Coś na ząb !?

Wszystko co nie pasuje do pozostałych kategorii.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Awatar użytkownika
Fantaghiro7
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 524
Rejestracja: 14 czerwca 2013, o 13:30
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Fantaghiro7 »

No ja też zamiast kostki dałabym domowy bulion i chyba od razu tak zrobię, zupa na pewno na tym nie straci, a może tylko zyskać. ;) Co do podsmażenia - w sumie dobry pomysł. :))
19.06.2013r. - Gdańsk
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

Mój ostatni kuchenny wyczyn: makaron tagliatelle z sosem kurkowym.

Gotujemy makaron tagliatelle (może być też inny, ale ten ma odpowiednią wielkość jak dla mnie i smakował świetnie).
SOS:
1 duża cebula
2 ząbki czosnku
3/4 szklanki wody
200g kurek
400-600g śmietanki 30% (w zależności od tego ile chcemy zrobić sosu)
2 łyżki śmietany 18%
2 łyżeczki mąki (opcjonalnie)

Kroimy bardzo drobno cebulę i czosnek. Wrzucamy na patelnię z rozgrzanym olejem. Smażymy do momentu aż cebula się zeszkli. W tym czasie dokładnie myjemy kurki, aż nie będzie w nich piachu. Kroimy na małe kawałki (te, które są już małe można zostawić całe). Pokrojone i suche już kurki dorzucamy do patelni. Wszystko zalewamy 3/4 szklanki wody, aby kurki mogły się dusić. Zostawiamy na małym ogniu na 10-12 minut, aż kurki będą miękkie i dobrze uduszone.
Obrazek

W tym czasie w miseczce można wymieszać śmietanę ze śmietanką i mąką (opcjonalnie, jest potrzebna tylko wtedy jeśli boicie się, że sos będzie mało gęsty). Przygotowaną mieszankę dorzucamy do kurek z cebulką i dokładnie mieszamy. Czekamy aż zabulgocze i dajemy 2-3 minutki na scalenie się wszystkich składników.
Obrazek

I gotowe :) Makaron zalewamy dowolną ilością sosu i można szamać :)
Obrazek

Mam nadzieję, że Wam posmakuje :) Ja uwielbiam kurki, więc dla mnie to istna uczta!
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Awatar użytkownika
Kama97
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 570
Rejestracja: 6 listopada 2012, o 11:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kama97 »

Ja też uwielbiam kurki :) Agata Twój sos wygląda super, lubię takie bardzo, choć u mnie zapewne byłaby lżejsza śmietanka i np.świeża natka :) Nawet jakiś czas temu z mamą robiłam taki podobny i też z 30% bo z ciasta została. I polecam też taki makaron:
- makaron spaghetti ( u mnie pełnoziarnisty, tylko taki jemy :D )
- kurki
- cebula ze szczypiorkiem
- kozi ser/feta
- szynka suszona

Kurki usmażyć na mieszance masła i oleju z cebulą i szczypiorkiem, szynkę ( w plastrach ) położyć na suchej patelni i grillować az będzie chrupiąca. Makaron wymieszać z kurkami i cebulą, posypać serem i udekorować wielkim skwarkiem czyli szynką. :lol:
10.06.2011 - Drezno
27.07.2011 - Barcelona
19.06.2013 - GDAŃSK, moje miasto !
05.07.2013 - Londyn
Awatar użytkownika
misstwisted
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 973
Rejestracja: 16 marca 2011, o 18:51
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: misstwisted »

Agata, pierwsza fotka wygląda "rzygowiście", ale ostatnia już całkiem apetycznie... :D
Trzeba wywalić mamę na grzyby... :cfaniak:
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

misstwisted pisze:Agata, pierwsza fotka wygląda "rzygowiście", ale ostatnia już całkiem apetycznie... :D
Trzeba wywalić mamę na grzyby... :cfaniak:
No rzygowiście, ale jakie to smaczne i jak pachnie jak się tak dusi..mmmm :D
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Awatar użytkownika
misstwisted
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 973
Rejestracja: 16 marca 2011, o 18:51
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: misstwisted »

Niedługo wrzucę przepis na ciastka francuskie ze szpinakiem, jak pojadę do Dobka, żywić ubogiego :D
Karo152
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 9
Rejestracja: 24 stycznia 2023, o 15:49
Ulubiona płyta: Slippery When Wet

Re: Coś na ząb !?

Post autor: Karo152 »

W moim życiu dbam o zdrową i świadomą dietę. Starannie wybieram przepisy kulinarnie, które są pełne warzyw i unikam nadmiernej ilości mięsa. To dla mnie ważne, ponieważ zdaję sobie sprawę, jak kluczowa jest dieta dla mojego zdrowia i samopoczucia. Wybierając dania oparte na warzywach, dostarczam mojemu organizmowi niezbędnych składników odżywczych. To dla mnie nie tylko kwestia zdrowia, ale także przyjemności z jedzenia. Różnorodność smaków, jaką oferują warzywa, sprawia, że gotowanie staje się dla mnie inspirującą przygodą. Stąd https://naturalnieozdrowiu.pl/kotlety-z ... owy-obiad/ czerpię inspirację na przepisy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”