When A Blind Man Cries/Comfortably Numb

Twórczość Richiego

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grzesiek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 508
Rejestracja: 2 listopada 2006, o 09:45
Lokalizacja: Kraków

When A Blind Man Cries/Comfortably Numb

Post autor: Grzesiek »

Pewnie większość z Was słyszała doskonały cover Richiego pt. When a Blind Man Cries (oryginalnie nagrane przez Deep Purple). Można tam usłyszeć podwójne, na prawdę świetne solo.

Link:
http://www.youtube.com/watch?v=tEhojEjYSic

Ostatnio przeglądając listę najlepszych solówek zobaczyłem na pierwszym miejscu solo Davida Glimoura z utworu "Comfortably Numb" Pink Floyd. Gdy przesłuchałem solo poza zachwytem miałem też inne myśli - ale o tym za chwilę :)) . Chodzi o końcowe solo (inne solo jest także gdzieś w środku utworu)

Link:
http://www.youtube.com/watch?v=tkJNyQfAprY

Do czego zmierzam? Solówki są rażąco podobne. Nagranie Pink Floydów pochodzi z 1979 roku więc to raczej Richiego podejrzewam o "nieoryginalność" :PPPP

Co Wy o tym sądzici ;] e? ;]
Awatar użytkownika
Piotrek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 672
Rejestracja: 24 września 2005, o 19:24
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Piotrek »

Trochę chyba, a nawet nieźle pogmatwałeś, więc nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem? :P Więc;

"When a Blind Man Cries" zespołu Deep Purple pochodzi z początku lat 70-ątych. Solówka z Comfortably Numb z 1979 jak napisałeś. Richie wzorował się na utworze Deep Purple a nie Floyd'ów.
I co ma do tego nieoryginalność Richiego Sambory, skoro wykonał cover? :PPPP A wiadomo czym jest cover.

Polecam ten numer Live i solówke w wykonaniu Gilmoura; zaczyna sie w okolicach 4:50:

http://pl.youtube.com/watch?v=JWnapx502uQ

Jak masz taką możliwość, to sciągnij sobie to w dobrej jakości, a najlepiej mieć to na DVD i jeszcze do tego kino domowe. Aż ciarki przechodzą! :D
I te efekty świetlne, orgia kolorów ! xd
Hey Bon - where have all your good songs gone? ..
Awatar użytkownika
Grzesiek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 508
Rejestracja: 2 listopada 2006, o 09:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Grzesiek »

Miałem na myśli to że Sambora tworząc swoje solo do Blind Man Cries ściągnął styl a nawet całe motywy od Glimoura.

Co do linku - genialne solo :brawo: jeśli improwizował to podziwiam jeszcze bardziej. Richie w Always dawał czadu ale to co robi Glimour jest chyba jeszcze lepsze. Dzięki!
Awatar użytkownika
Bartosz231
It's My Life
It's My Life
Posty: 206
Rejestracja: 7 października 2008, o 15:39
Lokalizacja: Wolbrom

Post autor: Bartosz231 »

ale Richie i tak jest najlepszym gitarzysta na swiecie :PPPP
Awatar użytkownika
Grzesiek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 508
Rejestracja: 2 listopada 2006, o 09:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Grzesiek »

Piotrek pisze:Jak masz taką możliwość, to sciągnij sobie to w dobrej jakości, a najlepiej mieć to na DVD i jeszcze do tego kino domowe. Aż ciarki przechodzą! :D
I te efekty świetlne, orgia kolorów ! xd
Mam DVD. Oglądnąłem i muszę przyznać że czegoś takiego jeszcze w życiu nie widziałem. Tam musiała być jakaś nieziemska ekipa od światła. A Gilmour gra w taki sposób w jaki grywa czasem Sambora, to znaczy wyciskając z każdego dźwięku najwięcej ile tylko się da. Wbrew pozorom niewielu to potrafi.
Awatar użytkownika
Piotrek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 672
Rejestracja: 24 września 2005, o 19:24
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Piotrek »

Tam musiała być jakaś nieziemska ekipa od światła.
W szczególności powalił mnie synchron między muzyką, światłem i m.in tą otwierającą się kulą podczas solówki do CN :D
Ale co do całości DVD, to można zarzucić jej że kamery były trochę statyczne
A Gilmour gra w taki sposób w jaki grywa czasem Sambora, to znaczy wyciskając z każdego dźwięku najwięcej ile tylko się da. Wbrew pozorom niewielu to potraf
Mnie się jednak wydaje, że Gilmour robi to na swój sposób lepiej :P
Ale jak wiadomo każdy ma swój styl i atuty. Szkoda poprostu, że w jakimś momencie na koncertach Sambora nie może pozwolić sobie na "coś więcej"
Hey Bon - where have all your good songs gone? ..
Awatar użytkownika
Grzesiek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 508
Rejestracja: 2 listopada 2006, o 09:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Grzesiek »

Piotrek pisze:W szczególności powalił mnie synchron między muzyką, światłem i m.in tą otwierającą się kulą podczas solówki do CN
To musiało być dokładnie umówione, raczej nie była to improwizowana solówka.
Piotrek pisze:Szkoda po prostu, że w jakimś momencie na koncertach Sambora nie może pozwolić sobie na "coś więcej"
Chodziło Ci może o "coś dluzej":)? Jeśli tak to się zgadzam.
Zobacz to, jedna z najdłuższych i najlepszych na tej trasie, na prawde dal czadu (sorry za paskudna jakość):
http://www.youtube.com/watch?v=uk4D9rxa0P8
Awatar użytkownika
Piotrek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 672
Rejestracja: 24 września 2005, o 19:24
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Piotrek »

No nie mogła być całkowicie improwizowana.. Gilmour musiał pewnie wpasować swoją improwizajcę, dostosować do programu :P

A co do solówek to wydaje się, ze takich jest więcej np:

http://www.youtube.com/watch?v=R7n6kqAL ... re=related
Ciekawie zagrał w 5:40 ,fajnie wyszło.
Ogólnie to wydaje mi się, ze Sambore czasami tak emocje ponoszą, ze traci kontrole nad gitarą :P mam na myśli te szybkie "solóweczki" w solówkach na "3 dźwieki". Czasami odnosze wrażenie ze sie zapomina i ma problem z nich potem wyjść :PPPP

No i oczywiście chodziło o "coś dłużej",a wiec i "więcej". Bo bywa, że gra to co jest na albumie i koniec.
Hey Bon - where have all your good songs gone? ..
Awatar użytkownika
Grzesiek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 508
Rejestracja: 2 listopada 2006, o 09:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Grzesiek »

Piotrek pisze:Ogólnie to wydaje mi się, ze Sambore czasami tak emocje ponoszą, ze traci kontrole nad gitarą :P mam na myśli te szybkie "solóweczki" w solówkach na "3 dźwieki". Czasami odnosze wrażenie ze sie zapomina i ma problem z nich potem wyjść :PPPP
W Amsterdamie na prawdę przegiął - bujał się z gitarą jakby miała mu z rąk wylecieć :D Zresztą te solówki są bardzo porządne a np. na MSG wydaje mi się że trochę mu nie wyszło (nieczyste podciąganie itd).
Awatar użytkownika
Jovinka
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 583
Rejestracja: 9 marca 2008, o 18:10
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: Jovinka »

wg mnie to Rysiek fajnie to zagrał :D
"Sa-su-ke, słyszałem że Ty jesteś homo"----> http://www.youtube.com/watch?v=Vz3gfDaPWAk
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka i płyty”