Halloween

Wszystko co nie pasuje do pozostałych kategorii.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Miracle-BJ
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2014
Rejestracja: 7 sierpnia 2011, o 16:59
Lokalizacja: Nowy Sącz

Halloween

Post autor: Miracle-BJ »

Co myślicie o Halloween?
W USA jest to święto, zabawa obchodzone od lat. Amerykanie mają świra na tym punkcie i organizują przeróżne „straszne” dżamprezy. U nas pojawiają się akcenty związane z Halloween, ale w PL nigdy nie będzie takiego szaleństwa jak za oceanem. Mnie osobiście nie zachwyca tego typu zabawa. Zresztą boję się różnych tego typu duchów, potworów, zombii i innych. :czarodziej: :boje:
A tutaj Halloween and Big Cats :D
http://www.youtube.com/watch?v=PcdKmZc6-vo
BJ - It's my life - Always !
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Do mnie halloween całkowicie nie trafia.
teken020
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1212
Rejestracja: 24 września 2005, o 15:10
Lokalizacja: szczytno

Post autor: teken020 »

holloween to syf
It's not where we're coming from
It's how we turn from here
We know where we want to go
We just need the light to get us there
Hao
I Believe
I Believe
Posty: 99
Rejestracja: 27 września 2013, o 13:51
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Hao »

W Polsce się nie przyjmuje ze względu na kościół, który całkowicie halloween potępia. Jak dla mnie to jest mi to całkowicie obojętne. Fajnie może być dla dzieciaków, które sobie pochodzą po sąsiedztwie i nazbierają słodyczy. Nie to co w USA gdzie ludzie wydają majątek na wydekorowanie domu, kostiumy itp.
Awatar użytkownika
solb
I Believe
I Believe
Posty: 67
Rejestracja: 18 maja 2009, o 19:46
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: solb »

Miracle-BJ pisze:Co myślicie o Halloween?
Lubię kompot z dyni.
Awatar użytkownika
Cleevleen
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 254
Rejestracja: 26 grudnia 2011, o 15:14
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Cleevleen »

A mi idea się podoba. Mogłaby być całkiem fajna zabawa, gdybyśmy (jako naród) potrafili podchodzić do tego z większym luzem, a nie szukać wszędzie zła, szatana i piekła. W moim odczuciu nie musimy, nie powinniśmy wręcz obchodzić jedynie smutnych, wzniosłych świąt wypełnionych refleksją nad życiem. Bez przeginania - nie wydałabym tysiąca złotych na udekorowanie domu - ale przykładowo takie zabawy tematyczne to okazja do przebrania się, wykazania wyobraźnią czy inwencją twórczą i po prostu relaksu. Gdybym miała możliwość i coś takiego organizowanego w okolicy (o czym bym wiedziała), postarałabym się wygospodarować na to czas i energię. A dla dzieci krążenie po cukierki to też niezła frajda ;)
Miracle-BJ
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2014
Rejestracja: 7 sierpnia 2011, o 16:59
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Miracle-BJ »

Ava napisała: "My school is the only school that's not allowed to wear Halloween costumes to school". "My lil' pumpkin"

Obrazek
BJ - It's my life - Always !
Awatar użytkownika
lydia
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 635
Rejestracja: 17 lipca 2013, o 06:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lydia »

Cleevleen pisze:A mi idea się podoba. Mogłaby być całkiem fajna zabawa, gdybyśmy (jako naród) potrafili podchodzić do tego z większym luzem, a nie szukać wszędzie zła, szatana i piekła. W moim odczuciu nie musimy, nie powinniśmy wręcz obchodzić jedynie smutnych, wzniosłych świąt wypełnionych refleksją nad życiem. Bez przeginania - nie wydałabym tysiąca złotych na udekorowanie domu - ale przykładowo takie zabawy tematyczne to okazja do przebrania się, wykazania wyobraźnią czy inwencją twórczą i po prostu relaksu. Gdybym miała możliwość i coś takiego organizowanego w okolicy (o czym bym wiedziała), postarałabym się wygospodarować na to czas i energię. A dla dzieci krążenie po cukierki to też niezła frajda ;)
Uważam tak samo, niestety my Polacy musimy do wszystkiego podchodzić strasznie poważnie i wszędzie szukać minusów i zła...
Mnie to całe halloween się podoba- kolejna okazja do fajnej zabawy :D i jeszcze te stroje :)) Miałam okazję uczestniczyć w tym szaleństwie podczas mojego pobytu w USA i świetnie się bawiłam :brawo:
BON JOVI- Because Life's Too Short To Listen To Bad Music...
Awatar użytkownika
KM
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 680
Rejestracja: 11 marca 2006, o 22:48
Lokalizacja: Toruń

Post autor: KM »

Myślę, że zamiast adaptować obce wynalazki, powinniśmy cieszyć się i bawić w dniu radosnego święta, jakim jest 1 listopada i Wszystkich świętych.
Z tym że jest pewien mentalny problem, bo Polacy nie bardzo umieją się cieszyć ze szczęścia innych, a do tego w naszej kulturze oczekuje się smutku po utracie bliskich.
20.05.2008 - Leipzig
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa!!!
Awatar użytkownika
mst
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 478
Rejestracja: 23 kwietnia 2012, o 21:00
Lokalizacja: P-ń

Post autor: mst »

Szkoda, że noc z 31 października na 1 listopada jest ważną datą w kościele szatana. :cfaniak:
Awatar użytkownika
jovizna
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2595
Rejestracja: 20 września 2005, o 17:53
Lokalizacja: 5 567 km from New Jersey!

Post autor: jovizna »

KM pisze: Z tym że jest pewien mentalny problem, bo Polacy nie bardzo umieją się cieszyć ze szczęścia innych, a do tego w naszej kulturze oczekuje się smutku po utracie bliskich.
Kaśku, po obiadku była tylko kawa czy coś mocniejszego? :D Dla mnie smutek po utracie kogoś bliskiego to normalna kolej rzeczy a nie wynik presji społeczeństwa.

Co do tematu - pyszna jest zupa z dyni.
10 czerwca 2006 - Milton Keynes
11 czerwca 2006 - Milton Keynes
25 maj 2008 - Lipsk
28 maj 2008 - Hamburg
3 czerwca 2008 - Frankfurt
8 czerwca 2010 - Londyn
10 czerwca 2011-Drezno
25 czerwca 2011-Londyn
19 czerwca 2013 - GDANSK
21 czerwca 2019 - WEMBLEY
12 lipca 2019 - Warszawa
Loading... please wait...
Sorry, your time has expired.
Geminiman019

Post autor: Geminiman019 »

Ja nie obchodzę Halloween bo to głupia komercyjna moda zza oceanu, a mojego ojca brzydzą wszystkie te święta, które Polacy importują z USA.
Awatar użytkownika
Yossarian
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1005
Rejestracja: 5 listopada 2012, o 10:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Yossarian »

Obrazek
to nie fake ;]
Why so serious?
Yana
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 996
Rejestracja: 8 kwietnia 2013, o 21:16
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Yana »

Haha, co za pomysł z tą dynią:D
Ciekawe jak zabawa...

Jak dla mnie w Halloween nie ma nic złego, całkiem niezła okazja na zabawę w przebieranki. Niektórym przydałoby się tylko trochę dystansu:)
Stick to your guns.
Awatar użytkownika
Margaretka
It's My Life
It's My Life
Posty: 158
Rejestracja: 24 czerwca 2013, o 08:07
Lokalizacja: middle of nowhere

Post autor: Margaretka »

a może by tak inaczej? :D :
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”