Panel Filmowy

Wszystko co nie pasuje do pozostałych kategorii.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Talia
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 692
Rejestracja: 5 grudnia 2010, o 13:22
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Talia »

Dokładam swoje ostatnie rozważania.

Boyhood – taki potencjał, tak zmarnowany, pomysł nowatorski, który można było ciekawie rozwinąć, a akcja jak krew z nosa, nie wciąga, jest nijako, czasem coś się dzieje, ale prawda jest taka, że oglądałam ten film 3 tygodnie temu i niewiele pamiętam, oprócz tego, że bohaterowie dorastają na naszych oczach.
Snajper – jak nie lubię filmów poruszających kwestię wojen, ten mnie naprawdę wciągnął, interesujący, ukazujący co wojna robi z człowiekiem, że ciężko się potem podnieść, no i brawa dla pana Coopera za przygotowanie do roli.

Nie wiem czy zdążę jeszcze przed Galą oglądnąć Selmę, a czytałam wiele przychylnych recenzji... może się uda.

A co do pozostałych, to:

Foxcatcher – po półgodzinie miałam dość, ale wytrzymałam, by móc ocenić Carella, który jest rewelacyjny, ciężko go poznać i to nie tylko poprzez charakteryzację, on się stał tamtym człowiekiem, tamtym psycholem, za to film… o ile zapasy to nie moja bajka, to tę historię można było poprowadzić inaczej, a tak ciągnie się w nieskończoność, szkoda, bo myślałam, że będzie lepszy.

Still Alice – smutny to film, który w sumie ukazuje rozwój choroby i dewastację człowieka, naszły mnie refleksje ile z naszej sprawności nie zależy od nas, film skoncentrowany na głównej bohaterce, ukłony dla Julianne.

Wyjątkowo w tym roku nie mam jasno sprecyzowanego faworyta w głównej kategorii, najwyżej oceniłam Whiplash i to na niego bym stawiała biorąc pod uwagę swój gust, natomiast jeżeli mam stawiać kto dziś wygra to chyba postawiłabym na Birdmana i z jego wygranej najbardziej bym się ucieszyła.
Najlepszy film: Birdman
Najlepszy aktor pierwszoplanowy: Eddie Redmayne
Najlepsza aktorka pierwszoplanowa: nie obstawiam, bo widziałam tylko dwie panie
Najlepszy aktor drugoplanowy: J.K. Simmons
Najlepsza aktorka drugoplanowa: Emma Stone
I ain't quittin' - I'm just splittin' for awhile
Miracle-BJ
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2014
Rejestracja: 7 sierpnia 2011, o 16:59
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Miracle-BJ »

Zawsze z wszystkiego cieszymy się przedwcześnie :D
Ale daj Boże, żeby nasi wyszli z Oscarem!
Taka sytuacja, może długo nie nastąpić, chociaż nasza kinematografia ruszyła ostatnio z kopyta i zaczyna się dziać coraz bardziej interesująco :o
BJ - It's my life - Always !
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

Obrazek

Galę tradycyjnie pokaże polski oddział Canal+. Początek o 2 w nocy naszego czasu.
Transmisja będzie odkodowana dla wszystkich abonentów nc+.

Linki do internetowego streamu dla zainteresowanych:
http://frikotv.tk/?page_id=658
http://eotv.pl/canalplus.php
http://zobacztv.ga/canal/
Awatar użytkownika
M.J.
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 832
Rejestracja: 2 listopada 2012, o 21:17
Ulubiona płyta: These Days

Post autor: M.J. »

Tonight is The Night!

Nie zdążyłam wszystkiego obejrzeć. Z najważniejszej kategorii widziałam cztery filmy - Birdmana, Hotel, Teorię i Whiplash i w moich oczach zdecydowanie najbardziej odstaje (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) Birdman. To jest kino, jakie lubię.

Poza Redmaynem i Keatonem widziałam jeszcze Carella w Foxcatcherze. Fakt, ucharakteryzowany nie do poznania i pokazuje się też z kompletnie innej strony, ale ani on, ani Mark Ruffalo nie przekonali mnie na tyle, żeby dać im tę statuetkę (sam film też słaby, tak btw :ok: ). Redmayne i Keaton zagrali równie dobrze, ale Akademia lubi role biograficzne, więc...

Z aktorek widziałam tylko Felicity i Julianne, obie świetne, ale chyba minimalnie bardziej podobała mi się Felicity Jones w Teorii wszystkiego.

Nie widziałam Sędziego i Boyhood, ale co do swojego wyboru w kwestii aktora drugoplanowego nie mam wątpliwości - Edward Norton w Birdmanie skradł moje serce i to za niego trzymam kciuki, chociaż Oskar najprawdopodobniej trafi w inne ręce...

Aktorkę drugoplanową widziałam jedną, więc się nie wypowiem, chociaż Emma mi się podobała. Udało jej się jakoś oderwać od tego, co pokazywała do tej pory we wszystkich swoich filmach i filmikach, ale na Oskara to chyba trochę mało.

Dobra, to ja się lecę zdrzemnąć. Oglądam na e-screen.tv, nawet zapłaciłam 2,50zł za konto premium... :ok:


Edit:
A, jeszcze Ida. Nie podobała mi się, ale żeby nie było, zawsze kibicuję swoim!
His momma said he was crazy - he said 'Momma, I've got to try'.
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Post autor: prezes1 »

No cóż, ogromne gratulacje! :)
Myślałem że nie dożyję jak jakiś polski film zdobędzie Oscara ale po koncercie BJ w Polsce(też myślałem że nie dożyję) wszystko jest możliwe! ;)
Wielki dzień dla polskiego kina a dla twórców drzwi w Hollywood otwarte. Ciekawe czy skorzystają? ;)
Nie udało się Polańskiemu, Wajdzie, Holland a udało się polskiemu Brytyjczykowi! :)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
kikusia28
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1310
Rejestracja: 26 maja 2008, o 20:49
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: kikusia28 »

Myślałam, że tylko sportowcy mogą wywołać u mnie takie emocje :D To była piękna chwila!
Ile bym dała, żeby się znaleźć na tym czerwonym dywanie ;)
Awatar użytkownika
misiek_93
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 763
Rejestracja: 24 września 2008, o 18:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misiek_93 »

Łukasz Żal - jeden z autorów zdjęć do "Idy" jest absolwentem mojego liceum - I LO im. Stanisława Dubois w Koszalinie.
Jaki ten świat mały :D
Miracle-BJ
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2014
Rejestracja: 7 sierpnia 2011, o 16:59
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Miracle-BJ »

Bardzo się cieszę i gratuluję! W końcu polski film i Polska zdobyły tą upragnioną statuetkę. :jupi:
Ps. Nie wiem jak wam, ale mi się bardzo podobała P. Magda Hueckel :brawo:

Obrazek
BJ - It's my life - Always !
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

Brawo Ida! :)
No i ta przemowa Pawlikowskiego... takich chwil się nie zapomina ;]
Awatar użytkownika
Yossarian
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1005
Rejestracja: 5 listopada 2012, o 10:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Yossarian »

jako prawdziwy sezonowiec, dziś poszedłem na "Idę". Świetny film, każdy kadr to piękne zdjęcie. W trzech słowach: spokojny, logiczny, oszczędny.
Why so serious?
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Panel Filmowy

Post autor: Damned »

Obrazek

Dzisiaj ogłoszono nominacje do Oscarów. Macie swoich faworytów?

Najlepszy film

"The Big Short"
"Most szpiegów"
"Brooklyn"
"Mad Max: Na drodze gniewu"
"Marsjanin"
"Zjawa"
"Pokój"
"Spotlight"

Pozostałe kategorie:
http://oscar.go.com/nominees

Warto przypomnieć, że w tym roku mija dokładnie 25 lat od nominacji do Oscara dla Jona za "Blaze of Glory", a także słynnego występu podczas gali. Tegoroczna ceremonia odbędzie się w nocy z niedzieli na poniedziałek, 28 lutego 2016.
Brand New EVENo

Re: Panel Filmowy

Post autor: Brand New EVENo »

Istnieje tylko jedna rzecz, którą wolałbym dostać zamiast Oscara. Miecz świetlny.
Awatar użytkownika
michael
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 624
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 11:40
Ulubiona płyta: NJ Bounce SWW
Lokalizacja: Głogów/Legnica

Re: Panel Filmowy

Post autor: michael »

Damned pisze:Obrazek

Dzisiaj ogłoszono nominacje do Oscarów. Macie swoich faworytów?

Najlepszy film

"The Big Short"
"Most szpiegów"
"Brooklyn"
"Mad Max: Na drodze gniewu"
"Marsjanin"
"Zjawa"
"Pokój"
"Spotlight"

Pozostałe kategorie:
http://oscar.go.com/nominees

Warto przypomnieć, że w tym roku mija dokładnie 25 lat od nominacji do Oscara dla Jona za "Blaze of Glory", a także słynnego występu podczas gali. Tegoroczna ceremonia odbędzie się w nocy z niedzieli na poniedziałek, 28 lutego 2016.
Moim zdaniem po obejrzeniu tych filmów Oscar dla filmu Zjawa:) Mam też cichą nadzieję na Oscara dla Stallone w filmie Creed. Sly rewelacyjny!!! Najpierw Złoty Glob to idąc za "ciosem" Akademia powinna przyznać Sylwestrowi Oscara. Zasłużył sobie. Był nominowany za pierwszego Rocky i teraz 40 lat później historia zatacza koło. Łza się w oku kręci...
Let's get rocked!
kikusia28
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1310
Rejestracja: 26 maja 2008, o 20:49
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Panel Filmowy

Post autor: kikusia28 »

Tak, mamy swoich faworytów. LEO :D To musi być jego rok! Jak tym razem znowu go oleją, trzeba czym prędzej wymienić dziadków, którzy o tym decydują!

Co do filmów. Widziałam tylko koszmarka "Mad Max". Ciekawa jestem "Zjawy", dlatego z niecierpliwością czekam na premierę.
Fromasz1899
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 945
Rejestracja: 24 lutego 2013, o 14:11
Ulubiona płyta: The Circle
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Re: Panel Filmowy

Post autor: Fromasz1899 »

"Marsjanin" był spoko :D podobało mi się chociaż końcówka bardzo naciągana ale widowisko było ;)
co do zjawy to słyszałem że jest kiepska! ale nie oceniam bo nie widziałem.

tak bez nominacji to film który mi się podobał to "Crimson Peak. Wzgórze krwi" polecam obejrzeć :D
I'm still living, yeah, semper fi!

When you want to give up and your heart's about to break
Remember that you're perfect
God makes no mistakes
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”