Wybory 2015

Wszystko co nie pasuje do pozostałych kategorii.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Na kogo zagłosuję:

Czas głosowania minął 8 maja 2015, o 21:23

P.Kukiz
4
31%
B.Komorowski
2
15%
A.Duda
2
15%
J.K.Mikke
2
15%
M.Ogórek
0
Brak głosów
Ktoś inny
2
15%
Nie pójdę na wybory
1
8%
 
Liczba głosów: 13

Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Re: Wybory 2015

Post autor: Agata BJ »

A co powiecie o programie Palikota? Pytam bo widzę, że nikt jeszcze nie wspomniał. Tylko kulturalnie :D
Obrazek
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
KondZik

Re: Wybory 2015

Post autor: KondZik »

Palikot jechał i nadal próbuje jechać na opodatkowaniu Kościoła co się podoba wielu ludziom.
Przestał flirtować z odmieńcami ale gość dla mnie nigdy nie był ani prawdziwy ani za mądry.
Pomysły z darmowym internetem i gumkami dla wszystkich niech sobie wsadzi w kieszeń, jak to powiedział mu kiedyś młody z młodzież polska "to po co pracować?".
Niech się państwo nie wpieprza w życie ludzi a nie zabiera kasę i rozdaje (oczywiście mniej bo trzeba opłacić urzędników).

Fajnie że Agata wrzuciła program. Bo o programach powinniśmy rozmawiać a nie kto z kim śpi i czy woli blondynki czy brunetki.
Program jak to zwykle bywa populistycznie, Palikot ma co zrobi ale nie mówi JAK chce to zrobić. Puste slogany. Dla mnie gość jesienią pożegna się z naszą polityką (chyba że ktoś go przyjmie do siebie).
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Re: Wybory 2015

Post autor: Agata BJ »

KondZik pisze:Program jak to zwykle bywa populistycznie, Palikot ma co zrobi ale nie mówi JAK chce to zrobić. Puste slogany. Dla mnie gość jesienią pożegna się z naszą polityką (chyba że ktoś go przyjmie do siebie).
To tylko skrócona grafika :) Aby poznać jego program szczegółowo należy zapoznać się z większą liczbą materiałów i jego własnych wypowiedzi, dlatego nie oceniajmy programu po tej jednej grafice, która akurat wpadła mi w oko. Jeśli jesteś ciekawy to tu są filmy na temat jego programu: https://www.youtube.com/watch?v=Mf0_3Tf ... sPSv8ziypy . Także slogany sloganami, a szczegóły są dostępne, jeśli chce się je znaleźć.
Uważam, że bez potrzeby robi się z Kukiza psychola, z Ogórek pustą Barbie, a z Palikota wariata. Każdy z nich ma coś do powiedzenia. Wystarczy chcieć się z tym zapoznać. Uważam, że nie należy oceniać nikogo po tym co głupiego mógł zrobić w przeszłości (Palikot) ani też po wyglądzie (Ogórek) czy po tym, czym zajmował się wcześniej (Kukiz). Zanim odda się głos powinno się rzetelnie wysłuchać co mają do powiedzenia TERAZ.
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
teken020
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1212
Rejestracja: 24 września 2005, o 15:10
Lokalizacja: szczytno

Re: Wybory 2015

Post autor: teken020 »

czyli wg. Ciebie jak teraz kiszczak, czy zmarły jarulez kandydowali z hasłami "zmienimy polske na lepsze" to nie ważne co zrobili w przeszłości, tylko co mowią teraz. No nic tylko głosować :D
Polsce potrzeba Króla, a nie jakaś demokracja (której i tak nie mamy ;p) gdzie tępi, ogłupiali i zmanipulowani przez media wybierają kto ma rządzić..

Proponuję zapoznać się dogłębnie ideologiami politycznymi i na czym polegają, do czego dążą. Takich jak komunizm (bronek, miler)), faszyzm (PO) socjalizm (palipłot, kaczor), liberalizm, konserwatyzm, liberalny konserwatyzm (korwin). itp.
Obecnie mamy nowoczesny komunizm. Gdzie gałęzie gospodarki z największymi możliwościami zysku są zarezerwowane tylko dla państwowych spółek, a jak są jakieś prywatne, to i tak jest to podpucha. A wszystkie prywatne firmy i tak są zależne od państwa. każdą firme mogą zamknąć jak ktoś im podadnie (Roman Kluska) Gdzie mamy mase telewizji, radia itp. ale każda stacja musi się podporządkowywać, bo jak nie to cofamy koncesje i nara. Ludziom się wydaje żyje w wolnym państwie. a tak naprawdę nawet nie wiedzą jak bardzo są zniewoleni, nawet umysłowo.
Powojenne pokolenie (te które całe życie było pod wpływem propagandy socjalistyczno komunistycznej) pomału wymiera. Znaczna większość młodszego pokolenia 20-35 na otwarte oczy i wie co się dzieje. za 20 lat albo polski nie będzie, albo nastanie normalność. szkoda tylko że dla mnie juz wtedy będzie za pozno, zeby cokolwiek osiągnąć..
It's not where we're coming from
It's how we turn from here
We know where we want to go
We just need the light to get us there
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wybory 2015

Post autor: Damned »

Palikot to typ spod ciemnej gwiazdy. Wystarczy rozejrzeć się kto go popiera(ł)... Kiszczak, Jaruzelski, Urban, Kwaśniewski i kto tam jeszcze. Jego Ruch, to niespójny programowo, ani ideologicznie niewypał. Cokolwiek nie napisałby teraz w swoim programie, nie warto mu wierzyć. Ten człowiek walczy obecnie jedynie o przetrwanie. Głosował za podniesieniem wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn. Dziwie się, że jest jeszcze ktoś skłonny mu zaufać. Nawet jeżeli bliskie są mu poglądy lewicowe.

Poza tym, cała ta jego walka z Kościołem przybrała mało elegancki charakter. Można nie chodzić do kościoła, można nie wierzyć w Boga tego czy jakiegokolwiek innego i w Polsce włos Ci z tego powodu z głowy nie spadnie, jednak oparcie swojego motta politycznego na uderzaniu w podstawy tradycji polskiej, to samobój, strzał w stopę Narodu. Palikotowi i jego zwolennikom warto przypomnieć, że Polska powstała na skutek przyjęcia Chrztu.

Co do Kukiza, to nie bardzo rozumiem skąd bierze się to jego wysokie poparcie. Facet naprawdę nie ma do zaoferowania nic, poza tymi jednookręgowymi mandatami wyborczymi. Czy to ma być szczyt naszych potrzeb? Szanuję Kukiza i lubię go jako muzyka, ale potrzebuję prezydenta który się szerzej specjalizuje i ma więcej do zaoferowania swoją osobą.

PS. Przypominam, że dzisiaj o 20:25 w TVP1 odbędzie się debata prezydencka, w której wezmą udział wszyscy kandydaci oprócz Komorowskiego. Myślę, że warto to obejrzeć i wyrobić sobie ostateczną opinię.
M

Re: Wybory 2015

Post autor: M »

Damned pisze:Palikot to typ spod ciemnej gwiazdy. Wystarczy rozejrzeć się kto go popiera(ł)... Kiszczak, Jaruzelski, Urban, Kwaśniewski i kto tam jeszcze. Jego Ruch, to niespójny programowo, ani ideologicznie niewypał. Cokolwiek nie napisałby teraz w swoim programie, nie warto mu wierzyć. Ten człowiek walczy obecnie jedynie o przetrwanie. Głosował za podniesieniem wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn. Dziwie się, że jest jeszcze ktoś skłonny mu zaufać. Nawet jeżeli bliskie są mu poglądy lewicowe.

Poza tym, cała ta jego walka z Kościołem przybrała mało elegancki charakter. Można nie chodzić do kościoła, można nie wierzyć w Boga tego czy jakiegokolwiek innego i w Polsce włos Ci z tego powodu z głowy nie spadnie, jednak oparcie swojego motta politycznego na uderzaniu w podstawy tradycji polskiej, to samobój, strzał w stopę Narodu. Palikotowi i jego zwolennikom warto przypomnieć, że Polska powstała na skutek przyjęcia Chrztu.

Co do Kukiza, to nie bardzo rozumiem skąd bierze się to jego wysokie poparcie. Facet naprawdę nie ma do zaoferowania nic, poza tymi jednookręgowymi mandatami wyborczymi. Czy to ma być szczyt naszych potrzeb? Szanuję Kukiza i lubię go jako muzyka, ale potrzebuję prezydenta który się szerzej specjalizuje i ma więcej do zaoferowania swoją osobą.

PS. Przypominam, że dzisiaj o 20:25 w TVP1 odbędzie się debata prezydencka, w której wezmą udział wszyscy kandydaci oprócz Komorowskiego. Myślę, że warto to obejrzeć i wyrobić sobie ostateczną opinię.
Damned, Palikot to (myślę, że nie tylko moim zdaniem), figurant, ktoś kto narobi troszkę szumu, pobłaznuje i... co się z tym wiąże odwróci uwagę od innych spraw. Nie wierzę, że taki (ujmijmy to) biznesmen męczył się w Platformie dla zabawy. Gość z całą pewnością głupi nie jest i oceniając go jedynie powielasz ogólny osąd na jego temat, stworzony zresztą na PEWNE potrzeby. W gruncie rzeczy facet NIGDY nie miał władzy sprawczej w polityce więc nie wiemy "co by było gdyby". Mi akurat pomysł z opodatkowaniem Kościoła itd. się podoba mimo, iż nie jest to główny problem w naszym kraju i Janusz P. nie powinien takiej bzdury umieszczać w swoim "programie". Zatem... znowu chodzi o deal. To jedynie "sztuczny tłok".

Wybory prezydenckie są w gruncie rzeczy, hm, mało ważne... Bardziej skupiam się na wiarygodności przyszłych wyborów parlamentarnych. W prawdziwość i uczciwość [sic!] poprzednich zwyczajnie nie wierzę. To smutne, gdy uświadamiasz sobie - do czego słusznie nawiązał taken - że to w gruncie rzeczy nie jest wolny kraj. Tutaj rządzą lobbyści. Taken, Pan Sienkiewicz chyba dobitnie zobrazował w zeszłym roku aktualny stan Państwa Polskiego.
Awatar użytkownika
Yossarian
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1005
Rejestracja: 5 listopada 2012, o 10:08
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wybory 2015

Post autor: Yossarian »

Damned, na debacie zabraknie jeszcze pani Ogórek.
Kwaśniewski dobrze powiedział w wywiadzie, że Janusz Palikot zmarnował swoją szansę nie wprowadzając niczego znaczącego w ramach komisji Przyjazne Państwo.
rozumiem o co Ci chodzi mówiąc, że Polska powstała na skutek przyjęcia chrztu, jednak to chyba nie jest najlepsze sformułowanie. serdecznie polecam Ci epopeję Bolesław Chrobry Antoniego Gołubiewa. Lektura długa, ale w większości bardzo ciekawa. po wojnie była bardzo popularna, dziś została niestety zapomniana.
Why so serious?
KondZik

Re: Wybory 2015

Post autor: KondZik »

Argument że Palikot nie sprawował władzy jest dla mnie strasznie naciągany. Raz że o wielu tak można powiedzieć (np Mikke, który był raz w 92 i chciał zlustrować tą bandę więc na +) a drugie że był w PO, był z TR jako opozycja (bardzo cienka zresztą bo krakali tak jak cała reszta).

Wybieranie Palikota to dla mnie już totalny upadek. Tzn jak ktoś ma lewicowe poglądy to niech sobie na niego głosuje ale ja zdecydowanie wolę w prawo.

Wielu moich znajomych również głosuje na Kukiza i nie mam nic przeciwko temu człowiekowi ale jak sam mówi on o wielu sprawach pojęcia nie ma.
Na prezydenta nadaje się tak jak i ja (no trochę naciągam bo ja wiem jeszcze mniej :P) ale szczerze ciężko wybrać kogokolwiek.
Gdybym miał analizować wszystko łącznie z aparycją itd to Braun. Na pewno nigdy przenigdy Komorowski i Duda.

Cejrowski o wyborach:
https://www.youtube.com/watch?v=amyc44QghPQ ( od 6min) co do Kwacha zgadzam się w 100% ?
https://www.youtube.com/watch?v=hqTgP7bWk38 też polecam
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Re: Wybory 2015

Post autor: Agata BJ »

Damned pisze:Głosował za podniesieniem wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn.
Owszem, ale tłumaczył wiele razy powody, dla których to zrobił i przyznaje do dziś, że poparcie tej ustawy było jego wielkim błędem. Czy to o czymś nie świadczy?
Damned pisze:Poza tym, cała ta jego walka z Kościołem przybrała mało elegancki charakter.
Utarł się stereotyp o Palikocie walczącym z Kościołem. Jednak fakty są takie, że on wcale z tym Kościołem żadnej walki nigdy nie podjął.. Jedyny postulat z tym związany to ten, który mówi żeby Kościół i księża płacili podatki tak, jak każdy inny obywatel. Mówił też, że nie powinno pobierać się opłat od ślubów/pogrzebów itd. - powinny być darmowe.
Tyle jeśli chodzi o jego "walkę" z Kościołem. Nie widzę w tym nic skandalicznego.

Nie wierzmy w utarte schematy, nie zawsze są one do końca prawdziwe. I to mówię z myślą o wszystkich kandydatach, a nie tylko o Palikocie.
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Awatar użytkownika
Yossarian
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1005
Rejestracja: 5 listopada 2012, o 10:08
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wybory 2015

Post autor: Yossarian »

zamieszczam tę opowieść z odmętów internetu z przyczyn czysto humorystycznych:
"-2015
-Korwin wygrywa wybory
-jedziesz samochodem prywatną drogą do pracy
-od twojego samochodu odpada koło
-wpadasz na drzewo i uszkadzasz kark
-pozywasz producenta samochodów
-prywatny sąd orzeka, że powinieneś wiedzieć co kupujesz a chcącemu nie dzieje się krzywda
-kup sobie wózek inwalidzki i chciej jechać do domu
-właściciel drogi zatrzymuje cię i pozywa cię za zablokowanie drogi i uszkodzenie drzewa które było jego mieniem
-sąd skazuje cię na 9000 dolanów grzywny
-musisz sprzedać swój wózek inwalidzki i wszystko co masz przy sobie żeby zapłacić grzywnę
-czołgasz się z sądu do domu
-prosisz przechodniów o pomoc
-przechodnie mówią, że nie ma już obrzydliwego tfu socjalu i nie mają już obowiązku ci pomagać a chcącemu nie dzieje się krzywda
-czołgasz się dalej, jesteś już blisko domu
-spotykasz korwina
-korwin mówi, że ludzie powinni oglądać zdrowych, pięknych, a nie zboczeńców i inwalidów i pozywa cię za szkody moralne jakich doznał podczas oglądanie ciebie
-korwin wynajmuje najlepszego prawnika w korwinlandzie za 9000 dolanów
-przegrywasz, sąd orzeka, że musisz zapłacić korwinowi 9000 dolanów odszkodowania i opłacić koszty sądowe
-nie masz z czego zapłacić
-sąd decyduje, że należy ci wyciąć nerkę i z jej sprzedaży zapłacić korwinowi odszkodowanie i koszta sądowe
-płaci prywatnemu szpitalowi żeby wycięli ci nerkę
-ponieważ sąd nie zapłacił za znieczulenie, czyste narzędzia chirurgiczne ani żadne inne dodatkowe usługi a nie ma już bezsensownych regulacji rynkowych które tylko spowalniały gospodarkę, podczas wycinania ci nerki nożem do masła przez pijanego lekarza wdaje się zakażenie
-prosisz szpital o leczenie bo inaczej spadniesz z rowerka
-szpital odpowiada, że nie udzielają darmowych usług leniom i darmozjadom a chcącemu nie dzieje się krzywda
-szpital wzywa ochronę
-zostajesz wyrzucony na ulicę i umierasz
-pobliski rzeźnik zabiera twoje ciało, kroi i sprzedaje jako mięso ponieważ nie ma już tfu sanepidów i innych tfu lewackich bredni ograniczających przedsiębiorców
-za zarobione pieniądze otwiera drugi zakład i zatrudnia więcej pracowników
-kolejne zwycięstwo wolnego rynku".

PS
sorry, jednak M. Ogórek była w debacie, miałem złe dane.
Why so serious?
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Wybory 2015

Post autor: Adrian »

Za nami długo oczekiwana przeze mnie debata. Jak ją oceniacie?:

Kolejność od najlepszego wystąpienia do najgorszego:
NAJLEPIEJ:
1.G.Braun - Konkretny, opanowany, jasny, wyrazisty. Spokojnie może stanąć na czele jakieś partii konserwatywnej i w wyborach parlamentarnych dostać się do sejmu. Nie moja bajka poglądowa, ale przyznaje mu, że wypadł bardzo dobrze.
2.J.Palikot - Widać, że lata w polityce mu zaprocentowały. Niby mało wiarygodny przed debatą, ale jego luz, opanowanie, punktowanie, konkrety, pewność pozwolą mu odbudować trochę poparcia. Duda miał pokazać wyższość nad innymi, ale przy Palikocie był o kilka klas słabszy.

DOBRZE:
3.J.K.Mikke - Swobodnie, wyraziście, zabawnie (przecz z biurokracją), stał na prawie porządku (czas). Natomiast coś mało z jego przekazu, co on chciałby zaproponować, bo ja zapamiętam to, ze chcę oddać poparcie Kukizowi.
4.M.Kowalski - Chłop wyglądał jakby chciał komuś wp***ić. Wśród narodowców może stać się niekwestionowanym liderem. Konkretnie, jasno, agresywnie.

OK
P.Kukiz - na pewno zbyt spięty i chaotyczny. Potrzebuję obycia w tego typu debatach, bo widać, że mu tego zabrakło. Najlepszy moment z wizją PL i przedstawienie JOWów jako środka do polepszenia sytuacji w kraju, a nie celu samego w sobie.

ŚREDNIO
J.Wilk - pomysły ciekawe, ale mówił do siebie. Trochę bez energii.

SŁABO/TRAGEDIA:
P.Tanajo - jizas. Nie dziwota, że w firmach taki wyzysk jak pracodawcy są tacy sztuczni i Amerykańscy. Jego płytkie zabiegi rodem z debat amerykańskich były mega sztuczne. Z czasem zaczął się mieszać w swoich regułkach.

A.Duda - gadał do swojego elektoratu, ale takimi regułkami, że nie wiem czy cokolwiek do nich dotarło. Często nie na temat, a w trakcie zaczął się w tych regułkach lekko mieszać. Pokazał się, że nie jest równym przeciwnikom w tym gronie, a co dopiero z (jeszcze) popularnym Komorowskim.

M.Ogórek - Pani regułka. Zastanawiam się czy ona wie o czym mówi. Bo nie wiem czy jest świadoma tego, że nie dopasowała często odpowiedniej regułki do tematu dyskusji. Dramat.

Jarubas - Istny dramat. Człowiek, który tworzy rząd atakuje ten system, ten rząd, chce zmian jakby był jakimś antysystemowym rewolucjonistą. Mega niewiarygodny.


[highlight=#bfff40]ZWYCIĘZCY:[/highlight]
1.Komorowski - debata pokazała, że plastikowy Duda to żaden kandydat na prezydenta. Ogórek jest dramatyczna, a Kukiz mógł zyskać jedynie jakby wypadł najlepiej, a tak nie było. Debata rozstrzygnęła te wybory.
2.G.Braun - widzę przed nim przyszłość i przywództwo w partii konkurencyjnej dla Pisu. Zabierze PiSowi trochę wyborców.
3.M.Kowalski - Narodowcy dostali nowego idola.
4.J.Palikot - trup się lekko ożywił.

[highlight=#ff0040]PRZEGRANI:[/highlight]
1.Duda - jeśli ktoś miał wątpliwości że to człowiek odpowiedni na ten urząd dostał jasną odpowiedź, że nie.
2.M.Ogórek - Pani poprowadzi SLD do upadku.
3.Kukiz - Kandydowanie na ostatni gwizdek przypłacił brakiem oswojenia z tego typu dyskusjami. Nie porwał, a to dawało mu jedynie szanse na sukces.

PODSUMOWANIE:

Jest mi trochę szkoda, że w debacie nie udało się mojemu faworytowi (Kukiz) zrobić czegoś, aby zyskać dodatkowe głosy. Myślę, że debata pokazała iż wybory są już rozstrzygnięte. Komorowski ma zbyt duże poparcie, aby nijaki Duda wygrał z nim. Jest też za mało czasu, aby Braun czy Kowalski uzbierali więcej elektoratu i namieszali.

Plan na wybory jest prosty. Głos na Kukiza, aby go wesprzeć i dać mu paliwo do dalszej walki i lepszego przygotowania telewizyjnego w przyszłości. W drugiej turze (mam wątpliwość po tej debacie czy się odbędzie) głos na Komorowskiego jako mniejsze zło.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
KondZik

Re: Wybory 2015

Post autor: KondZik »

Nie dotrwałem do końca. Humorystyczne na rozluźnienie ale nie zaniżajmy poziomu. :P

Jak po debacie?
Mnie śmieszył Duda wyuczony i nie reagujący na innych oraz Ogórek która widać wykuła się jak na maturę.
Ogólnie moich poglądów to nie zmienia. Kukiz, Mikke, Braun, Kowalski, Wilk czyli cały front antysystemowy na plus.
Nie rozumiem jak można głosować na kogoś spoza tych ludzi.
Palikot i jego bajeczki to już było tyle razy... socjalista w dodatku zakręcony jak słoik ogórków.
Kukiz trochę mnie rozczarował ale do przewidzenia bo z niego mówca cienki.
Co do okręgów wyborczych to Korwin trochę uderzył w niby sojusznika i w zasadzie nie powiem że dobrze ale sam niestety (bardzo niestety) wątpię w skuteczność jednomandatowych. Senat to pokazał - jedyne mądre zdanie Palikota w całym przemówieniu.
Jak ktoś lubi głosować na polityków to wybierze z Palikot/ Duda bo gadali pierdoły które każdy chce słuchać i tak do usranej śmierci.
Podsumowując ciesze się że jest tylu z opozycji i mają bardzo podobne poglądy. Jest nadzieja na jesień :) Może dożyjemy normalności.
Tyle ode mnie.

ps. "mam 2s jeszcze. Precz z biurokracją!" - :P
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wybory 2015

Post autor: Damned »

Przyznam, że jestem zawiedziony tą debatą, gdyż oczekiwałem wymiany poglądów, a nie recytacji, czy też odczytów przygotowanych formułek.

Cieszę się że Adrian docenił Grzegorza Brauna, choć ja nie jestem zachwycony jego występem. Niepotrzebnie w każdą swoją wypowiedź wplatał motyw Boga lub Katolstwa, a to właśnie temat, przez który - jak sądzę - wielu potencjalnych wyborców skreśla go na starcie, uznając za jakiegoś kościelnego oszołoma. Szkoda, bo ten człowiek dysponuje szeregiem cech wybitnego prezydenta.

Najswobodniej w swoich wypowiedziach wypadł stary telewizyjny wyjadacz, czyli Palikot. Reszta towarzystwa (z wyjątkiem Dudy i Korwina) stawia pierwsze kroki w studiach telewizyjnych i nie ma takiego doświadczenia jak wyżej wymieniony ulubieniec prorządowych mediów. Pomimo iż nie podzielam poglądów Palikota i nigdy nie powierzyłbym mu najważniejszych funkcji w Państwie, to trzeba obiektywnie przyznać, że wypadł profesjonalnie na tle pozostałych kandydatów.

Debata obnażyła nijakość Kukiza. Nie wspominam o Jarubasie, Ogórek i Tanajno. Cieszę się, że tak wielu kandydatów popiera wolność gospodarczą i - w przeciwieństwie do PO, PiSu, SLD i Palikota - budowanie suwerennego państwa. Może jeszcze wróci Wielka Polska!
Awatar użytkownika
Yossarian
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1005
Rejestracja: 5 listopada 2012, o 10:08
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wybory 2015

Post autor: Yossarian »

G. Braun analizuje Gwiezdne Wojny:


[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=bYRYHLUNEs4[/BBvideo]

co Wy na to?
Why so serious?
M

Re: Wybory 2015

Post autor: M »

Damned pisze:Przyznam, że jestem zawiedziony tą debatą, gdyż oczekiwałem wymiany poglądów, a nie recytacji, czy też odczytów przygotowanych formułek.

Cieszę się że Adrian docenił Grzegorza Brauna, choć ja nie jestem zachwycony jego występem. Niepotrzebnie w każdą swoją wypowiedź wplatał motyw Boga lub Katolstwa, a to właśnie temat, przez który - jak sądzę - wielu potencjalnych wyborców skreśla go na starcie, uznając za jakiegoś kościelnego oszołoma. Szkoda, bo ten człowiek dysponuje szeregiem cech wybitnego prezydenta.
Podaj choć jedną... Mam znajomego (były wiceminister zdrowia - poważnie) o podobnych poglądach. Zdecydowanie mówię NIE.
Damned pisze:Najswobodniej w swoich wypowiedziach wypadł stary telewizyjny wyjadacz, czyli Palikot. Reszta towarzystwa (z wyjątkiem Dudy i Korwina) stawia pierwsze kroki w studiach telewizyjnych i nie ma takiego doświadczenia jak wyżej wymieniony ulubieniec prorządowych mediów. Pomimo iż nie podzielam poglądów Palikota i nigdy nie powierzyłbym mu najważniejszych funkcji w Państwie, to trzeba obiektywnie przyznać, że wypadł profesjonalnie na tle pozostałych kandydatów.

Debata obnażyła nijakość Kukiza. Nie wspominam o Jarubasie, Ogórek i Tanajno. Cieszę się, że tak wielu kandydatów popiera wolność gospodarczą i - w przeciwieństwie do PO, PiSu, SLD i Palikota - budowanie suwerennego państwa. Może jeszcze wróci Wielka Polska!
Palikot dowiódł jedynie, że jest populistą. Czy najlepiej wypadł? Wypad jak Palikot.

Kukiz niestety nie potrafi kontrolować emocji i... w rezultacie zbyt się "zapętla", jednakże to było raczej do przewidzenia.

Podoba mi się podejście - zdrowe - Tanajno. Coś świeżego. Szans na zwycięstwo jednak nie ma. Szkoda.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”