Coś na słodko

Wszystko co nie pasuje do pozostałych kategorii.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

Fantaghiro7 pisze:Macie może sprawdzony przepis na Tiramisu? Mój Mi gdzieś wyparował. ;)
Sprawdzony ;)
http://www.kwestiasmaku.com/desery/tira ... u_przepis/
Awatar użytkownika
Fantaghiro7
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 524
Rejestracja: 14 czerwca 2013, o 13:30
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Fantaghiro7 »

Damned Dzięki ;)

Przepis na Zupę dyniową z nasionami konopi jest już w Coś na ząb. Jakby ktoś robił to dajcie znać jak wyszła, jestem bardzo ciekawa. :D
19.06.2013r. - Gdańsk
Awatar użytkownika
karola559
It's My Life
It's My Life
Posty: 102
Rejestracja: 26 czerwca 2013, o 11:43
Lokalizacja: Katowice/częstochowa

Post autor: karola559 »

Przesyłam Wam przepis na najprostszą a zarazem pyszną babkę :D
U mnie w domu zrobiła furorę, jest pyszna i mięciutka i znika w mgnieniu oka, przez co nie zdążyłam jej zrobić zdjęcia :P

4 jajka
pół szklanki wody
2 szklanki mąki
1 szklanka cukru (lub mniej jak nie lubicie za dużo słodyczy )
1 łyżeczka proszku do pieczenia
pół szklanki oleju
aromat ( ja dałam cytrynowy)
ewentualnie łyżka kakao

4 jajka (całe) lekko ubić dodając szklankę cukru. Dodać pół szklanki wody, następnie powoli wciąż ubijając dodawać po łyżce mąki wymieszanej z proszkiem. Na koniec dodać olej.
Masę przelać do foremki. Możecie na końcu troszkę zostawić i wsypać do niej łyżkę kakao :)
Piec ok. 50 min w 180 stopniach
Awatar użytkownika
99-in-the-shade
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 346
Rejestracja: 6 listopada 2012, o 19:04
Ulubiona płyta: NJ - KTF - TD
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: 99-in-the-shade »

Ooo właśnie, a co do sprawdzonych przepisów - ma ktoś takowy na pancakes? Bo ten z Kwestii Smaku jeszcze ani razu mi nie wyszedł bez modyfikacji. :<
'A drifter I was meant to be with noone there for company.'
werx :)
It's My Life
It's My Life
Posty: 247
Rejestracja: 7 maja 2012, o 16:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: werx :) »

99-in-the-shade pisze:Ooo właśnie, a co do sprawdzonych przepisów - ma ktoś takowy na pancakes? Bo ten z Kwestii Smaku jeszcze ani razu mi nie wyszedł bez modyfikacji. :<
Dziwne, mi zawsze wychodzi. Mam jeszcze jakiś przepis z lekcji angielskiego, ale nie jest sprawdzony niestety :P

[ Dodano: 2013-08-20, 22:57 ]
Składniki:
225g mąki
2 ubite jajka
300ml mleka
30g roztopionego i schłodzonego masła
Łyżka stołowa proszku do pieczenia
Łyżeczka cukru
Szczypta soli


Przepis:
Do miksera wsyp mąke, proszek do pieczenia, sól i cukier. Wlej mleko, ubite jajka i masło i miksuj, aż ciasto będzie miało gładką konsystencje. Przelej ciasto do małego naczynia i odstaw na 20-30 min. Rozgrzej patelnie i wlej ciasto krztałtując kółko. Kiedy na górze naleśnika pojawiają się bąbelki przewróc go. Smaż ok. minuty. Polej je odrobiną miodu lub syropu. Dodanie troche roztopionej czekolady da ci fajne czekoladowe pancakesy. Dodanie świeżych, lub rozmrożonych jagód da ci fantastyczne jagodowe pancakesy.

To jest ten przepis, jeszcze go nie próbowałam ale zamierzam. Jest strasznie szczegółowy więc mam nadzieje, że w miare krótko go przetłumaczyłam :PPP
Awatar użytkownika
99-in-the-shade
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 346
Rejestracja: 6 listopada 2012, o 19:04
Ulubiona płyta: NJ - KTF - TD
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: 99-in-the-shade »

werx :), dzięki :) Ja w końcu, po niesamowicie długim okresie prób i błędów zrobiłam dzisiaj pancakes takie jak trzeba, i proporcje są podobne do Twojego (następnym razem wykorzystam czekoladę lub jagody :D), ale jednak trochę się różni:

1 jajko
200 g mąki
300 ml maślanki
50 g cukru
30 g masła
1 łyżeczka proszku do pieczenia
3/4 łyżeczki sody oczyszczonej
szczypta soli

Wykonanie:
- na małym ogniu stawiamy patelnię, niech się nagrzewa :)
- topimy masło, po roztopieniu odstawiamy do przestudzenia
- oddzielamy białko od żółtka. Białko ubijamy ze szczyptą soli na pianę, żółtko z częścią cukru na gęsty kogel-mogel. Dodajemy pianę do kogla-mogla, chwilę miksujemy, dodajemy pozostały cukier.
- nie przerywając mieszania dodajemy maślankę, proszek do pieczenia, sodę oczyszczoną i - stopniowo - mąkę. Otrzymamy dosyć gęste ciasto - i takie ma być! :)
- niewielkie porcje ciasta (pogubiłam się w rachunkach kiedy zaczęłam podjadać, ale chyba ok 16 placuszków mi wyszło) smażymy na rozgrzanej patelni na małym ogniu (!). Do przewracania zabieramy się, jak na cieście zaczną pojawiać się bąbelki, a boki - wyraźnie ścinają.

Gotowe przed zniknięciem wyglądały tak:
Obrazek
'A drifter I was meant to be with noone there for company.'
Geminiman019

Post autor: Geminiman019 »

Jeśli chodzi o mnie, to takich słodkich rzeczy nie mogę jeść, gdyż jestem bezglutenowy. Jak zjem taką "zakazaną" rzecz, to na twarzy pojawia mi się jakiś parch, a przez następne parę dni mam taką huśtawkę nastrojów, że nie można ze mną wytrzymać.
Awatar użytkownika
99-in-the-shade
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 346
Rejestracja: 6 listopada 2012, o 19:04
Ulubiona płyta: NJ - KTF - TD
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: 99-in-the-shade »

Geminiman019, myślę, że niektóre przepisy dałoby się zmodyfikować również do wersji bezglutenowej, pancakes na pewno - i chyba nawet nie smażyłoby ich się tak źle, jak 'zwykłych' naleśników w tej wersji ;)
'A drifter I was meant to be with noone there for company.'
Awatar użytkownika
Margaretka
It's My Life
It's My Life
Posty: 158
Rejestracja: 24 czerwca 2013, o 08:07
Lokalizacja: middle of nowhere

Post autor: Margaretka »

Rozbroiło mnie to - tak w temacie kulinarnym (na słodko hehe):

Obrazek
Miracle-BJ
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2014
Rejestracja: 7 sierpnia 2011, o 16:59
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Coś na słodko

Post autor: Miracle-BJ »

Co prawda to nie jest coś na słodko, ale jak najbardziej temat kulinarny :D
Lubicie sushi?
Kiedyś stwierdziłam, że nigdy nie tknę sushi i to jeszcze z surową rybą. Ale gdy skosztowałam w profesjonalnej orientalnej restauracji oszalałam na jego punkcie.
Niestety taka impreza z sushi jest dosyć droga, więc postanowiłam, że nauczę się robić sushi w domu. Kilka prób i moje sushi dzisiaj zrobione wygląda tak :jupi:
Obrazek

Ps. Ja robię jednak z łososia wędzonego, gdyż bardziej mi smakuje i robię wersję najprostszą tj: ryż, sos do ryżu, łosoś wędzony, avocado, ogórek (nie zawsze), pasta wasabi (smaruję listek nori), czarny sezam no i oczywiście imbir marynowany i sos sojowy. Mniam, mniam! :))
BJ - It's my life - Always !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”