Panel Filmowy

Wszystko co nie pasuje do pozostałych kategorii.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

ODPOWIEDZ
Yana
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 996
Rejestracja: 8 kwietnia 2013, o 21:16
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Yana »

Oskar znów przeszedł Leo koło nosa; no cóż, zdecydowanie należał się on Matthew;)
Fajnie, że film Her też jednego zgarnął za scenariusz, liczyłam na to. Sympatycznie:)
A ogólnie:
Damned pisze: Czyli bez większych niespodzianek w najważniejszych kategoriach ;)
Dokładnie;)

Zdrówko Jaśka na dobranoc :zdrowie: ;) i miłego dnia :D
Stick to your guns.
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

Szkoda Leo, myślałam, że może w końcu Akademia go doceni. Trochę mi go żal :D Zasługuje na Oscara, więc mam nadzieję, że to tylko kwestia następnego roku :D
Ellen powaliła wszystkich! Uwielbiam ją od dawna i wiedziałam, że świetnie sobie poradzi. Nie zawiodła mnie :)
No i Frozen! Trzymałam kciuki najmocniej jak się da by ten film zgarnął statuetki. Świetnie, że się udało! Zasłużenie.
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Post autor: prezes1 »

Nagrody zgodnie z typowaniami. A Leo znów na lodzie został...Może zrobią kiedyś film o tym pt. 'Klątwa Leonarda'. ;)
American Hustle i Wilk - zero statuetek!
Widzę że niektórzy na żywo oglądali! Podziwiam aby tak nocki zarywać. :)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
kikusia28
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1310
Rejestracja: 26 maja 2008, o 20:49
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: kikusia28 »

prezes1 pisze: Widzę że niektórzy na żywo oglądali! Podziwiam aby tak nocki zarywać. :)
Nawet ciekawe były w tym roku Oscary. Szybko zleciały te 3,5h. Zwłaszcza jak do ostatniej chwili człowiek miał nadzieję ;)
Ale, że U2 nie dostali?! Dałabym sobie rękę uciąć, że wygrają.
Co do Leo. No cóż. W dalszym ciągu będę oczekiwać na jakiś cud :D
Awatar użytkownika
Collie
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 510
Rejestracja: 13 lutego 2013, o 12:35
Ulubiona płyta: Keep The Faith
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Collie »

'Grawitacja' zgarnęła tyle Oscarów, że chyba pokuszę się wreszcie o obejrzenie. :o

Kilka dni temu obejrzałam film Lone Survivor. Premiera u nas dopiero 14 marca, ale na pewno obejrzę jeszcze raz na dużym ekranie. Film dobitny, a zarazem oryginalny. Opowiada o nieudanej operacji Red Wings, podczas której komandosi Navy Seals podjęli trudną, pewnie trochę niespodziewaną dla żołnierzy decyzję (ale nie chcę za dużo zdradzać :D) - to jak dla mnie wyróżnia ten film spośród innych wojennych. Wielkim plusem są zdjęcia, a także sceny (walki, wybuchy, rany) zrobione bardzo realnie. Dobra gra aktorów, w tym Marka Wahlberga nadaje smaku, nie ma też zbędnych słodkości. Lubię filmy o tematyce wojennej, ale ten zrobił na mnie duże wrażenie, a pod koniec nawet się wzruszyłam. Ciekawostką było to, że do realizacji filmu z własnych kieszeni nie małe sumy dołożyli sami aktorzy. Nie mogę się doczekać, aby obejrzeć jeszcze raz. :)
In a world that gives you nothing, we need something to believe in
https://www.instagram.com/qeeriefire/
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

Nie oglądałam Grawitacji, ale mówi się, że to taki film, którego oglądanie ma sens TYLKO w kinie. Inaczej wydaje się być nic nie wart. Nie wiem ile w tym prawdy, ale słyszałam o nim tak skrajne opinie, że musi w tym coś być.
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Grawitacja świetnie wygląda w kinie w 3d. W domu oglądanie tego filmu mija się z celem.
P.S. a poza samym wyglądem nuuudy ;)
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Post autor: prezes1 »

Co do Grawitacji to rzeczywiście może być nudna dla fanów akcji ale będzie wyśmienita dla fanów kosmosu i astronomii. ;) Na początku jest 2 aktorów a potem tylko Sandra zostaje. I ten brak ludzi jest niestety odczuwalny. :D
Oglądałem i w kinie i na swoim big tv. W kinie w 3d oczywiście lepsza(głównie efekty specjalne). Na monitorze nawet nie próbuję bo to bezsens(chyba że ktoś ma monitor minimum 32'').
Nebraska - niezły obyczajowy o kolejnej pokręconej rodzince. Nie wiem tylko po co jest czarno-biały.
Lubię wojenne to pewnie obejrzę Lone Survivor. :)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
KM
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 680
Rejestracja: 11 marca 2006, o 22:48
Lokalizacja: Toruń

Post autor: KM »

Prezes, Talia - gratuluję świetnych ocen - moglibyście zasiadać w Akademii :)

Mnie na razie najbardziej poruszył "Witaj w klubie" i "Grawitacja", potem "Zniewolony".
American Hustle i Wilk są dość podobne tematycznie - oglądałam je "koło siebie", ale większego wrażenia na mnie nie zrobiły (w zasadzie zapamiętam pewnie 2 rzeczy z Wilka - akcję schody i hasło z długopisem, a ogólnie jak łatwo jest się dać oszukać....).

Grawitacja trzymała mnie w napięciu i wzruszyła - kurcze, trzeba mieć odwagę lub nie mieć nic do stracenia... Nawet nie efekty, a refleksja o strachu, samotności, sile zrobiła na mnie wrażenie... Film ten też pokazuje, że w 1,5 h nadal można nakręcić coś sensownego.

"Witaj w klubie" - oczywiście świetne role męskie i znów sporo kwestii do refleksji: system ochrony zdrowia, zmiana spojrzenia na inność, wartość życia, wola walki... Wydaje mi się, że nie był w żadną stronę przegięty.

Inne - jeszcze przede mną. Aha, Frozen też spoko :)
20.05.2008 - Leipzig
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa!!!
Awatar użytkownika
Frankie
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 939
Rejestracja: 16 listopada 2006, o 16:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Frankie »

Grawitacja, według mnie poza świetnymi efektami specjalnymi niczego porywającego nie proponuje. Liczyłem, że statuetkę zgarnie Pharrell Williams za "Happy", która moim zdaniem była najlepszą ze wszystkich startujących kompozycji. Na uwagę zasługiwał również dobry akustyczny występ U2.

Ellen trochę rozluźniła tą podniosłą atmosferę ceremonii. Czy to dobrze? W internecie krążą różne opinie. Jej sposób prowadzenia przypadł mi do gustu. Numer z pizzą i tekst do Jonah Hill, że nie chce żeby jej pokazywał (wcześniej o tym, że pokazał coś czego dawno nie widziała) w nawiązaniu do sceny z Wilka były super :)

Liczyłem, że statuetkę zgarnie Amy Adams za "American Hustle", ale przyznam się, że "Blue Jasmin" nie widziałem więc nie mam wyrobionej opinii o grze zwyciężczyni w kategorii - główna rola kobieca.

Na koniec muszę napisać, że obejrzałem Dallas Buyers Club i byłem przekonany, że Matthew jest faworytem. Jednak kiedy zaznajomiłem się z kreacją Leo w Wilku, powaliło mnie na kolana. To była zdecydowanie najlepsza jego rola. Zagrał fenomenalnie. Liczyłem, że jednak to Leo dostanie, ale cóż Matthew też bardzo dobrze zagrał. Dla mnie - między nimi - to nie był taki oczywisty wybór.
Everybody lies...but not about June 19th 2013, PGE Arena Gdansk and July 12th 2019, PGE Narodowy, Warsaw!!!
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Post autor: prezes1 »

Może jutro na tą Filomenę pójdę bo podobna dobra.
Ktoś widział ten oskarowy włoski film 'Wielkie Piękno'? Bo tak się zachwycają znajomi że niby wybitny etc... ;) Może też się wybiorę...
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Mona Tozzi
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 490
Rejestracja: 7 lutego 2013, o 17:58
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Mona Tozzi »

Się wybierz. Na oba :)
Jak nie wyjdziesz z "Wielkiego Piękna" przez pierwsze 20 minut, to sam stwierdzisz, że to kawal wielkiego kina jest ;)
"Don't waste your time away thinkin' 'bout yesterday's blues"
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Post autor: prezes1 »

Byłem na obu. Filomena ok, dobre kino obyczajowe. Wielkie Piękno - ujdzie, nie widzę tu nic specjalnego - może dlatego że lubię włoskie kino i znam duże lepsze filmy. Taki Giuseppe Tornatore to każdy film jaki zrobi jest świetny. Fellini oczywiście ale też nawet wczesne komedyjki Benigniego. Oczywiście 'Piękno' przemyca dużo mądrych rzeczy i daje do myślenia ale po prostu nie wiem czy Oskar mu się należał. I na pewno za długi jest ;)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

Obrazek

Przed momentem ogłoszono nominacje do Oscara.
Najważniejsza wiadomość dla nas to dwie nominacje dla Idy! :jupi:
Pierwsza za najlepsze zdjęcia, druga za najlepszy film nieanglojęzyczny.

Poza tym w kategorii krótkometrażowy dokument powalczą także Joanna Anety Kopacz oraz Nasza klątwa Tomasza Śliwińskiego :)

Nominacje w kategorii najlepszy obraz dostali:
- American Sniper
- Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
- Boyhood
- The Grand Budapest Hotel
- The Imitation Game
- Selma
- The Theory of Everything
- Whiplash

Pełna lista nominacji:
http://oscar.go.com/nominees[/i]
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Post autor: prezes1 »

Bardzo dobra wiadomość. :) Gratulacje dla twórców!
Polacy zawsze byli w czołówce w dokumentach i zdjęciach. Oskary są realne!
Ida ma szanse w kategorii filmu ale większe szanse ma polityka a więc rosyjski Lewiatan...
Dzięki Philippo za odblokowanie tematu po 9 miesiącach! :)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”