Anime i kultura japońska

Wszystko co nie pasuje do pozostałych kategorii.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Geminiman019

Post autor: Geminiman019 »

http://www.animeshippuuden.com/wolverin ... episode-1/
Tu macie pierwszy odcinek anime "Wolverine" bazującego na tych komiksach Marvela. (FACEPALM). To co Ci Japończycy zrobili Rosomakowi, woła o pomstę do nieba. Amerykański twardziel z gębą jak u Schwarzeneggera, zmienił się w jakiegoś metroseksualnego lalusia z końską twarzą. Aż się boję co zrobią z innymi X-Men, takimi jak Cyclops, Storm, Iceman czy Beast. Najbardziej przeraża mnie przestawienie w japońskiej wersji wrogów mutantów takich jak Omega Red, Juggernaut, czy Magneto. Niektóre symbole Ameryki są nienaruszalne, a ci Japończycy popełnili bluźnierstwo.
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

Aż sobie włączyłam początek tego odcinka, żeby sprawdzić skąd ta bulwersacja. Przykro mi, ale i tym razem nie powiem, że masz rację.
Japońskie anime charakteryzuje się takimi rysami twarzy u postaci. Wiele zależy też od rysownika, ale generalnie twarze są smukłe. Tutaj i tak mamy przykład ostrzejszych rysów. Nie jest to typowa kreska, jaką widzimy w wielu anime. Rosomak wygląda w porządku, nie widzę w nim nic metroseksualnego. Chyba jednak trochę przeginasz ;) Albo zwyczajnie nie znasz japońskiej kultury na tyle by wiedzieć na czym ta sztuka polega. Nigdy żadna postać w anime nie będzie wyglądała tak, jak jej pierwowzór.
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Geminiman019

Post autor: Geminiman019 »

Gdzieś znalazłem pewien artykuł mówiący o wyższości japońskich anime nad zachodnią animacją. Podzielony został on na dziewięć punktów. Pierwszy z nich mówi że większość anime zawiera kompletną historię ze wstępem, rozwinięciem i zakończeniem, która jest podzielona na kilkanaście, kilkadziesiąt a nawet kilkaset odcinków (stąd te zapowiedzi co będzie w następnym odcinku). Nie jest tak jak w wypadku zachodnich seriali animowanych, że nie ma związku następnego odcinka z poprzednim, a główny wątek fabularny nie istnieje. Nawet Pokemon (będący prawdziwym tasiemcem anime) ma główną oś fabuły, a wszystkie odcinki są w pewien sposób ze sobą powiązane (często przypominane są tam rzeczy z samego początku historii), mimo kolejnych generacji serii. Inny mówi że anime nie są jednak dla dzieci, chociaż może się tak wydawać na pierwszy rzut oka. W Sailor Moon Haruka (sailor Uranus) i Michiru (sailor Neptune) żyły w homoseksualnym związku jako dwie lesbijki. Istnieje coś takiego tak anime o tematyce wyłącznie dla dorosłych, co jest całkowicie nieobecne na zachodzie. Jednakże niepodważalną zaletą większości anime jest fakt, że budżet jaki został przeznaczony na dany serial, widać na pierwszy rzut oka. Seriale anime zaskakują wyjątkowo wysokim poziomem wykonania, do którego zaliczają się niesamowicie szczegółowe postacie oraz otoczenie. Jak też wiadomo współczesne anime są w bardzo dużym stopniu nafaszerowane efektami komputerowymi (światła i efekty świetlne, cieniowanie, efekty cząsteczkowe) mimo że wyglądają na klasyczną dwuwymiarową animację. Twórcy anime osiągnęli pewien poziom do którego nie zbliżyli się nawet klasyczni animatorzy Disney'a.
Geminiman

Post autor: Geminiman »

Musicie wiedzieć o tym że seriale Anime, to nie tylko kreskówki gdzie są specyficznie rysowane dziewczyny z dużymi oczami. Ten termin jest znacznie szerszy niż wam się wydaje. W latach 70 i 80 ubiegłego Wieku, wiele seriali Anime było wzorowanych na zachodnich kreskówkach (jak np: ekranizacje Baśni Braci Grimm). Japonia ma od wielu lat kompleks na punkcie Zachodu, dlatego robili też Anime przypominające zachodni styl animacji. To również działa w drugą stronę. Istnieją też zachodnie kreskówki wzorowane na Anime. Najbardziej znane to np: Winx Club (włoska odpowiedź na seriale typu Mahou Shoujo) czy Avatar: The Last Airbender (najsłynniejszy amerykański serial animowany naśladujący japońskie Anime).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”