Eurowybory

Wszystko co nie pasuje do pozostałych kategorii.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Idziesz na eurowybory?

Tak, zdecydowanie.
12
86%
Nie, nie ma na kogo głosować.
0
Brak głosów
Nie interesuje mnie to, zostaję w domu.
2
14%
 
Liczba głosów: 14

KondZik

Eurowybory

Post autor: KondZik »

W maju wybory do europarlamentu.
Ktoś z Was się wybiera na głosowanie ? :)
Na kogo głosujecie ?
Ciekawość mnie zżera :P hehe
Awatar użytkownika
madm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 947
Rejestracja: 28 listopada 2012, o 14:20
Ulubiona płyta: NJ
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków

Post autor: madm »

W sumie ja nie robie z tego żadnej tajemnicy.

Głosuje na Ruch Narodowy albo Kongres Nowej Prawicy. W Europarlamencie zdecydowanie potrzeba nieco więcej bardziej radykalnych i mniej owiających w bawełne ludzi.
It's my life!
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Oczywiście pójdę i zagłosuje.

do tej pory głosowałem od kilkunastu lat na PO. I uważam, że w sytuacji jakiej byliśmy się sprawdzili najlepiej z wszystkich partii które mogły rządzić. Wywalczyliśmy sporo z UE, wprowadziliśmy do najważniejszych stanowisk naszych ludzi (Lewandowski, Huebner itp), oparliśmy się szczepionkowej propagandzie (każda partia chciała Kopacz dać przed trybunał), a i zieloną wyspą nie byliśmy przypadkowo.

Teraz jednak sytuacja światowa się zmienia i potrzebujemy przyłożyć nacisk bardziej na UE socjalną. Bo obecnie robi się tak, że kraje pięknieją (szybkie koleje, świetne budowle, infrastruktura, ciekawe projekty, imprezy itp) no ale idzie to kosztem rozwarstwienia społecznego.
Robią się 2 klasy społeczne. Bogaczy których stać na wszelakie luksusy czy budowa domu i biednych których nie stać na utrzymanie rodziny z 2ch pensji (nie mówiąc o jednej). Tworzymy więc piękne rzeczy na które stać coraz mniej osób.

Jestem za zmianą tej optyki i skierowanie się mniej na rozwój i upiększanie Europy, a stwarzanie miejsc pracy za stawki lepsze niż 1200 zł na miesiąc. Tworzenie miejsc pracy, które zatrudnią studentów, którzy lądują na kasach w biedronkach itp.

Na kogo więc zagłosuje?
I tutaj liczę na was i waszą dyskusje ;)
Najprostszym wyborem byłby PiS. Mają hasła, które by mi odpowiadały, ale jest pewien problem... są to puste hasła, a w partii większość to albo debile albo karierowicze. Są tam też ludzie, którzy bez skrupułów tylko i wyłącznie dla własnych interesów używają form dla mnie nie do zaakceptowania (wykorzystywanie śmierci brata, afera Smoleńska, tworzenie afer jak np Sawicka, afera Ziobry z doktorem, Macierewicz itp).

Dlatego przydałaby mi się partia która zadbałaby o:
a) ludzi
b) interesy naszego kraju
c) była spójnie ideologicznie i dążeniowo
d) ilość idiotów nie przekraczałaby 50% i nie wchodziliby oni na najważniejsze stołki

Macie jakieś pomysły?
PO - nie bo będą prowadzić dalej typ polityki co prawda rozwijający kraj, ale rozwarstwiający społeczeństwo
PiS - Puste hasła, dbanie o swój interes za wszelką cenę (po trupach),
SLD - zbiór tych samych osób, które rozkradały państwo i prowadziły nieczyste interesy
Twój Ruch - karierowicze, którzy potrafią zmieniać swoje poglądy z dnia na dzień nie dla dobra sprawy, ale dla swojej korzyści
PSL - partia zbyt nastawiona na rolnictwo

Liczę na ciekawa dyskusje w tym temacie. Chciałbym oddać swój głos w konkretnym i świadomym kierunku.
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Post autor: prezes1 »

A o czym tu dyskutować?
Jak się patrzy na kandydatów-debili-celebrytów z każdej partii to się odechciewa wszystkiego.
Jeśli w ogóle pójdę to po raz pierwszy oddam głos nieważny.
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dand »

Jeśli w ogóle pójdę to po raz pierwszy oddam głos nieważny.
Niestety mam w planach to samo. Pierwszy raz w życiu oddam głos nieważny.

Eurowybory zrobiły się farsą. Partie prześcigają się w umieszczaniu na listach celebrytów. Im już nie chodzi o to by coś w Europie rzeczywiście zmieniać tylko by otrzymać niezły wynik jako pozycję wyjściową przed wyborami do naszego parlamentu. Europarlamentarzyści prześcigają się w sposobach jak zarobić najwięcej pieniędzy i ich problemami nie są nowe rozporządzenia ale to jak otrzymać największy zwrot za dojazd do Brukseli tłucząc się specjalnie samochodem dla paru euro.
Dodatkowo partie robią się coraz bardziej bezczelne w walce o najciekawsze "jedynki" na listach umieszczając na nich ludzi zupełnie niezwiązanych z regionem, z którego kandydują.
Dla mnie to farsa i tyle.
Obrazek
KondZik

Post autor: KondZik »

Ja powiem tylko tyle, że więcej na PO nie zagłosuję.
Oczekiwanie, że polityk nie kłamie jest bardzo dziecinne więc nie zdziwiło mnie, że podatki poszły w górę a nie w dół. Niestety ale głosowałem (jak spora część osób) przeciw PiS a nie za PO. Nadal uważam, że to mniejsze zło ale zamierzam po raz drugi zagłosować zgodnie ze swoimi poglądami politycznymi. Głosuję na Kongres Nowej Prawicy.
Ja jestem przeciwny UE, oczywiście są jakieś plusy ale przeważają minusy, absurdalne zabawy parlamentarzystów. KNP startuje w eurowyborach bo chcą robić to co partia Farage'a z WB i pokazać, że teoria "nie zagłosuję na nich bo i tak nie mają szans" jest błędna.
Zaraz ktoś powie, że idą brać kasę. Owszem, kasę za którą chcą końca UE i za którą sfinansują jesienne wybory w PL (jak wiadomo wielkie partie robią kampanie za pieniądze podatników). Najlepszy głos jaki słyszałem to prof Hartmana a propo zarabiania 30 tys w europarlamencie i jakie to zaszczytne stanowiska i bla bla bla. Cyrk objazdowy Palikota.
Podsumowując jestem za zniesieniem np podatku dochodowego, zmniejszenia biurokracji, a takie chore idee socjalne jak zasiłki czy do niedawna istniejące "janosikowe" pokazują jedną ważną sprawę. Wszystkie partie które są obecne w naszym parlamencie są partiami socjalistycznymi i nie ma co do tego cienia wątpliwości.
UE ? Marchewka = owoc, ślimak = ryba ? W wielkim skrócie.
Tyle z mojej strony ;)
MarkSteel
I Believe
I Believe
Posty: 55
Rejestracja: 18 grudnia 2013, o 13:35
Lokalizacja: Szkocja / Irlandia / Czechy / PL

Post autor: MarkSteel »

Adrian pisze: PO - nie bo będą prowadzić dalej typ polityki co prawda rozwijający kraj,
niestety muszę powiedzieć, że większej głupoty nie słyszałem ;/

oczywiście można teoretyzować, że rozwój paru firm z układu i parę wizualnych, megamedialnych projektów to "postęp", ale bądźmy poważni, bo te błędy będą ciążyć nie tylko nam, ale i kolejnym pokoleniom.

[ Dodano: 2014-04-08, 12:15 ]
Dand pisze: Eurowybory zrobiły się farsą. Partie prześcigają się w umieszczaniu na listach celebrytów.
to racja, ale bądźmy szczerzy, zależy im na wyniku. pomyśl ile osób zagłosowało by na partię, z której by startował JBJ. niestety spora liczba ludzi nie kojarzy, że dobry muzyk czy sportowiec to nie to samo co dobry, skuteczny polityk
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

Nie lubię dyskutować o polityce bo to jest bardzo częsty powód do sporów i nieporozumień, nawet wśród znajomych. Chociaż to akurat naturalne bo nigdy nie będziemy wszyscy w tej kwestii zgodni, każdy kieruje się swoimi poglądami i jest to całkowicie normalne.
Ja od siebie powiem tyle, że nie jestem zapaloną miłośniczką polityki. Interesuję się tym mniej niż średnio, więc i nie znam się na tym temacie odpowiednio dokładnie. Ale wiem jedno. Kilkakrotnie głosowałam już za PO i więcej tego już nie zrobię. Dlaczego? Bo nie podoba mi się to, jak teraz wygląda nasz kraj.
Moje poglądy mogłyby się wydać dosyć kontrowersyjne i dlatego zachowam dla siebie to, na kogo ewentualnie zagłosuję, JEŚLI w ogóle udam się na wybory.
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Awatar użytkownika
madm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 947
Rejestracja: 28 listopada 2012, o 14:20
Ulubiona płyta: NJ
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków

Post autor: madm »

Prawdą jest że PO i PIS to właściwie takie same partie, których różnice w programach są takie, że jedni chcą by drzwi w szpitalach otwierały się do środka, a drudzy wolą by otwierały się na zewnątrz.

Postulatów Twojego Ruchu nie będe komentować - większość ich propozycji dotyczy In Vitro, Aborcji, Eutanazji i tego, by homoseksualiści byli lepiej traktowani niż normalni ludzie.

SLD komentować również nie chce, bo jeśli oni chcą zwiekszyć ilość miejsc pracy oraz wielkość dochodów polaków, nakładając przy tym podatki na instytucje finansowe no to niestety mamy do czynienia albo z debilami, albo kłamcami.

Od 1989 roku zmieniło się w Polsce tylko to, że teraz tylko udajemy, że nie jesteśmy krajem komunistycznym a w rzeczywistości od normalnego, wolnorynkowego ustroju dzielą nas lata świetlne. Swoją cegłe przykłada do tego UE, która z roku na rok coraz bardziej nas zniewala, robiąc z nas tanią siłę roboczą dla Europy Zachodniej. Dlatego pora zagłosować na prawice, która chce to socjalne dziadostwo rozgonić.

Chcesz Adrian propozycji? Prosze: Polska Razem, Ruch Narodowy albo KNP. O ile postulaty zwłaszcza ostaniej opcji są nierealne, o tyle ich wejście do PE i później do sejmu może wyjść nam tylko na dobre.
It's my life!
teken020
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1212
Rejestracja: 24 września 2005, o 15:10
Lokalizacja: szczytno

Post autor: teken020 »

ja zagłosuję na KNP. inne partie jak PO Pis sld itp. tylko bardziej wepchną nas w ten eurosocjalizm.
It's not where we're coming from
It's how we turn from here
We know where we want to go
We just need the light to get us there
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Ricky Skywalker »

Ja - jak w niemal każdych wyborach - zagłosuję na szeroko rozumianą formację Janusza Korwina-Mikkego - wcześniej był to UPR, obecnie KNP. Jedyna partia, z której poglądami się przynajmniej w dużej mierze zgadzam. Wreszcie sondaże dają im około 5-7%, więc mają szanse zaistnieć po wyborach. A jak już w tych im by się powiodło, to potem samorządowe jesienią, a za rok parlamentarne... ;)
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

Ricky Skywalker pisze:Ja - jak w niemal każdych wyborach - zagłosuję na szeroko rozumianą formację Janusza Korwina-Mikkego - wcześniej był to UPR, obecnie KNP. Jedyna partia, z której poglądami się przynajmniej w dużej mierze zgadzam. Wreszcie sondaże dają im około 5-7%, więc mają szanse zaistnieć po wyborach. A jak już w tych im by się powiodło, to potem samorządowe jesienią, a za rok parlamentarne... ;)
Jestem zawsze w głębokim szoku, gdy ktoś mówi, że będzie głosował na Korwina-Mikkego :D
Mateuszu, chcesz mi odebrać prawo wyborcze? :)
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Awatar użytkownika
michael
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 625
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 11:40
Ulubiona płyta: NJ Bounce SWW
Lokalizacja: Głogów/Legnica

Post autor: michael »

Kilka osób napisało, że pójdzie do wyborów i odda głos nieważny. Ktoś może pomyśleć, że to bezsensu. Nic bardziej mylnego. PO doprowadziło kraj do ruiny (w pozornie kolorowym pudełku mamy zapakowaną pleśń, która powoli i w sposób prawie niezauważalny drąży Polskę). Pozostałe partie to żadna alternatywa. Głos nieważny tym różni się od nie pójścia do wyborów, że... pisząc w sposób bezpośredni "ruszyłem dupę z kanapy i poszedłem do urny wyborczej, ale w menu nie było niczego co chciałbym wybrać do "konsumpcji". Na bezczelnego podpisze się na liście z imienia i nazwiska. Głos nieważny jest brany do frekwencji i jest dużo lepszym sygnałem mówiąc delikatnie "niezadowolenia" niż nie pójście w ogóle.
Generalnie PiS nie musi robić praktycznie niczego żeby te wybory wygrać. Szalony Korwin-Mikke to dla mnie jest jakaś alternatywa. Facet ma chaotyczny przekaz, ale z większością jego poglądów się zgadzam.
P.S
Tak prywatnie Donald Tusk i jego świta to zdrajcy Polski (jakich o dziwo ten kraj nie miał w takim natężeniu na milimetr sześcienny jak przez ostatnie 8 lat). To jednak temat na osobną dyskusję. Życzę wszystkim spokoju i rozsądku.
Let's get rocked!
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Ricky Skywalker »

Agata BJ pisze:
Ricky Skywalker pisze:Ja - jak w niemal każdych wyborach - zagłosuję na szeroko rozumianą formację Janusza Korwina-Mikkego - wcześniej był to UPR, obecnie KNP. Jedyna partia, z której poglądami się przynajmniej w dużej mierze zgadzam. Wreszcie sondaże dają im około 5-7%, więc mają szanse zaistnieć po wyborach. A jak już w tych im by się powiodło, to potem samorządowe jesienią, a za rok parlamentarne... ;)
Jestem zawsze w głębokim szoku, gdy ktoś mówi, że będzie głosował na Korwina-Mikkego :D
Mateuszu, chcesz mi odebrać prawo wyborcze? :)
To jest właśnie jeden z tych niewielu poglądów JKM, z którymi się nie zgadzam. Ale odsetek takich poglądów w porównaniu do tych, które popieram jest i tak znacznie mniejszy, niż w przypadku innych opcji politycznych.

I nie, nie chcę nikomu odbierać praw wyborczych. Raczej chciałbym, by istotnie zmniejszono podatki - dzięki czemu np. przedsiębiorcy mogliby zatrudniać więcej pracowników, zaś poziom życia społeczeństwa wzrósłby zauważalnie ;)
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
KondZik

Post autor: KondZik »

A ja się zgodzę, że żyjemy w ustroju gdzie dwóch meneli przegłosuje jednego profesora.
Niestety. Sam znam przypadki wyborów wygranych przez przekupienie "elit spod sklepów".
Co do prawa do głosowania dla kobiet to oczywiście niech głosują i nie bój się o to Agata ;) tego na pewno Januszowi by się nie udało wprowadzić. :P
A prawdą jest, że oczywiście kobiety mniej interesują się polityką.
Uogólniając i robiąc średnia oczywiście.
Ma chaotyczny przekaz i często cytuje się takie rzeczy które są przedstawiane jako argumenty oszołoma np. "Skłodowska bez UE podróżowała" a w wypowiedzi zaraz po tym powiedział, że UE nie wprowadziła strefy Schengen więc Europa bez granic to nie zasługa UE, co oczywiście jest prawdą.
Tak samo jak Hitler będący socjalistą (narodowy socjalista). No ale jak ktoś woli głosować na nieuków nie znających nawet historii (gość z SLD twierdzi że Hitler był faszystą :P) no to niech głosuje. :) Ma do tego święte prawo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”