Wizy - USA

Wszystko co nie pasuje do pozostałych kategorii.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

ODPOWIEDZ
Miracle-BJ
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2014
Rejestracja: 7 sierpnia 2011, o 16:59
Lokalizacja: Nowy Sącz

Wizy - USA

Post autor: Miracle-BJ »

Od kilku już lat amerykanie obiecują nam zniesienie wiz. Ostatnie doniesienia wskazują, że ma to nastąpić już niedługo, ale znając życie różnie to może być.
Przyjmijmy, że zniosą te cholerne wizy i co?
Czy Polacy zaczną wyjeżdżać masowo?
Ja myślę, że wielu rodaków czeka na to z niecierpliwością. Ja mam kilkanaście znajomych, którzy dawno by wyjechali, tylko te wizy. Mają tam swoje rodziny i znajomych nic ich tu nie trzyma. Nie mają pracy, nie mają rodzin i za cholerę do tej pory nie dostali wiz. Moja koleżanka ma w stanach dwie siostry, które tam mieszkają już kilkanaście lat, a ona nie może do nich pojechać. Jakby tam przyleciała to ma gdzie mieszkać, będzie miała dobrze płatną pracę, bo siostry prowadzą dobrze prosperującą firmę i ją zatrudnią. No ale cóż live is live.
Ja bym mogła jechać na wycieczkę, zwiedzić kilka stanów a jeden szczególnie i wrócić. Ale to są nie spełnione marzenia z powodu braku kasy chyba że wygram w lotto.
Np. moja córka oświadczyła mi, że jak zniosą wizy to opuszcza PL razem ze swoim chłopakiem (ma tam chrzestną matkę, która powiedziała, że im tam wszystko zapewni), bo tutaj nie ma perspektyw na normalne funkcjonowanie w życiu. Mi się wydaje, że to się może udać wielu ludziom, ale tylko pod warunkiem, że właśnie ktoś im tam pomoże. Ale czy tak jest kolorowo w tej Ameryce? Nie wiem.
A co wy sądzicie na ten temat?
BJ - It's my life - Always !
Awatar użytkownika
alniac
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1260
Rejestracja: 14 kwietnia 2010, o 10:50

Post autor: alniac »

Miracle-BJ pisze:A co wy sądzicie na ten temat?
Za parę lat, jeśli nic mnie tu nie będzie trzymać, to wylatuję szybciej, niż o tym nawet pomyślę.
19.06.2013 – Gdańsk, Polska
12.07.2019 – Warszawa, Polska
Awatar użytkownika
Yossarian
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1005
Rejestracja: 5 listopada 2012, o 10:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Yossarian »

alniac, skoro nic nie będzie Cię trzymać tu, co przyciągnie Cię tam?
Why so serious?
Yana
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 996
Rejestracja: 8 kwietnia 2013, o 21:16
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Yana »

Hameryka? A no kusi kusi, kto wie, może za jakiś czas... Rodzinę tam mam w razie czego.
Podobnie jak u alniac, jeśli przestanie mnie tu cokolwiek trzymać, to - bon voyage to me!:)
Stick to your guns.
Awatar użytkownika
Yossarian
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1005
Rejestracja: 5 listopada 2012, o 10:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Yossarian »

Yana, co ja będę robił w Gdańsku bez Ciebie?
Why so serious?
Yana
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 996
Rejestracja: 8 kwietnia 2013, o 21:16
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Yana »

Yossarian, tęsknił;)
Stick to your guns.
Awatar użytkownika
alniac
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1260
Rejestracja: 14 kwietnia 2010, o 10:50

Post autor: alniac »

Yossarian pisze:alniac, skoro nic nie będzie Cię trzymać tu, co przyciągnie Cię tam?
Słuchaj, to się ciągnie u mnie już parę długich lat. Fascynacja krajem, kulturą (tak, możecie śmiechnąć, ale każdy kraj ma swoje obyczaje, nawet taka multinarodowa Ameryka), językiem. Z zamiłowania do geografi, to czysto geograficznie - przeróżne cuda natury do zwiedzenia. Wszystko. Wszystko po kolei mnie tam ciągnie, a tu powoli coraz mniej trzyma.
19.06.2013 – Gdańsk, Polska
12.07.2019 – Warszawa, Polska
Awatar użytkownika
Yossarian
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1005
Rejestracja: 5 listopada 2012, o 10:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Yossarian »

Yana, ja już tęsknię.
Why so serious?
Geminiman019

Post autor: Geminiman019 »

A czy wizy obowiązują, gdy chce się polecieć do Japonii? Mnie Nippon interesuje o wiele bardziej niż Juesej, a to dlatego że jest krajem wyspiarskim, który wykształcił całkowicie odrębną kulturę, która powstawała w (niemal) zupełnej izolacji. USA to kraj bez historii, gdyż istnieje krócej niż 250 lat (przynajmniej jak się porówna go z krajami europejskimi czy azjatyckimi). To moje zainteresowanie serialami anime i nieudane próby przetrawienia J-Rocka, stawiają Japonię jako obiekt fascynacji o wiele wyżej, niż Stany Zjednoczone Ameryki.
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3515
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Post autor: prezes1 »

Po pierwsze nie wierzę że te wizy zniosą...
Jak je zniosą to dobrze, chciałbym tam pojechać w celach turystycznych oraz koncertowych.
Uważam że to nie te czasy aby Polacy jechali tam masowo skoro mają 100 razy lepsze możliwości w Unii jako członkowie...
Jak ktoś ma tam rodzinę to super, jak ktoś ma znajomości- świetnie...
A najlepiej jeśli ktoś tam mieszkał, chodził do szkoły, zna język perfect i bez akcentu to wtedy kariera przed nim stoi otworem...
Ale jeśli ktoś chce tam jechać ot tak i w dość późnym okresie swojego życia to skończy na zmywaku albo stacji benzynowej...Albo w polskim jackowie...
Life is brutal...
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”