Co chętnie czytacie ??

Wszystko co nie pasuje do pozostałych kategorii.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Awatar użytkownika
Bonjova
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1172
Rejestracja: 17 września 2005, o 09:00
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Bonjova »

Imię róży, Zdążyć przed Panem Bogiem, Tango, Mistrz i Małgorzata a najnowsza pozycja z mojej kolekcji to biografia Ala Pacino
25.05.2008 Leipzig
19.06.2013 Gdańsk
studentmibm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 582
Rejestracja: 14 maja 2006, o 16:38
Lokalizacja: Bytom

Post autor: studentmibm »

Hmmm kiedys Mastertoona, ale to naprawde kiedys jak bylem maly i glupiutki jeszcze:P bo ostatnio, czyli jakis rok wstecz:P jak wzialem jego ksiazke to mi sie plakac ze smiechu chcialo. Wszystkie jego opowiastki na jedno kopyto i pisne wg jednego schematu. Zdecydowanie bardziej wole Kinga. Taka np Desperacja czy ?owca snów to naprawde swietne ksiazki, oczywiscie dla kogos ktos lubi takie klimaty. Pozatym standartowo Dan Brown, Harlan Coben (świetne kryminały). Jednak najlepszą ksiazką jaka do tej pory przeczytałem był Cień Wiatru. Nigdy bym sie nie spodziewał ze kiedykolwiek jakakolwiek ksiazka zrobi na mnie takie wrazenie. Naprawde warto.
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

Obecnie zagłębiam się w trzecim tomie "Serii niefortunnych zdarzeń" pt. "Ogromne okno" :) Bardzo miła seria 12 książek autorstwa Lemony'ego Snicket'a. Polecam gorąco! :) Oprócz tego chętnie czytuję niektóre książki, w których potrzebna jest wybujała wyobraźnia, czyli oczywiście np. "Harry Potter". Lubię też styl Andrzeja Pilipiuka ;)
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Martuś
It's My Life
It's My Life
Posty: 128
Rejestracja: 5 maja 2007, o 12:08
Lokalizacja: Jędrzejów

Post autor: Martuś »

Harry Potter to książka, którą mogłabym czytać bez przerwy. Oprócz tego to wielkie wrażenie zrobiła na mnie książka pt. Wilk, Karoliny Bereniki Miszczuk. Lubię też książki Marty Fox. Oraz klimaty Stephena Kinga... ;)
Every time I look at you, baby, I see something new
That takes me higher than before and makes me want you more
I don't wanna sleep tonight, dreamin's just a waste of time
When I look at what my life's been comin' to
I'm all about lovin' you
Lilit
It's My Life
It's My Life
Posty: 152
Rejestracja: 3 maja 2007, o 16:39
Lokalizacja: MC

Post autor: Lilit »

Witajcie!
Moja ulubiona książka to "Wichrowe Wzgórza" Emily Bronte, przepiękna i wzruszająca opowieść o miłości Kathy i Heathcliffa, niebywały , miejscami mroczny klimat.
Polecam również film w rolach głównych grają J. Binoche i R. Fiennes, nawiasem mówiąc nie wyobrażam sobie innych aktorów , którzy potrafiliby zagrać tak wspaniale jak oni. Arcydzieło :brawo:
Awatar użytkownika
runaway80
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 42
Rejestracja: 23 listopada 2007, o 20:15
Lokalizacja: Rocklandia

Post autor: runaway80 »

Oooo ten temat przypomniał mi ,że czeka na mnie książka...Bardzo lubię książki Anne Rice, czyli tzw.Kroniki Wampirów.Teraz kończę...(i jakoś skończyć nie mogę ;/ ) "Królową Potępionych"
agnlen22
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 21
Rejestracja: 28 kwietnia 2007, o 06:09
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: agnlen22 »

Cześć. Rzadko pisze ale czytuję regularnie i jeśli chodzi o gusta ksiązkowe to mam podobne jak STUDENTMBIM. Mastertona czytywałam namiętnie X lata temu, ale D?INA do tej pory pamietam. W tej chwili Coben. CooK i Koontz.

[ Dodano: 2007-11-28, 20:21 ]
Zapaomniałam dodac Grishama - uwielbiam wszelkie thillery prawnicze szczególnie jego autorstwa.
Awatar użytkownika
Bonjova
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1172
Rejestracja: 17 września 2005, o 09:00
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Bonjova »

Ja teraz mam jazdę na książki autorstwa Jane Austin
25.05.2008 Leipzig
19.06.2013 Gdańsk
agnlen22
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 21
Rejestracja: 28 kwietnia 2007, o 06:09
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: agnlen22 »

Dziwnie sie składa, ale wiesz Bonjova, zamawiam wszystko Autin na ALLEGRO co mi podejdzie cenowo. A ze ceny nie są dośc wygórowane to trochę zamówiłam - własciwie tylko trzy - reszta Koontz i King. :lol:

[ Dodano: 2007-11-28, 21:24 ]
Szczególmie dziwnie dostałam fioła na punkcie DUMY I UPRZENIA. Ale to pewnie przez tan serial z '95 który sobie wreszcie sciagnęłam
pzdr.
Awatar użytkownika
KM
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 680
Rejestracja: 11 marca 2006, o 22:48
Lokalizacja: Toruń

Post autor: KM »

Nie wiecie nawet jak ja tęsknię do normalnej i nieprzymusowej książki! Ostatnio tylko rzeczy w rodzaju Dzieje..., Studia..., Historia..., Kult..., Podstawy... no i dla odróżnienia wczoraj - czterej muzykanci z Bremy dla maluchów (koleżanka kupiła dla chrześniaczki:) oraz nasze forum:)
A do czego bym wróciła? Do mojego ulubieńca - Neila Gaimana (fantastyka oczywiście, aktualnie trochę zekranizowana w formie filmu Gwiezdny pył, ale ja polecam najbardziej Amerykańskich bogów :), do Kinga, Pratchetta czy kanonów w stylu Dostojewskiego, Hugo czy starego dobrego Shakespeara (oczywiście TYLKO w tłumaczeniu Barańczaka). Do tego jeszcze Kapuściński, jakiś komiks (oczywiście - Gaimana) i coś z historii Bon Jovi lub zachowań erotyczno-seksualnych czy męsko-damskich i będę szczęśliwa :)
20.05.2008 - Leipzig
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa!!!
Awatar użytkownika
Kasiunia
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 585
Rejestracja: 28 września 2005, o 09:01
Lokalizacja: Świętochłowice

Post autor: Kasiunia »

Ja namiętnie czytam wszystko co mi podejdzie pod łapki, jest dostatecznie grube i nie jest biografią ani książka historyczną. Najbardziej lubię książki przygodowe, dobre kryminały, czasem fantastykę w stylu Tolkiena lub Sapkowskiego. jak mam ochotę sie odmóżdżyć to czytam romansidła :)
Również polecam Cień Wiatru (przepiękna książka).
Awatar użytkownika
magda01614
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 573
Rejestracja: 31 sierpnia 2007, o 11:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: magda01614 »

Ja również lubie Sapkowskiego, a tak to czytam książki, które mi sie same nasuną do ręki :)
"...On any other day, I'd be blue eyes cryin,
I could tell the world, 'At least I'm tryin',
The clouds are breakin',
The sun is shinin' new for me and you..."
BJbart
I Believe
I Believe
Posty: 62
Rejestracja: 24 września 2005, o 06:59
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: BJbart »

Jerzy Pilch!!

Carlos Ruiz Zafón...

Dziennik Polska Europa Świat, Rzeczpospolitą, Forbes, Times :]

A najbardziej lubię Ach jak cudowna jest Panama Jarosha ;-)
"i pokój będzie ostatnim słowem historii"
Awatar użytkownika
Jovinka
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 583
Rejestracja: 9 marca 2008, o 18:10
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: Jovinka »

Ja przez ostanie ferie przeczytałam 3 książki z serii "Zmierzch" ("Zmierzch", "Księżyc w Nowiu", "Zaćmienie") autorstwa S. Meyer i czekam na kolejną część tej książki ;] . Teraz jestem w trakcie czytania książki "Sen o nożu" autorstwa M. H. Clark (póki co książka jest fajna ;] ).
"Sa-su-ke, słyszałem że Ty jesteś homo"----> http://www.youtube.com/watch?v=Vz3gfDaPWAk
redtie
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 5
Rejestracja: 18 stycznia 2009, o 10:54
Lokalizacja: Katowice

Post autor: redtie »

O moich ulubionych książkach to dużo by mówić.. Czytam bardzo dużo i staram się z każdego gatunku, żeby wiedzieć tak naprawde co lubię a czego nie. Do moich ulubionych należą "Kroniki Wampirów" Anne Rice bez których żyć nie potrafie i wracam do nich często, Stevena Kinga też ubóstwiam. Ostatnio też maltretuje po raz kolejny książki z serii "Zmierzch" o ktorych wspomniała Jovinka (nawiasem mówiąc nowa część ma się ukazać już w przyszłym miesiącu!!! i ma mieć tyt. "Przed świtem" :jupi: ) no i "Pachnidło" Patrica Suskinda to pozycja której pominąć bym nie mogła
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”