Wybory 2011

Wszystko co nie pasuje do pozostałych kategorii.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Jesteś za pozostaniem obecnego układu w Parlamencie?

Czas głosowania minął 9 października 2011, o 08:54

Tak
4
40%
Nie
6
60%
 
Liczba głosów: 10

arturos
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
It's My Life
It's My Life
Posty: 101
Rejestracja: 20 września 2005, o 18:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: arturos »

Ja zagłosuje na PO, zgadzam się w pełni z Adrianem ! Trzeba być ślepym, żeby nie widzieć jakim człowiekiem jest Kaczyński i reszta ( Macierewicz, Ziobro, Kępa, Hofman, Błaszczak ) - bardziej zakłamanych ludzi nie widziałem ! Gdyby wygrał Pis to mielibyśmy kolejne komisje śledcze i niekończące się dochodzenie w sprawie Smoleńska, strach pomyśleć. Najprawdopodobniej i tak krzys nas dosięgnie, ale na pewno lepiej będzie jak w tym czasie będzie rządzić PO i tego jestem pewien. Pozdro
Awatar użytkownika
misstwisted
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 973
Rejestracja: 16 marca 2011, o 18:51
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: misstwisted »

Ja się wypowiem tak... Polityka, to sprawa kontrowersyjna, szczególnie, że wyborcy dwóch czołowych partii nie potrafią dojść ze sobą do obiektywnego porozumienia.
Z pewnością nie zagłosuję na PO, bo Tusk to wszelkie zło do kupy wzięte. Jakoś tak przez te lata swojej "władzy" zaszedł mi za skóre i to niejednokrotnie. Nad PiS-em bym się zastanawiała. SLD w ogóle nie wchodzi w grę. Sama nie wiem na kogo mam głosować, jeśli sie nie zdecyduję, to chyba pozostanie mi PJN, który ma marne szanse zdobycia jakiejkolwiek większej uwagi, ale cóż - jaki lud, taki rząd. Jedno wiem - na obecną partię nigdy w życiu bym nie zagłosowała.
Dziękuję za baseny przy każdym skrzyżowaniu, tańsze paliwo, ogólnie lepsze warunki życia i bezczelność permanentnego okłamywania ludu :)

Polecam obejrzeć film pt. "Nocna zmiana" o perypetiach polskiego rządu w 1992 roku. Jedna wielka komedia, ale teraz można by tylko dumać. Film można znaleźć na yt.
Gdyby wygrał Pis to mielibyśmy kolejne komisje śledcze i niekończące się dochodzenie w sprawie Smoleńska, strach pomyśleć
Chociaż z tym bym polemizowała... być może dzięki tej partii śledztwo w końcu dobiegłoby końca, bo jako jedyni nie liżą tyłka Rusowi.
Ah ta polityka...
EVENo

Post autor: EVENo »

Czy naprawdę ludzie zawsze muszą patrzeć tylko na te negatywne sprawy? To tylko Polacy czy cały świat tak robi? Dla wielu z Was Polska zawsze już będzie zacofanym krajem, kij z tym, że mamy 4 nowe, piękne stadiony (PGE Arena Gdańsk to dla mnie trzeci najpiękniejszy stadion z zewnątrz NA ŚWIECIE). Będziecie patrzeć na te autostrady, które nie zostały ukończone, głęboko w poważaniu mając te, które zostały zbudowane. O podwyżki cen posądzacie rząd tak, jakby w innych krajach ich nie było.

A Smoleńsk? Ayrton Senna zginął 17 lat temu i do dziś oficjalnie nie wiadomo co było przyczyną wypadku. A jeżeli PiS z Antoni Macierewiczem ma się tym zajmować to dziękuje bardzo - Comedy Central też ma fajną ramówkę.
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Marzę o tym. Może to zrobić Tusk czy każdy inny polityk.
Dlaczego?? Chciałbyś, aby Niemieckie firmy wyszły z naszego rynku, aby bezrobocie wzrosło o kilkanaście punktów a ludzie schodzili na dno, bo żadna PL firma nie wybuduje fabryki tam gdzie Niemcy to robią, bo ich na to nie stać i się im to nie opłaca.
Nie lubię takiego typu gadania. To tak jakby powiedzieć, ze chcemy większego podatku dla zamożnych i bogatych, większy socjal dla bezrobotnych, utrzymanie obecnych przywilejów emerytalnych itp. czyli generalnie populistyczne "gó**no", które robi z normalnych ludzi patologie a kraj wprowadza w zadłużenie.
Zmian jest sporo do zrobienia, ale na pewno nie poprzez populistyczne chwyty i zabiegi.
Chyba się nie pomylę jak stwierdzę, że obaj nie macie jeszcze własnych rodzin, a rodzice do biednych nie należą.
1 Tak. 2 Błąd. Co ma to do rzeczy??
Jakbym chciał to bym narzekał, ze jestem po studiach i nie mogę znaleźć pracy w swoim kierunku, a państwo powinno mi ją zagwarantować. Musze pracować w gównianej robocie, mieszkania od państwa nie dostane, w robocie żadnych premii państwowych itp. Tylko w obecnym świecie to wszystko to utopia która jest możliwa do zrealizowania jak wrócimy do systemu komunistycznego. Tam praca była, mieszkania były, pomoc też, ale ja wole jednak żyć w dzisiejszym świecie.
Jak patrze na PL i kraje zagraniczne w szczególności Grecje, Hiszpanie, Włochy, Argentyna itp to widzę, że ten rząd przez 4 lata zrobił kupę dobrej roboty. No, ale jeszcze dużo przed nim.
Dlatego nie dziwi mnie fakt Waszych argumentów. nie zrozumiecie tego o czym piszę bo to temat jak rzeka. Z drugiej strony nie chcę na forum o tym pisać ponieważ moja ulubioną forma rozmowy jest dialog bezpośredni.
A ja lubię konkrety, argumenty i fakty. Chciałbym chociaż jeden z Twojej strony na dowód, ze jest aż tak źle i, że gdyby rządził ktoś inny byłoby lepiej.

Kiedyś jakiś komentator życia publicznego powiedział, ze z przeciętnym PiSowcem nie podyskutujesz. Jak mu zaczniesz rzucać argumenty, to albo ucieknie, albo zacznie podważać Twoje kompetencje pytając o wiek, pochodzenie, dla kogo pracujesz itp.
Dlatego odrzućmy mój wiek i status społeczny. Podaj mi konkrety na potwierdzenie Twoich tez.
Ostatnie trzy lata to najlepsze lata w moim życiu. Praktycznie na każdej płaszczyźnie. Obecny rząd próbuje to z całej siły zmienić. Nie pozwolę na to.
Prosiłbym chociaż o 1-2 konkretów z tej długiej listy.
Polecam obejrzeć film pt. "Nocna zmiana" o perypetiach polskiego rządu w 1992 roku. Jedna wielka komedia, ale teraz można by tylko dumać. Film można znaleźć na yt.
Polecam pooglądać kilka innych ciekawych filmów z równie ciekawymi teoriami spiskowymi o Smoleńsku czy o innych aferach. Najlepsze są produkcji osób typu Kurski czy Pospieszalski. Bardzo fajne bajki. Uczą jakim człowiekiem należy nie być, aby cieszyć się z życia a nie skończyć jak Panowie wyżej wymienieni.
Chociaż z tym bym polemizowała... być może dzięki tej partii śledztwo w końcu dobiegłoby końca, bo jako jedyni nie liżą tyłka Rusowi.
Takich opinii, poglądów itp nigdy nie zrozumiem.
Otwarta, konsekwentna polityka PO wobec Rosji doprowadziło do zniesienia embargo i otwarcia archiwów. Ale nie bo tak naprawdę to przecież konsekwencja twardej, patriotycznej postawy Kaczyńskich za czasów PiSu.
O podwyżki cen posądzacie rząd tak, jakby w innych krajach ich nie było.
Oj tam oj tam. A paliwo, a chleb, a słaby złoty, do tego ta powódź i zestrzelenie samolotu w Smoleńsku...

Nie wiem. Naprawdę czasami ciężko mi pojąc jak można żyć w jednym kraju a patrzeć na nasz kraj tak negatywnie.
specops
I Believe
I Believe
Posty: 68
Rejestracja: 25 września 2011, o 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: specops »

Marzę o tym. Może to zrobić Tusk czy każdy inny polityk.
Czyli Unia Europejska jest przydatna kiedy można brać od niej fundusze, ale nic nie dawać.
Sorry, ale nie da sie tak, firmy zagraniczne pomagają nam- wiadomo,że nie za darmo. Oni maja pracę naszych robotników/specjalistów, a my mniej bezrobotnych - chyba się wszystko zgadza? Na tym polega kapitalizm.
być może dzięki tej partii śledztwo w końcu dobiegłoby końca
Dobiegło końca.Raport został opublikowany.

Zagłosuję na PO- przyznaje bez bicia, że nie wszystko poszło dobrze, a część obietnic nie została zrealizowana, ale przy sytuacji finansowej na całym świecie i naszej wewnetrznej: powódź w zeszłym roku, powodzie w tym- biorąc pod uwagę to wszystko, myslę, że PO-PSL zasługuje na to, by rządzić jeszcze przez 4 lata.
Chcesz zmian czy nie
Chcę. Ale wszystkie rewolucje mają to do siebie, ze trzeba po nich sprzątać-wole wprowadzanie zmian w sposoób ewolucyjny.
Awatar użytkownika
michael
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 625
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 11:40
Ulubiona płyta: NJ Bounce SWW
Lokalizacja: Głogów/Legnica

Post autor: michael »

Adrian pisze:
Marzę o tym. Może to zrobić Tusk czy każdy inny polityk.
Dlaczego?? Chciałbyś, aby Niemieckie firmy wyszły z naszego rynku, aby bezrobocie wzrosło o kilkanaście punktów a ludzie schodzili na dno, bo żadna PL firma nie wybuduje fabryki tam gdzie Niemcy to robią, bo ich na to nie stać i się im to nie opłaca.
Nie lubię takiego typu gadania. To tak jakby powiedzieć, ze chcemy większego podatku dla zamożnych i bogatych, większy socjal dla bezrobotnych, utrzymanie obecnych przywilejów emerytalnych itp. czyli generalnie populistyczne "gó**no", które robi z normalnych ludzi patologie a kraj wprowadza w zadłużenie.
Zmian jest sporo do zrobienia, ale na pewno nie poprzez populistyczne chwyty i zabiegi.
Chyba się nie pomylę jak stwierdzę, że obaj nie macie jeszcze własnych rodzin, a rodzice do biednych nie należą.
1 Tak. 2 Błąd. Co ma to do rzeczy??
Jakbym chciał to bym narzekał, ze jestem po studiach i nie mogę znaleźć pracy w swoim kierunku, a państwo powinno mi ją zagwarantować. Musze pracować w gównianej robocie, mieszkania od państwa nie dostane, w robocie żadnych premii państwowych itp. Tylko w obecnym świecie to wszystko to utopia która jest możliwa do zrealizowania jak wrócimy do systemu komunistycznego. Tam praca była, mieszkania były, pomoc też, ale ja wole jednak żyć w dzisiejszym świecie.
Jak patrze na PL i kraje zagraniczne w szczególności Grecje, Hiszpanie, Włochy, Argentyna itp to widzę, że ten rząd przez 4 lata zrobił kupę dobrej roboty. No, ale jeszcze dużo przed nim.
Dlatego nie dziwi mnie fakt Waszych argumentów. nie zrozumiecie tego o czym piszę bo to temat jak rzeka. Z drugiej strony nie chcę na forum o tym pisać ponieważ moja ulubioną forma rozmowy jest dialog bezpośredni.
A ja lubię konkrety, argumenty i fakty. Chciałbym chociaż jeden z Twojej strony na dowód, ze jest aż tak źle i, że gdyby rządził ktoś inny byłoby lepiej.

Kiedyś jakiś komentator życia publicznego powiedział, ze z przeciętnym PiSowcem nie podyskutujesz. Jak mu zaczniesz rzucać argumenty, to albo ucieknie, albo zacznie podważać Twoje kompetencje pytając o wiek, pochodzenie, dla kogo pracujesz itp.
Dlatego odrzućmy mój wiek i status społeczny. Podaj mi konkrety na potwierdzenie Twoich tez.
Ostatnie trzy lata to najlepsze lata w moim życiu. Praktycznie na każdej płaszczyźnie. Obecny rząd próbuje to z całej siły zmienić. Nie pozwolę na to.
Prosiłbym chociaż o 1-2 konkretów z tej długiej listy.
Polecam obejrzeć film pt. "Nocna zmiana" o perypetiach polskiego rządu w 1992 roku. Jedna wielka komedia, ale teraz można by tylko dumać. Film można znaleźć na yt.
Polecam pooglądać kilka innych ciekawych filmów z równie ciekawymi teoriami spiskowymi o Smoleńsku czy o innych aferach. Najlepsze są produkcji osób typu Kurski czy Pospieszalski. Bardzo fajne bajki. Uczą jakim człowiekiem należy nie być, aby cieszyć się z życia a nie skończyć jak Panowie wyżej wymienieni.
Chociaż z tym bym polemizowała... być może dzięki tej partii śledztwo w końcu dobiegłoby końca, bo jako jedyni nie liżą tyłka Rusowi.
Takich opinii, poglądów itp nigdy nie zrozumiem.
Otwarta, konsekwentna polityka PO wobec Rosji doprowadziło do zniesienia embargo i otwarcia archiwów. Ale nie bo tak naprawdę to przecież konsekwencja twardej, patriotycznej postawy Kaczyńskich za czasów PiSu.
O podwyżki cen posądzacie rząd tak, jakby w innych krajach ich nie było.
Oj tam oj tam. A paliwo, a chleb, a słaby złoty, do tego ta powódź i zestrzelenie samolotu w Smoleńsku...

Nie wiem. Naprawdę czasami ciężko mi pojąc jak można żyć w jednym kraju a patrzeć na nasz kraj tak negatywnie.
Adrian co Ty gadasz? Twoja rodzina jest z PO? Masz jakieś prywatne kontakty z Tuskiem :whoeva: Napisz jeszcze, że w tych wyborach będziesz liczył głosy :brawo:
PiS potrzebny jest psychiatra a PO piąstka prosto w mordę. Twoje posty są tyle warte co Tuska gadanie.
Czytałem różne bzdury i twoje są takie same. Może pogadamy o muzyce?
Let's get rocked!
EVENo

Post autor: EVENo »

Adrian co Ty gadasz? Twoja rodzina jest z PO? Masz jakieś prywatne kontakty z Tuskiem :whoeva: Napisz jeszcze, że w tych wyborach będziesz liczył głosy :brawo:
PiS potrzebny jest psychiatra a PO piąstka prosto w mordę. Twoje posty są tyle warte co Tuska gadanie.
Czytałem różne bzdury i twoje są takie same. Może pogadamy o muzyce?
A Ty niczym Jarosław Kaczyński przytaczasz argumenty wyciągnięte z kapelusza nie mając do powiedzenia nic konkretnego. Jeszcze dopisz Doskonale wiesz, co mam na myśli.

Co do cholery Twoja wypowiedź ma do postu Adriana? Facet rozwija temat jak tylko może, na co Ty dajesz ironiczną odpowiedź wartą nie więcej, niż słowa Lol, żal mi cie.
piopio
It's My Life
It's My Life
Posty: 147
Rejestracja: 18 maja 2011, o 20:46
Lokalizacja: Sopot

Post autor: piopio »

Tak sobie czytam Wasze wypowiedzi i widzę, że mamy tu dwa obozy: tych zadowolonych i tych niezadowolonych z obecnego rządu. Nic w tym dziwnego, polityka zawsze dzieliła i nadal będzie dzieliła ludzi, ponieważ każdy patrzy na to ze swojej perspektywy. Ma na to wpływ środowisko w jakim dorastamy, nasze doświadczenia życiowe jak i jeszcze bardzo wiele różnych czynników. Strasznie irytuje mnie zaciekłość niektórych osób próbujących "na siłę" przekonać innych do swoich poglądów. Każdy ma prawo do własnego zdania.

Osobiście nie śledzę na bieżąco wydarzeń polityczno-gospodarczych, ponieważ uważam, że szkoda mojego czasu na to. Codziennie przejrzę nagłówki na kilku portalach, wysłucham jedząc kolację serwisu info w radio i już wszystko mniej więcej wiem. Jeśli chodzi o moje preferencje polityczne to jeszcze 4 lata temu głosowałem na PO, ale obecnie to nie za bardzo wiem na kogo. Na PiS, PJN, SLD na pewno nie, Palikot raczej nie. Zostaje mi do wyboru PO i Król Julian (serio). Na obecną chwilę jestem za Królem Julianem, czyli oddaję nieważny głos.

Każdej partii brakuje spójnego programu, wizji jak mają zamiar osiągnąć cele, ciągle tylko ogólnikowe populistyczne hasła np. "sprawiedliwa waloryzacja emerytur" (tzn. jak?), "ograniczenie biurokracji" (znowu się pytam jak?), "pomoc w zdobyciu mieszkań dla młodych" (dorzucą z własnej kieszeni 50%? czy co?). Wszyscy po kolei obiecują nam złote góry, a tak na prawdę to WSZYSCY chcą byśmy postawili krzyżyk w odpowiedniej kratce i potem nie zawracali im głowy. Dopóki nie będzie odpowiedzialności karnej za podejmowanie wszystkich decyzji, czyli zniesienia immunitetu, to w PL mało co się zmieni. Dzisiaj posłowie są BEZKARNI !!

Adrian Jeśli chodzi o Sikorskiego, to bardzo mnie dziwi jego nadzwyczaj pozytywny stosunek do Rosji (chodzi mi tu o władzę nie ludzi). Kilka lat temu byłem na spotkaniu z nim, jak prezentował swoją książkę, w której opisuje swój udział w wojnie w Afganistanie - walczył przeciwko Rosji. Ogólnie bardzo negatywnie się o nich wypowiadał ale w sposób dyplomatyczny. Teraz - Rosja prawie nasz najlepszy przyjaciel. Wiem, że na takim stanowisku dyplomacja zobowiązuje, ale nie poniżajmy się!
Z tego co obserwuję, to wg mnie za bardzo "liżemy wszystkim dupę", nie ważne czy to Rosja, cała UE, NATO, USA. Pchamy się wszędzie gdzie się tylko da (Irak, Afganistan, Egipt, Libia- tak tutaj też mamy swój udział) - to są wojny prowadzone, że się tak wyrażę "na zlecenie USA", nie są to kolejne teorie spiskowe, po prostu jak się dobrze poszuka w necie to dużo ciekawych info na pewno się znajdzie.

Co do kryzysu, to nie odbiło się to na naszej gospodarce głównie dlatego, że nasz rząd prawie nic nie zrobił - i tu bardzo duży plus ;)
Kolejny plus za brak zakupu szczepionek, byśmy wyrzucili miliony w błoto.
Co do budowy autostrad, dróg, szkół, przedszkoli itp itd to głównie jest to dzięki wsparciu finansowym z UE, w dużej mierze środki te pozyskują samorządy a nie rząd, więc wkład rządu w tą kwestię jest mniejszy niż niektórzy uważają, co nie znaczy, że rząd nie ma wpływu na ogólną ilość gotówki płynącej z UE, jak i na inwestycje o znaczeniu krajowym.
Stadiony, to i tak musielibyśmy wybudować na EURO, niezależnie od tego która opcja by rządziła. PO za to przyczyniło się do zmian prawnych, które w sposób znaczący przyspieszyło ich budowę. Orliki też fajna sprawa ;)
Awatar użytkownika
michael
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 625
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 11:40
Ulubiona płyta: NJ Bounce SWW
Lokalizacja: Głogów/Legnica

Post autor: michael »

Adrian pisze:Kiedyś jakiś komentator życia publicznego powiedział, ze z przeciętnym PiSowcem nie podyskutujesz. Jak mu zaczniesz rzucać argumenty, to albo ucieknie, albo zacznie podważać Twoje kompetencje pytając o wiek, pochodzenie, dla kogo pracujesz itp.

[ Dodano: 2011-10-09, 00:31 ]
Scrooge pisze:Jestem managerem w branży IT i wiem, że gdyby spełnić Twoje marzenie o wypędzeniu zagranicznych inwestorów z Polski to byłaby katastrofa...
Ostatnio zmieniony 9 października 2011, o 08:32 przez michael, łącznie zmieniany 1 raz.
Let's get rocked!
Scrooge
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1019
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 07:23
Lokalizacja: inąd

Post autor: Scrooge »

gratuluję złamania ciszy wyborczej... idąc za Twoją radą chyba zostanę obrońcą polskiej racji stanu i jako przykładny obywatel zgłoszę ten fakt... ;)
Awatar użytkownika
PePe
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 738
Rejestracja: 7 czerwca 2006, o 20:05
Lokalizacja: Poznań

Post autor: PePe »

No prosze, to już nawet na nasze forum zawitała polityka. Czyli moje obawy przed otwieraniem lodówki by czasami nie zobaczyc tam jakiego info o wyborach nie byly bezpodstawne.

Powiem Wam jedną rzecz na ten temat - po prostu idźcie zagłosować.

A kto nie zaglosuje lub odda glos niewazny ten lama.

.....i niech to sie juz skonczy, na serio, bo żygać sie chce i nawet tutaj to dociera ;/
EVENo

Post autor: EVENo »

A kto nie zaglosuje lub odda glos niewazny ten lama. [2]

W sumie jest cisza, więc o niczym innym gadać nie można, stąd pytanie: nie wiecie jak wygląda frekwencja w innych krajach? Teraz nie mam czasu, ale pod wieczór zamierzam poszperać trochę w Internecie na ten temat. Bo w tej kwestii leżymy kompletnie: pierwsza tura wyborów prezydenckich 2005 to frekwencja wynosząca mniej niż 50% - wstyd.
Awatar użytkownika
misstwisted
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 973
Rejestracja: 16 marca 2011, o 18:51
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: misstwisted »

Problem leży w tym, że niewiele obywateli wie co się naprawdę w polityce dzieje, a ci którzy gó**o o niej wiedzą najwięcej się wypowiadają.
piopio
It's My Life
It's My Life
Posty: 147
Rejestracja: 18 maja 2011, o 20:46
Lokalizacja: Sopot

Post autor: piopio »

misstwisted pisze:Problem leży w tym, że niewiele obywateli wie co się naprawdę w polityce dzieje, a ci którzy gó**o o niej wiedzą najwięcej się wypowiadają.
Zgadzam się z Tobą w 100%. Dlatego lepiej wyluzować i obserwować co się dzieje no i nauczyć się wyciągać własne wnioski, a nie ślepo wierzyć w to co sąsiad/media nam sprzedają ;)
Awatar użytkownika
misstwisted
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 973
Rejestracja: 16 marca 2011, o 18:51
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: misstwisted »

Wprawdzie poszłam na wybory, bo nie miałam wyboru. Masło maślane, ale ma sens. Przynajmniej na kogoś, kogokolwiek zagłosowałam i w razie niepowodzenia będę z czystym sumieniem mogła narzekać. Gorzej będą mieli ci, którzy nie poszli na wybory zdając się na los i decyzję wyborców, którzy swój głos do urny wrzucili, a będą i tak narzekać, że jest źle.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”