Najlepsze Współczesne Seriale - Top10

Wszystko co nie pasuje do pozostałych kategorii.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Najlepsze Współczesne Seriale - Top10

Post autor: Adrian »

Oglądacie jakieś współczesne seriale? Przyznam się, że bardzo długo wzbraniałem się przed oglądaniem seriali (ominął mnie bum na Losty, Skazanego czy Gotowe Na Wszystko). W pewnym momencie namówiony przez znajomego zacząłem oglądać po kilka pierwszych odcinków popularnych seriali, tak aby sprawdzić czy coś mi się spodoba czy nie. No i wciągło mnie i lubię przed snem obejrzeć odcinek jakiegoś serialu. A że teraz seriale to małe dzieła sztuki i wciągają swoją fabułą, to przez kilka lat uzbierało się kilka naprawdę świetnych pozycji, które oglądam do dnia dzisiejszego.

Zapraszam o dyskusji na temat seriali powstałych po 2000 roku czyli współczesnych. Macie swoich faworytów? Polecilibyście coś?

Moje Top10
01.Breaking Bad - Absolutny nr1, a mało brakło nie przetrwałbym 1 sezonu. Podchodziłem do niego na 3 razy. Kumpel mnie namówił abym dał mu szanse i zmusił się do obejrzenia 1.5 sezonu aż się rozkręci. Tak się rozkręcił, że potrafiłem wstać i w ciągu dnia obejrzeć 7 odcinków. Niesamowicie dopracowany, ambitny, szczery ze świetnymi rozwiązaniami. Serial zachwycił naturalnością w rozwoju bohaterów na przestrzeni wszystkich 5 sezonów.Akcja trzyma w napięciu, a każdego bohatera można podziwiać jak i nienawidzić za swoje zachowanie. Z pewnością kiedyś obejrzę ponownie całość, bo warto do tego serialu wracać.

02.Kompania Braci - Bardzo dobry wojenny serial. Spielberg + Hanks to musiało wyjść coś wspaniałego. Wszystko mi się tam podoba. Taka rozszerzona wersja Szeregowca Ryana.

03.Californication - Z tym serialem będę miał wiele fajnych wspomnień. Dodawał mi fajnej pozytywnej energii. Pierwsze 4 sezony, to kupa dobrej zabawy i śmiechu. Na pewno obejrzę te sezony jeszcze raz. Gdyby serial skończył się na 4 sezonie (świetny finał) to byłoby idealnie i chyba poświęciłbym te kilka genialnych odcinków z następnych serii żeby tak było. Serial brudny, niepoprawny, nierealny, ale rozbrajający swoją bezczelnością i świetnymi dialogami. Trudno sobie wyobrazić aby Duchovny mógł zrobić lepsza postać niż Mulder, a jednak się udało. Wszystko pewnie dlatego, że Duchovny zagrał tam sam siebie. Postać sławną, luźną w obyczajach i borykającą się z seksoholizmem.

04.Detektyw - Oceniam tylko 1 sezon, bo do tak dobrym sezonie ciężko się zmusić do obejrzenia kolejnego opowiadającego zupełnie inną historie. Serial oparty jest na 2ch filarach: kapitalnym klimacie i fantastycznych kreacjach głównych bohaterów. Postacie są wyraziste na tyle, że najciekawsze są sprzeczki i dyskusje głównych bohaterów. McConaughey i Harrelson stworzyli kapitalny duet 2ch skrajnie przeciwnych postaci.

05.The Walking Dead - Ciężko było po Breaking Bad znaleźć serial który chociaż odrobinę oddałby emocje wywołane przez losy W.White'a. TWDead wypełniło lukę i dało mi nadzieję, że inne seriale też mogą zaoferować coś ciekawego. TWD jest irytujący, prostolinijny, a to co się stanie (w przeciwieństwie do BBad) można łatwo przewidzieć, ale mimo wszystko ogląda/ło się go dobrze. Pisze oglądało, bo najlepsze odcinki ma już dawno za sobą. Nadal śledzę najnowsze odcinki, ale to już nie ten sam klimat niepokoju jak kiedyś.

06.Shameless - Jest to aktualnie najchętniej oglądany przeze mnie serial. Muszę nadrobić jeszcze3 sezony, ale jestem pewien, że obejrzę je wszystkie. Kolejny z seriali łamiących poprawność polityczną dotychczasowych produkcji. Ten obnaża wszystko co zgniłe i niemoralne. Robi to jednak w sposób naturalny i pomimo że w trakcie oglądania człowiek mówi sobie, że takie akcje to tylko w filmie... to oglądanie wiadomości w TV pokazuje, że takie rzeczy dzieją się w wielu rodzinach. Przez długi czas omijałem go szerokim łukiem, bo traktowałem go jako głupi serial dla młodzieży, ale czasami warto sprawdzić zanim się coś oceni.

07.The Knick -Kolejny serial z niesamowitym klimatem. 2 sezony które można obejrzeć w jednym ciągu. Wspaniałe odwzorowanie ówczesnych czasów, świetne role i ciekawy scenariusz. Kiedyś obejrzę go jeszcze raz.
Wikingowie

08.Ripper Street - Podobnie jak The Knick ma Klimat + ciekawe historie. Nie jest tak dobry jak The Knick, ale również wciąga. Osadzony w czasy Kuby Rozpruwacza

09.Teoria Wielkiego Podrywu - pierwsze sezony głupie a zarazem śmieszne. Humor oparty na rozmowach nerdów trafił do mnie idealnie. Teraz niestety jest już kiepsko.

10.Narcos - Dzięki temu serialowi P.Escobar uzyskał sławę na cały świat. Interesujacy, intrygujący i świetnie oddający tamte czasy.

Seriale warte polecenia:
Chłopaki Z Baraków, Dolina krzemowa, House Of Cards, Mr Robots, Stranger Things, Westworld, Better Call Saul,

Seriale które mam zamiar zobaczyć:
Banshee, Pakt, Belfer, Orange is the New Black, Skins, Sześć stóp pod ziemią, Trawka, Prawo ulicy, Rodzina Soprano, Fear Of Walking Dead
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Fromasz1899
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 945
Rejestracja: 24 lutego 2013, o 14:11
Ulubiona płyta: The Circle
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Re: Najlepsze Współczesne Seriale - Top10

Post autor: Fromasz1899 »

1. Skazany na śmierć - według mnie nie ma lepszego serialu :)
2. Jak poznałem waszą matkę - najlepszy serial komediowy, uśmiałem się nie raz :)
3. The Walking Dead - mimo wielu słabych momentów nadal mój ulubiony
4. The OC - ( Życie na fali chyba po polsku)
5. ShadowHunters - (oglądam w sumie przez moją narzeczoną ale dobry klimat)
6. Fear Of Walking Dead - (słabsze od podstawki ale nadaje się w końcu to Walking Dead :D )

w sumie u mnie na tym się chyba kończy. więcej nie pamiętam ale jak sobie przypomnę to dopiszę :)
I'm still living, yeah, semper fi!

When you want to give up and your heart's about to break
Remember that you're perfect
God makes no mistakes
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: Najlepsze Współczesne Seriale - Top10

Post autor: Dand »

Adrian pisze: Seriale które mam zamiar zobaczyć:
Banshee,
Są gusta i guściki ale ten serial jest dla mnie mega ! Cechy charakterystyczne to przemoc i seks, fajna historia,ciekawe wątki, może czasem naciągany ale mnie mocno wciągnął. Także polecam.
Obrazek
teken020
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1212
Rejestracja: 24 września 2005, o 15:10
Lokalizacja: szczytno

Re: Najlepsze Współczesne Seriale - Top10

Post autor: teken020 »

ja większość tak samo jak adrian. widać zę ma dobry gust do seriali. szkoda ze nie do muzyki :lol:
It's not where we're coming from
It's how we turn from here
We know where we want to go
We just need the light to get us there
Fromasz1899
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 945
Rejestracja: 24 lutego 2013, o 14:11
Ulubiona płyta: The Circle
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Re: Najlepsze Współczesne Seriale - Top10

Post autor: Fromasz1899 »

ja szczerze mówiąc nie wiem co ludzie widzą w Grze o Tron.. obejrzałem kilka odcinków i zrezygnowałem.. nie podoba mi się wcale
I'm still living, yeah, semper fi!

When you want to give up and your heart's about to break
Remember that you're perfect
God makes no mistakes
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Re: Najlepsze Współczesne Seriale - Top10

Post autor: monjovi »

Chyba się nieco wyłamie bo nie oglądam Gry o Tron i Breaking Bad, jeśli chodzi o mój top to:

1. Person Of Interest - walka dwóch sztucznych inteligencji, przejmujących powoli władzę nad światem.
2. Hannibal - chyba nie musze opisywać, ale dla kreacji samego Madsa Mikkelsena, naprawdę warto.
3. Jessica Jones - kobiece spojrzenie na bohaterów Marvela.
4. Orange Is The New Black - świetna rozrywka, chociaż pewnie nie dla każdego.
5. Orphan Black - śledzimy losy klonów, trochę science fiction troche dramatu, trzyma w napięciu.
6. The Fall - brytyjski, klimatyczny kryminał z panem Grey'em i Gillian Anderson.

A poza tym:

Sposób na morderstwo, The Good Wife, Lucifer, Mozart in the jungle, UnReal no i moi nieśmiertelni Chirurdzy, chociaż to zaczęło przypominać perypetie Ridge'a i Bruk :)
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
Awatar użytkownika
Yossarian
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1005
Rejestracja: 5 listopada 2012, o 10:08
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Najlepsze Współczesne Seriale - Top10

Post autor: Yossarian »

Jeśli chodzi o Grę o Tron, to serial jest niczym w porównaniu z książką (choć ona też ma dużo wad - największa to wodolejstwo).
Nie znam innej książki, gdzie trzeba być tak czujnym przy czytaniu i gdzie nie ma idiotycznego podziału na "dobrych" i "złych".
Nie oglądam wielu seriali, ale jeden uwielbiam - Młody Papież. Jest piękny wizualnie, przewrotny, skłaniający do refleksji i zabawny (nie mylić z "śmieszny").
Gdyby ktoś się skusił i oburzył po pierwszym odcinku, informuję, że koniecznie trzeba obejrzeć też odcinek drugi.
Why so serious?
Fromasz1899
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 945
Rejestracja: 24 lutego 2013, o 14:11
Ulubiona płyta: The Circle
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Re: Najlepsze Współczesne Seriale - Top10

Post autor: Fromasz1899 »

Yossarian pisze:Jeśli chodzi o Grę o Tron, to serial jest niczym w porównaniu z książką (choć ona też ma dużo wad - największa to wodolejstwo).
Nie znam innej książki, gdzie trzeba być tak czujnym przy czytaniu i gdzie nie ma idiotycznego podziału na "dobrych" i "złych".
Nie oglądam wielu seriali, ale jeden uwielbiam - Młody Papież. Jest piękny wizualnie, przewrotny, skłaniający do refleksji i zabawny (nie mylić z "śmieszny").
Gdyby ktoś się skusił i oburzył po pierwszym odcinku, informuję, że koniecznie trzeba obejrzeć też odcinek drugi.
wiadomo, nie ma co skreślać seriali po pierwszym odcinku ;) czasami pierwsze wypadają źle lub kontrowersyjnie ale na tle całości nie jest źle :)
I'm still living, yeah, semper fi!

When you want to give up and your heart's about to break
Remember that you're perfect
God makes no mistakes
bramnag88
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 3
Rejestracja: 21 lutego 2017, o 00:34

Re: Najlepsze Współczesne Seriale - Top10

Post autor: bramnag88 »

Taboo z Hardym
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”