Panel Filmowy

Wszystko co nie pasuje do pozostałych kategorii.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Panel Filmowy

Post autor: prezes1 »

Oglądałem tylko Mad Maxa i Marsjanina, więc ciężko gadać o faworytach. ;)
Reszta premier w ciągu najbliższych 2 miesięcy więc będzie łatwiej.
Czas najwyższy chyba na Leo! I jestem pozytywnie zaskoczony nominacją dla Sly'a. :)
Na Creeda się wybieram ale najpierw lecę na Tarantino!
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
danka
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 4
Rejestracja: 8 lutego 2016, o 21:12
Kontakt:

Re: Panel Filmowy

Post autor: danka »

Marsjanin świetny! Świetne zdjęcia są z tego filmu, ostatnio sobie zgrałam na kompa i wrzuciłam na pendrive, po czym weszłam na stronę https://netpol.eu/internet i tam jest taki fachowiec na jednym z artykułów opisywany, który zrobił mi internet w domu.
Ostatnio zmieniony 20 czerwca 2022, o 14:02 przez danka, łącznie zmieniany 3 razy.
Brand New EVENo

Re: Panel Filmowy

Post autor: Brand New EVENo »

Jedno jest pewne - już niedługo Internet oszaleje! Jeśli Leo nie dostanie - oszaleje, jeśli dostanie - oszaleje.
Fromasz1899
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 945
Rejestracja: 24 lutego 2013, o 14:11
Ulubiona płyta: The Circle
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Re: Panel Filmowy

Post autor: Fromasz1899 »

i dostał :P chyba już cały świat tego chciał, na różnych portalach społecznościowych posypały się gratulacje :P
I'm still living, yeah, semper fi!

When you want to give up and your heart's about to break
Remember that you're perfect
God makes no mistakes
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Panel Filmowy

Post autor: Damned »

Oscary, Oscary i po Oscarach...
Było już JoviWars, czas na CivilWar! :D

[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=JGT9y5aYA-8[/BBvideo]

Koniecznie oglądać do końca ;)
Fromasz1899
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 945
Rejestracja: 24 lutego 2013, o 14:11
Ulubiona płyta: The Circle
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Re: Panel Filmowy

Post autor: Fromasz1899 »

że ludziom chce się robić takie rzeczy xD , co do samego filmu myślę, że ma potencjał być jednym z najlepszych filmów MCU :P
I'm still living, yeah, semper fi!

When you want to give up and your heart's about to break
Remember that you're perfect
God makes no mistakes
Awatar użytkownika
alniac
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1260
Rejestracja: 14 kwietnia 2010, o 10:50

Re: Panel Filmowy

Post autor: alniac »

Ktoś z Was zamierza śledzić Oscary? Obejrzeliście nominowane filmy? Mi jeszcze trochę zostało, zamierzam skończyć przed ceremonią, ale czy ją obejrzę… Gdyby znalazł się ktoś, kto choćby wirtualnie dotrzyma towarzystwa, to może, może :D Pobudka o 6:00 nie wygląda obiecująco w takiej sytuacji.
19.06.2013 – Gdańsk, Polska
12.07.2019 – Warszawa, Polska
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Panel Filmowy

Post autor: Adrian »

alniac pisze:Ktoś z Was zamierza śledzić Oscary? Obejrzeliście nominowane filmy? Mi jeszcze trochę zostało, zamierzam skończyć przed ceremonią, ale czy ją obejrzę… Gdyby znalazł się ktoś, kto choćby wirtualnie dotrzyma towarzystwa, to może, może :D Pobudka o 6:00 nie wygląda obiecująco w takiej sytuacji.
Ja wchodzę w tą zabawę. W pracy mamy ekipe która chcę obejrzeć wszystkie najważniejsze filmy i potem robimy zestawienie kto zgarnie Oscary i za co. Gali raczej nie obejrzę, ale może się uda.

Póki co obejrzałem:
La La Land - 10/10 - Myślę, że nic nie przebije tego filmu. Posypią się Oscary i to w pełni zasłużone. Jestem osobą która musicale omija szerokim łukiem, ale tym filmem jestem zachwycony. Nie ma rzeczy która by mi się w niej nie podobała. Myślę, że za parę lat muzyka z filmu będzie jako kultowa.
Nowy Początek - 6/10 - Raczej zawód. Liczyłem na dobry psychologiczny film, a dostałem coś mało emocjonującego, mało wciągającego. Owszem oglądało się całkiem przyjemnie, ale jednak czegoś zabrakło.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Fromasz1899
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 945
Rejestracja: 24 lutego 2013, o 14:11
Ulubiona płyta: The Circle
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Re: Panel Filmowy

Post autor: Fromasz1899 »

co jest z tym filmem La La Land że wszyscy tak się nad nim rozwodzą?
I'm still living, yeah, semper fi!

When you want to give up and your heart's about to break
Remember that you're perfect
God makes no mistakes
Paulska
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 288
Rejestracja: 11 czerwca 2013, o 09:22
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Łódź / Warszawa

Re: Panel Filmowy

Post autor: Paulska »

La La Land oglądałem. I choć osobiście nie czuję ekscytacji tym filmem, to z uwagi na sposób przedstawienia historii, grę głównych bohaterów i muzykę dla mnie to oskarowy faworyt.
A co do Twojego pytania - słyszałem też taką opinię (płci pięknej) - dlatego, że Ryan Gosling... ;)
Pozdrawiam
Paulska
Awatar użytkownika
alniac
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1260
Rejestracja: 14 kwietnia 2010, o 10:50

Re: Panel Filmowy

Post autor: alniac »

„La La Land” moje oczy jeszcze nie widziały i nawet przeszedł mi właśnie przez głowę pomysł, by skoczyć po pracy. No ale walentynki, więc tłumy, więc życie mi miłe. A co do samego filmu, to ponoć jest jednym z tych, które można albo kochać, albo nienawidzić ;)
19.06.2013 – Gdańsk, Polska
12.07.2019 – Warszawa, Polska
Paulska
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 288
Rejestracja: 11 czerwca 2013, o 09:22
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Łódź / Warszawa

Re: Panel Filmowy

Post autor: Paulska »

Można też po prostu obejrzeć ;) bo jest całkiem fajnie zrobiony, ma równie fajną muzykę i bardzo dobrze zagrane role głównych bohaterów.
Pozdrawiam
Paulska
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Panel Filmowy

Post autor: Adrian »

Fromasz1899 pisze:co jest z tym filmem La La Land że wszyscy tak się nad nim rozwodzą?
Jak dla mnie geniusz tego filmu tkwi w kilku punktach:
1) Mamy prostą a wręcz prostacką fabułę filmu. Opis wątku scenariusza nie różniłby się ambicją od High School Musical... ile pracy trzeba włożyć żeby w takiej banalnej historii zrobić kapitalne i krótkie dialogi pełne emocji na tyle żeby scenariusz dostał najważniejsze nagrody w świecie scenarzystów.
2) to jest musical który... nie jest musicalem. W musicalu zawsze mnie drażniły te przerwy w stylu.. a teraz coś zaśpiewajmy bo wypadałoby. Tutaj każdy śpiew jest naturalny i jest po prostu przekaźnikiem emocji. Emma jako aktorka swoje emocje przekazuje przez śpiew, a Ryan to muzyk więc to normalne że śpiewa.
3) Film ma kilka swoich faz i odniesień do najważniejszych musicali świata (w tym francuskich). Dzięki temu film jest różnorodny, i nie zanudza. Z musicalu przeradza się w komedie, film obyczajowy a nawet dramat.
4) Film podaje różnorodne bomby emocjonalne. Ludzie wychodzą z kina albo pełni pozytywnej energii albo zapłakani.
5) Reżyser jest pasjonatem musicali i miłośnikiem kinematografii. Wystarczy obejrzeć jakie zastosował techniki, aby docenić, że film jest pełen mistrzowskich stylów jeśli chodzi o ujęcia, scenografie i zdjęcia.
6) Film ma 2 sceny które przejdą do historii kina
-> Scena otwierająca trwająca 5 minut jest prowadzona na 1 ujęciu! To trzeba zobaczyć i oglądać z myślą, że jest to jedno ujęcie.
-> Taniec przy ławce również nagrany na 1 ujęciu.
7) Film ma muzykę która na pewno zapisze się w historii kina. Majstersztyk polega na tym, że cześć powstawała w trakcie tworzenia scen. Piosenki wykonane są w sposób naturalny bez upiększania, a teksty pomimo że proste to bardzo smacznie i idealnie pasujące do historii. 2 piosenki nominowane do Oscarów!
Druga piosenka została nagrana na żywo gdzie kompozytor grał do tego co Emma zaczęła mówić i śpiewać bez żadnego dubbingu. Zaśpiewać to tak dobrze, a przy okazji grać mimiką i ukazywać emocje. W pełni zasługuje na Oscara!
A dodatkowo mamy główny motyw przewodni grany na pianinie, który brzmi jak jakieś Chopenowskie zagrywki. Ja szczerze myślałem, że to jakiś znany motyw z muzyki klasycznej, a to autorski motyw!
8) Mamy połączenie hołdu klasycznym musicalom aby zaraz wpleść nowoczesne wstawki jak np dzwonek telefonu. Reżyser świadomie łączył 2 światy co mu wyszło doskonale.
9) Scenografia, Kostiumy, Zdjęcia - nie dość że są niesamowite to jeszcze dopasowane pod narracje sytuacji głównych bohaterów w filmie.
10) Reżyser świadomie umieścił w filmie niedoskonałe sceny, które miały nadać realizmu. I tym sposobem np. Ryan i Emma śpiewają w bajecznym nastroju piosenkę, aby zaraz zapomnieć tekst i zrobić zabawną końcówkę.
11) Gra głównych bohaterów nie opiera się na popularnej i obecnie niemal wszędzie psychologi, a na pracy włożonej w doskonałą grę mimikami twarzy (wiele scen jest statycznych gdzie mimika oddaje emocje) i doskonałym przygotowaniu tanecznym i wokalnym Dodatkowo Ryan ćwiczył 3 miechy grę na pianinie aby wyglądało to jak najlepiej (umiał już wcześniej grać)
12) W tle jest dużo Jazzu, a to dodaje wartości.
13) Między Emmą a Ryanem czuć chemie i dlatego zostali wybrani aby zagrać razem (wcześniej grali już w 2ch filmach)
14) Długie sceny bez cięć są po prostu mistrzowskie. Jak ktoś jest wielbicielem filmu i rożnych technik to ujęcia robią wrażenie. Połączyć jedno ujęcie + śpiew na żywo + grę na żywo + grę mimiką tak aby wyglądało to naturalnie. Wielkie uznanie.

Kiedy usłyszałem, że film dostał 14 nominacji to zastanawiałem się co takiego musi mieć aby zasłużyć aż na takie docenienie. Od strony technicznej ten film to majstersztyk. Idea oprócz przedstawienia historii zrobienia ukłonu dla musicali i jazzu był strzałem w 10ke. Historia prosta, ale sprawnie napisana i oparta na dobrych dialogach.Generalnie włożono dużo pracy, genialnego warsztatu i... serca.

Ja jak wspominałem. Nie jestem fanem musicali i omijam je szerokim łukiem. Po 1wszym obejrzeniu dałem 9/10, ale przez 2 dni chodziła za mną muzyka i włączałem co chwile jakiś fragment aby posłuchać przy okazji dostrzegając te kapitalne rozwiązania. Nigdy nie byłem w kinie na filmie który widziałem już wcześniej. Dla La La Land zrobię wyjątek.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
alniac
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1260
Rejestracja: 14 kwietnia 2010, o 10:50

Re: Panel Filmowy

Post autor: alniac »

Adrian, czy w powyższym są spoilery? Bo bardzo chciałabym to przeczytać, ale jednocześnie nie zepsuć sobie seansu jutro! ;)
19.06.2013 – Gdańsk, Polska
12.07.2019 – Warszawa, Polska
Fromasz1899
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 945
Rejestracja: 24 lutego 2013, o 14:11
Ulubiona płyta: The Circle
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Re: Panel Filmowy

Post autor: Fromasz1899 »

niektóre punkty uznałbym za delikatne spojlery Ala :)

dzięki Adrian za rzeczowy opis :) już wiem co chciałem wiedzieć :)
I'm still living, yeah, semper fi!

When you want to give up and your heart's about to break
Remember that you're perfect
God makes no mistakes
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”