "Masterpiece" w innej wersji też już gdzieś kiedyś wyciekł, ale nie mogę go znaleźć...

A odnosząc się do tego, co Adrian napisał - mam wrażenie, że ta nazwa RSO im szkodzi. Skrót, który nikomu nic nie mówi. Lepiej było wydać to w najprostszy możliwy sposób - jako Richie Sambora & Orianthi, tudzież Richie Sambora/Orianthi - tak jak niegdyś Coverdale/Page, Kayah & Bregović, Kipelov/Mavrin. Dwa znane nazwiska wzbudzają ciekawość. 3 przypadkowe literki są tylko kolejnym z miliarda głupich skrótów.
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
Wojtek
I Believe
I Believe
Posty: 65
Rejestracja: 8 marca 2008, o 15:27
Lokalizacja: Wawa

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: Wojtek »

Gorąco prośba: Krótki urlop, nie było mnie na forum przez chwilę i przegapiłem sprawę z EPką.
Mógłby ktoś proszę podesłać jakieś namiary do przesłuchania?
Czytam Wasze komentarze i umieram z ciekawości...
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: Ricky Skywalker »

Jest już na Spotify normalnie dostępna :)
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
Wojtek
I Believe
I Believe
Posty: 65
Rejestracja: 8 marca 2008, o 15:27
Lokalizacja: Wawa

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: Wojtek »

Ricky Skywalker pisze:Jest już na Spotify normalnie dostępna :)
Dzięki, już słucham :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka i płyty”