Wybory 2011

Wszystko co nie pasuje do pozostałych kategorii.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Jesteś za pozostaniem obecnego układu w Parlamencie?

Czas głosowania minął 9 października 2011, o 08:54

Tak
4
40%
Nie
6
60%
 
Liczba głosów: 10

Scrooge
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1019
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 07:23
Lokalizacja: inąd

Post autor: Scrooge »

Piękny niedzielny wieczór ;)
KondZik

Post autor: KondZik »

Jak powiedział profesor Bartoszewski kto nie poszedl oddać swój głos nie ma prawa do krytykowania.
Sami się odcieli i tyle.
EVENo

Post autor: EVENo »

Jedyną zagadką pozostaje Ruch Palikota i to, czy PO zdecyduje się na koalicję z nimi, bo kontynuowanie współpracy z PSL uważam za oczywiste. Co Wy o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Można odetchnąć z ulgą. Jakiś czas temu sprzeczałem się z mamą o to, że nasze społeczeństwo jest coraz bardziej świadome pewnych rzeczy i że w tych wyborach wygra PO pomimo iż było wiele rzeczy które zwykłym ludziom może się nie podobać.
Wydaje mi się, że duża część ludzi głosując na PO po prostu zdawała sobie sprawę, że żadna partia na miejscu PO przez ostatnie 4 lata nie rządziłaby tak dobrze jak zbiór ludzi kompetentnych z rożnych stron i dziedzin pod postacią PO.

Ciesze się, bo chce polityki kompetentnej i patrzącej w przyszłość, gdzie każdy człowiek to nie potencjalny żyd itp a osoba z dużym potencjałem.

Wyniki z 66% dają PO 37,5 procent co daje nadzieje na zwiększenie przewagi do blisko 40% przy ostatecznych wynikach, bo oczywiście na końcu schodzą wyniki z największych miast, a tam PO ma najlepsze wyniki.

Gratuluje Polakom rozsądku i dobrego wyboru.
Awatar użytkownika
misstwisted
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 973
Rejestracja: 16 marca 2011, o 18:51
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: misstwisted »

No i kolejne cztery lata będziemy słuchać, że piloci byli pijani albo mgła zbyt gęsta :D
EVENo

Post autor: EVENo »

misstwisted pisze:No i kolejne cztery lata będziemy słuchać, że piloci byli pijani albo mgła zbyt gęsta :D
Skąd u Ciebie takie wyolbrzymianie wszystkiego? Nie, nie będziemy przez cztery lata słuchać, że piloci byli pijani. Ewentualnie przeczytamy o tym w pewnym tabloidzie. O tym, że mgła była zbyt gęsta też nie będziemy słyszeć, bo wszyscy już wiedzą, że była zbyt gęsta.

Choć faktycznie Prawo i Sprawiedliwość od jutra pewnie rozpocznie kampanię wyborczą i na nowo zacznie nawijać o spadających Tupolewach.

A jak naprawdę tak bardzo Cię ta katastrofa interesuje to zacznij wysuwać własne wnioski. I bez żadnego problemu dojdziesz do tego, że ten samolot nie powinien się tam w ogóle znajdować, a piloci nie byli wystarczająco doinformowywani przez, uwaga błysnę profesjonalnym sformułowaniem - personel naziemny.

Zawinili praktycznie wszyscy po trochu: ci, którzy zdecydowali się tam lądować (nie będę wymieniał z nazwiskKaczyński), piloci oraz wieża (której de facto na tym lotnisku nie było).

Najbardziej jednak rozwalają mnie teksty takie jak "wina stoi po stronie Rosji". Kilku ludzi to nie cała Rosja, obwiniajmy jednostki, a nie cały naród.
witektok

Post autor: witektok »

..
Ostatnio zmieniony 3 lipca 2013, o 07:21 przez witektok, łącznie zmieniany 1 raz.
specops
I Believe
I Believe
Posty: 68
Rejestracja: 25 września 2011, o 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: specops »

chciałby wprowadzić rządy raczej nie do końca moim zdaniem spełniające standarty państwa demokratycznego
Paradoksalnie, jeśli zabronimy Jarkowi się wypowiadać, to w imię obrony tych standartów demokracji sami je naruszymy ;)
Panie Kaczyński spie.....alaj pan i tyle mam panu do powiedzenia
Każdy kraj ma swój jakiś folklor polityczny, to przecież pewna norma... Było nie było,
Jarek stracił brata-bliźniaka.To jest wyjątkowa więź więc trochę go rozumiem, nie popieram, bo jak czytam te wypowiedzi o bombie paliwowo-powietrznej itd. to mi się słabo robi,ale rozuumiem.Niestety większość wypowiadających się o Smoleńsku ma problem generalnie z wytłumaczeniem dlaczego samolot lata,liczba Reynoldsa to dla nich system do totolotka,a naprężenie i erekcja to to samo ale wie wszystko o tej katastrofie..No cóż prawa pluralizmu.Jeżeli im zabronimy to bedzie tym gorzej dla naszych standartów demokracji- tak się potem rodzą durne mity i legendy.
Wracając do Jarka-im dłuzej rządzi on, nie młodsi Ziobro czy Hoffman, partia slabiej trafia do ludzi młodszych, więc może to nie takie złe ;)

A z wyniku wyborów się cieszę- stary rzad= stare układy- bez osadzania nowych ludzi z klucza, zostają starzy, tacy którzy nic większego nie spier**lą. To czego potrzeba w tej chwili to stabilność, a nie rewolucje nowych pomysłów
witektok

Post autor: witektok »

..
Ostatnio zmieniony 3 lipca 2013, o 07:21 przez witektok, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
misstwisted
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 973
Rejestracja: 16 marca 2011, o 18:51
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: misstwisted »

witektok pisze:A prawda jest taka że przez Lecha samolot zaczepił o patyk jego masa zwiększyła siłę dośrodkową i grawitacyjnego przyciągania kuli ziemskiej...a patyk....to już inna historia :P
Jestem osobą politycznie bezstronną.
Jednak...
...większość Polaków chciałaby usłyszeć twoja wersję wydarzeń aby usłyszeć cokolwiek i mieć już święty spokój. Właściwie obywateli gó**o obchodzi co było przyczyna wypadku. Oczywiście większość, bo Polacy to tępy naród i piszę to bez żadnych wyrzutów sumienia, choć od każdej reguły są i wyjątki - aby nie było, że kogokolwiek wyzywam tu od debili. Dopóki nie odkryją prawdy, będą drążyć. Nie PiS, to wezmą się za to inne partie, tylko nie PO. A dlaczego? Inteligentny obywatel zna odpowiedź i wie jakie byłyby tego konsekwencje od strony Rosjan. Bo dlaczego Platforma od razu nie przycisnęła pasa i nie postawiła ultimatum "nasz samolot, nasi politycy, więc my badamy miejsce katastrofy"? Bo Putin musiał pierw tu patyk złamać, tam ziemię zaorać aby ich wersja wydarzeń wyglądała wiarygodnie. Nie podoba mi się, że partia rządząca Polską mimo wielu nacisków nie potrafiła zebrać się do kupy z organizacją śledztwa, więc co dopiero będzie z opieką o obywateli przez kolejne lata? Boję się pomyśleć...
Jedne, jedyne co podobało mi się w rządach PiS i za co chwaliłam politykę Kaczyńskiego to nieuległość na naciski i wszelakie groźby Rosjan. Niestety rodzący się respekt uległ destrukcji 10 kwietnia 2010 roku, tym samym 'wschód' zasysa nas z powrotem.
Drogi Witku, Hitlerem nazwałabym Donalda. W 2007 roku po raz kolejny dał dowód na to, że dąży do celu po trupach obalając świeżo utworzony rząd, argumentując to słowami "oni niczego nie dokonali, my wam stworzymy drugą Irlandię".
Na Wiejskiej dzieje się bardzo źle, ale my nie mamy na to wpływu chociażby dlatego, że w tej oborze nie znajduje się ani jedna osoba, która mogłaby dobrze rządzić tym krajem.
witektok

Post autor: witektok »

..
Ostatnio zmieniony 3 lipca 2013, o 07:21 przez witektok, łącznie zmieniany 1 raz.
specops
I Believe
I Believe
Posty: 68
Rejestracja: 25 września 2011, o 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: specops »

"nasz samolot, nasi politycy, więc my badamy miejsce katastrofy
Ponieważ Międzynarodowa Konwencja o Lotnictwie Cywilnym ma swoje reguły-nie da się odrzucic ot tak, umowy międzynarodowej.
nie potrafiła zebrać się do kupy z organizacją śledztwa
Pamiętaj,że to co wiemy o śledztwie pochodzi głównie z TV, gazet i radia - czyli to co dziennikarze przeczytali, zrozumieli i podtunningowali żeby miec newsa, więc nie podchodziłbym do tego w ten sposób.
dąży do celu po trupach obalając świeżo utworzony rząd, argumentując to słowami "oni niczego nie dokonali, my wam stworzymy drugą Irlandię".
Ale Sejmu nie podpalił :)) Poza tym, szczerze mówiąc, to uważam,że było to akurat dobre dla Polski. rząd mniejszościowy z Lepperem i Giertychem i ich wesołymi gromadkami w sejmie, byłby tragedią.
EVENo

Post autor: EVENo »

misstwisted pisze:Hitlerem nazwałabym Donalda. W 2007 roku po raz kolejny dał dowód na to, że dąży do celu po trupach obalając świeżo utworzony rząd
No większe głupoty to już chyba tylko Anna Fotyga może powiedzieć. W 2007 roku ludzie głosowali na PO przede wszystkim po to, żeby obalić tamten rząd.
Awatar użytkownika
misstwisted
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 973
Rejestracja: 16 marca 2011, o 18:51
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: misstwisted »

EVENo pisze:W 2007 roku ludzie głosowali na PO przede wszystkim po to, żeby obalić tamten rząd.
Większych głupot nie potrafisz napisać, skoro pierw obywatele wybrali jeden rząd, a za kilka miesięcy zdecydowali się na drugi. To dopiero komedia z Polakami w roli głównej! :D

A teraz coś ode mnie, jako, że nie mam zamiaru się wypowiadać już w tym temacie, ponieważ powstał offtop i pewien fakt przyprawia mnie o ogromną przykrość i rozczarowanie.

Odkąd po dłuższej przerwie weszłam na stronę bonjovi.pl +/- tydzień temu nie mogłam się powstrzymać od pewnej koszmarnej wizji - "tak, ktoś założył temat o wyborach, a skończy się na Smoleńsku". No i się nie myliłam. Obawiałam się również, że pojawi się tutaj front "za" jak i "przeciw", a każdy z nich nie będzie pozwalał pisać o swoich poglądach złego słowa. Wróć, odwrotnie - jedni będą używać bezsensownych argumentów aby wykpić poglądy polityczne innych forumowiczów.
Massmedia mają ogromną siłę kształtowania podatnych móżdżków, bo gdyby nie one, to kto wie czy Polacy nie pokierowaliby się głosem własnego sumienia (nie PROPOZYCJI medialnych) i dziś Polską rządziłoby SLD, PiS lub inna znana partia? Wszystko zalezy od tego jakich kto ma szpeców od PR i ile kłamstw jest w stanie wpoić w nasze umysły.
W kwestii polityki każdy będzie uważał inaczej. Ja nie pochodzę z zamożnej rodziny, żyjemy sobie nieco (a nawet nieco bardziej) poniżej średniej krajowej, mimo że moi rodzice od piętnastu lat prowadzą własny biznes, do którego przez ostatnie kilka lat dokładają co raz więcej pieniędzy. Jakoś wiążemy koniec z końcem, bo mój schorowany 60-letni ojciec zapier***a (przepraszam za wyrażenie) jak wół z pracy do pracy. Czy nasz standard życia się polepszył? Pewnie! O jedno wolne miejsce w domu. Ojciec dniami i niemalże nocami siedzi w pracy aby utrzymać trzyosobową rodzinę, więc dom traktuje jak hotel. A nauczyciele niech narzekają, że wciąż im mało.
Jednak ja teraz nie o mojej sytuacji rodzinno-finansowej, a o polityce.
Moja świętej pamięci ciotka, Krystyna B. zginęła w katastrofie pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku i najśmieszniejsze (oczywiście dla was najśmieszniejsze) jest to, że chciałabym znać prawdę. Zapewne każdy z was wymagałby wyjaśnienia sytuacji i przyczyn wypadku samochodowego, w którym wasz bliski zginął, bo z prędkością 20 km/h uderzył w jedno jedyne drzewo na kilometrowym odcinku prostej, równiutko wyasfaltowanej szosy. Dlaczego rządząca Platforma zapomina, że zginęła elita najlepszych polityków również z ich partii (między innymi moja ciocia)?
Nie podejrzewam żadnych spisków. Boli mnie tylko fakt, że ta sprawa została tak zaniechana, a tupolew wciąż leży na płycie smoleńskiego lotniska i gnije. A co najlepsze - społeczeństwo uważa, że rodziny domagające się wyjaśnień, to zwykli histerycy. Ale to też ludzie, zapomnieliśmy? Polacy równie dobrze potrafili narzekać za kadencji Kaczyńskich i ich poprzedników, ale teraz inni mają prawo narzekać, że to już druga kadencja Platformy, a w Polsce nadal bida aż piszczy...
Dlatego wszelcy fanatycy polityczni powinni nauczyć się w pewnych kwestiach trzymać rączki z dala od klawiatury. Niektóre posty są tak bezsensowne, aż śmieszne, a za razem frustrujące.
Z początku do tego tematu podchodziłam z dystansem, brałam to na luz, a obserwowałam jak co raz to nowsi zaczynają akceptować kolejne epitety. Polityk, też człowiek, zarówno Tusk, Kaczyński, Komorowski i ci, którzy zginęli. Należy im się szacunek. Porównywanie do Hitlerów i innych dyktatorów jest tak infantylne, że budzi się we mnie wątpliwość czy przypadkiem nie mamy tu jakichś przedstawicieli fanów BJ w wieku wczesnej podstawówki?
Po co wam na forum o muzyce, która ponoć łączy ludzi, temat o polityce, która zawsze i wszędzie będzie dzieliła ludzi na dwa fronty? :P
Awatar użytkownika
michael
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 625
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 11:40
Ulubiona płyta: NJ Bounce SWW
Lokalizacja: Głogów/Legnica

Post autor: michael »

misstwisted pisze:Drogi Witku, Hitlerem nazwałabym Donalda. W 2007 roku po raz kolejny dał dowód na to, że dąży do celu po trupach obalając świeżo utworzony rząd, argumentując to słowami "oni niczego nie dokonali, my wam stworzymy drugą Irlandię".
Święte słowa. Nabrałem się na Donalda jak 6 -latek.
Let's get rocked!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”