Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: Adrian »

Ed Sheeran - Divide

Jeszcze rok temu nie byłem wielkim zwolennikiem Eda. Nie do końca rozumiałem zachwytów nad jego utworami, które niczym szczególnym się nie wyróżniają. To samo reprezentuje m.in James Arthur czy Frank Turner. Do tego Ed kopiuje melodie ze znanych klasyków i to na potęgę. Nie widzę też nic specjalnego w tekstach za które już został odznaczony specjalną nagrodą.
Dzisiaj na Eda patrze trochę z innej perspektywy. Pomijam te zarzuty o których wspomniałem (chociaż są one jak najbardziej aktualne) i skupiam się na pasji, energii oraz umiejętnościach wokalnych Eda. Wgłębiłem się trochę w jego twórczość i kilka utworów, które naprawdę mi się podobają jak m.in utwór "Photograph", który pasowałby idealnie do genialnego soundtracku z filmu "Once". Czy na tym albumie mamy tak mocne punkty? Raczej nie. Najlepsze "Castle On The Hill" jest super, ale do poziomu "Photograph" mu jednak trochę brakuje. Grane do granic wytrzymałości "Shape Of You" również jest dobrym numerem, ale podkład był już wielokrotnie użyty więc nie porywa świeżością. Zresztą mam odczucie, że Ed i kompozytorzy wzięli na warsztat kilka znanych przebojów i wyciągneli z nich pewne elementy tworząc nowe utwory. Słuchając "Perfect" długo nie mogłem zlokalizować utworu z którego są pewne wstawki. Dzięki jego "bejbi" przypomniałem sobie o utworze "If I could turn back The Hands Of Time" - R. Kelly. Inny kawałek "Dive" - to typowy klasyczny podkład wykorzystany m.in w Unchained Melody a ostatnio przez Rihanne w "Love On The Brain" i na tym tle jego utwór wygląda niestety blado. A jest to jeden z moich ulubionych klasycznych podkładów kopiowanych przez innych na potęgę. Zresztą serio.. chyba każdy utwór ma coś "skopiowanego", bo w każdym znajdę coś co dobrze znam.
Pomimo tego, że album bywa mocno wtórny i niektóre wolne utwory momentami brzmią zbyt podobnie, to jest o solidna płyta, która ma mocne elementy za które można chwalić Sheerana. Nie jest to arcydzieło, ale dzięki temu albumowi przekonałem się do niego i sięgnę po jego wcześniejsze dokonania.

2017 Albumy:
1.Mando Diao - Good Times - 10/10
2.Daria Zawiałow - A Kysz! - 10/10
3.Portugal. The Man - Woodstock - 10/10
4.The Killers - Wonderfull, Wonderfull - 9/10
5.Katy Perry - Witness - 9/10
6.Nothing But Thieves - Broken Machine - 9/10*
7.Ed Sheeran - Divide - 8.5
8.Imagine Dragons - Evolve - 7.5/10
9.The Cranberries - Something Else - 7/10
10.RSO - Rise* - 7/10
11.Coma - Metal Ballads Vol. 1 - 6/10
12.Nickelback - Feed The Machine - 6/10
13.Me and That Man - Songs of Love and Death - 6/10
14.Rise Against - Wolves - 5.5/10
15.Moby - More Fast Songs About the Apocalypse - 5.5/10
16.Happysad - Ciało Obce - 3.5/10
17.Linkin Park - One More Light - 3/10

Skala: 10: Walczy o album roku (nie musi być arcydziełem, musi mi się bardzo podobać i wracam do niego) / 7-9 Dobre lub Bardzo dobre albumy (Zawierają kilka dobrych numerów) / 5-6 Jako album średni (zazwyczaj zawiera perełki) / 3-4 (Znajdują się max 3-4 utwory warte posłuchania) / 1-2 Absolutnie odradzam
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: EVENo »

To ja tylko dodam, że nowe U2 już wyciekło i zapowiada się naprawdę mizernie :P Może jednak Bon Jovi w ostatnich latach nie rozczarowuje aż tak bardzo? ;)
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: prezes1 »

[hr]
EVENo pisze:Wow, Noel znów nagrał świetny album. I znowu inny, niż poprzednie. Tym razem klimat jest... jest mi znajomy, ale nie wiem do czego to porównać. Jakbym już słyszał podobną twórczość, ale nie potrafię sobie przypomnieć gdzie. Tak czy siak, płyta znakomita. Dużo ciekawych dźwięków, rytmicznych refrenów, oryginalnych zabiegów i ogółem słychać taką dojrzałość i ambicję w tworzeniu. No a wszystko tak dobre, że zaraz po premierze odpaliłem ją drugi raz. Dobra robota!
No właśnie, ja nie daję rady słuchać pierwszej połowy płyty? Co to jest?
Druga to typowy Noel a końcówka znakomita.
U2 leci, nic odkrywczego na razie ale to typowe U2. Ja tam wymagań od nich specjalnych nie mam... ;)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: Adrian »

Marilyn Manson - Heaven Upside Down

Generalnie MM wydał kolejny album który brzmi tak samo. W przeciwieństwie do poprzednich nie ma tutaj kawałka który ściąłby mnie z nóg jak na poprzednich albumach. Solidne i klimatyczne granie, które jednak nie zostaje w pamięci. Singiel promujący jest chyba najlepszym utworem.


2017 Albumy:
1.Mando Diao - Good Times - 10/10
2.Daria Zawiałow - A Kysz! - 10/10
3.Portugal. The Man - Woodstock - 10/10
4.The Killers - Wonderfull, Wonderfull - 9/10
5.Katy Perry - Witness - 9/10
6.Nothing But Thieves - Broken Machine - 9/10*
7.Ed Sheeran - Divide - 8.5
8.Imagine Dragons - Evolve - 7.5/10
9.The Cranberries - Something Else - 7/10
10.RSO - Rise* - 7/10
11.Coma - Metal Ballads Vol. 1 - 6/10
12.Nickelback - Feed The Machine - 6/10
13.Me and That Man - Songs of Love and Death - 6/10
14.Rise Against - Wolves - 5.5/10
15.Moby - More Fast Songs About the Apocalypse - 5.5/10
16.Marilyn Manson - Heaven Upside Down - 5.5/10
17.Happysad - Ciało Obce - 3.5/10
18.Linkin Park - One More Light - 3/10

Skala: 10: Walczy o album roku (nie musi być arcydziełem, musi mi się bardzo podobać i wracam do niego) / 7-9 Dobre lub Bardzo dobre albumy (Zawierają kilka dobrych numerów) / 5-6 Jako album średni (zazwyczaj zawiera perełki) / 3-4 (Znajdują się max 3-4 utwory warte posłuchania) / 1-2 Absolutnie odradzam
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: EVENo »

Tak wiekowemu, szanowanemu i zasłużonemu zespołowi jak U2 po prostu nie wypada nagrywać tak słabych płyt. Songs Of Experience rozczarowuje na pełnej linii. Większość piosenek brzmi jak napisana na kolanie i dałoby się je zaakceptować jedynie jako odrzuty z sesji nagraniowej. Jeśli już pojawi się jakiś fajny pomysł na utwór, to psują go teksty, które, jak to w U2, są cały czas o tym samym, tylko jeszcze gorsze. "Love Is Bigger Than Anything In Its Way" na przykład muzycznie brzmi mega ciekawie i jest jednym z najjaśniejszych punktów albumu, ale refren opiera się na sylabowaniu tytułu i jest to po prostu kiepskie. Najlepsza jest kocówka, czyli utwór trzynasty, który jest po prostu inną wersją "Song For Someone" z poprzedniego wydawnictwa. Niezłe są też The Blackout i Red Flag Day, no i polubiony przeze mnie pierwszy singiel, ale cała reszta średnia lub słaba.

Nie byłem jedną z osób, które twierdziły, że U2 nagrywa już tylko na ilość, byleby coś wydać, bo Songs of Innocence mi się w miarę podobało. Było spójne, piosenki były napisane w miarę porządnie i utrzymane w fajnym, spokojnym klimacie. Songs Of Experience natomiast nie brzmi jak kontynuacja tamtego albumu, a jedynie dopowiedzenie. Marne. Przestaję więc bronić tej kapeli i przyznaję się do błędu. Im już chyba na niczym nie zależy...
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: Adrian »

Dr Misio - Zmartwychwstaniemy
Dr Misio to projekt znanego aktora. Często tego typu pomysły nie przynoszą nic dobrego, ale po usłyszeniu ciekawego singla "Pismo" postanowiłem przyjrzeć się temu projektowi. Tym bardziej, że już wcześniej kilka utworów obiło mi się o uszy. O ile singiel był dosyć ciekawy tak już cały album jest raczej monotonny i bez większego polotu. Teksty są tutaj największym atutem. Płyta do posłuchania raz czy dwa i tyle.

2017 Albumy:
1.Mando Diao - Good Times - 10/10
2.Daria Zawiałow - A Kysz! - 10/10
3.Portugal. The Man - Woodstock - 10/10
4.The Killers - Wonderfull, Wonderfull - 9/10
5.Katy Perry - Witness - 9/10
6.Nothing But Thieves - Broken Machine - 9/10*
7.Ed Sheeran - Divide - 8.5
8.Imagine Dragons - Evolve - 7.5/10
9.The Cranberries - Something Else - 7/10
10.RSO - Rise* - 7/10
11.Coma - Metal Ballads Vol. 1 - 6/10
12.Nickelback - Feed The Machine - 6/10
13.Me and That Man - Songs of Love and Death - 6/10
14.Rise Against - Wolves - 5.5/10
15.Moby - More Fast Songs About the Apocalypse - 5.5/10
16.Marilyn Manson - Heaven Upside Down - 5.5/10
17.Dr Misio - Zmartwychwstaniemy - 5/10
18.Happysad - Ciało Obce - 3.5/10
19.Linkin Park - One More Light - 3/10

Skala: 10: Walczy o album roku (nie musi być arcydziełem, musi mi się bardzo podobać i wracam do niego) / 7-9 Dobre lub Bardzo dobre albumy (Zawierają kilka dobrych numerów) / 5-6 Jako album średni (zazwyczaj zawiera perełki) / 3-4 (Znajdują się max 3-4 utwory warte posłuchania) / 1-2 Absolutnie odradzam
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: prezes1 »

EVENo pisze:Tak wiekowemu, szanowanemu i zasłużonemu zespołowi jak U2 po prostu nie wypada nagrywać tak słabych płyt. Songs Of Experience rozczarowuje na pełnej linii. Większość piosenek brzmi jak napisana na kolanie i dałoby się je zaakceptować jedynie jako odrzuty z sesji nagraniowej. Jeśli już pojawi się jakiś fajny pomysł na utwór, to psują go teksty, które, jak to w U2, są cały czas o tym samym, tylko jeszcze gorsze. "Love Is Bigger Than Anything In Its Way" na przykład muzycznie brzmi mega ciekawie i jest jednym z najjaśniejszych punktów albumu, ale refren opiera się na sylabowaniu tytułu i jest to po prostu kiepskie. Najlepsza jest kocówka, czyli utwór trzynasty, który jest po prostu inną wersją "Song For Someone" z poprzedniego wydawnictwa. Niezłe są też The Blackout i Red Flag Day, no i polubiony przeze mnie pierwszy singiel, ale cała reszta średnia lub słaba.

Nie byłem jedną z osób, które twierdziły, że U2 nagrywa już tylko na ilość, byleby coś wydać, bo Songs of Innocence mi się w miarę podobało. Było spójne, piosenki były napisane w miarę porządnie i utrzymane w fajnym, spokojnym klimacie. Songs Of Experience natomiast nie brzmi jak kontynuacja tamtego albumu, a jedynie dopowiedzenie. Marne. Przestaję więc bronić tej kapeli i przyznaję się do błędu. Im już chyba na niczym nie zależy...
Fakt, U2 słabiusieńkie. Kilka(2-3) piosenek się wyróżnia. 5 producentów. Tragedia...
Ale w Teraz Rocku dali swoim ulubieńcom 4 gwiazdki podczas gdy np. Newsweek dał 2 na 6.
Cokolwiek by nie nagrali będzie dobrze dla redakcji Teraz Rocka. ;)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
usunięty użytkownik 4858

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Z przesłuchaniem nowych tegorocznych piosenek Scorpions czekałem do ukazania się składanki "Born To Touch Your Feelings - Best of Rock Ballads":
Obrazek
I dobrze zrobiłem;) , warto było poczekać, "Melrose Avenue" i "Always Be with You" to zdecydowani faworyci tej płyty :) (nie oceniając obiektywnie tylko ze względu na brak osłuchania;D )

całość:
[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=qwUriDwPZyQ[/BBvideo]
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: Adrian »

Nocny Kochanek - Zdrajcy metalu

Kiedy zapytałem kumpla jaki koncert najbardziej interesuje go na Woodstocku, odpowiedział, że "Nocny Kochanek". Nazwa już wcześniej mi się obiła o uszy więc sprawdziłem co to za nowy twór.. Pierwsze wrażenie było typu.. "Co to za Disco-Polo".. i w sumie to wrażenie zostaje po dziś, bo to takie Pop-Metalowe utwory zahaczające o Disco Polo. Podobnie jak Brafia Figo Fagot czy Zacier. Od Disco Polo odróżnia ich jednak to, że w muzyce i na wokalu słychać kawał dobrych muzyków, a projekt jest ewidentnie zrobiony dla beki i kasy. Nie mam nic przeciwko takim projektom szczególnie jak są zrobione z pomysłem. NKochanek ma na siebie pomysł i trafił pewną pustkę na naszym rynku. Niby proste, niby riffy oklepane a jednak brzmi świeżo.. Dziwny przypadek.

2017 Albumy:
1.Mando Diao - Good Times - 10/10
2.Daria Zawiałow - A Kysz! - 10/10
3.Portugal. The Man - Woodstock - 10/10
The Killers - Wonderfull, Wonderfull - 9/10
Katy Perry - Witness - 9/10
Nothing But Thieves - Broken Machine - 9/10*
Ed Sheeran - Divide - 8.5
Imagine Dragons - Evolve - 7.5/10
The Cranberries - Something Else - 7/10
RSO - Rise* - 7/10
11-20
Nocny Kochanek - Zdrajcy metalu - 6/10
Coma - Metal Ballads Vol. 1 - 6/10
Nickelback - Feed The Machine - 6/10
Me and That Man - Songs of Love and Death - 6/10
Rise Against - Wolves - 5.5/10
Moby - More Fast Songs About the Apocalypse - 5.5/10
Marilyn Manson - Heaven Upside Down - 5.5/10
Dr Misio - Zmartwychwstaniemy - 5/10
Happysad - Ciało Obce - 3.5/10
Linkin Park - One More Light - 3/10
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: Ricky Skywalker »

Adrian pisze:Kiedy zapytałem kumpla jaki koncert najbardziej interesuje go na Woodstocku, odpowiedział, że "Nocny Kochanek". Nazwa już wcześniej mi się obiła o uszy więc sprawdziłem co to za nowy twór.. Pierwsze wrażenie było typu.. "Co to za Disco-Polo".. i w sumie to wrażenie zostaje po dziś, bo to takie Pop-Metalowe utwory zahaczające o Disco Polo. Podobnie jak Brafia Figo Fagot czy Zacier. Od Disco Polo odróżnia ich jednak to, że w muzyce i na wokalu słychać kawał dobrych muzyków, a projekt jest ewidentnie zrobiony dla beki i kasy. Nie mam nic przeciwko takim projektom szczególnie jak są zrobione z pomysłem. NKochanek ma na siebie pomysł i trafił pewną pustkę na naszym rynku. Niby proste, niby riffy oklepane a jednak brzmi świeżo.. Dziwny przypadek.
Hehe, NK ma w sumie ciekawą historię. Początkowo zespół powstał jako Night Mistress - chłopaki grali "poważny" metal, ale jakoś nie mogli się z tym specjalnie przebić. Potem nagrali parę utworów "dla beki" do serialu "Kapitan Bomba" i... chwyciło, więc Mistressi stworzyli swoje alter ego - Nocnego Kochanka. Teraz Night Mistress jest niejako zawieszony (pod tym szyldem zagrali w tym roku jeden koncert), a na czoło wysunął się Kochanek. Znam zespół osobiście, kumpluję się z Krzyśkiem i Kazonem (wokalista i gitarzysta) - 2 lata temu, kiedy zrobiłem z nimi wywiad, nawet nie wyprzedali w Warszawie malutkiej Proximy - teraz mają sold-outy na całej trasie, włącznie z Progresją, klubem, w którym grywają nawet tuzy rocka i metalu na czele z Europe czy Ianem Gillianem - i niekoniecznie wyprzedają pełną salę ;)

A wracając do wątku, to ostatnio wyszły dwie ciekawe płyty, które serdecznie polecam:

Hulkoff - "Kven". Pära Hulkoffa kojarzyć mogą chyba tylko prawdziwi maniacy szwedzkiego metalu. Niewielki wzrostem, ale dysponujący potężnym głosem wokalista jest przede wszystkim wokalistą kultowej grupy Raubtier, której komercyjną "wadą" jest jednak to, że tworzy wyłącznie utwory po szwedzku. Teraz Pär postanowił stworzyć coś, dzięki czemu także Raubtier powinien zostać zauważony przez szerszą publiczność: solowy, anglojęzyczny projekt Hulkoff (nazewnictwo - zupełnie jak Bon Jovi). Mocna sztuka! TU możecie znaleźć singiel "Ejnherjr", całość - choćby na Spotify :)

Robbie Williams - "Under The Radar, Vol. 2"
- niby to tylko składanka "dla fanów" (coś w rodzaju joviovego box-setu), ale jednak zawiera kilka ciekawych utworów Roba - na czele z "Satellites" (mocno w stylu The Killers), "9 to 5" czy singlowym "Eyes On The Highway". Rob w wydaniu niszowym brzmi nie gorzej, niż w tym mocno komercyjnym. Minus - fizyczna wersja kosztuje 30 funtów i jest do kupienia tylko na jego własnej stronie - ale za to każda kopia jest przez niego podpisana ;) A dla tych, którzy po prostu chcą posłuchać - jest też odsłuch na Spotify :)
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
Awatar użytkownika
okurrn
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 4
Rejestracja: 25 grudnia 2017, o 14:08

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: okurrn »

Ja nie czekałem na nic szczególnego.
Świat może się lada chwila zawalić
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”