Kasia Kowalska

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Kasia Kowalska

Post autor: EVENo »

Dawno nikt nie założył nowego tematu o zespole/artyście z zapytaniem, czy wśród fanów Bon Jovi są też fani owego artysty. Tematy z Def Leppard, Bryanem Adamsem, czy Aerosmith są tu raczej oczywiste. Ale czy są tu jacyś fani Kasi Kowalskiej?

Pytam, bo z powodu Trójkowego Topu tejże wokalistki postanowiłem przesłuchać jej dyskografię. Już od dawna chciałem się zabrać za jej twórczość (jej piosenki to zdecydowanie jeden z największych atutów RMF-owej playlisty), ale powstrzymywał m.in. brak oficjalnego Greatest Hitsa, dzięki któremu mógłbym przynajmniej na szybko przysłuchać się temu, co najpopularniejsze.

Poznawanie utworów Kowalskiej było dla mnie słodko-gorzkie. Kilka płyt mnie totalnie zaskoczyło zahaczaniem o naprawdę różne rejony rocka. Mimo to, to ta poprockowa odsłona przypadła mi do gustu najbardziej i to ona skłoniła mnie do założenia tego wątku. Wydaje mi się, że Kasia Kowalska jest artystką, którą warto poznać bliżej. Jej granie po 2000 roku przypomina momentami granie IRY po 2000 roku, tylko w jej przypadku łatwiej przymknąć oko na prostotę (której zdaje się jest nawet mniej, niż na ostatnich płytach Gadowskiego) i ogólnie taki repertuar bardziej pasuje do jej wizerunku.

Ktoś z Was słucha? Lubi? :)
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Kasia Kowalska

Post autor: prezes1 »

Ja słucham, lubię, byłem na koncercie lata temu. :))
Najlepsze płyty dla mnie to Antidotum, Samotna i Gemini.
Fajna babka! Potrafi dać czadu na koncercie!
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Kasia Kowalska

Post autor: EVENo »

Tak jeszcze nawiążę, do tego co mówiłem wcześniej - o tym, że jej poprockowa odsłona podoba mi się bardziej... To chyba pierwszy przypadek w historii, kiedy wolę gdy artysta wykonuje radiową papkę, niż jakieś ambitniejsze, rockowe rzeczy. Może przez to, że dobrego rocka grało już wielu, a dobrą radiową papkę... naprawdę mało kto i Kasia jest pod tym względem w ścisłej czołówce. Z jednej strony jej pierwsze płyty są fajne, bo kompozycje potrafią być ciekawe, z drugiej niekoniecznie, bo znam multum zespołów, które grają podobnie i jedna lub dwie piosenki Kasi w tych klimatach nie są mi do niczego potrzebne.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Kasia Kowalska

Post autor: prezes1 »

No ja byłem na koncercie w czasach kiedy miała w zespole Grymuze i Pilicha. Dawali czadu aż miło. :))
Ale to prawda, pop w jej wykonaniu to top level.
Republikę też fajnie przerobiła.
No i ciekawa jest ostatnia płyta...
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
REHABILEJKO

Re: Kasia Kowalska

Post autor: REHABILEJKO »

Mój pierwszy kontakt z muzyką Kasi Kowalskiej to bodajże rok 1995 i "A to co mam". Naprawdę, świetny song i... chyba wciąż mój nr 1 od niej. Fanem nigdy nie byłem i nie jestem - raczej umiarkowanie lubię wybiórcze kawałki.
Zdecydowanie kobieca muzyka ;) Ileż można śpiewac o miłości? ;)
Awatar użytkownika
Franciszek Józef I
I Believe
I Believe
Posty: 94
Rejestracja: 6 listopada 2018, o 18:49
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Gliwice

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Franciszek Józef I »

Moja mam była fanką Kaśki, więc jakieś 10 lat temu zapoznałem się z jej twórczością i bardzo mi się ona spodobała. Potem miałem od niej dłuższą przerwę, ale od 3 lat znów często jej słucham. Wielu uważa, że jej dokonania z lat 90 są lepsze niż te późniejsze, ale ja nie podzielam tego zdania. Co prawda Pełna Obaw (1998) to według mnie jej najlepsza płyta (jak ktoś nie słuchał to polecam, moim zdaniem dorównuje najlepszym dokonaniom Bon Jovi), alej już Czekając Na... (1996) lubię najmniej z całej dyskografii. Na chwilę obecną po Aerosmith i Bon Jovi najczęściej słuchana przeze mnie artystka.
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Kasia Kowalska

Post autor: EVENo »

Na wstępie jako ciekawostkę powiem, że ostatnio będąc w Media Markt w dziale sprzętu grającego z głośników wydobywały się dźwięki Hey God. Co tu dużo mówić, ten utwór to najlepszy dowód na to, że Bon Jovi ma w swoim dorobku prawdziwe rockowe petardy.

Ja jednak nie o tym. Znalazłem na półkach za ledwie dwie dyszki moją ulubioną płytę Kasi Kowalskiej, której tytułu nigdy nie potrafię zapamiętać. Uznałem, że z szacunku dla wykonawczyni powinienem zakupić Antepenultimate i... zostałem srogo zaskoczony zawartością i jakością wykonania. Nie spodziewałem się takiego postaranka w albumie tego typu, nie liczyłem na nic więcej, niż płytę i być może czterostronicową zakładkę ze zdjęciami. Otrzymałem za to pełnoprawną książeczkę, wykonaną z pomysłem, niebanalną i utrzymaną w stałej stylistyce. Naprawdę zrobiła na mnie wrażenie! Całe opakowanie utrzymane jest w czarnym, matowym kolorze, zaś na papierze dostajemy nie teksty piosenek, a wybrane wersy każdej z nich, zapisane dużymi, połyskliwymi literami. Do tego zdjęcia Kasi, oczywiście wszystkie czarno-białe, aby nie psuć efektu. Przecenić takie coś do zaledwie 20 złotych to jak oddać za darmo. Bardzo miłe zaskoczenie i cóż, jeszcze większy szacunek do Kowalskiej, że nawet na tym polu nie zawodzi i w albumie promowanym na eremefach potrafi przynieść tyle jakości.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”