Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
usunięty użytkownik 4858

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

.
Na 27 października zapowiadana jest druga gitarowa uczta sporządzona przez mistrza bluesrockowej patelni ze strunami - mistrza Jareda Jamesa Nicholsa! :)

Obrazek

przystawka:
[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=lUEh-8yp3y0[/BBvideo]
mniam :)
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: EVENo »

Zespół Anathema jest dla mnie nowinką, ale muszę przyznać, że wysłuchanie ich najnowszej płyty zatytułowanej "The Optimist" było bardzo ciekawym doświadczeniem. Stylistycznie podobne do Blackfield lub naszego Riverside, tylko lepiej. Sprawdziłem ten album właściwie przypadkiem, nie wiedząc czego oczekiwać i bardzo mi się spodobał. Z pewnością sprawdzę ich wcześniejsze dokonania.

Nie gorzej spędzonym czasem był ten podczas słuchania Evocation II. Koniecznie muszę uzupełnić moją bibliotekę także o pierwszą część akustycznego wydawnictwa Eluveitie, bo w takiej stylistyce ten zespół jest dla mnie dużo bardziej przystępny :)

Idzie jesień, to oznacza dużą porcję premier w najbliższym czasie ;)
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: EVENo »

Swoją drogą przesłuchałem też "Melodramę" Lorde. Album ten dostaje świetne oceny od recenzentów, a single były naprawdę fajne w odsłuchu. Fani już teraz wciskają piosenkarce Grammy do ręki za tę płytę i w ogóle trudno znaleźć jakąś negatywną opinię na jej temat.

Tymczasem ja usiadłem, posłuchałem i nie znalazłem niczego zachwycającego. Nic a nic. Z 11 kompozycji tylko jedna dorównuje singlom, a cała reszta jest nudna jak flaki z olejem. Wielka szkoda, bo naprawdę liczyłem na jakiś przełom w kategorii "pop, którego da się słuchać", ale to tylko pop, którego da się słuchać.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
usunięty użytkownik 4858

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

mamy singiel zapowiadający nową płytę Europę :)
[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=HNsFSim ... .beFriends[/BBvideo]
wygląda na to, że idą drogą wyznaczoną na poprzedniej płycie... Ja osobiście wolałbym kontynuację Bag of Bones, ale i tak nie jest źle :)
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: EVENo »

Brzmi całkiem ciekawie instrumentalnie. Trochę jakby mieli tym promować Bonda ;)
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
usunięty użytkownik 4858

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

My name is Bondson.
Rolf Magnus Joakim Bondson. ;D
Awatar użytkownika
imp
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1900
Rejestracja: 7 stycznia 2011, o 13:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: imp »

EVENo pisze:Brzmi całkiem ciekawie instrumentalnie. Trochę jakby mieli tym promować Bonda ;)
Coś w tym stwierdzeniu jest...
Mnie - po pierwszych przesłuchaniach -jakoś nie pasuje
Może do przetrawienia;)

Póki co celuję w środek: fajnie, że jest.
usunięty użytkownik 4858

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

imp pisze: Może do przetrawienia;)
Po pierwszym odsłuchu byłem odrobinę zawiedziony, że tytułowa i zarazem otwierająca nowy album piosenka w tak dużym stopniu eksploatuje znowu klimaty zeppelinowsko-purple'owskie; nawiązania, które niestety trochę mi się "przejadły" po poprzednim albumie.
Jednak pomimo tego, że wolałbym Europe w nieco innej odsłonie to po wgryzieniu się w niego muszę uczciwie przyznać, że ten singiel jest kapitalny. Zdecydowanie singiel tygodnia! I... trudno się od niego uwolnić, replay dostaje regularny wycisk... :D
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: monjovi »

EVENo pisze:Brzmi całkiem ciekawie instrumentalnie. Trochę jakby mieli tym promować Bonda ;)
O tak, tak, moje pierwsze skojarzenie to mix Another Way To Die i You Know My Name :D no i oczywiści najbardziej przypomina Last Look At Eden, akurat pójście w tę stronę uważam za ogromny plus!

Lubie takie kawałki, więc mnie się podoba :)
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
usunięty użytkownik 4858

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

od kilku dni można już posłuchać debiutanckiej płyty Kee Of Hearts. W skład grupy wchodzą m.in. nasi starzy znajomi: Kee Marcello (były gitarzysta Europe) i Tommy Heart (wokalista znany choćby z Fair Warning, Soul Doctor).
Obrazek
A więc mamy świeże nawiązanie do naszego porównywania (hard/soft)rockowców z Niemiec i Skandynawii ;D Tutaj próbują sił wspólnie.
Jak na razie wolę ich chyba osobno...
Najlepsza piosenka (imo) to singiel Storm:
[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=Pt9SRbvq-BU[/BBvideo]
Paulska
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 288
Rejestracja: 11 czerwca 2013, o 09:22
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Łódź / Warszawa

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: Paulska »

Tomker pisze:
imp pisze: Może do przetrawienia;)
Po pierwszym odsłuchu byłem odrobinę zawiedziony, że tytułowa i zarazem otwierająca nowy album piosenka w tak dużym stopniu eksploatuje znowu klimaty zeppelinowsko-purple'owskie; nawiązania, które niestety trochę mi się "przejadły" po poprzednim albumie.
Jednak pomimo tego, że wolałbym Europe w nieco innej odsłonie to po wgryzieniu się w niego muszę uczciwie przyznać, że ten singiel jest kapitalny. Zdecydowanie singiel tygodnia! I... trudno się od niego uwolnić, replay dostaje regularny wycisk... :D
W sumie nie sposób się nie zgodzić - klimat z ostatniej płyty bardzo wyraźnie wyczuwalny.
Ale jak dla mnie to dobrze.
Sam kawałek ma kapitalne intro, później instrumenty tworzą fajne tło dla wokalu. I wreszcie świetne solo - John Norum w formie ;)
Z niecierpliwością czekam na 20 października ;)
Pozdrawiam
Paulska
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: prezes1 »

Europe fajowy! Czekam na płytę i może koncert w Polsce? ;)
A i jeszcze czekam na wariatów The Darkness! 6.10 premiera nowej płyty 'Pinewood Smile'
Solid Gold: https://www.youtube.com/watch?v=ZGoh-drn2iQ :)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
usunięty użytkownik 4858

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

można już zapoznać się z najnowszą płytą The Quireboys.
Obrazek
Właściciel jednego z najbardziej charakterystycznych wokali z zakresu glam blues rocka (określenie moje, czysto subiektywne:D ) - Maestro Spike wraz z zespołem zaprezentują tym razem przeróbki bluesowych klasyków. M.in. Johna Lee Hookera, Chucka Berryego, Muddyego Watersa, Billyego Boya Arnolda. Wspaniały klimat klubowy w starym stylu... :faja:
Komercyjnego sukcesu więc nie będzie.
Mi póki co najbardziej spodobał się cover B.B. Arnolda "I Wish You Would". Przyjemny ożywczy potencjał mają też świetna interpretacja "Help Me" Sonnyego Boy Williamsona i "Walking The Dog" Rufusa Thomasa.

Światło dzinne ujrzały tez piosenki z nowej płyty H.E.A.T...
Obrazek
Po dwóch singlach byłem oczywiście pełen obaw...
Utwór rozpoczynający (Bastard of Society) dał mi jednak nadzieję i zachętę do dalszego odsłuchu. Nr 2 i 4 (ocena -2/10? i tytuł antysingla rocku?) to oczywiście "skip", ale już #3 (Shit City) jest całkiem przyjemny w swojej kategorii. Później niestety jest średnio i wielka szkoda, że summa summarum w bardzo niewielkim stopniu położono nacisk na kapitalne możliwości wokalne Erika. No i te papierowe gitary ginące całkiem niepotrzebnie.
Ale wróćmy do plusów. Bardzo dobrze wypada Blind Leads the Blind, gdzie pomimo sporej ilości elektroniki - której nadmiar w dużym stopniu totalnie zniszczył single - udało się wreszcie wmiksować idealne proporcje gitar i (w końcu!) charyzmatycznego wokalu :)
Czego bardzo brakuje? Ballady opartej na niebanalnych możliwościach głosowych Grönwalla połączonych z naturalnie brzmiącymi gitarami...
"We Rule" pomimo OGROMNEGO potencjału to parodia ballady jaką oczekuję od grup typu H.E.A.T. Wina produkcji, miksera i zespołu, który w końcu na te przystał. Naprawdę szkoda, że taka potencjalna powerballada została zmiksowana w stylu diskoshanksa...
Końcowe dwa utwory w starym stabilnym stylu. Zakończenie jak najbardziej zachęcające do ponownego dania szansy. Gdyby na albumie było więcej piosenek zrealizowanych w stylu tytułowej Into the great Unknown to byłoby naprawdę dobrze...
Podsumowując po pierwszym odsłuchu: Płyta... do oswojenia się. "Przymknięcia oka" na najbardziej rzucające się w uszy odejście od mocniejszych gitarowych akcentów na rzecz często banalnej elektroniki. Wybrania swoich faworytów i zapomnienia o niewypałach
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: EVENo »

Wyciek na trzy tygodnie przed premierą, wow, niezły wynik.

HEAT poznałem od tego najnowszego singla i obiektywnie uznałem go za fajną pioseneczkę. Na tyle, że znalazł się nawet na mojej osobistej liście przebojów (12. miejsce w podsumowaniu sierpnia :P ). Ale oczywiście nie bronię w żaden sposób odejścia od gitar w stronę elektro. Widziałem reakcje fanów i ogrom łapek w dół pod nagraniem. Oni nie są Linkin Park, żeby sobie na takie coś pozwolić i wyjść obronną ręką. Oni nie zyskają nowych fanów, są zbyt niszowi. Ja tylko zgaduję jak grali kiedyś i nie mam nic do nowego podejścia. Ale cała reszta ma. Dziwny, żeby nie powiedzieć, głupi ruch.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
usunięty użytkownik 4858

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

wiele szczegółów źle dopracowanych, ale ogólnie i tak płyta godna polecenia :)
prezes1 pisze:Europe fajowy! Czekam na płytę i może koncert w Polsce? ;)
Podobno jest mowa o marcu 2018r. w Gdańsku (tjaa, nothing is perfect, pamiętam Peter, że wolisz inne kierunki ;) )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”