Wybory 2015

Wszystko co nie pasuje do pozostałych kategorii.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Na kogo zagłosuję:

Czas głosowania minął 8 maja 2015, o 21:23

P.Kukiz
4
31%
B.Komorowski
2
15%
A.Duda
2
15%
J.K.Mikke
2
15%
M.Ogórek
0
Brak głosów
Ktoś inny
2
15%
Nie pójdę na wybory
1
8%
 
Liczba głosów: 13

Awatar użytkownika
Yossarian
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1005
Rejestracja: 5 listopada 2012, o 10:08
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wybory 2015

Post autor: Yossarian »

oficjalne wyniki:
Andrzej Duda - 34,76 proc.,
Bronisław Komorowski - Bronisław Komorowski - 33,77 proc.,
Paweł Kukiz - 20,80 proc.,
Janusz Korwin-Mikke - 3,26 proc.,
Magdalena Ogórek - 2,38 proc.,
Adam Jarubas - 1,60 proc.,
Janusz Palikot - 1,42 proc.,
Grzegorz Braun - 0,83 proc.,
Marian Kowalski - 0,52 proc.,
Jacek Wilk - 0,46 proc.,
Paweł Tanajno - 0,20 proc.

Myślę, że przegranym jest zarówno JKM, Palikot, Jarubas i M. Ogórek. Szczerze podziwiam P. Kukiza, za ten świetny wynik, przy tak skromnych możliwościach.
Damned, obejrzałem 20 minut tego filmu, gdzie mogę potwierdzić te rewelacje? mam wrażenie, że z nim jest jak z Korwinem, który recytuje stawki podatków na początku XX wieku i nigdy nie podaje bibliografii. tu Sumliński zarzeka się, że ma "dowody", ale czytałem, że ma 2 sprawy w sądzie, gdzie w jednej się bronił, że ma "poszlaki" wskazujące winę obecnego prezydenta.
Why so serious?
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wybory 2015

Post autor: Damned »

Yossarian pisze:Damned, obejrzałem 20 minut tego filmu, gdzie mogę potwierdzić te rewelacje?
Jeżeli liczysz na to, że potwierdzenie nadejdzie z Wyborczej lub TVP, to muszę Cię zasmucić. Najlepiej sięgnąć po książkę "Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego". Ale mam nadzieję, że prędzej czy później ostatecznym potwierdzeniem dla opinii publicznej będzie trybunał stanu dla Komorowskiego.

Sumliński miał już wiele procesów, z czego wygrał 11, a przegrał zaledwie 1 (jak sam twierdzi niesłusznie). Zatem cokolwiek nie napisaliby o nim w gadzinowej prasie, jego wiarygodność nie jest w żaden sposób zachwiana.

Niedawne zeznania Komorowskiego przed sądem zakończyły się kompromitacją Głowy Państwa. Niestety TVP, TVN i Polsat, pomimo rozstawionych kamer na procesie, nie pokazały tego wydarzenia. To ma być wolny kraj? Dysponujemy jedynie takim oto zapisem z telefonu komórkowego:

[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=TZHPjcTRUNA[/BBvideo]
Awatar użytkownika
Yossarian
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1005
Rejestracja: 5 listopada 2012, o 10:08
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wybory 2015

Post autor: Yossarian »

ale tę książkę też napisał Sumliński. A kraj jest wolny, bo proces ponoć był w TV Republika ;]
Why so serious?
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wybory 2015

Post autor: Damned »

Gdyby w książce były zawarte jakiekolwiek pomówienia, czy nieprawdziwe informacje odnośnie Głowy Państwa, to w interesie prezydenta byłoby wytoczenie procesu w trybie wyborczym autorowi, bo sprawa jest wyjątkowo poważna. Dzięki temu potwierdziłby swoją niewinność i uciąłby jakiekolwiek podejrzenia. Mógłby tylko na tym zyskać. Tymczasem Komorowski unika tematu lub reaguje podejrzanie nerwowo ;)

Lektura naprawdę godna polecenia. Na zachętę wystarczy zapoznać się z recenzjami czytelników w dowolnym sklepie internetowym, np. Empiku.

A co do TV Republika, to szkoda, że są tak niezależni, że w swoim przekazie lansują jedynie słuszną partię. Nie przepadam za ich stronniczością, ale doceniam to, że patrzą władzy na ręce. Ciekaw jestem jednak, czym zajmowaliby się, gdyby tak - nie daj Boże - PiS przejęło kiedyś władzę... ale pewnie rozliczaniem ośmiu lat Platformy :D
Awatar użytkownika
Yossarian
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1005
Rejestracja: 5 listopada 2012, o 10:08
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wybory 2015

Post autor: Yossarian »

mam wrażenie, że strategią PO jest unikanie wszystkich procesów. Byłem parę lat temu na obchodach rocznicy rozpoczęcia II WŚ na Westerplatte i widziałem/słyszałem jak grupa dresiarzy zakłóciła uroczystość bluzgając ówczesnego obecnego tam premiera od najgorszych, co było bardzo przykre dla każdego kto ma minimum przyzwoitości, kultury osobistej i świadomości wagi tego dnia. Żadnego procesu nie było, mimo setek świadków i dowodów z kamer.
Why so serious?
KondZik

Re: Wybory 2015

Post autor: KondZik »

https://www.youtube.com/watch?t=10&v=_S2lbrjEXbU

Nie wiem jak to skomentować. Mnie wtedy też oszukali. Cała obecna "elita" jest do wyrzucenia. Tylko KORWiN, Kukiz i cała reszta spoza systemu. Trzeba to zmienić.
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wybory 2015

Post autor: Damned »

Yossarian pisze:mam wrażenie, że strategią PO jest unikanie wszystkich procesów. Byłem parę lat temu na obchodach rocznicy rozpoczęcia II WŚ na Westerplatte i widziałem/słyszałem jak grupa dresiarzy zakłóciła uroczystość bluzgając ówczesnego obecnego tam premiera od najgorszych, co było bardzo przykre dla każdego kto ma minimum przyzwoitości, kultury osobistej i świadomości wagi tego dnia. Żadnego procesu nie było, mimo setek świadków i dowodów z kamer.
Podczas obecnej kampanii Komorowski pozwał w trybie wyborczym Adama Hofmana za podanie informacji, której ten nie był w stanie udowodnić. Tutaj mamy znacznie większą sprawę, a prezydent milczy...

Nie da się ukryć, że znalazł się w potrzasku. Jeżeli oskarży Sumlińskiego, to zafunduje mu promocję książki. Jeżeli natomiast nie robi nic, to niejako potwierdza, że dziennikarz odkrył jego mroczne tajemnice, które od lat mają wpływ na życie nas wszystkich!

Jeżeli Komorowski byłby niewinny, to powinno zależeć mu na jak najszybszym zdyskredytowaniu tej publikacji, tak aby straciła ona jakąkolwiek wartość. Nie robi tego ani on, ani nikt z jego otoczenia.

PS. co do zakłócenia obchodów rozpoczęcia II WŚ, których byłeś świadkiem, to zgadzam się w pełni i nie popieram krzykaczy :/ nie mniej jednak, ten przykład pokazuje jakie są nastroje i jak znienawidzone są te kolejne rządy (nie tylko PO)...
KondZik pisze:https://www.youtube.com/watch?t=10&v=_S2lbrjEXbU

Nie wiem jak to skomentować. Mnie wtedy też oszukali. Cała obecna "elita" jest do wyrzucenia. Tylko KORWiN, Kukiz i cała reszta spoza systemu. Trzeba to zmienić.
Pierwszy (były) polityk Platformy, który zaczyna na poważnie i publicznie sypać kolegów... symboliczna wypowiedź.
KondZik

Re: Wybory 2015

Post autor: KondZik »

Sytuacja po I turze wyborów prezydencki.

Bardzo skracając całą myśl przede wszystkim namawiam na nie głosowanie w II turze. Dlaczego?
Ponieważ obaj panowie różnią się ale w moim odczuciu prawie niczym.
Oczywiście Duda taki ma plus, że nie należy do rządu. A minus że stoi za nim oszołom Kaczyński.

Kukiz - wielki sukces który pokazuje jak niezadowolone jest społeczeństwo i że nie chce wybierać między PO/PiS.
W sytuacji kiedy PSL ma głosy rodzin a SLD nie istnieje tworzy się miejsce na nowe ugrupowanie.
Jakie?
Na pewno nie dla KORWiN'a który jest zbyt radykalny dla przeciętnego wyborcy a publicystyczne teksty prezesa na tematy nie związane z programem partii tylko odbierają chęć niezdecydowanym.
Co by nie powiedzieć to przez prawie 50 lat ten człowiek zrobił jedno. Wychował pokolenia konserwatystów i prawicowych polityków z których jedni się sprzedali (spora część poszła zarabiać w PO i PiS zapominając o poglądach) a ci mający honor są na marginesie w UPR, KNP itp.
Kuce, lewaki i inne takie określenia powstały przez tego polityka. Część młodzieży zmusiło to do interesowania się zagadnieniami ekonomii czy wyrabiania światopoglądów co uważam że jest dobre. Do tego dojdzie doświadczenie życiowe i z pewnością wyważy się dojrzały politycznie człowiek nie splamiony komunizmem i socjalistycznymi zapędami.

Kukiz natomiast nie ma ani odpowiedniego zaplecza, ani nie jest politykiem i niestety nie jest tak bystry jak 73 letni Mikke.
Nie ma na wiele tematów własnego zdania o czym sam mówi. Kiedy zabiera głos mówi jednak sensownie i czuć, że jest to proste myślenie a nie mataczenie.
W czym jednak problem? A no w tym, że nie znamy pomysłów Kukiza na zmianę państwa, ustroju. Chce zmienić i zburzyć to co jest (tutaj stoję za nim murem) ale jak chce zbudować nowy porządek? Nie do końca wiadomo. Sam nie raz wspominał że w wiekszości kwestii ekonomicznych jak podatki zgadza się z JKM ale co tak na prawdę zaproponuje nam teraz?
Na pewno ma szansę na stworzenie własnego ruchu, gdzie przy mądrym kierowaniu nie straci za wielu zwolenników ponieważ on już wygrał w prezydenckich i koniec. Nie został prezydentem, nie dowiemy się co na prawdę kieruje Pawłem Kukizem i to działa na jego plus.
Czy ten były zwolennik PO nie okaże się zwykłym socjalistą z populistycznymi hasłami jak JOWy (większość społeczeństwa nie wiem z czym to się je, a dla sporej części nie jest to wystarczający ratunek dla Polski) ?
Tego nie wiemy.
Po małym zamieszaniu z prezesem partii KORWiN może nie chcieć się wiązać z nikim.
Możliwe że pozostawi mu to głosy obecnych wyborców.
Na pewno większość środowiska antysystemowego jak KNP, KORWiN, RN, Braun, Kowalski nie pójdzie tylko za JOWami bo większość w nie nie wierzy.
Ideałem byłaby wspólna lista gdyż szansa na zmianę byłaby ogromna. Większość chce zmienić system, chce zmiany prawa podatkowego, zmian w administracji, sejmie itd itd. Na pewno wspólnych postulatów jest więcej niż mniej ale teraz piłka należy do Pawła Kukiza, komu ją poda?
A może pobiegnie sam na bramkę. Strzeli gola i odmieni naszą rzeczywistość, a może okaże się tak jak kiedyś Ruch Palikota kolejną partią bez poglądów która nie ma zamiaru robić żadnych większych zmian.
Jedno jest pewne, sytuacja w Polsce na scenie politycznej jest bardzo interesująca i należy ją śledzić bo możliwe że staniemy przed szansą zmiany i to ogromnej.
Awatar użytkownika
Yossarian
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1005
Rejestracja: 5 listopada 2012, o 10:08
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wybory 2015

Post autor: Yossarian »

ostatnie co chciałem dodać o procesach PO, to pozwanie Hoffmana to element ciągłej przepychanki Po-PiS, myślałem raczej o procesach "zewnętrznych". Chociaż i tu był wyjątek - proces z "antykomorem". może faktycznie nie chce rozgłosu, bo ta książka to nieznana szerzej pozycja. Czy Sumliński zgłosił swoje dowody prokuraturze? pytam z niewiedzy, nie chęci prowokacji.

Co do wielkiej "pozasystemowej" koalicji to mam poważne wątpliwości. Skrajne odłamy (lewica czy prawica) uwielbia się ze sobą kłócić. Obawiam się, że zbiór takich ekscentryków nie dojdzie do porozumienia. Kolega ostatnio zarzucił mi, że o Kukizie wiem tylko to co powtarzają mainstreamowe media - JOWy. Wszedłem na jego stronę kukiz.org - tam nic więcej nie ma. przykro mi, nie będę oglądał wszystkich wywiadów których udzielił, jak chce zająć się polityką, niech się zorganizuje, wrzucić parę postulatów i plan ich wykonania do internetu nie leży poza zasięgiem jego możliwości.

Co do tego jak prowadzić politykę, polecam książki (tylko te, które sam przeczytałem):
Shogun - James Clavell;
Pieśń Lodu i Ognia - George R.R. Martin (potocznie "Gra o Tron");
Bolesław Chrobry - Antoni Gołubiew;
Książę - Niccolo Machiavelli;

jak sobie coś przypomnę to dopiszę, może też czymś zarzucicie? ;]

PS
czemu nikt nie pochwali TVNu za materiał niepopierający PO?
Why so serious?
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Re: Wybory 2015

Post autor: Agata BJ »

KondZik pisze: W sytuacji kiedy PSL ma głosy rodzin a SLD nie istnieje tworzy się miejsce na nowe ugrupowanie.
SLD póki co jeszcze istnieje, natomiast jeśli chodzi ogólnie o lewicę to pojawiają się pomysły na nową opcję - połączenie sił SLD z resztkami innych, lewicowych partii.
Osobiście mam nadzieję, że jakakolwiek lewica pojawi się w parlamencie (ktoś pisał, że PiS jest lewicowy, ale oczywiście zupełnie nie o takiej lewicy mówię..).
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
KondZik

Re: Wybory 2015

Post autor: KondZik »

Agato o jakiej lewicy myślisz?
PiS jest lewicowy gospodarczo a PO światopoglądowo. SLD nie ma miejsca w ten sposób.
Nie wiem jaka Ci się lewica marzy ale mnie żadna bo już tego za dużo.
Jeśli chcesz rozdawać niepracującym pieniądze to ja nie widzę problemu i nikt Ci tego w żadnym systemie nie zabroni. Idź i daj :)
Chcę prostych niskich podatków a nie np dochodowego gdzie z 2tys zabierają mi 200zł "bo tak".
Trzeba zmienić system a nie polityków, ktokolwiek wejdzie i nic nie zmieni w systemie to nadal będzie to samo.

Co do prezydenckich mam jeden ważny postulat jeszcze.
Pisałem, że sam bym nie głosował w II turze i to szczera prawda, ale specjalnie dla pewnej osoby wyjaśniam.
Nie wiem czy ta osoba nie chce czy nie potrafi zrozumieć mojego logicznego myślenia. I nie poddaję się pod Wasz osąd. Nie zmieni to mojej decyzji.
W II turze głosuję, nawet biorę urlop żeby zagłosować PONIEWAŻ:
umówiłem się z moim kochanym dziadkiem że On zagłosuje jesienią na KORWiN'a lub inną antysystemową opcję za to ja w II turze poprę Dudę,
Dlaczego? Dlatego, że po 1 wybory parlamentarne są ważniejsze a jeśli tego nie rozumie to niech nie czyta dalej.
Po 2 patrz 1 :P Po prostu będzie jeden głos więcej przeciw temu systemowi a i tak jeden z dwójki Komor Duda wygra a szczerze i tak i tak będzie ŹLE.
Duda jako pajac Kaczyńskiego będzie źle prowadził politykę zagraniczną (tak sądzę) ale wetował ustawy PO.
Mój dziadek głosuje na niego tylko ze względu że jak sam mówi prezydent nie powinien być z opcji rządu. Z tym się zgadzam.
Normalnie bym nie głosował, słowo honoru bo się brzydzę i jednym i drugim ale głosuję bo dałem słowo i za to będę w ważniejszych moim zdaniem wyborach miał jeden głos więcej.
Jeśli ta osoba nadal nie rozumie to przykro mi, nie potrafię prościej wytłumaczyć.
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Re: Wybory 2015

Post autor: Agata BJ »

KondZik pisze:Agato o jakiej lewicy myślisz?
PiS jest lewicowy gospodarczo a PO światopoglądowo. SLD nie ma miejsca w ten sposób.
Nie wiem jaka Ci się lewica marzy ale mnie żadna bo już tego za dużo.
Jeśli chcesz rozdawać niepracującym pieniądze to ja nie widzę problemu i nikt Ci tego w żadnym systemie nie zabroni. Idź i daj :)
Dziękuję za tę opcję..jesteś niezwykle hojny.
Każdy myśli sobie co chce. Jeśli uważasz, że na tym mi zależy, cóż - nic na to nie poradzę.
Dlatego właśnie nie lubię i rzadko rozmawiam o polityce.
KondZik pisze:Trzeba zmienić system a nie polityków, ktokolwiek wejdzie i nic nie zmieni w systemie to nadal będzie to samo.
Zgadzam się.
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wybory 2015

Post autor: Damned »

Yossarian pisze:ostatnie co chciałem dodać o procesach PO, to pozwanie Hoffmana to element ciągłej przepychanki Po-PiS, myślałem raczej o procesach "zewnętrznych". Chociaż i tu był wyjątek - proces z "antykomorem". może faktycznie nie chce rozgłosu, bo ta książka to nieznana szerzej pozycja.
No więc sam przyznajesz, że BK to prezydent Platformy Obywatelskiej, a nie Polski.
Natomiast co do Hofmana, to z tego co wiem, on od dawna nie należy do PiSu, a nawet gdyby należał, to prezydent nie może wdawać się w żadne gry partyjne czy też ewentualne stare porachunki. Co innego, gdy niezależny autor wydaje wysokonakładową książkę na jego temat...
Yossarian pisze:Czy Sumliński zgłosił swoje dowody prokuraturze? pytam z niewiedzy, nie chęci prowokacji.
Nie jestem jego rzecznikiem, ale jak na moje oko, to przeczyłoby to wnioskom zawartym w jego książce. Komorowski jest pod parasolem ochronnym, więc wytaczanie mu procesu - zwłaszcza w chwili gdy ten jest prezydentem - kompletnie mija się z celem. Dla porządku przypomnę, że w Stanach Zjednoczonych rozliczanie Nixona i jego afery Watergate trwało latami, a przecież książka Sumlińskiego ukazała się raptem miesiąc temu... To świeża sprawa. Obecnie sztab Pana prezydenta jak i sam BK zdają się być w zakłopotaniu, gdyż z każdej strony wali im się grunt pod nogami...
Yossarian pisze:polecam książki (...) może też czymś zarzucicie?
Nie koniecznie politycznie, ale gorąco polecam:

Joseph Conrad - Lord Jim
Norman Davies - Boże Igrzysko
Stefan Kisielewski - Dzienniki
Umberto Eco - Wahadło Foucaulta
Awatar użytkownika
Yossarian
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1005
Rejestracja: 5 listopada 2012, o 10:08
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wybory 2015

Post autor: Yossarian »

ech... nie wysuwam tak dalece idących wniosków, ale trudno oczekiwać, by zupełnie odciął się od partii, która wysunęła jego kandydaturę. po za tym jego prezydentura z czasem lekko dystansuje się od obecnego rządu.
Why so serious?
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wybory 2015

Post autor: Damned »

Też prawda, podczas kampanii nie wypada dystansować się od swojej rodzimej partii. Platforma to w pewnym sensie "kula u nogi" obecnego prezydenta. Jednak źródła prawdziwych problemów BK leżą gdzie indziej....

a wracając do "Niebezpiecznych związków Bronisława K.", to książka jest obecnie bestsellerem w Empiku! :brawo:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”