Wybory 2011

Wszystko co nie pasuje do pozostałych kategorii.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Jesteś za pozostaniem obecnego układu w Parlamencie?

Czas głosowania minął 9 października 2011, o 08:54

Tak
4
40%
Nie
6
60%
 
Liczba głosów: 10

KondZik

Wybory 2011

Post autor: KondZik »

WYBORY 2011:
Na kogo głosujecie i dlaczego? ;)
Nie lubie polityki i nie będe teraz debatował tylko z ciekawości pytam.
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Post autor: Smolek »

Ja się mocno zastanawiam czy w ogóle pójdę na wybory. Nie wiem czy jest jakiś sens.. Na kogo bym nie zagłosował, i tak nic się nie zmieni..
Awatar użytkownika
sobol_77
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1987
Rejestracja: 17 września 2005, o 10:45
Ulubiona płyta: New Jersey +TD +SWW
Lokalizacja: Michałowice / Wa-wa, od lat już Głogów

Post autor: sobol_77 »

Ja wiem, na kogo na pewno nie zagłosuję :):

PIS to jak Polonez wśród samochodów:

Duży, zacofany technologicznie, z często zmienianymi pokrowcami imitującymi skórę groźnych zwierząt, z kiepskim radiem (z rozgłośni toruńskiej) i trzeszczącymi głośnikami w postaci m.in. posła Kurskiego. Ze schowka co chwilę wyskakuje wiecznie żywy A. Maciarewicz, a w bagażniku dużo miejsca na zwłoki ściganych przez lata komunistycznych "trupów przeszłości". Auto, które zawsze będzie obecne na polskich drogach, gdyż w tysiącach stodół stoi jego egzemplarz, który niedzielny kierowca (często bez prawa jazdy!) wykorzystuje raz w tygodniu w drodze do kościoła.

ZA - wydaje się, że chcą dobrze dla większości społeczeństwa.

PRZECIW - homofobia, komunofobia, Rusofobia, smoleńskofilia, złudne poczucie mesjanizmu katolickiego.
It's a bitch, but life's a roller coaster ride,
The ups and downs will make you scream sometimes...
KondZik

Post autor: KondZik »

Ja ostatnio głosowałem na PO, teraz o ile zagłosuję to na Nową Prawice.
PiS jestem na nie i to zdecydowanie.
Ogólnie uważam, że potrzebna jest zmiana.
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dand »

Ja nie mam pojęcia na kogo. PiS to nie moja bajka , PO mnie zawiodło, SLD z Grzesiem jest po prostu puste w środku, PSL jest dla rolników, Palikot ma bardzo słabą drużyne, PJN niby ma najlepszy program gospodarczy ale boje sie , że to taki PiS 2.
Moja liberalność światopoglądowa podpowiada mi Palikota a rozsądek PJN, zdecyduje przy urnie ;p
Obrazek
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Ja zdecydowanie zagłosuje na PO z bardzo wielu powodów. Oto kilka:

1.PO jako jedyna partia chciała zrobić zawodowe wojsko i zrobiło je pomimo sprzeciwu pozostałych partii, które krytykowały ten pomysł. Gdyby nie PO to teraz siedziałbym w wojsku. Osobiście jestem wdzięczny za tą decyzje B.Klichowi.

2.Poradzenie sobie z kryzysem. Wiem, że wielu przeciwników chętnie by podważało ten sukces i z chęcią to robi, ale mamy czarno na białym. Jako jedyny kraj PO decydowała się ciąć wydatki zamiast pompować kasę w gospodarkę. Każdy kraj w UE, USA i wiele innych krajów zdecydowało się pompować kasę i dzisiaj stoją na skraju bankructwa.
Wystarczy przypomnieć sobie rozwiązania jakie próbowali forsować PiS, SLD czy prezydent Kaczyński na początku kryzysu, aby widzieć, ze dzisiaj gdyby nie PO mielibyśmy pewnie zbliżoną sytuacje do Grecji, Hiszpanii czy USA.
I nie mielibyśmy tylko 1% vatu podniesionego a cały pakiet podniesionych podatków i drastycznych cięć. No i nie siedzielibyśmy przed kompem tylko gdzieś pewnie manifestowalibysmy na ulicach.

3.Oparcie się Kopacz lobby sprzedawców szczepionek. Kopacz jako jedna z nielicznych nie zakupiła szczepionek kiedy była przeprowadzana propaganda na skale światową. Szczepionki nie dawały ani gwarancji zdrowia ani braku skutków ubocznych.
Propozycje pozostałych partii były aby kupować szczepionki a Kopacz dać przed Trybunał Stanu. Gdyby rządziła inna partia to mielibyśmy kolejne milionowe długi i wzrost podatków.

4.Nigdy nie mieliśmy tak bardzo silnej grupy PL polityków na najważniejszych funkcjach w Uni Europejskiej. Buzek, Lewandowski, Huebner itp. Poliryka zagraniczna nastawiona jest na skuteczność a nie na wojny.
Jak walczy np PiS na arenie UE mieliśmy przykład widzieć w momencie kiedy ze swoich chorych pobudek wołano obalić Kamińskiego jako przewodniczącego koalicji w której zasiada PiS. Do tego ta paranoiczna dyskusja Ziobry i jego kumpli podczas rozpoczęcia rezydencji czy teraz Kaczyński i te jego obrażanie Merkel.

5.Dobre wykorzystanie środków Unijnych (najlepsze w Unii), wiele reform których wcześniej nie udało się przeprowadzić,

6.Zbiór ludzi kompetentnych z różnych dziedzin. W każdej dziedzinie PO ma ludzi kompetentnych i cieszących się dużym autorytetem zarówno w PL jak i za granicą. Jest to wielka wartość.

7.Kaczyński, Ziobro, Kempa, Macierewicz, Hoffman, Brudziński, Wikiński, Jakubiak itp - to będzie smutny i dramatyczny dzień kiedy zobaczę tych ludzi na stanowiskach ministerialnych. Brak kompetencji mogę jeszcze przeboleć, ale głupotę, chamstwo, ignorancje, żerowanie na najniższych instynktach, debilizm itp tego przeboleć nie dam rady.

8.Moja ocena tych 4rech lat rządzenia PO-PSL waha się w ok oceny 4 lub 4+. Jak na czas wielkiego kryzysu, epidemii, powodzi, katastrofy smoleńskiej kompetencja ludzi którzy rządzą pozwoliła przetrwać te trudne dla każdego Polaka chwile. A poza tym rozpoczęto wiele inwestycji i reform które warto byłoby pozwolić aby zostały dokończone.

-----
Ocena innych partii:

PiS - nie ma już w tej partii ludzi kompetentnych i w miarę uczciwych. Została tylko grupa osób prezentujących często żenująca postawę wobec swojego kraju. Podważających wszystko co się da (np. prezydent wybrany przypadkowo) i szkodzących na arenie międzynarodowej (np afera z Merkel). Nie rozumiem ludzi którzy głosują na ta partie. To nie mój świat i nie moje kredki. Jeśli Pis wygra to będzie szkoda mi naszego kraju i obywateli.

SLD - brak jakichkolwiek osób które mogłyby rządzić. Jest kilka osób ciekawych, ale ta partia obecnie nic nie reprezentuje. Napieralski się wypalił i nie zdziwię się jak SLD będzie miało wynik w granicach 6-8%. Żenujący program w którym wydatki szacują się w granicach 100 mln a oszczędności 20 mln i do tego są to wątpliwe oszczędności.

PJN - niby coś chcą, ale chyba sami w to nie wierzą. Każda debata z posłami PJN prowadzi do tego, że obiecują coś czego nie da się spełnić. Brak jakiegokolwiek pokrycia w źródłach finansowania ich pomysłów. Kowal do tej pory nie wymyślił skąd mógłby załatwić kase na swoje pomysły w czasach kryzysu i widać to wyraźnie przy okazji każdej debaty.
Program gospodarczy w ocenie fachowców całkiem dobry, ale bez pokrycia.

RPPalikota - Jak szanuje Palikota i cenie za jego inteligencje to życzę, aby nie wszedł do sejmu. Idealny przykład jak Polacy mogą się jeszcze nabierać na zwykły populizm.
Palikot jest dobrym strategiem i wziął sobie do programu kilka nośnych haseł które przysporzą mu zapewne drogę do sejmu podobnie jak kiedyś Lepper. Szkoda,ze są to często hasła szkodliwe dla PL.

Dla przykładu:
Legalizacja maryśki doprowadzi do poszerzenia się patologii i biedactwa. Młode dzieciaki szybko staną się uzależnione od narkotyków i dojdzie do niejednej tragedii.

Poparcie dla gejów i lesbijek - to mnie akurat śmieszy, bo to ten sam Palikot który wyzywał SLD za to, ze promują gejów i pedalstwo. To Palikot stoi za słynnym znakiem "Zakaz pedałowania". To on go wypromował. Idealny przykład, że Polacy to naród któremu nadal można wciskać kit w żywe oczy. Świetny pomysł Palikota aby ugrać procenty na gejach i lesbijkach, ale jakże smutne jest to, że w PL taka akcja zbiera poparcie i ludzie nie widzą zwykłego marketingu politycznego.

PODSUMOWUJĄC:
Jestem zadowolony z 4rech lat rządów PO-PSL i mam nadzieje, ze następne 4 lata ta koalicja będzie nadal rządziła. Są to ludzie kompetentni, sprawdzeni w rządzeniu i na arenie międzynarodowej. Zbiór ludzi którzy patrzą w przyszłość a nie przeszłość. Ja nie mam problemu z wyborem. Szanuje osoby które wybiorą inne partie, ale każdy kto nie pójdzie na wybory a potem będzie narzekał, że rządzi PiS z SLD ma ode mnie wpier**l ;)
mała-mi
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 392
Rejestracja: 17 września 2010, o 11:26
Lokalizacja: z Doliny Muminków

Post autor: mała-mi »

Prawdopodobnie ponownie zagłosuje na PO, a to z prostego powodu: PiS wykluczam z góry, szczerze powiedziawszy nie zagłębiając się nawet w ich program (mam wrażenie, że oni też tego nie zrobili, bo póki co rozpamiętują swoje stare "zasługi" zamiast skupić się na zaproponowaniu czegoś nowego), ale "eksperci" z ramienia PiS-u typu tzw. u mnie na uczelni mister Zet-Zet (Zbigniew Ziobro) oraz Anna "chcemy osłabić rolę Niemiec w UE" Fotyga swiadczą wystarczająco (negatywnie) o całym ugrupowaniu.
Palikot, który w poprzedniej kadencji miał w sejmie pod swoim przewodnictwem nieźle funkcjonującą komisję sejmową, ma dobre pomysły, ale nietrafione wykonanie. Poza tym nie widzę go w żadnej rozsądnej koalicji...
PSL i SLD - na dobrą sprawę stanowią tylko tło, więc chcąc nie chcąc, aby dołączyć do koalicji muszą iść na ustępstwa... To już wolę oddać głos na PO, bo mając liczniejszą reprezentację w Parlamencie, mogą tworzyć i realizować bardziej spójną politykę.
PJN - patrząc na sondaże przedwyborcze po prostu nie ma najmniejszego sensu na nich głosować, bo raczej magicznego progu 5% nie przekroczą, zatem głos byłby "stracony".

Co do samego PO - nie stoję za nimi murem, ani nic z tych rzeczy, ale warto docenić, że stworzyli pierwszą stabilną koalicję w Parlamencie od czasu wolnych wyborów w PL! Mam podobne zdanie jak Adrian - mają dobre zaplecze ekspertów i nie robią "wiochy" na arenie międzynarodowej.

I jeszcze do tych, którzy nie wybierają się na wybory w ogóle: Jeśli nie macie na kogo głosować i absolutnie nic Was nie przekonuje to chociaz idźcie i oddajcie nieważny głos! Będzie to pewien znak dla polityków i społeczeństwa, że jeszcze jest jakaś wolna grupa obywateli, która swojej opcji w aktualnie dostępnych nie widzi. Być może będzie to impuls do stworzenia czegoś zupełnie nowego. Będąc biernym godzicie się na wszystko co jest i nawet nie okazujecie niezadowolenia z "braku wyboru".
"Nawet jeśli coś jest twoim przeznaczeniem, to wcale nie znaczy, że wyniknie z tego coś dobrego."
EVENo

Post autor: EVENo »

Na wstępie chciałbym powiedzieć, że pod oknem odpowiedzi widnieje mi teraz reklama PiSu, co w połączeniu z moją wypowiedzią wygląda oryginalnie.

Prawo i Sprawiedliwość ma swoich zaślepionych wyborców, którzy zdania nie zmienią do końca życia. To przekleństwo naszego narodu i nic na to poradzić nie możemy.

Ja w tym roku jeszcze głosować nie mogę. Obiecałem sobie jednak, że w przyszłości będę chodził na wybory za każdym razem i bardzo proszę brać ze mnie przykład :P

Platforma Obywatelska
Oczywiście, że nie wszystkie obietnice zostały spełnione. Donald Tusk powinien się kilka razy zastanowić, zanim coś obieca. PO jest jednak mimo wszystko najlepszą możliwą opcją. Wielu wyborców niezadowolonych z ich rządów postanowiło zmienić swoje poglądy i poparcie tej partii spada, jednak wierzę, że będzie znacząco wyższe od pozostałych.

Niestety, prawdopodobnie na całym świecie tak jest, że zawsze się mówi o tych złych rzeczach. Tym bardziej media nigdy nie pochwalą czyjeś decyzji w polityce. Post Adriana na szczęście obrazuje znakomicie 4 lata rządów PO.

Prawo i Sprawiedliwość
W sumie nie będę tracił czasu i nerwów na pisanie. Każdy, kto ma choć trochę oleju w głowie wie, dlaczego na PiS nie powinno się głosować. Naprawdę nie trzeba wiele - obejrzeć jeden serwis info, jedną konferencję PiSu. A gdy pomnożymy to razy kilka lat słuchania tego - naprawdę można zwymiotować.

Na razie tyle, bo nie mam czasu na pisanie.
Awatar użytkownika
michael
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 625
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 11:40
Ulubiona płyta: NJ Bounce SWW
Lokalizacja: Głogów/Legnica

Post autor: michael »

Adrian pisze:Ja zdecydowanie zagłosuje na PO z bardzo wielu powodów. Oto kilka:

1.PO jako jedyna partia chciała zrobić zawodowe wojsko i zrobiło je pomimo sprzeciwu pozostałych partii, które krytykowały ten pomysł. Gdyby nie PO to teraz siedziałbym w wojsku. Osobiście jestem wdzięczny za tą decyzje B.Klichowi.

2.Poradzenie sobie z kryzysem. Wiem, że wielu przeciwników chętnie by podważało ten sukces i z chęcią to robi, ale mamy czarno na białym. Jako jedyny kraj PO decydowała się ciąć wydatki zamiast pompować kasę w gospodarkę. Każdy kraj w UE, USA i wiele innych krajów zdecydowało się pompować kasę i dzisiaj stoją na skraju bankructwa.
Wystarczy przypomnieć sobie rozwiązania jakie próbowali forsować PiS, SLD czy prezydent Kaczyński na początku kryzysu, aby widzieć, ze dzisiaj gdyby nie PO mielibyśmy pewnie zbliżoną sytuacje do Grecji, Hiszpanii czy USA.
I nie mielibyśmy tylko 1% vatu podniesionego a cały pakiet podniesionych podatków i drastycznych cięć. No i nie siedzielibyśmy przed kompem tylko gdzieś pewnie manifestowalibysmy na ulicach.

3.Oparcie się Kopacz lobby sprzedawców szczepionek. Kopacz jako jedna z nielicznych nie zakupiła szczepionek kiedy była przeprowadzana propaganda na skale światową. Szczepionki nie dawały ani gwarancji zdrowia ani braku skutków ubocznych.
Propozycje pozostałych partii były aby kupować szczepionki a Kopacz dać przed Trybunał Stanu. Gdyby rządziła inna partia to mielibyśmy kolejne milionowe długi i wzrost podatków.

4.Nigdy nie mieliśmy tak bardzo silnej grupy PL polityków na najważniejszych funkcjach w Uni Europejskiej. Buzek, Lewandowski, Huebner itp. Poliryka zagraniczna nastawiona jest na skuteczność a nie na wojny.
Jak walczy np PiS na arenie UE mieliśmy przykład widzieć w momencie kiedy ze swoich chorych pobudek wołano obalić Kamińskiego jako przewodniczącego koalicji w której zasiada PiS. Do tego ta paranoiczna dyskusja Ziobry i jego kumpli podczas rozpoczęcia rezydencji czy teraz Kaczyński i te jego obrażanie Merkel.

5.Dobre wykorzystanie środków Unijnych (najlepsze w Unii), wiele reform których wcześniej nie udało się przeprowadzić,

6.Zbiór ludzi kompetentnych z różnych dziedzin. W każdej dziedzinie PO ma ludzi kompetentnych i cieszących się dużym autorytetem zarówno w PL jak i za granicą. Jest to wielka wartość.

7.Kaczyński, Ziobro, Kempa, Macierewicz, Hoffman, Brudziński, Wikiński, Jakubiak itp - to będzie smutny i dramatyczny dzień kiedy zobaczę tych ludzi na stanowiskach ministerialnych. Brak kompetencji mogę jeszcze przeboleć, ale głupotę, chamstwo, ignorancje, żerowanie na najniższych instynktach, debilizm itp tego przeboleć nie dam rady.

8.Moja ocena tych 4rech lat rządzenia PO-PSL waha się w ok oceny 4 lub 4+. Jak na czas wielkiego kryzysu, epidemii, powodzi, katastrofy smoleńskiej kompetencja ludzi którzy rządzą pozwoliła przetrwać te trudne dla każdego Polaka chwile. A poza tym rozpoczęto wiele inwestycji i reform które warto byłoby pozwolić aby zostały dokończone.

-----
Ocena innych partii:

PiS - nie ma już w tej partii ludzi kompetentnych i w miarę uczciwych. Została tylko grupa osób prezentujących często żenująca postawę wobec swojego kraju. Podważających wszystko co się da (np. prezydent wybrany przypadkowo) i szkodzących na arenie międzynarodowej (np afera z Merkel). Nie rozumiem ludzi którzy głosują na ta partie. To nie mój świat i nie moje kredki. Jeśli Pis wygra to będzie szkoda mi naszego kraju i obywateli.

SLD - brak jakichkolwiek osób które mogłyby rządzić. Jest kilka osób ciekawych, ale ta partia obecnie nic nie reprezentuje. Napieralski się wypalił i nie zdziwię się jak SLD będzie miało wynik w granicach 6-8%. Żenujący program w którym wydatki szacują się w granicach 100 mln a oszczędności 20 mln i do tego są to wątpliwe oszczędności.

PJN - niby coś chcą, ale chyba sami w to nie wierzą. Każda debata z posłami PJN prowadzi do tego, że obiecują coś czego nie da się spełnić. Brak jakiegokolwiek pokrycia w źródłach finansowania ich pomysłów. Kowal do tej pory nie wymyślił skąd mógłby załatwić kase na swoje pomysły w czasach kryzysu i widać to wyraźnie przy okazji każdej debaty.
Program gospodarczy w ocenie fachowców całkiem dobry, ale bez pokrycia.

RPPalikota - Jak szanuje Palikota i cenie za jego inteligencje to życzę, aby nie wszedł do sejmu. Idealny przykład jak Polacy mogą się jeszcze nabierać na zwykły populizm.
Palikot jest dobrym strategiem i wziął sobie do programu kilka nośnych haseł które przysporzą mu zapewne drogę do sejmu podobnie jak kiedyś Lepper. Szkoda,ze są to często hasła szkodliwe dla PL.

Dla przykładu:
Legalizacja maryśki doprowadzi do poszerzenia się patologii i biedactwa. Młode dzieciaki szybko staną się uzależnione od narkotyków i dojdzie do niejednej tragedii.

Poparcie dla gejów i lesbijek - to mnie akurat śmieszy, bo to ten sam Palikot który wyzywał SLD za to, ze promują gejów i pedalstwo. To Palikot stoi za słynnym znakiem "Zakaz pedałowania". To on go wypromował. Idealny przykład, że Polacy to naród któremu nadal można wciskać kit w żywe oczy. Świetny pomysł Palikota aby ugrać procenty na gejach i lesbijkach, ale jakże smutne jest to, że w PL taka akcja zbiera poparcie i ludzie nie widzą zwykłego marketingu politycznego.

PODSUMOWUJĄC:
Jestem zadowolony z 4rech lat rządów PO-PSL i mam nadzieje, ze następne 4 lata ta koalicja będzie nadal rządziła. Są to ludzie kompetentni, sprawdzeni w rządzeniu i na arenie międzynarodowej. Zbiór ludzi którzy patrzą w przyszłość a nie przeszłość. Ja nie mam problemu z wyborem. Szanuje osoby które wybiorą inne partie, ale każdy kto nie pójdzie na wybory a potem będzie narzekał, że rządzi PiS z SLD ma ode mnie wpier**l ;)
Przeczytałem to kilka razy co napisałeś. Odnosnie PiS zgadzam się z Tobą, ale jeżeli chodzi o PO to myślę, że nawet bez broni jesteś niebezpieczny pisząc o rządach tych ludzi (na których kiedyś głosowałem - o Matko!);) głosowanie na POPiS w tych wyborach to jakieś kompletne nieporozumienie. Chcesz zmian czy nie?
Let's get rocked!
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Przeczytałem to kilka razy co napisałeś. Odnosnie PiS zgadzam się z Tobą, ale jeżeli chodzi o PO to myślę, że nawet bez broni jesteś niebezpieczny pisząc o rządach tych ludzi (na których kiedyś głosowałem - o Matko!);) głosowanie na POPiS w tych wyborach to jakieś kompletne nieporozumienie. Chcesz zmian czy nie?
Pytanie o zmiany jest jak najbardziej zasadne, ale odpowiem Ci tak.

Najważniejsze dla mnie jest rządzenie ludzi kompetentnych znających się na swoim fachu. PO jest partią która w mojej opinii ma 80% najbardziej kompetentnych ludzi którzy weszli do tego sejmu. Ludzie tacy jak Buzek, Sikorski, Kwiatkowski, Bartoszewski, Kopacz, Lewandowski, Huebner, Bielecki, Cimoszewicz, Borusewicz, Rostowski itp to ludzie kompetentni którzy dbają o rozwój i zmiany, ale nie na zasadzie chaotycznego rozpierniczu, ale rozsądnych pomysłów.
Zauważ jak wiele osób ze środowiska lewicowego popiera PO. Kwaśniewski ocenia ich pozytywnie, Cimoszewicz głośno popiera i był ich kandydatem w PE, Rosati, Miller mimo, że wspiera kampanie SLD to jeszcze niedawno mówił, że ma nadzieje na następne 4 lata wyważonej, spokojnej i kompetentnej polityki pod przywództwem Tuska. Do tego Arłukowicz wstąpił do PO jedna z najważniejszych osób SLD a Olechowski liczy na koalicje PO - RPalikota.
Z prawej strony kilka osób tych bardziej kompetentnych dawno przeszło do PO jak np Borusewicz czy Sikorski, teraz zrobiła to Kluzik a do tego PO ma silne wsparcie Kamińskiego.

Zmiany. Czy w dobie kryzysu, powodzi, epidemii, smoleńska państwo stanęło w miejscu?? Jako jedyny kraj potrafiliśmy przejść jako tako obronnie przez kryzys i do tego zmieniając wiele rzeczy na lepsze.

Zmiany. Spoglądałeś na to co oferuje każda partia. Wymień mi chociaż jedną która otwarcie mówi o zniesieniu wszelakich przywilejów dla różnych grup zawodowych. PO jako jedyna dotychczas partia takie przywileje zaczęła znosić (pomostówki) i są w trakcie kolejnych uzgodnień (policjanci).

Tak chce zmian, bo mi się wiele nie podoba. Chce jednak zmian robionych przez kompetentnych ludzi, które będą przemyślane i w dialogu społecznym. PO udowodniło, że nie boji się wprowadzać zmian pomimo mocnej krytyki "Solidarności" i wielu ich protestów. Wystarczy sobie przypomnieć ile było protestów związkowców a mimo to wprowadzano zmiany przeważnie w porozumieniu z ludźmi.

Dla mnie to zalatuje wmówionym populizmem, że ten rząd to lenie nic nie robią a my ludzie chcemy zmian. Wystarczy zerknąć na to co zostało wprowadzone przez te 4 lata w ciężkim czasie i mając wile grup społecznych przeciwko sobie. Ja chce dalszej tego typu rozsądnej plityki, bo a) nadal jest kryzys i nie chce abyśmy kończyli jak Grecy, Włosi, Hiszpanie b) jest nowy butżet Unii a dzięki PO mamy w Unii osoby które właśnie za ten budżet odpowiadają i możemy ugrać zdecydowanie więcej niż bez tych ludzi.

Głosujesz jak uważasz, ale czy Twoje zniechęcenie na PO nie jest przykładem wynikiem typowej medialnej nagonki, a nie realnym spojrzeniem na fakty i rzeczywistość??
Każda inna partia była u władzy pod swoim szyldem lub pod rządem Pisu. Czemu jak rządzili nie wprowadzali tych "Zmian", a mieli na to sporo czasu. O utracie przywilejów mówiło się od ponad 10 lat. Dopiero PO zaczęło coś robić w tej sprawie i to jest dla mnie fakt i dowód, że mogę liczyć na kolejne 4 lata rozsądnej, kompetentnej polityki zmian.
Scrooge
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1019
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 07:23
Lokalizacja: inąd

Post autor: Scrooge »

A ja w pełni popieram Adriana i uważam, że trzeba być ślepym, żeby nie widzieć jak Polska się zmienia co roku na rok na lepsze... można się kłócić, ile w tym zasługi PO, ale takie są fakty.
głosowanie na POPiS w tych wyborach to jakieś kompletne nieporozumienie. Chcesz zmian czy nie?
Jakich zmian? Dla mnie nieporozumieniem jest wiara w to, że jakikolwiek rząd jest w stanie sprawić, że w cztery lata dogonimy "zachód". Pewnych rzeczy nie da się przyspieszyć, Polska z roku na rok jest lepsza, gonimy Europę na tyle na ile jest to możliwe, kwestia jest raczej taka, czy wybierzemy ludzi, którzy będą ten proces wspierali, albo przynajmniej nie hamowali, czy też wybierzemy Kaczora, który wypędzi niemieckich inwestorów, rozkłóci nas z całym światem, a na końcu doprowadzi do wojny domowej. Zaletą PO jest zrównoważenie, spokój i przewidywalność, czyli dokładnie to czego potrzebuje gospodarka. Nie twierdzę, że to rząd idealny, ale w odniesieniu do pozostałych demagogów i "rewolucjonistów" to chyba jedyny rozsądny wybór. Tak więc odpowiadając na Twoje pytanie, ja nie chce zmian, bo nie dokonuje się zmian na gorsze, a lepszych opcji niestety póki co nie widać.
Awatar użytkownika
michael
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 625
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 11:40
Ulubiona płyta: NJ Bounce SWW
Lokalizacja: Głogów/Legnica

Post autor: michael »

Adrian pisze:Z prawej strony kilka osób tych bardziej kompetentnych dawno przeszło do PO jak np Borusewicz czy Sikorski, teraz zrobiła to Kluzik a do tego PO ma silne wsparcie Kamińskiego.
Miej nas Matko w swojej opiece.
Scrooge pisze:który wypędzi niemieckich inwestorów
Marzę o tym. Może to zrobić Tusk czy każdy inny polityk.

Chyba się nie pomylę jak stwierdzę, że obaj nie macie jeszcze własnych rodzin, a rodzice do biednych nie należą. Dlatego nie dziwi mnie fakt Waszych argumentów. nie zrozumiecie tego o czym piszę bo to temat jak rzeka. Z drugiej strony nie chcę na forum o tym pisać ponieważ moja ulubioną forma rozmowy jest dialog bezpośredni. Lubie widzieć z kim rozmawiam. Wy chyba też.
Let's get rocked!
Scrooge
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1019
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 07:23
Lokalizacja: inąd

Post autor: Scrooge »

Bez urazy stary, ale odnoszę wrażenie, że jesteś jednym z tych, którzy winą za własne nie powodzenia obarczają wszystkich tylko nie siebie. Na tym właśnie żeruje Kaczyński, jego elektorat to wiadomo kto, raczej ludzi o niskiej pozycji społecznej. Kaczyński wychodzi do tych ludzi i mówi im oszukali was, okradli was, to wina żydów, niemców, Tuska, ruskich, generalnie cały świat się odwrócił od Was i wszystko to wino spisku...
Marzę o tym. Może to zrobić Tusk czy każdy inny polityk.
Ja się boję takich jak Ty ;)
Ostatnio zmieniony 7 października 2011, o 07:19 przez Scrooge, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
michael
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 625
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 11:40
Ulubiona płyta: NJ Bounce SWW
Lokalizacja: Głogów/Legnica

Post autor: michael »

Scrooge pisze:Bez urazy stary, ale odnoszę wrażenie, że jesteś jednym z tych, którzy winą za własne nie powodzenia obarczają wszystkich tylko nie siebie.
Ostatnie trzy lata to najlepsze lata w moim życiu. Praktycznie na każdej płaszczyźnie. Obecny rząd próbuje to z całej siły zmienić. Nie pozwolę na to. Ty natomiast należysz (sądząc po ilości postów na forum) do ludzi którzy lubią tylko gadać. Jak pisałem tacy nawet bez broni są niebezpieczni ;) Nie będę już odpisywał bo mam inne zajęcia.
Let's get rocked!
Scrooge
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1019
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 07:23
Lokalizacja: inąd

Post autor: Scrooge »

Nie wiem stary czym się zajmujesz i co robisz, że rząd Ci tak przeszkadza... hodujesz paprykę? Jestem managerem w branży IT i wiem, że gdyby spełnić Twoje marzenie o wypędzeniu zagranicznych inwestorów z Polski to byłaby katastrofa... ja chcę jedynie spokoju i stabilizacji, dobrych warunków do robienia biznesu, a Ty czego chcesz? Rewolucji? Czy też może większego socjala? Im mniej polityki w biznesie tym lepiej, PO jako jedyna partia to rozumie, PiS chce kontrolować wszystko, SLD w teorii oskubałoby tych, którzy pracują, żeby dać tym którzy się opier****ą - jak to lewica, a reszta obiecuje gruszki na wierzbie... i jak tu nie głosować na PO?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”