RSO EPka #1 "Rise"

Twórczość Richiego

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: Ricky Skywalker »

Ciekawe, czym był inspirowany tekst "Truth"...? Wcaaaaale mi się nic nie kojarzy ;)

https://www.youtube.com/watch?v=RbmS3tQJ7Os

I tell you love, sister, it's just a kiss away
It's just a kiss away
It's just a kiss away
It's just a kiss away
It's just a kiss away
Kiss away, kiss away...
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
kikusia28
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1310
Rejestracja: 26 maja 2008, o 20:49
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: kikusia28 »

Czułam, że nowy Ryszard może mi się bardziej spodobać niż stary. I oczywiście tak jest.
Rise to jest mój nr 1. Natomiast Good Times nr 2, szkoda tylko, że nie zaprosili do tej piosenki innego rapera :D no ale trudno.
Najmniej podoba mi się Truth, gdyż ja ballady preferuję tylko u tych, których kocham.
Ori ma jednak na niego dobry wpływ (pod każdym względem!).

Dziwi mnie tylko tak pozytywne przyjęcie przez niektórych, bo te utwory to jest bardziej moja bajka niż Wasza. Powinny być zmieszane z błotem tak jak WAN.
Paulska
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 288
Rejestracja: 11 czerwca 2013, o 09:22
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Łódź / Warszawa

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: Paulska »

EVENo pisze:Poszło ;)
prezes1 pisze:Wydaje mi się że nawet dwie dobre dusze wysłały... ;)
Zdecydowanie dwie dobre dusze. :D
No i od razu wieczór w dobrym humorze.

A teraz będzie o zawartości:

Rise
Fajny opener. Z klimatem, dobrym tekstem i mocnym riffem.
W zasadzie wszystko powiedziane. Duży plus.

Masterpiece
Fajny wstęp.
W środku dobra popowa piosenka, z potencjałem ;) Całkiem udane, dynamiczne solo.
Przyjemnie się tego słucha.
A na koniec zaskakujące przejście w outro.

Truth
Brawo.
Świetnie zaśpiewane na dwa głosy.
Jest moc.
Bardzo dobry numer.

Take Me
Kawałek z bardzo osobistym tekstem.
Zanim go usłyszałem liczyłem na nieco inną muzykę... Chyba mocniejszą w wymowie... wolniejszą, trochę patetyczną, podkreślającą emocje, wyrazistą. Bo tekst jest pełen emocji.
I nie do końca podoba mi się maniera śpiewu Ryśka w pierwszych dwóch zwrotkach - dla mnie powinien wykrzyczeć cały tekst! Tak jak to robi po solo - to moim zdaniem najlepszy wokalnie fragment całej EPki.

Good Times
W pierwszym fragmencie prawie słychać tam "Sweet Home Alabama" ;)
A w wokalu Ori - LeAnn Rimes :D
Świetny numer na lato.
Tyle, że lato się skończyło :placze:
Słaby "rap"... Mogli wziąć kogoś, kto zrobiłby to lepiej ;)
W każdym razie - pomijając wartość artystyczną, chyba najsłabszą na całej EP-ce ;) , to fajny, pozytywny kawałek. Dobry na zamknięcie całości, żeby włączyć repeat all jeszcze raz.

Co niezwłocznie czynię :D

Co do wątku o zawartości albumu - z epki na album powinny trafić (no tak przynajmniej bym chciał): Rise, Truth, Take Me.

Jeszcze raz dzięki dobrym duszom za możliwość przesłuchania :D
Pozdrawiam
Paulska
Kuba80BJ
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 389
Rejestracja: 31 stycznia 2013, o 15:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: Kuba80BJ »

prezes1 pisze:Mam takie pytanie do Jacoba: jak sądzisz(jako expert) - czy album będzie zupełnie świeży? Czy też powtórzą się piosenki z epek?
In fact, I want Rise, Truth i Take me on the album! :)
Taki zwykły die-hard jak ja nie godzien jest być nazywany ekspertem ale skoro sam Prezes pyta o moje mało znaczące zdanie, z przyjmnością odpowiem ;) Nie wiem co zrobi szanowne RSO ale ja osobiście wolałbym, żeby wszystko to co trafi na EPki nie trafiło na finalny album i żeby w całości był to nowy materiał. Tym samym mielibyśmy więcej nowych piosenek w kolekcji. Jaki byłby cel wrzucania do albumu czegoś co wszyscy już by znali miesiące wcześniej, mając jeszcze sporo innych utworów w zapasie? Ale, jak już wspomniałem, ja się nie znam i obok eksperta nawet nie stałem :)
usunięty użytkownik 4858

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Dobra wiadomość dla Petera! Jak podaje "managment" zespołu większość piosenek została nagrana z Bobem Rockiem. Niestety nie dostałem niestety odpowiedzi na pytanie czy to większość z Albumu czy EPek ;D
Dema nagrywali w domu Richiego. To był pomysł Boba. Wykorzystali zwykłe pomieszczenia. Klawisze, miksery, mikrofony studyjne w kuchni, wzmachole w jadalni, w "świetlicy" z kinem domowym zestaw perkusyjny; stojaki z gitarami okupowały salon. Wow, chciałbym pomieszkać choćby z tydzień w takim domowym studiu nagrań, coś pięknego :) Dzięki temu stworzyli bardzo dużo materiału spontanicznie, bez presji czasu (ale pewnie przez to tak długo to trwało, hehe - przyp. T.). Także dzięki temu do sesji z łatwością mogli dołączać goście, którzy jak wiemy w dużej mierze są z branży muzycznej. (Pewnie "kolo od rapu" tak się wcisnął ;) ). Np. dzięki takiemu "otwartemu studio-domowi" na jednym z utworów znalazł się Krieger z Doorsów. Tworzyli nie tylko w domu. Podczas trasy po Europie z uwagi na strajki na lotnisku we Francji musieli przebyć 8 godzinną drogę w samochodzie. Richie wspomina, że wyciągnęli wtedy gitary i napisali 3 piosenki.
Jednym z faworytów duetu RSO jest znana nam już przepiękna ballada “Truth” z przesłaniem, że gdy odnajdzie się prawdziwą miłość to nic nie stanie jej na drodze... Wg Richiego piosenki są po prostu o byciu człowiekiem. O tym, że ludzie mają więcej wspólnego ze sobą niż myślą. (that' right Mr Richie, that's right...) Ori i Richie zauważali to podczas swoich występów w różnych miejscach. To wyryło się w nich jako kompozytorach, wywołało chęć przekroczenia barier językowych i gatunków muzycznych. Wow, to sporo wyjaśnia... W ten sposób grać dla ludzi, dawać im rozrywkę i tworzyć utwory, które mogłyby stać się ścieżką dźwiękową ich życia".
:)
Ostatnio zmieniony 27 września 2017, o 11:38 przez usunięty użytkownik 4858, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3515
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: prezes1 »

Kuba80BJ pisze:Taki zwykły die-hard jak ja nie godzien jest być nazywany ekspertem ale skoro sam Prezes pyta o moje mało znaczące zdanie, z przyjmnością odpowiem ;) Nie wiem co zrobi szanowne RSO ale ja osobiście wolałbym, żeby wszystko to co trafi na EPki nie trafiło na finalny album i żeby w całości był to nowy materiał. Tym samym mielibyśmy więcej nowych piosenek w kolekcji. Jaki byłby cel wrzucania do albumu czegoś co wszyscy już by znali miesiące wcześniej, mając jeszcze sporo innych utworów w zapasie? Ale, jak już wspomniałem, ja się nie znam i obok eksperta nawet nie stałem :)
Myślę tak samo. Szkoda że na albumie może nie być kilku tych piosenek. Oby Making History była! :)
Oficjalnie więc mianuję Cię ekspertem a wiedz że ja jestem prezesem(ksywka ze studiów) dłużej niż najsłynniejszy prezes w Polsce! Tak więc mogę to zrobić. ;)
Tomker pisze:Dobra wiadomość dla Petera! Jak podaje "managment" zespołu większość piosenek została nagrana z Bobem Rockiem. Niestety nie dostałem niestety odpowiedzi na pytanie czy to większość z Albumu czy EPek ;D:)
Thanx Tom! Z Beardenem pewnie powstała Masterpiece i Good Times(i osobiście tam rapował)... :D
Ponieważ masz kontakt z managementem oficjalnie mianuję się 'deputy expertem'! ;)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
usunięty użytkownik 4858

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

prezes1 pisze: Szkoda że na albumie może nie być kilku tych piosenek. Oby Making History była! :)
Na temat zawartości drugiej epki źródła niestety milczą :D No, ale pamiętajmy, że oficjalnie nie wyszła jeszcze pierwsza ;) Trzeba więc znowu uzbroić się w cierpliwość.
Wiemy tylko, że będą jedynie 2 EPki. Jeśli EP#2 miałaby mieć podobną strukturę do pierwszej, to obstawiam, że w miejsce Rise otrzymamy właśnie Make A History, w "zamiast" Truth - Walk With Me. Chyba po to je testowali na żywo...? Miejsca Good Time i Masterpiece mogą ostawić te utwory w stylu country, których próbki były prezentowane. Gdyby miało być sprawiedliwie to Ori powinna dostać 1 "solową" piosenkę w miejsce Take me. Mam nadzieję jednak, że bardzo dobre przyjęcie Take Me sprawi, że tak się nie stanie:D
Jak dla mnie najlepsze piosenki z EPek powinny znaleźć się na albumie, choćby w wersji deluxe. Fizyczna płyta to fizyczna płyta, żonglowanie mp3kami lub minisinglami/epkami nie ma dla mnie tego klimatu co odsłuch pełnowymiarowego krążka...
Kuba80BJ
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 389
Rejestracja: 31 stycznia 2013, o 15:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: Kuba80BJ »

prezes1 pisze:Myślę tak samo. Szkoda że na albumie może nie być kilku tych piosenek. Oby Making History była! :)
Oficjalnie więc mianuję Cię ekspertem a wiedz że ja jestem prezesem(ksywka ze studiów) dłużej niż najsłynniejszy prezes w Polsce! Tak więc mogę to zrobić. ;)
A zatem, zaszczycony, z przyjemnością przyjmuję od Ciebie nominację :D (od tego najsłynniejszego prezesa z radością bym odmówił ;) )
I przypomniało mi się, że jednak stałem kiedyś obok eksperta - samego Tomkera - ba, nawet z nim parę słów zamieniłem :D przed koncertem Richiego w Berlinie w 2014.
Ps. Making History też było moim faworytem ze wszystkich dotychczas przedstawionych numerów i mam nadzieję, że szybko usłyszymy wersję studyjną :)
Kuba80BJ
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 389
Rejestracja: 31 stycznia 2013, o 15:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: Kuba80BJ »

Tomker pisze:
prezes1 pisze: Szkoda że na albumie może nie być kilku tych piosenek. Oby Making History była! :)
Na temat zawartości drugiej epki źródła niestety milczą :D No, ale pamiętajmy, że oficjalnie nie wyszła jeszcze pierwsza ;) Trzeba więc znowu uzbroić się w cierpliwość.
Wiemy tylko, że będą jedynie 2 EPki. Jeśli EP#2 miałaby mieć podobną strukturę do pierwszej, to obstawiam, że w miejsce Rise otrzymamy właśnie Make A History, w "zamiast" Truth - Walk With Me. Chyba po to je testowali na żywo...? Miejsca Good Time i Masterpiece mogą ostawić te utwory w stylu country, których próbki były prezentowane. Gdyby miało być sprawiedliwie to Ori powinna dostać 1 "solową" piosenkę w miejsce Take me. Mam nadzieję jednak, że bardzo dobre przyjęcie Take Me sprawi, że tak się nie stanie:D
Jak dla mnie najlepsze piosenki z EPek powinny znaleźć się na albumie, choćby w wersji deluxe. Fizyczna płyta to fizyczna płyta, żonglowanie mp3kami lub minisinglami/epkami nie ma dla mnie tego klimatu co odsłuch pełnowymiarowego krążka...
Podoba mi się Twój tok myślenia (nie bez powodu jesteś Ekspertem :D). EPki na wersji deluxe to bardzo dobry pomysł, czyli np. wydanie dwupłytowe. Kto chce kupuje tylko co to co nowe na CD1 a zapaleńcy wersję 2CD. Wtedy byłby i wilk (jak najwięcej numerów nagranych zostaje wydane) i owca (wcześniej znane w formie fizycznej) cała :D
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3515
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: prezes1 »

Kuba80BJ pisze:I przypomniało mi się, że jednak stałem kiedyś obok eksperta - samego Tomkera - ba, nawet z nim parę słów zamieniłem :D przed koncertem Richiego w Berlinie w 2014.)
Ja zwiedzałem w tym czasie Berlin a doktor ekspert wiceprezes Tomker trzymał miejsce w kolejce dla mnie. Więc minęliśmy się jakoś(no ale przynajmniej widziałem się po koncercie z innym expertem zwanym Ricky-father Matthew) ;) :)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
usunięty użytkownik 4858

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

haha, tak, oczywiście pamiętam. Pewnie w 2018 znowu się spotkamy na koncercie Richiego i Ori :ok: :)
Kuba80BJ
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 389
Rejestracja: 31 stycznia 2013, o 15:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: Kuba80BJ »

prezes1 pisze:Ja zwiedzałem w tym czasie Berlin a doktor ekspert wiceprezes Tomker trzymał miejsce w kolejce dla mnie. Więc minęliśmy się jakoś(no ale przynajmniej widziałem się po koncercie z innym expertem zwanym Ricky-father Matthew) ;) :)
No to faktycznie wtedy tylko Ciebie nie dane mi było spotkać z listy "ekspert" i/lub "prezes" (nie licząc master eksperta Damned'a, ale jego tam nie było niestety. Byłem z nim na łączach/smsach do samego końca licząc na jego obecność) bo z Rickym to i przed koncertem się widziałem a po biegaliśmy wokół Huxleys a na koniec fotke żeśmy sobie pierdykli :D
Tomker pisze:haha, tak, oczywiście pamiętam. Pewnie w 2018 znowu się spotkamy na koncercie Richiego i Ori :ok: :)
Nie ma innej opcji. Zapraszam wszystkich prezesów i ekspertów na RSO do Gdańska ;) :P :D (prezes, nie bij, wiem że daleko i nie chce Ci sie jechać na północ, no ale... ;))

Aha, a jak już tak sobie dywagujemy o EPkach i albumie, to ja obstawiam że obie EPki będą darmowe (Spotify itp) a dopiero album będzie do kupienia i być może (fajnie by było) jako wersja deluxe. Na odpowiedzi pewnie poczekamy do nowego roku chyba, że RSO szybciej zacznie sypać w wywiadach jakie są plany (a może i w piątek już jakieś info padnie).
usunięty użytkownik 4858

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

tez myślę, że w piątek nie będzie płyty cd do kupienia, utwory raczej wrzucą do ~~~~~~~~
Ostatnio zmieniony 30 września 2017, o 22:36 przez usunięty użytkownik 4858, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3515
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: prezes1 »

Tomker pisze:haha, tak, oczywiście pamiętam. Pewnie w 2018 znowu się spotkamy na koncercie Richiego i Ori :ok: :)
Zgadza się! Oby w centrum Polski! ;) Oczywiście na Rycha w Polsce to ja pojadę wszędzie, nawet do Zgorzelca czy Suwałk! :)
BJ też do Europy zawitają next year. I teraz zależy wszystko czy stadionowe czy kryte koncerty będą grali. Jak w arenach to jest wielka szansa. Jak na stadionach to ja takiej szansy w Polsce nie widzę...(chyba że u nas w Lublinie, na 22 tys. osób ;) )
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: Ricky Skywalker »

Kuba80BJ pisze:
prezes1 pisze:Ja zwiedzałem w tym czasie Berlin a doktor ekspert wiceprezes Tomker trzymał miejsce w kolejce dla mnie. Więc minęliśmy się jakoś(no ale przynajmniej widziałem się po koncercie z innym expertem zwanym Ricky-father Matthew) ;) :)
No to faktycznie wtedy tylko Ciebie nie dane mi było spotkać z listy "ekspert" i/lub "prezes" (nie licząc master eksperta Damned'a, ale jego tam nie było niestety. Byłem z nim na łączach/smsach do samego końca licząc na jego obecność) bo z Rickym to i przed koncertem się widziałem a po biegaliśmy wokół Huxleys a na koniec fotke żeśmy sobie pierdykli :D
Ło panocku! Masz gdzieś to zdjęcie!? :)
prezes1 pisze:
Tomker pisze:haha, tak, oczywiście pamiętam. Pewnie w 2018 znowu się spotkamy na koncercie Richiego i Ori :ok: :)
Zgadza się! Oby w centrum Polski! ;) Oczywiście na Rycha w Polsce to ja pojadę wszędzie, nawet do Zgorzelca czy Suwałk! :)
BJ też do Europy zawitają next year. I teraz zależy wszystko czy stadionowe czy kryte koncerty będą grali. Jak w arenach to jest wielka szansa. Jak na stadionach to ja takiej szansy w Polsce nie widzę...(chyba że u nas w Lublinie, na 22 tys. osób ;) )
Rycha w Polsce bym się nie spodziewał, ale... może akurat ;)

A BJ i Lublin - dobra opcja. Chociaż mi cały czas po głowie Wrocław chodzi jakoś ;)
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka i płyty”