Wybory 2015

Wszystko co nie pasuje do pozostałych kategorii.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Na kogo zagłosuję:

Czas głosowania minął 8 maja 2015, o 21:23

P.Kukiz
4
31%
B.Komorowski
2
15%
A.Duda
2
15%
J.K.Mikke
2
15%
M.Ogórek
0
Brak głosów
Ktoś inny
2
15%
Nie pójdę na wybory
1
8%
 
Liczba głosów: 13

Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wybory 2015

Post autor: Damned »

M pisze:
Damned pisze:Przyznam, że jestem zawiedziony tą debatą, gdyż oczekiwałem wymiany poglądów, a nie recytacji, czy też odczytów przygotowanych formułek.

Cieszę się że Adrian docenił Grzegorza Brauna, choć ja nie jestem zachwycony jego występem. Niepotrzebnie w każdą swoją wypowiedź wplatał motyw Boga lub Katolstwa, a to właśnie temat, przez który - jak sądzę - wielu potencjalnych wyborców skreśla go na starcie, uznając za jakiegoś kościelnego oszołoma. Szkoda, bo ten człowiek dysponuje szeregiem cech wybitnego prezydenta.
Podaj choć jedną... Mam znajomego (były wiceminister zdrowia - poważnie) o podobnych poglądach. Zdecydowanie mówię NIE.
Podam tylko te cechy, których nie posiada Bronek:

- szczery
- elokwentny
- przenikliwy
- erudyta
- niezależny
- bezinteresowny
- zdecydowany
- nie uwikłany w afery polityczne
- ma wizję suwerennej, bogatej Polski
- zna języki obce

Tylko tyle i aż tyle :)
Kuba80BJ
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 389
Rejestracja: 31 stycznia 2013, o 15:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wybory 2015

Post autor: Kuba80BJ »

Od siebie dodam tyle: http://www.latarnikwyborczy.pl/
Fajna stronka. Pomaga w rozeznaniu, który kandydat jest najbliżej naszych prywatnych poglądów. Polecam, może pomoże podjąć właściwą decyzję w dniu wyborów :)
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Re: Wybory 2015

Post autor: Agata BJ »

Kuba80BJ pisze:Od siebie dodam tyle: http://www.latarnikwyborczy.pl/
Fajna stronka. Pomaga w rozeznaniu, który kandydat jest najbliżej naszych prywatnych poglądów. Polecam, może pomoże podjąć właściwą decyzję w dniu wyborów :)
Robiłam to już jakiś czas temu, polecam każdemu ;)
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
M

Re: Wybory 2015

Post autor: M »

Heh, u mnie w "Latarniku..." Grzesiek na samym końcu...

Film reklamujący - wybacz Filippo - Kandydata Damneda.
https://www.youtube.com/watch?v=tZU2Cqxi26I

Co do zobrazowania sytuacji politycznej - trudno się nie zgodzić ze słowami Zbyszka.
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Re: Wybory 2015

Post autor: monjovi »

M pisze:Heh, u mnie w "Latarniku..." Grzesiek na samym końcu...

U mnie to samo ;)

[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=e1GSkAM8vuQ[/BBvideo]

Trochę z przymrużeniem oka, głosowałabym ! :D
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wybory 2015

Post autor: Damned »

M pisze:Heh, u mnie w "Latarniku..." Grzesiek na samym końcu...
U mnie uplasował się na miejscu drugim (78%). Na pierwszym, bez większych niespodzianek - Korwin (82%). Tyle, że - z całym szacunkiem - ale JKM ma już swoje lata... nie jestem przekonany o realnej sile prezydentury pradziadka (oraz wielu innych jego cechach), więc tym razem raczej na niego nie zagłosuję.


Tymczasem wg najnowszego sondażu Millward Brown (z wczoraj), szykuje nam się naprawdę emocjonująca druga tura wyborów. Komorowski ma obecnie 39% poparcia. Należy przyjąć, że wyborcy Palikota, Jarubasa i Ogórek zgodnie postawią na Komorowskiego w drugiej turze. Ale przeciwko niemu jest równie silny front.


[table=width:100%;border:0px solid #cccccc][tr=text-align:center][td=border:0px][highlight=#40ff00][font=Arial Black]Za Komorowskim (48%)[/font][/highlight]
[/td][td=border:0px][highlight=#ff0000][font=Arial Black]Przeciwko Komorowskiemu (46%)[/font][/highlight][/td]
[/tr][tr=text-align:center][td=border:1px]Komorowski (39%)
Ogórek (4%)
Palikot (3%)
Jarubas (2%)
Tanajno (0%)
[/td][td=border:1px]Duda (27%)
Kukiz (13%)
Korwin (5%)
Braun (1%)
Kowalski (0%)
Wilk (0%)[/td]
[/tr][/table]


Oczywiście trzeba przyjąć, że wiele osób odpuści sobie drugą turę, oraz że znajdzie się niejeden wyborca Kukiza, który wyłamie się i zagłosuje na Komorowskiego, ale to samo można powiedzieć o wyborcach Ogórek lub Jarubasa, którzy raczej nie będą jasno zadeklarowani.
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Re: Wybory 2015

Post autor: Agata BJ »

Wykorzystam jeszcze te momenty przed ciszą wyborczą i spytam: co myślicie o JOWach po wczorajszych wyborach na Wyspach Brytyjskich? Mnie to upewniło w przekonaniu, że taki system daje władzę najsilniejszej partii.. i "marnuje" głos dużej części społeczeństwa :( Nie przemawia to do mnie dalej. A może szkoda.
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
M

Re: Wybory 2015

Post autor: M »

Damned pisze:
M pisze:Heh, u mnie w "Latarniku..." Grzesiek na samym końcu...
U mnie uplasował się na miejscu drugim (78%). Na pierwszym, bez większych niespodzianek - Korwin (82%). Tyle, że - z całym szacunkiem - ale JKM ma już swoje lata... nie jestem przekonany o realnej sile prezydentury pradziadka (oraz wielu innych jego cechach), więc tym razem raczej na niego nie zagłosuję.


Tymczasem wg najnowszego sondażu Millward Brown (z wczoraj), szykuje nam się naprawdę emocjonująca druga tura wyborów. Komorowski ma obecnie 39% poparcia. Należy przyjąć, że wyborcy Palikota, Jarubasa i Ogórek zgodnie postawią na Komorowskiego w drugiej turze. Ale przeciwko niemu jest równie silny front.


[table=width:100%;border:0px solid #cccccc][tr=text-align:center][td=border:0px][highlight=#40ff00][font=Arial Black]Za Komorowskim (48%)[/font][/highlight]
[/td][td=border:0px][highlight=#ff0000][font=Arial Black]Przeciwko Komorowskiemu (46%)[/font][/highlight][/td]
[/tr][tr=text-align:center][td=border:1px]Komorowski (39%)
Ogórek (4%)
Palikot (3%)
Jarubas (2%)
Tanajno (0%)
[/td][td=border:1px]Duda (27%)
Kukiz (13%)
Korwin (5%)
Braun (1%)
Kowalski (0%)
Wilk (0%)[/td]
[/tr][/table]


Oczywiście trzeba przyjąć, że wiele osób odpuści sobie drugą turę, oraz że znajdzie się niejeden wyborca Kukiza, który wyłamie się i zagłosuje na Komorowskiego, ale to samo można powiedzieć o wyborcach Ogórek lub Jarubasa, którzy raczej nie będą jasno zadeklarowani.
U mnie Grzesiek zaledwie 40%. Za to na drugim eks-lider Piersi. Być może (gdybym mógł) oddałbym głos właśnie na Kukiza. Niestety, (kolejna) przeprowadzka na drugi koniec Polski i brak czasu na załatwienie formalności pozbawiły mnie możliwości głosowania. Może w drugiej turze?

Korwin to p...y radykał ale... w gruncie rzeczy potrafi tylko gadać. Tak naprawdę chodzi tylko o to by dostać się do koryta itd. Zmęczyłem się ;) Pofałszujmy trochę dla odreagowania :))

https://soundcloud.com/hansdolkin/the-meeting-place

Miłego wieczoru!
Awatar użytkownika
Yossarian
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1005
Rejestracja: 5 listopada 2012, o 10:08
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wybory 2015

Post autor: Yossarian »

jak Wam się podobają wstępne wyniki?
Why so serious?
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Re: Wybory 2015

Post autor: Agata BJ »

Yossarian pisze:jak Wam się podobają wstępne wyniki?
Mi się nie podobają w ogóle. Dalej będziemy kisić się w tym samym sosie. I tak latami już..
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Re: Wybory 2015

Post autor: monjovi »

Yossarian pisze:jak Wam się podobają wstępne wyniki?
Tragedia...
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Wybory 2015

Post autor: Adrian »

W sumie prawdziwym wygranym jest tutaj tylko Kukiz, który od zera zrobił masakryczny wynik 20%
Wygrana Dudy jest oczywiście jego sukcesem, ale jego wynik nie odbiega od popularności PiSu co oznacza, że zagłosował na niego jego elektorat.
Największy przegrany to oczywiście Komorowski, bo zdobył tylko wynik poparcia PO, a stracił sympatyków na rzecz Kukiza.
Poczekajmy jeszcze oczywiście na końcowe wyniki, bo nie zdziwię się, jak PiS będzie przeszacowany, a Kukiz zdobędzie jeszcze większy procent.

Najciekawsze jednak przed nami.
W drugiej turze wyborcy Kukiza to nie są osoby, które chciałyby poprzeć Komorowskiego czy Dudę.

Ja jestem osobą która głosowała na Kukiza i mam do wyboru zagłosować na:
Komorowskiego - wspiera system który mi nie odpowiada, przepycha złe dla naszego kraju ustawy, jest dla mnie osobą która gwarantuje utrzymanie tego co się teraz dzieje
Duda - upaprany w Skokach co jasno pokazuje, że potrafi się sprzedać i działać w swoich interesach i interesach PiSu. Osoba, która też żyje w tym systemie i chce jego utrzymania.

Wyboru nie ma i chyba pierwszy raz od kiedy mam prawo głosu po prostu nie pójdę na wybory ;)

A co do wyborów parlamentarnych to tutaj mogą być jaja jak się wszystko dobrze ułoży:
PO/PiS będa mieli swoich stałych wyborców
natomiast
Kukiz + Korwin + Braun + inni anty-systemowi na dzień dzisiejszy zdobyli 26% głosu czyli 3ci wynik jeżeliby zrobić z tego partie, ale... 50% ludzi nie poszło na wybory, a ich anty-systemowe partie moga zmobilizować do ruszenia tyłka i pójścia aby zmienić system.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
teken020
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1212
Rejestracja: 24 września 2005, o 15:10
Lokalizacja: szczytno

Re: Wybory 2015

Post autor: teken020 »

Dziwi mnie wysoki % dla Kuzika. facet pojawił się z du*y z 1 hasłem wyborczym i taki wynik. Natomiast korwin podejrzanie mało. Wszystko stanie się jasne podczas kampanii jesiennej, kiedy to Kuzik przedstawi swój program. Jeśli okaże się że to kolejne socjalistyczne, centroprawicowe slogany, tylko inaczej sformułowane. będzie to oznaczało tylko jedno. że kuzik został podstawiony przez obecną sitwę.
It's not where we're coming from
It's how we turn from here
We know where we want to go
We just need the light to get us there
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Re: Wybory 2015

Post autor: Agata BJ »

Mnie w ogóle nie dziwi wysoki wynik Kukiza. Mnóstwo osób od dawna deklarowało, że zagłosuje właśnie na niego. I ludzie mieli ku temu mnóstwo powodów.
Niski wynik dla Korwina NA SZCZĘŚCIE - głos rozsądku przemówił przez ludzi. Kukiz to dużo bezpieczniejsza opcja dla wyborców.

Generalnie jednak bardzo słabo. Znowu mamy do wyboru to samo. Znowu oznacza to brak jakichkolwiek zmian. Od lat skaczemy od PO do PiSu i tak w kółko. Osobiście marzyła mi się jakaś odmiana. Już nawet wygrana Kukiza byłaby dobrą wiadomością, chociaż na niego nie głosowałam. Będzie jednak wciąż konserwatywnie i niezmiennie. W drugiej turze rozstrzygnie się więc czy chcemy powtórki z ostatnich lat, czyli w zasadzie totalnej bezczynności osoby reprezentującej nasze państwo, czy może też chcemy jeszcze więcej spraw zabronić i obalić.
Obawiam się, że jedynym wyborem dla mnie osobiście jest oddanie głosu nieważnego. Szkoda :(
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wybory 2015

Post autor: Damned »

Bardzo cieszy mnie wysoki wynik Kukiza. Mam nadzieję że nie zmarnuje tego potencjału, a pójdzie za ciosem, pomnoży go i uda mu się... powalczyć o zwycięstwo w jesiennych wyborach parlamentarnych!

Po wczorajszych wstępnych wynikach taki scenariusz to już nie abstrakcja. Czas POPiSu dobiega końca. Dla dobra Polski, warto byłoby, aby Kukiz, Korwin i Braun zjednoczyli siły, skupili się na tym co ich łaczy i doszli do kompromisu. To obecnie chyba jedyna szansa, by wreszcie obalić te nieszczęsne partie, które grabią nas od 25-ciu lat. Część tych osób trzeba wreszcie rozliczyć przed sądem.

Cieszę się, że Polacy przejrzeli na oczy i nie głosują już masowo na Komorowskiego. Choć jego poparcie wciąż jest za wysokie. No ale czemu się dziwić... można tylko przytoczyć znany uliczny wywiad:
- Interesuje się Pan polityką?
- Nie
- A na kogo Pan zagłosuje w wyborach prezydenckich?
- Na Komorowskiego

Poniżej tabelka, która przedstawia ile czasu antenowego poświęciła telewizja publiczna dla poszczególnych kandydatów. Przeanalizujcie te cyfry przez pryzmat wczorajszych wyników...

Obrazek


PS. Dla tych, którzy wciąż chcą głosować na obecnego prezydenta, polecam poniższy zapis ze spotkania z dziennikarzem śledczym Wojeciechem Sumlińskim.

[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=xbuiF6abVQI[/BBvideo]

Warto wiedzieć na kogo oddajemy swój głos. A tych faktów o obecnym prezydencie niestety nie przytoczą w reżimowej telewizji, lecz mam nadzieję, że będą one powszechnie znane, gdy już odzyskamy kontrolę nad własnym Państwem.

PS2. a Ty jak oceniasz wyniki Yoss? :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”