Anime i kultura japońska

Wszystko co nie pasuje do pozostałych kategorii.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Anime i kultura japońska

Post autor: Agata BJ »

Zakładam ten temat, ponieważ interesuję się nieco kulturą japońską. Jak wiecie, prawdziwe anime zawsze jest produkcji japońskiej. Sama bardzo chętnie oglądam różne seriale i filmy tego typu (z przewagą seriali). Czy jest tu ktoś kto też się tym interesuje? Jeśli tak to jakie lubicie gatunki? Jakie serie są waszymi ulubionymi? I czy znacie jakieś dobre strony dotyczące anime i szeroko pojętej kultury japońskiej? :)
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Scrooge

Post autor: Scrooge »

hie hie swego czasu oglądałem bajki typu Gigi la trottola czy Captain Tsubasa :PPP ale zapewne nie o takie anime Ci chodziło... :D
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

Wiesz, to też należy do gatunku anime :D Choć jest przeznaczone typowo dla dzieci. Ja oglądałam Czarodziejkę z Księżyca, gdy miałam 6 lat! Także wiem o czym mowa :D Oczywiście to wszystko jest anime, ale po prostu mniej ambitne. Jest wiele serii, które na prawdę warto zobaczyć (jeśli oczywiście Cię to interesuje) :)
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Scrooge

Post autor: Scrooge »

powyższe było w formie żartu ;)

Tak poważnie to akurat tak się składa, że wiem dość sporo na temat anime i mangi jak na kogoś kto nie jest fanem tego gatunku.

Poza tym na moim uniwerku jest nawet kierunek Japonistyka, a w samym Toruniu dosłownie roi się od Japończyków ponieważ w toruńskim parku przemysłowym kilka ogromnych japońskich firm ma swoje fabryki m.in. Sharp, Sumika i Orion, a cała kadra kierownicza itp. została ściągnięta z Japonii ;) (polaków zatrudniają tylko jako tanią siłę roboczą ;] )
Awatar użytkownika
Marimo
It's My Life
It's My Life
Posty: 115
Rejestracja: 24 listopada 2009, o 23:21
Lokalizacja: ?osice

Post autor: Marimo »

Bardzo lubię oglądać animę, lecz wolę czytać mangi. Jakoś tak z przyzwyczajenia wolę komiksy, od wpatrywania się w monitor : p Z tytułów to wymienię przede wszystkim legendarnego już Dragon Balla, Death Note (istne cudo), Bleach, Naruto, One Piece, Hellsing, FMA. Każdy z powyższych tytułów czyta się, bądź ogląda/oglądało bardzo przyjemnie, z wielkim zaciekawieniem i chęcią poznania następnych epizodów. Jeśli chodzi o kulturę japońska i tego typu sprawy, to raczej nie jestem specem. A ze stron czy for internetowych podam link do jednej, gdzie jestem redaktorem i moderatorem.
http://dbnao.net/forum/

Pozdrawiać.
Awatar użytkownika
Jovinka
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 583
Rejestracja: 9 marca 2008, o 18:10
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: Jovinka »

Ja bardzo lubię mangi i anime :D w wakacje nawet japońskiego się uczyłam, ale niestety teraz zbytnio nie mam na to czasu. Na anime to praktycznie się wychowałam xD Pamiętam jak kiedyś ze szkoły to się biegło do domu aby tylko zdąrzyć na odcinek np. Dragon Ball.. och to były czasy :D
"Sa-su-ke, słyszałem że Ty jesteś homo"----> http://www.youtube.com/watch?v=Vz3gfDaPWAk
Geminiman019

Post autor: Geminiman019 »

Pamiętacie jak w offtopie wyrażałem swoje pewne niezadowolenia odnośnie japońskich seriali animowanych? Jednak w tym co pisałem mam sporo racji. Nie da się ukryć że w serialach anime ruchy postaci są bardzo mocno ograniczone, a całość zdaje się być totalnie pozbawiona życia i bardzo sztuczna. Nierzadko są też sceny gdzie wszystko zostaje zamrożone w czasie. Brakuje choćby mrugnięcia oczami kilku losowych postaci, gdy na ekranie jest ich kilkanaście. ?enadą jest też animacja mówienia. Tylko trzy klatki animacji i przypomina to rybę wyciągniętą z wody. Czy Ci Japończycy w ogóle wiedzą o czymś takim jak lip-sync? Takim anime gdzie są szybkie i dynamiczne akcje jest "Bleach". Niestety te ograniczenia w animacji sprawiają że całość przypomina mi teatrzyk kukiełkowy i jest pozbawiona dynamiki. Tu macie tekst odnośnie porównania amerykańskiej i japońskiej szkoły animacji (o ile znacie angielski). Przeczytajcie sobie rozdział Visual Quality, to zrozumiecie powody mojego niezadowolenia http://www.webspawner.com/users/animessay/
mała-mi
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 392
Rejestracja: 17 września 2010, o 11:26
Lokalizacja: z Doliny Muminków

Post autor: mała-mi »

Ja też wychowałam się na Dragon Ball i podobnych :) Jednak aktualnie zbyt wiele mi z tej fascynacji nie zostało. Za to moja młodsza siostra jest totalnie zakręcona w tej kwestii i z tego co wiem nawet się na japonistykę wybiera na studia.
"Nawet jeśli coś jest twoim przeznaczeniem, to wcale nie znaczy, że wyniknie z tego coś dobrego."
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

Gem, NIE ZGADZAM SIę. Powiedz mi jakie anime oglądałeś? Mam wrażenie, że wciąż piszesz o produkcjach typu właśnie Dragon Ball czy Naruto. Nie chcę urazić niczyich upodobań, ale akurat te produkcje wypadają bladziutko w porównaniu do dziesiątek innych anime. Anime to niesamowita sztuka i zarzucanie Japończykom kiepskiej animacji jest...po prostu jakąś pomyłką.
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Geminiman019

Post autor: Geminiman019 »

Agata nie gniewaj się na mnie z tego powodu. Ja mam po prostu trochę upośledzone spojrzenie na świat. Jakby co to "Dragon Balla" NIGDY PRZENIGDY nie widziałem w telewizji. Nie każdy miał w domu w latach 90 RTL7 czy inny kablowy kanał telewizyjny.
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

No dobrze to już wiem czego nie oglądałeś, ale powiedz co OGL?DA?EŚ? Chciałabym wiedzieć na jakiej podstawie piszesz tak krytycznie na temat japońskiej animacji. Chcę wiedzieć jakie ambitne anime widziałeś.

I nie gniewam się bo każdy ma swoje zdanie, a to że Twoje jest dla mnie dość dyskusyjne nie znaczy, że mamy się na siebie gniewać.
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Geminiman019

Post autor: Geminiman019 »

A jakiego typu mają to być seriale Agata? Proponuję żebyś podała mi kilka tytułów takich anime. Mam bardzo ograniczony dostęp do tych japońskich seriali animowanych. Ja nie odbieram w ogóle żadnych stacji telewizji kablowych czy satelitarnych i moja wiedza na ten temat jest wyjątkowo uboga.
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

Skoro przyznajesz teraz, że nie znasz właściwie anime...to jak możesz osądzać techniki animacji jakich używają Japończycy? Na jakiej podstawie? To trochę nie w porządku. To tak jakbyś mówił, że jakiś film jest do niczego nawet go nie oglądając.

Anime są ogólnie dostępne do oglądania online w wielu miejscach w internecie. Dziś już telewizja nie jest niezbędna, aby móc zobaczyć zagraniczne produkcje. Polecam takie tytuły jak: Nana, Kanon czy Clannad.
Zachęcam do jakichkolwiek opinii dopiero po zapoznaniu się nieco ze światem, który chcesz krytykować...
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Geminiman019

Post autor: Geminiman019 »

Skoro tak Agata, to chcę Cię przeprosić za te głupoty jakie tu wypisywałem. Ja jestem prawie całkowicie pozbawiony empatii i nie potrafię sobie wyobrazić tego, co może pomyśleć sobie druga osoba. Postaram się sprawdzić coś z tego co tu mi zaproponowałaś.
Awatar użytkownika
Rattie
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1391
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:43
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Post autor: Rattie »

Nie żebym się zaś czepiał, ale od zawsze wydawało mi się, że nie trzeba posiadać doktoratu z psychologii i komunikacji interpersonalnej, żeby wiedzieć, że nie należy sie wypowiadać na tematy których się nie zna. Znalazłeś se Gem banalną wymówkę 'jestem pozbawiony empatii' i stosujesz ją w dosłownie w KA?DYM temacie, w którym ktos ma inne zdanie niz Ty.
To nie jest warszawa coby butelkę wódki zakręcać!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”