Co chętnie czytacie ??

Wszystko co nie pasuje do pozostałych kategorii.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Awatar użytkownika
black
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
I Believe
I Believe
Posty: 71
Rejestracja: 5 listopada 2012, o 16:14
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: black »

Jeśli chodzi o ulubionych autorów to Jack Kerouac, Charles Bukowski, Szekspir, Douglas Adams, Jakub Ćwiek, Neil Gaiman, Andrzej Bursa, Kurt Vonnegut. I do tego sporo biografii/autobiografii muzyków i masa innych pojedynczych książek, ogólnie bez czytania nie wyobrażam sobie życia a moim celem zamienić dom w bibliotekę :D
Talia pisze: Aktualnie kończę autobiografię Slasha, którą zatrzymałam przez przypadek (kupiłam koleżance, ale nim jej ją wręczyłam, ta zdążyła już zakupić jeden egzemplarz dla siebie...)
I też ją szczerze polecam!
Czytałam po angielsku (tak samo zresztą jak autobiografię Duffa McKagana) zanim wyszła po polsku i faktycznie bardzo przyjemnie się czyta :D
"And on the 8th day God created rock n' roll!..."
last.fm
Awatar użytkownika
KM
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 680
Rejestracja: 11 marca 2006, o 22:48
Lokalizacja: Toruń

Post autor: KM »

black - mamy kilka wspólnych typów:). Mój ulubiony pisarz to Neil Gaiman (zwłaszcza Amerykańscy Bogowie, choć na półce mam chyba wszystkie), a ponadto kocham klasykę w rodzaju Szekspira (koniecznie w tłumaczeniu Barańczaka), Hugo czy Dickensa. Z pewnością nie pogardzę literaturą hiszpańsko - języczną, ale również autorami takimi jak Adams, Vonnegut, King, Johnson czy Kapuściński.
20.05.2008 - Leipzig
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa!!!
Miracle-BJ
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2014
Rejestracja: 7 sierpnia 2011, o 16:59
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Miracle-BJ »

Ostatnio wzięło mnie na czytanie biografii. Przeczytałam niedawno:

1). John Lennon - "Życie" - geniusz ale dziwny, zagadkowy człowiek - genialna książka
2). Elvis Presley - "Elvis" - był maszyną do robienia pieniędzy dla innych, która nie wytrzymała narzuconego przez innych tempa - cała prawda o życiu Elvisa
3). Amy Winehouse - "Amy moja córka" - relacjonuje jej ojciec jaką straszną walkę z nałogami prowadziła ta dziewczyna i niestety nie dała rady - bardzo mnie ta książka poruszyła
4). Teraz czytam o Marilyn Monroe "Blondynka" - jestem w połowie - ciekawa.

Uwielbiam czytać biografie (tylko muszą być dobrze i fajnie napisane). Przeczytałam ich baardzo dużo w swoim życiu. Polecam! :gazeta:
BJ - It's my life - Always !
Awatar użytkownika
Mkwiatek93
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1389
Rejestracja: 14 października 2012, o 21:11
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Mkwiatek93 »

Ja również uwielbiam czytać wspomnienia/biografie :)
Jedną z moich ulubionych lektur - co może się wydać dziwne - są "Rozmowy z katem" Kazimierza Moczarskiego. Ogółem interesuje mnie historia II wojny światowej, więc "Inny Świat" Herlinga-Grudzińskiego pochłonęłam zanim się dowiedziałam że to będzie moja lektura szkolna ;) Ostatnio pochłonęłam "U2 o U2" -> ciekawe wątki historyczno-obyczajowe, ale głównie o twórczości zespołu i ich ewolucji :)
Zamierzam zdobyć i przeczytać biografię Page'a, szukałam jej nawet dziś w Empiku :roll:
Hey I’m walkin’ wounded but I still believe
Learning how to fly with a broken wing...
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Mkwiatek93 pisze:Ja również uwielbiam czytać wspomnienia/biografie :)
Ogółem interesuje mnie historia II wojny światowej
To polecam "Zapiski oficera Armii Czerwonej" Sergiusza Piaseckiego. Trudny temat w kapitalnym, pełnym ironii tonie. Groteskowa powieść przedstawiona w formie pamiętnika prowadzonego od 22 września 1939 do 1 stycznia 1945

[ Dodano: 2012-12-24, 22:43 ]
specops pisze:Crichtona
A czytałeś może Micro? (Dokończone po smierci przez innego autora). Mam wszystkie Crichtona, ale nie wiem czy to warto kupić...?
Awatar użytkownika
koala555
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 310
Rejestracja: 3 czerwca 2013, o 07:01
Lokalizacja: Poznań

Post autor: koala555 »

Właśnie kończę czytać książkę jednego z moich ulubionych pisarzy - Nicholas Evans Odważni.

W książce pojawiają się postacie takie jak Gina i Tommy, jestem ciekawa, czy autor wziął ich z piosenek BJ :D
Malkolit
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 401
Rejestracja: 12 czerwca 2012, o 06:56
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Malkolit »

Uwielbiam biografie, właśnie skończyłem czytać pracę Lindy Porter o słynnej Marii Krwawej i mogę polecić. Lubię też kryminały, np. Camilli Laeckberg (niedawno dostałem "Kamieniarza" - w zasadzie to wygrałem go w konkursie, ale mniejsza z tym). No i wszelkie gazety i inne pisma, które wpadną w ręce Malkolita... :))
Sam Bora

Post autor: Sam Bora »

Zdecydowanie fantastyka!

Ostatnio w moje ręce wpadły "Męty Końca Śmiechu" Stevena Ericssona i "Zwiadowcy" Flenegana. Polecam obie. Aktualnie sięgnąłem po "Hobbita". Nie mogę jakoś zmęczyć "Bezsenności" S.Kinga. Mimo, że książka jest ciekawa. Polecam "Rockowy Armagedon" Martina. Świetnie się czyta. Łatwo "wchodzi" również "Malowany człowiek" Bretta.

Genialnie czyta się pulitzerowski "Krótki i niezwykły żywot Oscara Wao" Junota Diaza (można znaleźć w nim wzmianke o... Bon Jovi).
Za jakiś czas odświeżę być może znajomość z "Władcą pierścieni(c)" i cyklem "Pieśń lodu i ognia" Martina ( m.in. "Gra o tron". Największe wyzwanie to jednak "Monumentalna (14-tomowa) Malazańska Księga Poległych" Ericssena. Fajnie byłoby także skończyć "Patrząc jak krwawisz. Saga Guns N'Roses"...
Geminiman

Post autor: Geminiman »

Beksińscy: Portret Podwójny

Jest to biografia dwóch ludzi: ojca, malarza Zdzisława i syna, dziennikarza radiowego Tomasza. Kupiłem tę książkę, ponieważ przejawiam podobną mentalność jak ten nieżyjący od niemal 15 lat temu radiowiec, który popełnił samobójstwo w Wigilię Bożego Narodzenia.
Awatar użytkownika
Martaaa
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 333
Rejestracja: 30 grudnia 2010, o 18:58
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Martaaa »

misstwisted pisze:W gimnazjum czytałam książki o narkotykach i narkomanach. "ćpun", "Hera moja miłość", "Lot komety", "Dzieci z dworca Zoo", "Pamiętnik narkomanki" mam (albo raczej miałam) w jednym paluszku.
Jeśli ktoś może polecić mi inną dobrą książkę o tym nałogu, to z miłą chęcią powrócę do tej tematyki.
Haha ;) Dobrze wiedzieć, że nie byłam sama z tą (dziwną i niezrozumiałą przez znajomych i rodzinę) pasję czytania o narkomanach ;) Czytałam wszystkie, które tu wymieniłaś i przypomniałam sobie jeszcze jeden tytuł w tym temacie: "Stokrotka". "My, dzieci z dworca ZOO" dorwałam dopiero jakieś dwa lata temu i byłam porażona. W tej kwestii polecam artykuł, który ostatnio pochłonęłam:
http://wyborcza.pl/duzyformat/1,137937, ... s=og.likes

Ja czytam raczej wszystko co mnie w jakiś sposób zainteresuje, zaciekawi. Są tam książki obyczajowe, horrory (polecam Kinga!), zdarzają się lekkie kryminały (Chmielewka zawsze mnie doprowadza do łez ze śmiechu ;) ) zdarzają się romansidła (np.: Sparks), trochę fantastyki. ;]
samborka
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 12
Rejestracja: 7 listopada 2013, o 22:17
Lokalizacja: katowice

Post autor: samborka »

Polecam Saga Guns N Roses "Patrząc jak krwawisz" ciekawa szczegółowa biografia zespołu. Szkoda że Bon Jovi "Kiedy byliśmy piękni i młodzi nie pisana w podobny sposób:)
Samborka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”