Rozmowy o grach elektronicznych

Wszystko co nie pasuje do pozostałych kategorii.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Geminiman

Rozmowy o grach elektronicznych

Post autor: Geminiman »

Był tu temat o najgorszych grach video, natomiast ten dotyczy szerszego spojrzenia na elektroniczną rozrywkę. Po jeśli chodzi o mnie, moimi ulubionymi grami video, są różnego rodzaju gry akcji, gdzie zabija się przeciwników (ciachając ich czy do nich strzelając), a na końcu poziomu walczy się z bardzo potężnym przeciwnikiem, czyli bossem. Natomiast mam kompletną awersję do przygodówek point&click, strategii czy gier sieciowych MMO. Te gry stawiają mi zbyt duże wymagania, które są dla mnie absolutnie nie do przeskoczenia. Zatem moje ulubione gatunki gier to gry akcji TPP i strzelanki FPS, gdzie jest szybka akcja i niezbędny jest do tego dobry refleks. A wy jakie jakie najbardziej lubicie gry video?
Awatar użytkownika
medicineman90
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 425
Rejestracja: 30 kwietnia 2013, o 11:36
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

Post autor: medicineman90 »

Mnie stety (lub niestety) ominęła frajda z czerpania radości z gier typu Counter-Strike itd itp. Pamiętam, że dwoma strzelankami, którymi zainteresowałem się jako tako za dziecka były Soldier of Fortune i Quake 2 :) A co do ulubionych? Zdecydowanie sportowe - piłka nożna (seria FIFA i PES), hokej (seria NHL), koszykówka (seria NBA).
Harlem rain coming down,
Another shattered soul, in the lost and found.
One more night, on the street of pain,
Getting washed away by the Harlem rain.
Geminiman

Post autor: Geminiman »

Graczy można podzielić na trzy nieoficjalne kategorie. Pierwsza to Casual Gamers (Niedzielni Gracze). Takie osoby poświęcają przeważnie mniej niż pół godziny na sesję z grą, a to w co grają to zwykle minigierki, takie jak np: systemowy Pasjans czy Saper. Ci Niedzielni Gracze, grają też w proste gry na platformy mobilne jak np: Angry Birds. Druga kategoria to Core Gamers (Gracze Średnio Zaawansowani). Ci już grają w normalne gry video, lecz w mniej wymagające gatunki, takie jak np: gry akcji TPP i FPP oraz samochodówki, a dziennie poświęcają temu kilka godzin. Trzecia kategoria to Hardcore Games (Gracze Bardzo Zaawansowani). Te osoby grają w bardzo wymagające gatunki gier jak strategie, RPG czy sieciowe tytuły należące do kategorii MMO. Czas jaki spędzają przy grach hardkorowi gracze, jest kilka razy dłuższy niż Core Gamera (nierzadko trwa to dobę). Do tych trzech kategorii można też włączyć dodatkowo jeszcze jedną kategorię, czyli Pro Gamers. Ta kategoria oznacza graczy na bardzo wysokim poziomie i grających przede wszystkim w gry sieciowe. Pro Gamerzy są często zawodnikami w e-sporcie.
Awatar użytkownika
Yossarian
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1005
Rejestracja: 5 listopada 2012, o 10:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Yossarian »

Ja lubiłem bardzo strategie (Heroes III, Twierdza, Praetorians, Knights and Merchants),
a także strzelanki, zwłaszcza BF 2 i Jedi Outcast.
Why so serious?
Geminiman

Post autor: Geminiman »

Mój ulubiony gatunek gier to gry akcji z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Poniżej gry z tego gatunku, w które grałem.

Heretic 2
MDK 2
ONI
Rune
American McGee's Alice
Harry Potter i Kamień Filozoficzny
Legacy of Kain: Soul Reaver
Soul Reaver 2
Enclave
Dolkin

Post autor: Dolkin »

Witam po dłuższej przerwie.

Jeśli o mnie chodzi to (prawdopodobnie) jestem uzależniony od serii Football Manager. Bywały czasy, ze zarywało się nocki by "ściągnąć" jakiegoś piłkarza. Koniec końców nie jest to jednak rzeczywistość. Dzisiaj grywam sporadycznie (2-3 razy w roku). Przede wszystkim szkoda mi czasu. Jeśli mam sobie psuć kręgosłup przy kompie to już wolę to robić np. przy Audacity ;)
Geminiman

Post autor: Geminiman »

Czasami zdarza się taka sytuacja, że na jakąś grę czekamy z niecierpliwością, aż tu nagle spada jak grom informacja, że prace nad danym tytułem zostają anulowane, a następnie zostaje wyrzucony do kosza. Te tytuły to m.in: Amen: The Awakening, Necrocide: The Dead Must Die, Black Isle's Torn, Star Trek: Borg Assimilator, The Y-Project, Starcraft: Ghost, Baldur's Gate III: The Black Hound, Duality, oryginalny Fallout 3 z nazwą kodową Van Buren, MMO o Wikingach noszące nazwę Midgard, "afrykańska" strategia Zulu War i wiele wiele innych tytułów.
kermit99
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 2017, o 06:31

Re: Rozmowy o grach elektronicznych

Post autor: kermit99 »

najlepiej to lubilem GOthic ale juz dlugo w to nie gralem ,tak to jest jak sie pracuje 14 godzin dziennie w kancelari i aktualnie kusi mnie zakupienie sobie http://elve.pl/fotowoltaika-tarnow/ u mnie w tarnowie.
Patera
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 2
Rejestracja: 25 listopada 2017, o 16:05

Re: Rozmowy o grach elektronicznych

Post autor: Patera »

U mnie aktualnie rządzi BF4. Ogólnie koncentruję się tylko na FPS.

Na święta planuję wymianę myszy, żeby jeszcze bardziej śrubować wyniki. Na pewno będzie to którąś z tych myszy - gamera.pl/manufacturer/gamdias/
usunięty użytkownik 4858

Re: Rozmowy o grach elektronicznych

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

straszna żenada, nie wiem jak można to reklamować :D hmm... panie/pani Patera
zresztą podana strona jest zawirusowana bardziej niż publiczny laptop, to już bezpieczniej wejść do sypialni Kim Dzong Una i wytargać go za uszy :P
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Rozmowy o grach elektronicznych

Post autor: EVENo »

To ja może rozluźnię atmosferę :P I powiem, że od niedawna gram po raz pierwszy w jedną z najlepiej ocenianych i często uznawaną za najlepszą grę wszech czasów - The Legend Of Zelda: Ocarina Of Time. Muszę przyznać, że robi piorunujące wrażenie. Nie każdemu może się spodobać, zarówno narracja jak i gameplay, który zmusza nas do częstego szukania i wędrowania po ogromnej mapie, ale jest to w jakiś sposób przyjemne. Kontrola bohaterem bardzo intuicyjna, co na N64 nie zawsze miało miejsce. Do tego różnorodna, choć nie zawsze klarowna rozgrywka. Ogrom gry zmusza mnie do zastanowienia się nad tym, JAKIM CUDEM ONI TO UPCHALI NA KARTRIDŻ? Produkcja zajmuje mniej wirtualnego miejsca niż jakakolwiek wydana na PlayStation, a daje wrażenie większej, niż jakakolwiek wydana na PlayStation.

Nie mogę się doczekać jej ukończenia i rozpoczęcia kolejnej części Zeldy: Maski Majory, zdaje się, że jeszcze lepszej.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
usunięty użytkownik 4858

Re: Rozmowy o grach elektronicznych

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

dobre jest nowe Call of Duty WWII w 3D. Skrót WWII oznacza, że wreszcie powrócił "legendarny" klimat. Jedyny miniminus to to, że celowanie z niektórych rodzajów broni w trybie 3d jest męczące, przydałoby się poprawić tę opcję (ale to przecież wina twórców nieoficjalnych nakładek, a nie producenta). W sumie jest jeszcze drugi miniminusik - naciągana hollywoodzka fabuła z panem davidem zuzzamenem (tak naprawdę nie pamiętam nazwiska i imienia :D ). Gra na 2-3 dłuższe spotkania i ocenę 8/10 czyli dość dobrze jak na mój osąd :cfaniak:
teken020
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1212
Rejestracja: 24 września 2005, o 15:10
Lokalizacja: szczytno

Re: Rozmowy o grach elektronicznych

Post autor: teken020 »

grałem w CoD WW2 po 1h odinstalowałem. 0 innowacji, masa skryptów, ładna grafika. całe EA
polecam obejrzeć recenzje
https://www.youtube.com/watch?v=YbpxPvknxeo
It's not where we're coming from
It's how we turn from here
We know where we want to go
We just need the light to get us there
usunięty użytkownik 4858

Re: Rozmowy o grach elektronicznych

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Dla mnie to powrót do klasycznego klimatu i tym już mnie kupili. Odejście od słabych kosmicznych klimatów to było to na co czekałem. Do tego dość dobre nakładki na 3D. Recenzji nie czytam jeśli nie mam gustu zbliżonego do recenzenta, szkoda czasu.
Zresztą bardziej mnie przekonuje sprzedaż płyt/gier/książek etc. To tak jak z wejściem do RnR Hall of Fame. Ludzie "głosują" kupując płyty i chodząc na koncerty, a kilku krytyków bawi się w zawijanie w sreberka;) Z tego co widzę WWII już po trzech dniach od premiery zarobiło PÓŁ MILIARDA DOLARÓW. A gdyby ludzie nie piracili byłoby jeszcze więcej
teken020
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1212
Rejestracja: 24 września 2005, o 15:10
Lokalizacja: szczytno

Re: Rozmowy o grach elektronicznych

Post autor: teken020 »

to ze gra się dobrze sprzedała nie oznacza że jest dobra. Diablo 3 tez świetnie się sprzedało... Podobnej analogi można użyć w przypadku albumów muzycznych. duża sprzedaż wcale nie równa się dobra muzyka.
W przypadku CoD marka robi swoje. są ludzie co nie grają w inne fps jak tylko CoD. stąd też nie mają porównania, nie wiedzą jak wygląda dobra gra fps.
Podsumowują WW II złą grą nie jest, ale do takiego wolfenstein 2 sporo brakuje
It's not where we're coming from
It's how we turn from here
We know where we want to go
We just need the light to get us there
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”