Wybory 2015

Wszystko co nie pasuje do pozostałych kategorii.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Na kogo zagłosuję:

Czas głosowania minął 8 maja 2015, o 21:23

P.Kukiz
4
31%
B.Komorowski
2
15%
A.Duda
2
15%
J.K.Mikke
2
15%
M.Ogórek
0
Brak głosów
Ktoś inny
2
15%
Nie pójdę na wybory
1
8%
 
Liczba głosów: 13

KondZik

Re: Wybory 2015

Post autor: KondZik »

"Prawo czy obowiązek?

Sprawa kary śmierci jest na tyle kontrowersyjna, że dzieli prawie wszystkie środowiska. Jej zwolenników i przeciwników można znaleźć wszędzie, także wśród chrześcijan. Byłoby nieporozumieniem zastanawiać się, czy kara śmierci jest moralnie dopuszczalna. Na przestrzeni wieków zrodziły się już gotowe teorie wśród chrześcijańskich autorów. Ta kwestia została jednoznacznie rozstrzygnięta.

Byłoby także nieporozumieniem twierdzić, że w nauczaniu Jana Pawła II nastąpił zasadniczy przełom. W najnowszych dokumentach Jana Pawła II nie znajdziemy jednoznacznego potępienia kary śmierci jako takiej. Papież jedynie zachęca, by odstąpić od jej wykonywania. Inną sprawą jest jej moralna dopuszczalność, a inną sens jej egzekwowania w dzisiejszych czasach.

W 56. numerze encykliki Ewangelium vitae Papież pisze: ”Wymiar i jakość kary powinny być dokładnie rozważone i ocenione, i nie powinny sięgać do najwyższego wymiaru, czyli do odebrania życia przestępcy, poza przypadkami absolutnej konieczności, to znaczy gdy nie ma innych sposobów obrony społeczeństwa. Dzisiaj jednak, dzięki coraz lepszej organizacji instytucji penitencjarnych, takie przypadki są bardzo rzadkie, a być może już nie zdarzają się wcale”.

Jednocześnie Jan Paweł II potwierdził to, co zostało sformułowane w 2267 numerze Katechizmu Kościoła Katolickiego: ”Jeśli środki bezkrwawe wystarczają do obrony życia ludzkiego przed napastnikiem i do ochrony porządku publicznego oraz bezpieczeństwa osób, władza powinna stosować te środki, gdyż są bardziej zgodne z konkretnymi uwarunkowaniami dobra wspólnego i bardziej odpowiadają godności osoby ludzkiej”.

Papież wspomina o systemie penitencjarnym. Więc z punktu widzenia katolickiej etyki nie ma żadnych przeciwwskazań, by ludzi niebezpiecznych skutecznie eliminować ze społeczeństwa za pomocą pozbawienia ich wolności. W przypadku najbardziej niebezpiecznych osobników - taka separacja powinna być skuteczna, więc dożywotnie więzienie należy uznać w wielu wypadkach za uzasadnione. "
http://www.opoka.org.pl

Ja jestem osobą wierzącą ale jestem za karą śmierci w sytuacjach pewności, a przecież niejednokrotnie nawet osoba się przyznaje do popełnienia czynu.
Dla osób takich jak Breivik ( "Anders Breivik odsiadujący wyrok 21 lat więzienia za masakrę na wyspie Utoya i zamach w Oslo, w których zabił łącznie 77 osób, skarży się na "nieludzkie warunki, w jakich odsiaduje swój wyrok". Wymienia m.in. chłodną kawę, brak mleczka, brzydki wystrój celi i kajdanki, które ranią jego nadgarstki." ) czy pedofilów którzy dodatkowo mordują i mamy pewność że to dana osoba jestem pewien swoich poglądów.
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Re: Wybory 2015

Post autor: Agata BJ »

Pomijając już całkowicie sprawę wiary chrześcijańskiej czy jakiejkolwiek innej - jak można w ogóle rozważać wykonywanie kary śmierci? Wydaje mi się, że do odpowiedzenia na pytanie czy jest ona potrzebna czy nie wystarczy minimum zdrowego rozsądku i zwykła logika.
Dla kogo byłaby ona przeznaczona? Powiecie pewnie, że dla osób, które popełniły jakieś ogromne przestępstwa - gwałciciele, zabójcy itd. Tylko czy zastanawialiście się kiedyś czy to jest faktycznie dobre wyjście? Moim zdaniem zupełnie NIE. Śmierć dla gwałciciela jest ukróceniem jego cierpień. Człowiek, który dopuścił się tak bardzo złego czynu powinien za niego odpowiedzieć, poświęcić w zamian część swojego życia, ale nie całkowicie je oddać. Osoba taka staje się odpowiednio ukarana poprzez wieloletni pobyt w więzieniu, w środowisku niesprzyjającym normalnemu prowadzeniu życia.

Wracając jednak na moment do religii. Jeśli ktokolwiek uważa się za Chrześcijanina i osobę wierzącą i popierającą słowo Boga to JAK W OGÓLE można pomyśleć o tym, że kara śmierci jest dobra? Przecież Bóg nie pozwala nam samym decydować o tym kiedy odejdziemy. O tym może decydować tylko On sam. Czyż nie takie są założenia tej religii? Piąte przykazanie, o ile mnie pamięć nie myli, mówi - NIE ZABIJAJ. Czym innym jest kara śmierci?

Dodatkowo widziałam, że ktoś przytaczał Stary Testament. Czy wiecie, że w ST jest też napisane, że kobieta podczas menstruacji jest nieczysta i nie należy przebywać w jej towarzystwie, nie można dotykać przedmiotów, których ona dotknęła, a po zakończeniu menstruacji należy odczekać tydzień zanim będzie ona ponownie czysta? Nie sądzę, żebyście się panowie do tego stosowali :P
Wiele zapisów ST nie jest w użyciu od lat.
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
KondZik

Re: Wybory 2015

Post autor: KondZik »

""A gdyby ktoś bliźniego swego umyślnie zasadziwszy się podstępem zabił, i od ołtarza Mego weźmiesz go - i zabijesz!". (ks.Wyjścia, XXI, 14)."

Nawet bawiąc się w tą naszą śmieszną demokrację gdzie rządzi większość wybierając z bilbordów i krawatów to ponad połowa Polaków jest za karą śmierci.

Breivik oczywiście jest w Norwegii gdzie nie ma nawet dożywocia więc jak będzie grzeczny to wyjdzie po 25latach za zabicie 77 osób.
Cytując JKM powiedz mi co byś zrobiła gdyby skazany na dożywocie zabił następną osobę w więzieniu. Drugie dożywocie?

Nikomu nie życzę takiej sytuacji ale gdyby ktoś skrzywdził moje dziecko czy moją żonę to pewnie sam bym go zatłukł. Na świecie dzieją się tak straszne rzeczy dokonywane przez potwory a nie ludzi a tłumaczy się to chorobami psychicznymi. A tak w ogóle to kto ma płacić za np 50 lat życia takich ludzi w więzieniu? Obywatele? Dlaczego?

No cóż prawdą jest że się uwsteczniamy i gospodarczo i społecznie...

ps. "śmierć dla gwałcicielem jest ukróceniem jego cierpień" tekst dnia
Pewnie ze w więzieniu zgwałcą go 200 razy ale to życia dziecka np nie przywróci. Kara śmierci również ale mamy pewność że więcej czegoś takiego nie popełni.
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Re: Wybory 2015

Post autor: Agata BJ »

Skoro tak to może od razu przywróćmy niewolnictwo? Stosujmy zasadę "oko za oko"? Jeśli uważasz, że to chrześcijańskie to ktoś bardzo źle Cię poinformował.
A gdzie zasada "Będziesz miłował Pana Boga swego (...) a bliźniego swego jak siebie samego"? Nieważna? A "Jeśli cię ktoś uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi"? Też nieważna? Jeśli tak jest to co stoi nam na przeszkodzie by zacząć stosować też zasady z Księgi Kapłańskiej:
- "nie będziesz nosił ubrania utkanego z dwóch rodzajów nici"
- "nie będziecie obcinać w kółko włosów na głowie"
- "nie będziesz golił włosów po bokach brody"
- "nie będziecie się tatuować"
Czy te zasady również uważasz za odpowiednie i odgórne bo są w Piśmie Świętym? Oczywiście, pojawiła się tam też śmierć, ale zdecydowanie religia krzyczy najgłośniej by "miłować bliźniego jak siebie samego". Uważasz, że mamy prawo decydować o czyjejś śmierci? Jeśli naprawdę uważasz się za Chrześcijanina to powinieneś wiedzieć, że żaden człowiek takiego prawa nie posiada i nigdy posiadać nie będzie.
KondZik pisze:Cytując JKM powiedz mi co byś zrobiła gdyby skazany na dożywocie zabił następną osobę w więzieniu. Drugie dożywocie?
ODIZOLOWANIE. Absolutna izolacja od społeczeństwa. Jedzenie, toaleta i zamknięty pokój. To jest największa kara jaką człowiek może dać drugiemu człowiekowi.
A jeśli śmieszy Cię, że śmierć to ukrócenie cierpień to.. nie wiem co mogę Ci na to powiedzieć, jeśli tego nie rozumiesz.
KondZik pisze:A tak w ogóle to kto ma płacić za np 50 lat życia takich ludzi w więzieniu? Obywatele? Dlaczego?
A kara śmierci byłaby oczywiście darmowa i tylko raz na 100 lat? Też płacono by z pieniędzy obywateli, a nie z powietrza.

W życiu Chrześcijanina najważniejsze powinno być dziesięć przykazań. Uczy się ich już w szkole podstawowej. Jeśli postępujesz według nich lub chociaż się starasz - jesteś Chrześcijaninem. Jeśli szukasz innych rozwiązań - nie nazywaj się nim.
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
KondZik

Re: Wybory 2015

Post autor: KondZik »

do usunięcia = 2 razy to samo
Ostatnio zmieniony 3 maja 2015, o 00:14 przez KondZik, łącznie zmieniany 1 raz.
KondZik

Re: Wybory 2015

Post autor: KondZik »

Czyli wg Ciebie nie jestem Katolikiem :)
No cóż Twoje zdanie. Każdy ma prawo mieć własne mimo że czasem bzdurne (nie mówię do Ciebie tylko ogólnie).
https://www.youtube.com/watch?v=Kl8CPkKBifg

Ciekawe, taki katolicki kraj a tylu zwolenników kary śmierci.

A co do finansowania to jeśli porównujesz utrzymywanie kogoś przez 50 lat za zabójstwo np 10 osób z premedytacją i gość się do tego przyznaje a skazanie go na karę śmierci to nie wiem jak z Tobą dyskutować. Jeśli uważasz że to tyle samo kosztuje to cóż...

Wracając do bliższych nam problemów wkurza mnie jak słyszę o 75mln na integrację Romów.
Im szybciej nastąpi zmiana ustroju i odsunięcie polityków i urzędników od naszych pieniędzy tym lepiej. Inaczej nie wyobrażam sobie i wyjadę stąd a na pewno postaram się żeby moje dzieci mogły żyć np w Kanadzie. Gdzieś gdzie człowiek jest wolny i ma możliwość ŻYĆ a nie przeżyć.
Tylko prawica może nas uratować ale to dopiero jesienią.
Teraz prezydentem zostanie Komorowski. W I turze głosuję na JKM tylko dlatego, żeby miał dobry prognostyk na parlamentarne. A w II turze pewnie zagłosuję na Dudę który i tak przegra. Duda jest z PiS więc jest po prostu socjalistą z elementem prawicowych poglądów na światopoglądowe kwestie. Będzie jak Lechu czy Jarek robił wrogów dookoła mimo że to nie w interes państwa, pomoże Ukrainie która ma nas w dupie i możemy za to beknąć. No ale jedyny plus że będzie blokował ustawy PO. Podwyższenia wieku emerytalnego dziś by nie było gdyby nie dupowaty Komorowski. Bronek czy należy do agentury czy nie to nie mi oceniać, chociaż powiązania są dość dziwne.
Dla mnie większość z tych ludzi od 89r powinno siedzieć. Lustracja w 92 została zablokowana i niestety nasze pokolenia muszą żyć w postkomunie.
Zwróćcie uwagę nawet na taką rzecz jak finansowania kampanii. Duda, Komorowski mają nasze pieniądze na to, wydają ogromne sumy. Kiedy antysystemowi mogą wydać jakieś śmieszne kwoty a reszta może być uzbierana od ludzi.
M.in. stąd od 25 lat mamy te same partie i tych samych ludzi. Wedrzeć się tam jest prawie niemożliwe. Ludźmi steruje tv która jest ustawiona pod rządzących. Dodatkowo tworzymy sztuczną zamianę czyli straszymy PO PiSem i odwrotnie. Partia dochodząca do władzy zwiększa liczbę urzędników i to drastycznie tym samym mając przyszłych wyborców (urzędnicy plus ich rodziny i znajomi).
Tak wygląda demokracja w Polsce. Pozdrawiam serdecznie zwolenników demokracji o której mają pojęcie z TVP.
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Re: Wybory 2015

Post autor: Agata BJ »

Nie wyrażałam w poprzednim poście swojego zdania, tylko podałam czyste fakty. Nie oceniam Ciebie i Twojej chrześcijańskości. To tylko i wyłącznie dotyczy Twojego sumienia ;)

Co do reszty to zauważ proszę, że w większości spraw się zgadzamy (patrz na mój pierwszy post w tym temacie). Ja po prostu oddam głos na kogo innego niż Ty bo mam oprócz powyższych jeszcze inne wymagania. Osobiście obawiam się takich ludzi jak JKM, dlatego mojego głosu nie dostanie. Na szczęście każdy ma prawo zagłosować na kogo chce.
Nie wiem kogo pozdrawiasz mówiąc o TVP, ale przyłączam się do pozdrowień ;)
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Wybory 2015

Post autor: Adrian »

Nie wiem czy to dobry temat na dyskusję o karze śmierci czy religii.

Kara śmierci - Nie. Taka osoba powinna do końca życia pracować na rodziny którym zaszkodziła + na obywateli.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
KondZik

Re: Wybory 2015

Post autor: KondZik »

Ciesze się że doszliśmy do porozumienia :)
Ja szanuje Twoje poglądy Agato a z tym TVP to było rzucone w powietrze tak do ogółu.

Co do pomysłu Adriana z pracą więźniów to zdecydowanie jestem na tak.
Kiedyś rozmawiałem z jednym gościem i stwierdził że więźniowie powinni pracować np przy odtwarzaniu rowów melioracyjnych żeby znowu powódź nas nie zaskoczyła. Trzeba się przed czasem zabezpieczyć a nie dumnie nosić worki na wały. I z tym się zgadzam, to pomijana a ważna kwestia. A przy okazji więźniowie zarobią na swoje życie.
KondZik

Re: Wybory 2015

Post autor: KondZik »

"Projekt ustawy zasadniczej zaprezentowany przez kandydata na prezydenta zakłada między innymi odebrania prawa do głosu osobom, które są zatrudnione i utrzymywane przez państwo.


W wyborach nie będą brały udziału osoby, które są na garnuszku państwa, zarówno urzędnicy, wojskowi, policjanci czy osoby pobierające zasiłki od państwa. Jeżeli mamy mieć demokrację, to głosować mogą Ci którzy płacą podatki, a nie ci którzy biorą pieniądze od państwa. To jest rzecz niesłuchanie ważna. Nowa konstytucja ograniczy też liczbę urzędników i liczbę osób stanowiących prawo - wyjaśniał Janusz Korwin-Mikke. - Przyjęliśmy przedwojenną liczbę posłów 444, ale to i tak nie ma większego znaczenia, bo oni będą zbierali się tylko raz do roku. Przewidujemy znaczne zmniejszenie liczy senatorów do 32. Powinna powstać też jedenastoosobowa Rada Stanu, która wspólnie z Senatem i prezydentem, stanowiliby prawo."

Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Re: Wybory 2015

Post autor: Agata BJ »

Adrian pisze:Nie wiem czy to dobry temat na dyskusję o karze śmierci czy religii.
Rozmawiamy o wyborach prezydenckich, a kandydaci poruszają te właśnie tematy. Dlatego są one tu jak najbardziej na miejscu.
Adrian pisze:Kara śmierci - Nie. Taka osoba powinna do końca życia pracować na rodziny którym zaszkodziła + na obywateli.
DOKŁADNIE!
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
teken020
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1212
Rejestracja: 24 września 2005, o 15:10
Lokalizacja: szczytno

Re: Wybory 2015

Post autor: teken020 »

dobry pomysł z tym pracowaniem, zamiast wyroku śmierci. no chyba że nie będzie chciał pracować, to wtedy kula w łeb.

I jeszcze jedno. Przypomnijcie sobie kto głosował za ustawą 1066..
It's not where we're coming from
It's how we turn from here
We know where we want to go
We just need the light to get us there
Awatar użytkownika
misstwisted
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 973
Rejestracja: 16 marca 2011, o 18:51
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Wybory 2015

Post autor: misstwisted »

Mi jest łatwiej napisać na kogo nie zagłosuję i tak zrobię, a na karcie oddam głos zgodny ze swoimi przekonaniami. Zatem nie zagłosuję na pewno na:

1. Janusza - z tego powodu, że jego słowa trzeba strasznie rozłożyście analizować i domyślać się "co autor miał na myśli". Może i część jego poglądów mi się podoba, ale do końca nie wiem czego ten człowiek tak naprawdę chce, jest niejasny. Poza tym prezydent moim zdaniem powinien emanować respektem, a nie rebelianckim zdziczeniem.

2. Ogórek - no kurczę, chyba każdy rozumie i nie muszę się rozpisywać?

3. Komorowski - jego nazwisko wypowiedziane przywołuje mi przed oczy obraz takiego smefa Ciamajdy, który zawsze coś spartaczy - nieważne czy na swoją niekorzyść czy na niekorzyść obywatela. Porządził, nic mu się nie udało, ale takiego prezydenta też nie potrzebuję. :)
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wybory 2015

Post autor: Damned »

Yossarian pisze:Damned, wiem, że ST dopuszcza karę śmierci, ale gdy kobieta pochwycona na cudzołóstwie zgodnie z prawem ma zostać ukamienowana, Jezus zapobiega temu. cytuję portal Opoka:
Dopóki więc istnieje realna alternatywa karania zbrodniarzy za najbardziej drastyczne przestępstwa - dotkliwego i niepobłażliwego! - w normalnie funkcjonującym państwie nie ma miejsca dla kary śmierci.
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/F/FE ... ierci.html#
No więc nawet Jezus, wiedział, że nie można równoważyć morderstwa i cudzołóstwa ;)
Przypominam, że cudzołóstwem jest także seks przedmałżeński...
Adrian pisze:Kara śmierci - Nie. Taka osoba powinna do końca życia pracować na rodziny którym zaszkodziła + na obywateli.
Na pierwszy rzut oka brzmi to ciekawie. Ale trzeba pamiętać, że jakiekolwiek prace na, czy poza terenem zakładu karnego, przysługują jedynie wzorowym więźniom, a nie tym którzy odsiadują najcięższe wyroki. Wyjście poza zakład karny to przywilej. Poza tym, co zrobić ze zbrodniarzem, który podczas takowych ewentualnych prac zamorduje kolejną osobę? Kto ma płacić za jego utrzymanie w izolacji?

Czy morderca Prezydenta, zasługuje na to, aby okryć się sławą w więzieniu i doczekać czasu, gdy będzie mógł czytać o sobie w podręcznikach do historii? Czy człowiek, który wejdzie do przedszkola i zamorduje dzieci Wasze i Waszych sąsiadów, zasługuje by pracować przy rowach melioracyjnych i śmiać się w twarz przechodniom? Wystarczy odrobina wyobraźni, by uznać istnienie Kary Śmierci za zasadne. Akurat w tej kwestii powinniśmy brać przykład z Amerykanów. Swoją drogą, gdzie była nasza polska demokracja, gdy znoszono karę śmierci w 1998 roku, skoro zarówno wtedy, jak i dziś, większość Polaków ją popiera.
KondZik

Re: Wybory 2015

Post autor: KondZik »

Damned pisze:Swoją drogą, gdzie była nasza polska demokracja, gdy znoszono karę śmierci w 1998 roku, skoro zarówno wtedy, jak i dziś, większość Polaków ją popiera.
Cóż mam dodawać. Bardzo dobrze napisane. Ale cóż, niech ludzie dalej wierzą w demokrację. Każda niewygodna dla rządzących sprawa jest przemilczana, przegłosowana a referendum przeprowadzane tylko wtedy gdy wiedzą że wyjdzie na ich. Ja np mam dość być czyimś niewolnikiem a rano/ wieczorem wychodząc/ wracając z pracy patrzeć jak dwóch policjantów stoi i gania ludzi bo przeszli na migającym zielonym. No cóż... Ja w takim świecie nie chcę żyć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”