Islam

Wszystko co nie pasuje do pozostałych kategorii.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yossarian
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1005
Rejestracja: 5 listopada 2012, o 10:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Yossarian »

misstwisted,
poczytaj Stary Testament, zwłaszcza księgi mówiące o zdobywaniu ziemi Kanaan.
Mało przypadków, kiedy "cywilizowany" Europejczyk gwałci swoje córki trzymane w piwnicy?
Why so serious?
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

Yossarian pisze:misstwisted,
poczytaj Stary Testament, zwłaszcza księgi mówiące o zdobywaniu ziemi Kanaan.
Mało przypadków, kiedy "cywilizowany" Europejczyk gwałci swoje córki trzymane w piwnicy?
Stary Testament. Problem polega na tym, że chrześcijanie nie działają zgodnie z Pismem Świętym, nawet w 10% jak tamci z Koranem. I to dobrze i to źle, bo to pokazuje stosunek do wiary.

I tak, dość mało jest przypadków kiedy cywilizowany Europejczyk gwałci swoje córki trzymane w piwnicy. To są odsetki, dość nikły procent. Wiesz o tym, dzięki nagłośnieniu spraw przez media, fakt faktem, na pewno wiele rzeczy nie wypływa na powierzchnię, ale tam takie rzeczy są na porządku dziennym i nikt nie robi z tego afery, bo taka jest kultura, religia. Różnica między cywilizowany Europejczykami a nimi, jest taka, że nas takie zachowania generalnie oburzają, dla nich są codziennością, czymś normalnym. To stawia nas chyba ponad nimi.
Awatar użytkownika
Yossarian
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1005
Rejestracja: 5 listopada 2012, o 10:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Yossarian »

O honorowych zabójstwach też wiecie z mediów, a co dla kogo jest codziennością sami sobie dopowiadacie.
To stawia nas chyba ponad nimi.
z tego co wiem, chrześcijanie nie mają prawa stawiać ponad nikim.
Why so serious?
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

Yossarian pisze:O honorowych zabójstwach też wiecie z mediów, a co dla kogo jest codziennością sami sobie dopowiadacie.
No tak Ty wiesz wszystko z własnych doświadczeń. I co to w ogóle za jakieś traktowanie siebie jako kogoś innego, mówiąc ciągle 'wy'. Coś mi się zdaje, żeś Muzułmaninem.
Yossarian pisze:Cytat:
To stawia nas chyba ponad nimi.

z tego co wiem, chrześcijanie nie mają prawa stawiać ponad nikim.
Kolego, nie my chrześcijanie, a my cywilizowani Europejczycy jak to określiłeś.
Awatar użytkownika
Yossarian
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1005
Rejestracja: 5 listopada 2012, o 10:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Yossarian »

Wiesz o tym, dzięki nagłośnieniu spraw przez media
jeśli wiem "ja" to wiecie i "wy", ale jeśli w tym wypadku podmiot ma takie znaczenie, mogę się zgodzić na "wiemy".
No tak Ty wiesz wszystko z własnych doświadczeń.
nie, nie wiem, więc po prostu nie rzucam oskarżeń na lewo i prawo.
Coś mi się zdaje, żeś Muzułmaninem
epickie i dojrzałe.
Kolego, nie my chrześcijanie, a my cywilizowani Europejczycy jak to określiłeś.
ja użyłem "cywilizowani"
Why so serious?
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

Yossarian pisze:Cytat:
Coś mi się zdaje, żeś Muzułmaninem
epickie i dojrzałe.
To było napisane ironicznie, nie załapałeś. Przykro mi.
Yossarian pisze:Cytat:
Kolego, nie my chrześcijanie, a my cywilizowani Europejczycy jak to określiłeś.
ja użyłem "cywilizowani"
I użyłeś tego bezsensownie, dlatego Cię poprawiłem. Europejczycy w porównaniu do mieszkańców Bliskiego Wschodu są znacznie bardziej cywilizowani i są to fakty.

[ Dodano: 2013-04-11, 22:18 ]
Yossarian pisze:Cytat:
No tak Ty wiesz wszystko z własnych doświadczeń.
nie, nie wiem, więc po prostu nie rzucam oskarżeń na lewo i prawo.
Nie rzucamy oskarżeń na podstawie wydumanych rzeczy, tylko na podstawie faktów, które mają miejsca w Europie, na świecie i w samym Egipcie- i to na podstawie słów kogoś, kto tam mieszka i ma realne pojęcie o rzeczywistości.
Awatar użytkownika
Yossarian
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1005
Rejestracja: 5 listopada 2012, o 10:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Yossarian »

pytanie co nazywasz cywilizacją. Z tego co wiem, ta cywilizacja gardziła innymi rasami i kobietami, okradała inne kontynenty i ich mieszkańców, ponadto wywołała 2 wojny światowe, wymyśliła obozy koncentracyjne i wymordowała Żydów, a wszystko to jeszcze w ubiegłym wieku. dziś z zamiłowaniem czyta "pudelka" i dała się wyprzedzić technologicznie Dalekiemu Wschodowi w 50 lat.
Jak Europie tak zależy na ucywilizowaniu wschodu, to niech z nim nie handluje i wymusi to embargiem, ale jakoś tego nie robi, może jednak nie zależy nam tak na prawach człowieka.
Wojny na Bałkanach też oczywiście były kulturalne, bez gwałtów i przemocy wobec cywili.
Why so serious?
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

Yossarian pisze:pytanie co nazywasz cywilizacją. Z tego co wiem, ta cywilizacja gardziła innymi rasami i kobietami, okradała inne kontynenty i ich mieszkańców, ponadto wywołała 2 wojny światowe, wymyśliła obozy koncentracyjne i wymordowała Żydów, a wszystko to jeszcze w ubiegłym wieku. dziś z zamiłowaniem czyta "pudelka" i dała się wyprzedzić technologicznie Dalekiemu Wschodowi w 50 lat.
Jak Europie tak zależy na ucywilizowaniu wschodu, to niech z nim nie handluje i wymusi to embargiem, ale jakoś tego nie robi, może jednak nie zależy nam tak na prawach człowieka.
Wojny na Bałkanach też oczywiście były kulturalne, bez gwałtów i przemocy wobec cywili.
Cywilizacją Europejską nazywam głównie kraje Unii Europejskiej, kraje, które mają świadomość tego co zdarzyło się w przeszłości i nauczone złem, które dokonało od ponad 60lat pogłębia integrację europejską. Cywilizację, która właśnie nie unicestwiła, nie pozbyła się przybyszów z Bliskiego Wschodu, ale przyjęła ich, z takim, czy innym podejściem, ale nie nakazała powrotu do siebie, nie eksterminowała ich.

Czemu podajesz mi przykład Dalekiego Wschodu, kiedy rozmawiamy o Europie i Bliskim Wschodzie? Japonia i Korea południowa to absolutnie wyjątkowe kraje, które swobodnie mogły się rozwijać i które mają potężnego sojusznika i są względnie niezależne.

Pudelek...ludzie siedzą na tego typu portalach, dla zabicia czasu, odsetek ludzi, którzy poważnie traktują ten portal, jak swoje życie jest naprawdę znikomy, nie popadaj w skrajności.

Wymuszanie embargiem, w momencie, w którym doszło do takiej 'islamizacji' własnych krajów mogłoby się skończyć wojnami domowymi skoro wiadomo, że mimo posiadania obywatelstwa danego kraju, czują się związani ze swoją kulturą tam i czują, że mają tam korzenie. To w tym momencie nie jest realne.
Awatar użytkownika
Yossarian
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1005
Rejestracja: 5 listopada 2012, o 10:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Yossarian »

zapomniałeś o Chinach i zawęziłeś Europę. Od 60 lat jesteśmy cywilizowani i krytykujemy kulturę 600 lat młodszą, że jest parę kroków za nami. Cywilizacja, która wysysała dobra swoich kolonii, nieopatrznie w ramach zadośćuczynienia przyjęła swoich byłych niewolników i nawet ich nie eksterminowała, niesamowita dobroć.
Japonia i Chiny ucierpiały w tej samej wojnie, nie miały taryfy ulgowej, Korea miała jeszcze gorzej, a ten potężny sojusznik, to pochodna naszej cywilizacji.
Jak w tym momencie nie jest realne, już nigdy nie będzie.
Jak skończymy już odważnie bluzgać muzułmanów na forum w języku katolickiego kraju, zbawiając w ten sposób ojczyznę, przeczytajmy sobie ten wiersz: http://literat.ug.edu.pl/satyry/007.htm
jest baaardzo luźno związany z tą sytuacją na forum, ale zawsze lepiej przeczytać wiersz więcej ;]
Why so serious?
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

Yossarian pisze: zapomniałeś o Chinach i zawęziłeś Europę. Od 60 lat jesteśmy cywilizowani i krytykujemy kulturę 600 lat młodszą, że jest parę kroków za nami. Cywilizacja, która wysysała dobra swoich kolonii, nieopatrznie w ramach zadośćuczynienia przyjęła swoich byłych niewolników i nawet ich nie eksterminowała, niesamowita dobroć.
Japonia i Chiny ucierpiały w tej samej wojnie, nie miały taryfy ulgowej, Korea miała jeszcze gorzej, a ten potężny sojusznik, to pochodna naszej cywilizacji.
Jak w tym momencie nie jest realne, już nigdy nie będzie.
Jak skończymy już odważnie bluzgać muzułmanów na forum w języku katolickiego kraju, zbawiając w ten sposób ojczyznę, przeczytajmy sobie ten wiersz: http://literat.ug.edu.pl/satyry/007.htm
jest baaardzo luźno związany z tą sytuacją na forum, ale zawsze lepiej przeczytać wiersz więcej ;]

Czemu uciekasz do przeszłości? Temat zaczął się od obawy o suwerenność naszej kultury, naszej rzeczywistości. Nikt nikogo nie bluzga, a na pewno nie ja. Po prostu nie chciałbym, żeby w Polsce stało się to co np we Francji.
Magnum
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 268
Rejestracja: 16 września 2005, o 19:46
Lokalizacja: 128 km from New Jersey!

Post autor: Magnum »

Tomker, sporo informacji. Niektóre wiedziałem, niektórych nie, temat mnie zainteresował, będę chciał informacje zweryfikować i wiedzę pogłębić. Jednak ogólnie.. nie zmienia to za wiele. A nawet wygląda to na to, że.. mój argument poprawia.

Dlaczego? Ano dlatego, że skoro lud tak się pastwił nad heretykami to.. w niczym nie odstępuje od dzisiejszych Muzułmanów. Bo zdaje się, że głównie w walce z "islamską zarazą" (swoją drogą, jak można oczekiwać merytorycznej dyskusji, jak w samej nazwie tematu świeci się swoją skrajną agendą?) chodzi włąśnie o tego typu ludzi - którzy wszędzie swoja wiarę chcą wepchnąć. Skoro lud był skłonny do samosądów i ogólnie chciał wyniszczyć nie-Chrześcijan, to dla mnie to podobna sytuacja. Nie muszą to być władze kościelne. Fakt, że władze kościelne "ratowały" ludzi poprzez spalenie tych ludzi dużo daje do myślenia na temat podejścia tych ludzi do wiary.
bartekbb23 pisze: Po prostu nie chciałbym, żeby w Polsce stało się to co np we Francji.
Francja niejako ponosi teraz karę za swoją przeszłość, tj. za kolonizację. Zniewolili lud, zaprowadzili swoją "kulturę", a teraz tamci ludzie w poszukiwaniu lepszego życia, korzystając z obywatelstwa, przyjeżdżają do nich. Tak samo w UK. Chociaż w UK łatwiej, bo wiele więcej osób z ich kolonii ma obywatelstwa, podczas większość byłych kolonii francuskich jest kompletnie niepodległa.
02.03.2008 - Philadelphia
24.03.2010 - Philadelphia
19.06.2013 - GDAŃSK
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

Nie będę odnosił się do każdego szczegółu jaki został poruszony przez Yossariana, bo musiałbym książkę napisać, dlatego skupię się na najważniejszych kwestiach:
Yossarian pisze:świetny pomysł, dyskryminacja ludzi, tylko dlatego, że są ze wschodu. Płaczecie, że Polaków wszędzie nienawidzą, a sami nie jesteście lepsi.
Nie użyłeś cytatu, ale wiem że chodziło Ci o mój pomysł. Tyle że niestety nie zrozumiałeś problemu, bo nie chodzi o dyskryminację, a jedynie obcięcie przywilejów socjalnych, które są za wysokie. Mówiąc brutalnie, chodzi o to, aby nie opłacało im się trzecie i każde kolejne dziecko. Tymczasem statystyczna imigrantka ze wschodu rodzi w Europie kilka razy więcej dzieci niż statystyczna Europejka, bo wie że każde następne dziecko, to kolejna wysoka (jak na ich potrzeby) zapomoga od państwa. Prawdziwy problem nie stanowi sama pasożytnicza obecność tych ludzi, ale ich niebezpieczne poglądy, które często przywożą ze sobą. Oczywiście nie mówimy o wszystkich, ale o tym znaczącym procencie, który głosi radykalne hasła i które będzie przekazywał swoim następnym pokoleniom. Po latach domagając się budowy meczetów, wprowadzania swoich świąt i otwartej wojny z osobami które odważą się mieć odmienne zdanie. To nie jest droga do wolnej Europy o jakiej marzyliśmy wstępując do Unii.
Yossarian pisze:Boicie się wyimaginowanego wroga kultury, a on jest w nas samych, co widać jesienną porą, gdy gimbusy i dzieciuchy z podstawówki się bawią w halołiny, ale nie, to was nie martwi
Nie widzę nic złego w zabawie w Halloween, Walentynkach, Dniu Kobiet i innych świętach które napłynęły do nas z zachodu. Widzę za to że nie załapałeś sedna dyskusji i sprowadziłeś ją na inny tor, odwracając kota ogonem, czyli atakując Polaków, a to smutne..
Yossarian pisze:Arabowie są źli, w nas jest czyste dobro, bośmy Polacy i katolicy, którzy nienawidzą siebie nawzajem i innych dookoła, ale to nie grzech, bo to źli ludzie są. Rockstar, jesteś akceptowany przez Egipcjan, czy są równie homofobiczni jak nasi koledzy z forum?
Jeżeli mnie nazywasz homofobicznym kolegom z forum to pudło.. zaskoczę Cię, bo mam dwóch czarnoskórych kuzynów w bliskiej rodzinie i nie mam z tym problemu, są dla mnie jak bracia. Stereotyp homofobicznego Polaka poległ?

Nie mam również (jak wielu Polaków) problemu z tym, żeby w Polsce zamieszkali Żydzi, Murzyni, Chińczycy, Arabowie, Hindusi, Aborygeni czy ktokolwiek inny. Pod jednym warunkiem, że ta mniejszość nie będzie stawiać wymagań wobec nas w naszym kraju. Nie mówiąc o wprowadzaniu własnych obyczajów, czy świąt. Od tego mają własne kraje. Europejczyk, taki jak Rockstar, nie wyjeżdża do Egiptu po to, by go reformować. Niestety, duża część muzułmańskich radykałów wyjeżdża do nas z zamiarem nawracania nas, a temu mówimy stanowcze NIE.
Ostatnio zmieniony 5 maja 2016, o 14:25 przez Damned, łącznie zmieniany 1 raz.
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Yossarian pisze: W Polsce nie ma imigrantów i dlatego Polacy ich wyręczają w demolowaniu i biciu.
1. Zapraszam do podskoczenia Cyganom. Są świetnie zorganizowani i nie sądzę, żeby dali sobie wcisnąć kit.
2. Zapraszam do dużych miast Polski nocą, wtedy zobaczysz jakiej narodowości mafia ostatnio u nas robi co chce. Zza wschodniej granicy dopowiem dla ułatwienia.

Tak, że nie narzekaj na Polaków, bo co jak co to gościnni byli i są do bólu od wieków

[ Dodano: 2013-04-12, 10:00 ]
Yossarian pisze:misstwisted,
poczytaj Stary Testament, zwłaszcza księgi mówiące o zdobywaniu ziemi Kanaan.
Mało przypadków, kiedy "cywilizowany" Europejczyk gwałci swoje córki trzymane w piwnicy?
Stary Testament to de facto semicka księga, czy się mylę? Ale i tak proponuję ją czytać w odniesieniu do czasów historycznych :)

P.S. I żeby nie było - nie jestem za ostentacyjnie wrogim nastawieniu do innych kultur, pierwszy tu przestrzegałem przed używaniem wyzwisk typu brudas, ale jestem też za tym żeby nazywać rzeczy po imieniu jak ktoś nas "olewa"

[ Dodano: 2013-04-12, 10:13 ]
Magnum pisze:Tomker, sporo informacji. Niektóre wiedziałem, niektórych nie, temat mnie zainteresował, będę chciał informacje zweryfikować i wiedzę pogłębić. Jednak ogólnie.. nie zmienia to za wiele. A nawet wygląda to na to, że.. mój argument poprawia.

Dlaczego? Ano dlatego, że skoro lud tak się pastwił nad heretykami to.. w niczym nie odstępuje od dzisiejszych Muzułmanów. Bo zdaje się, że głównie w walce z "islamską zarazą" (swoją drogą, jak można oczekiwać merytorycznej dyskusji, jak w samej nazwie tematu świeci się swoją skrajną agendą?) chodzi włąśnie o tego typu ludzi - którzy wszędzie swoja wiarę chcą wepchnąć. Skoro lud był skłonny do samosądów i ogólnie chciał wyniszczyć nie-Chrześcijan, to dla mnie to podobna sytuacja. Nie muszą to być władze kościelne. Fakt, że władze kościelne "ratowały" ludzi poprzez spalenie tych ludzi dużo daje do myślenia na temat podejścia tych ludzi do wiary.
Spaleń przez władze kościelne, był znikomy procent w stosunku do cywilnych, no i pamiętajmy, że głównie dominowali w tym protestanci, a więc pewnego rodzaju "odstępcy" od głównego nurtu związanego z katolicyzmem.

Czasy były takie, że ludzie bez oczu, rąk, nóg to była norma i nikt się nie wieszał z rozpaczy. Dlaczego? Bo to były czasy walki i to na wszystkich kontynentach. Nie porównuj więc dzisiejszych czasów do ówczesnych, bo było by to trudne do porównania bez podawania kontekstu.

jak już pisałem "heretycy" dla świeckich władców nie tyle byli groźni ze względu na inne poglądy religijne (chore wg mnie, bo masowe samobójstwa, rytualny brak potomstwa doprowadzić mogły cywilizację do upadku), co właśnie naruszenie zasad społecznych na których opierały się ówczesne królestwa.

Temat bardzo ciekawy, zwłaszcza przez to, że funkcjonuje wiele nieprzychylnych kościołowi katolickiemu mitów z którymi trzeba się zmagać

[ Dodano: 2013-04-12, 10:16 ]
Damned pisze: Nie mam również (jak wielu Polaków) problemu z tym, żeby w Polsce zamieszkali Żydzi, Murzyni, Chińczycy, Arabowie, Hindusi, Aborygeni czy ktokolwiek inny. Pod jednym warunkiem, że ta mniejszość nie będzie stawiać wymagań wobec nas w naszym kraju. Nie mówiąc o wprowadzaniu własnych obyczajów, czy świąt. Od tego mają własne kraje. Europejczyk, taki jak Rockstar, nie wyjeżdża do Egiptu po to, by go reformować. Niestety, duża część muzułmańskich radykałów wyjeżdża do nas z zamiarem nawracania nas, a temu mówimy stanowcze NIE.
Zgadzam się. To tak jak by ktoś wlazł mi do mojego mieszkania i zaczął ustawiać po swojemu. Gość w dom, Bóg w dom, ale jak mi zacznie w moim własnym domu rządzić to trzeba grzecznie wyprosić, nie ma innej rady.
Awatar użytkownika
Yossarian
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1005
Rejestracja: 5 listopada 2012, o 10:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Yossarian »

Widzę, że jestem niekumatym zdrajcą narodu.
Nie będę odpierał argumentów 3 osób na raz, bo nie mam na to czasu i siły.
Odpowiem jedynie Tomkerowi, jako że napisał ostatni:
1. Cyganie to nie imigranci;
2. Czy Gdańsk to duże miasto?
3. Gościnni może i do czasu byli, ale wielu obcokrajowców w wyższych sferach w I RP nie wymienisz. Później byli i Sprawiedliwi wśród Narodów Świata, byli i mieszkańcy Jedwabnego.
4. Mylisz się, bo Stary Testament, to nie księga, a ich zbiór, a historia, którą zawiera, obejmuje też przodków ludów semickich. Nowy Testament nie jest ani trochę mniej "semicki" niż Stary.
Why so serious?
Awatar użytkownika
ROCKSTAR
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 998
Rejestracja: 10 kwietnia 2005, o 14:19
Ulubiona płyta: NJ KTF TD
Lokalizacja: Wałbrzych / Kair
Kontakt:

Post autor: ROCKSTAR »

Tomker pisze: Damned napisał/a:

Nie mam również (jak wielu Polaków) problemu z tym, żeby w Polsce zamieszkali Żydzi, Murzyni, Chińczycy, Arabowie, Hindusi, Aborygeni czy ktokolwiek inny. Pod jednym warunkiem, że ta mniejszość nie będzie stawiać wymagań wobec nas w naszym kraju. Nie mówiąc o wprowadzaniu własnych obyczajów, czy świąt. Od tego mają własne kraje. Europejczyk, taki jak Rockstar, nie wyjeżdża do Egiptu po to, by go reformować. Niestety, duża część muzułmańskich radykałów wyjeżdża do nas z zamiarem nawracania nas, a temu mówimy stanowcze NIE.


Zgadzam się. To tak jak by ktoś wlazł mi do mojego mieszkania i zaczął ustawiać po swojemu. Gość w dom, Bóg w dom, ale jak mi zacznie w moim własnym domu rządzić to trzeba grzecznie wyprosić, nie ma innej rady.
Ejmen! :)

Ja moge dodac jeszcze tyle... Problem, to nie tylko emigracja arabska do Europy, ale rowniez... zwiazki mieszane z muzulmaninem... Nie chce nikogo urazic ani oceniac, ale zastanawiam sie, co chce osiagnac kobiety, sprowadzajace do Polski/Europy takie pacjenta z dluga broda ( lub krotka- to zalezy ) i z siniakiem na czole od modlity... Tak... Ironizuje.. Bo widze te tlumy przed Polska Ambasada w Kairze- co dwa dni... po 30, 40 osob... Czekajacych na Wize... A nasze prawo dla przykladu stanowi, ze Ambasada MUSI wydac wize takiemu muzulmaninowi, jesli jego malzonka jest Polka... :(

Dlaczego nasze Panie wybieraja arabow z Egiptu lub Tunezji? "Bo ladny, bo ma ladna oliwkowa cere i glebokie spojrzenia a poza tym to jak posiadanie ksiecia z Tysiaca i jednej nocy..."- doslowanie zaslyszana odpowiedz... Panie dosc zamozne, samotne, po rozwodach, szukajace przygod, z dobrym katolickich rodzin zazwyczaj... Mlode i w kwiecie wieku ;)

No, ale to poczatek... Muzulmanin moze ozenic sie z chrzescijanka.. ale juz dzieci z tego zwiazku...? Zostaja... kim??? Muzulmanami... no i mamy przyrost naturalny z korzeniami ukierunkowanymi na islam... Dzieci dorastaja w innej kulturze (nawet jesli mieszkaja w Polsce- co to zmienia, jesli Tato jest muzulmaninem a w takim malzenstwie to MEZCZYZNA jest ZAWSZE GORA- bo tak.. jest napisanie w Koranie)... a my...? Chrzescijanin czy liberal mieszkajacy w arabskich krajach... co moze?... nie za duzo...

Moja Zona MUSI zakryc ramiona ( ja wiekszosc kobiet tutaj) NAWET jesli jest chrzescijanka, bo... moze ja spotkac komentarz ze strony brodatego fanatyka... Kair to nie Hurgada... Ja... Nie moge ubrac krotkich spodenek powyzej kolan (pisze serio), alkohol kupuje w dosc malym sklepie, pakowany do czarnych toreb ( zeby nikt nie widzial i zebym nie sial zgorszenia :P ), a o szynce czy kielbasie moge sobie zapomniec ( TYLKO i wylacznie mieso wolowe...) Jest tego znacznie wiecej... Nie chce mi sie o tym pisac....

Do czego zmierzam...

NASZE SWIATY nigdy nie znajda wspolnego jezyka... nigdy...

My tutaj jestemy na kontraktach... To jest pewna przygoda mojego zycia... Ale to juz nie ten sam Egipt, ktory byl 5 lat temu.... Fajne zostaly tylko wakacje na polnocy Egiptu ;)

My mieszkamy w Gizie, blisko piramid- to jest dosc dobra dzielnica, otwarta na swiat, ale inne czesci Kairu zaczely przypominac wygladem... Iran... :/ Zwlaszcza ostatnii rok od rewolucji...

Islamizacja zycia postepuje dosc szybko i radykalizuje sie w przerazajacym tempie... Te same radykalne grupy juz sa w Europie... To naprawde nie sa zarty... :( Sami Egipcjanie bronia sie przed tym ( swiecka opozycja), ale widac.. ze nawet we wlasnym kraju przegrywaja z radykalami... wiec co MY mozemy zrobic? :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”