2015: Najbardziej oczekiwane albumy roku

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

M

Re: 2015: Najbardziej oczekiwane albumy roku

Post autor: M »

Obrazek

Już 11 września nowy Slayer! Nowy nie tylko z faktu, że będzie to materiał premierowy ale... po raz pierwszy w historii będzie to album na którym (niemal) zabrakło zmarłego w 2013 Jeffa Hennemanna. Czekam jak cholera!
M

Re: 2015: Najbardziej oczekiwane albumy roku

Post autor: M »

... ale w tym roku i tak najbardziej czekam na to :D

Obrazek

Czy jestem w tym osamotniony? ;)
Pudel
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 29
Rejestracja: 23 listopada 2014, o 20:29
Ulubiona płyta: 7800 Fahrenheit
Lokalizacja: Ciechanów

Re: 2015: Najbardziej oczekiwane albumy roku

Post autor: Pudel »

Czy jestem w tym osamotniony? ;)
Już nie :)
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Re: 2015: Najbardziej oczekiwane albumy roku

Post autor: monjovi »

11 września ukaże się album supergrupy - Hollywood Vampires, w skład której wchodzą m.in. Alcie Cooper, Johnny Depp, Joe Perry czy Paul Mccartney. Znajdzie się na nim 14 utworów, wśród których są oryginalne kompozycje Hollywood Vampires a także covery The Doors, T.Rex, The Who, Jimiego Hendriksa czy Led Zeppelin.

1. The Last Vampire (Hollywood Vampires)
2. Raise The Dead (Hollywood Vampires)
3. My Generation (The Who)
4. Whole Lotta Love (Led Zeppelin)
5. I Got A Line (Spirit)
6. Five to One/Break On Through (The Doors)
7. One/Jump Into The Fire (Harry Nilsson)
8. Come And Get It (Badfinger)
9. Jeepster (T. Rex)
10. Cold Turkey (John Lennon)
11. Manic Depression (Jimi Hendrix)
12. Itchycoo Park (Small Faces)
13. School’s Out / Another Brick In The Wall pt.2 (Alice Cooper/Pink Floyd)
14. Dead Drunk Friends (Hollywood Vampires)

[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=1T8GSIiD8lc[/BBvideo]
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: 2015: Najbardziej oczekiwane albumy roku

Post autor: Damned »

Aktualizacja w sprawie nowej płyty Gilmoura. Przedwczoraj opublikowano drugi utwór, pt. "Today". Warto dodać, że aranżacje orkiestralne do całej płyty przygotował po raz kolejny nasz rodak Zbigniew Preisner.

David Gilmour - Today
https://www.youtube.com/watch?v=hidRwPiwYBU

PS. widzimy się na wrocławskim Rynku 25 czerwca :zdrowie:
M

Re: 2015: Najbardziej oczekiwane albumy roku

Post autor: M »

Dobry wieczór Wszystkim!

Cóż, długo oczekiwany (6 lat przerwy) album grupy Slayer nareszcie w sprzedaży. U mnie juz jest ;) Nie chcę tutaj pisać peanów czy innych górnolotnych pierdół ale... cholera, album udany. Mocny, ciężki, szybki, dojrzały. Produkcja to niejako powrót do czasów kultowego "Seasons In The Abyss". Pierwotnie, brudno, momentami przeszywająco. Co ciekawe w całości płyta brzmi bardzo dobrze ale... ciężko wyróżnić którykolwiek z poszczególnych utworów. Równo.

Jestem ukontentowany chociaż... do zachwytu sporo zabrakło ;)
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: 2015: Najbardziej oczekiwane albumy roku

Post autor: Damned »

M pisze:album grupy Slayer (...) U mnie juz jest ;) (...)
Jestem ukontentowany chociaż... do zachwytu sporo zabrakło ;)
Czyli jak na razie "Burning Bridges" górą?
U mnie podobnie, ale jesień - okres fonograficznych plonów - dopiero się zaczyna ;)
M

Re: 2015: Najbardziej oczekiwane albumy roku

Post autor: M »

Damned pisze:
M pisze:album grupy Slayer (...) U mnie juz jest ;) (...)
Jestem ukontentowany chociaż... do zachwytu sporo zabrakło ;)
Czyli jak na razie "Burning Bridges" górą?
U mnie podobnie, ale jesień - okres fonograficznych plonów - dopiero się zaczyna ;)
Album "Burning Bridges" bardziej postrzegam w kategorii swoistego cudu niz regularnego wydawnictwa. To na dobrą sprawę 3-ci solowy album JBJ... Dodałbym - album, który przywrócił mi wiarę w tego gościa. Nowy album może okazać się naprawdę świetny.

Odpowiadając na Twoje pytanie - TAK. "Burning Bridges" górą bo to było zaskoczenie. Po Slayer spodziewałem się mocnego, dobrego, udanego albumu i taki otrzymałem. To inne style, inne oczekiwania. W ostatnich latach nie zawodzi mnie np. nowe wcielenie Alice In Chains, które zwyczajnie nagrywa perfekcyjne albumy. Ale Alicja od 2-óch lat milczy...

Nie zawiódł również Knopfler - "Tracker" to album dla mnie zdecydowanie lepszy od "Privateering"... Porządnie - chyba album roku - zaskoczył mnie niejaki Brian Warner alias Marilyn Manson. "The Pale Emperor" to przecież zestaw przysłowiowych - znowu moim zdaniem - strzałów w "10-kę"

Muzyka "Europe" z kolei totalnie mi nie leży więc nie będę się nad nowym wydawnictwem pastwił. Tempest zbyt zalatuje mi Andy Derisem i.. to juz dla mnie minus (mimo, iż album "Million Dollars Haircut On A Ten Cent Heads" jest niczego sobie). Plus stylistyka gdzieś pomiędzy Nightwish, a Helloween'em.

https://www.youtube.com/watch?v=72WeQaHho0I

Pozdro!
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: 2015: Najbardziej oczekiwane albumy roku

Post autor: Damned »

M pisze:Album "Burning Bridges" bardziej postrzegam w kategorii swoistego cudu niz regularnego wydawnictwa. To na dobrą sprawę 3-ci solowy album JBJ... Dodałbym - album, który przywrócił mi wiarę w tego gościa. Nowy album może okazać się naprawdę świetny.
Tutaj pełna zgoda. JBJ udowodnił że ma jeszcze do wykrzesania z siebie kilka ważnych utworów.
M pisze:Porządnie - chyba album roku - zaskoczył mnie niejaki Brian Warner alias Marilyn Manson. "The Pale Emperor" to przecież zestaw przysłowiowych - znowu moim zdaniem - strzałów w "10-kę"
"Pale Emperior" kojarzy mi się bardziej z rokiem 2014. Pierwszymi kawałkami jaraliśmy się przecież już w październiku ubiegłego roku, co łatwo znaleźć nawet na forum: http://www.bonjovi.pl/forum/viewtopic.p ... start=1410
M pisze:Nie zawiódł również Knopfler - "Tracker" to album dla mnie zdecydowanie lepszy od "Privateering"...
Knopfler z kolei mnie zwyczajnie nudzi. Nawet nie przesłuchałem "Trackera" w całości. Jeżeli coś straciłem, to mnie nawróćcie. Chętnie wrócę i nadrobię (jeżeli jest co) :)

Dla mnie, póki co Alabama Shakes "Sound & Color" (obiektywnie, dobre, oryginalne nowatorskie, gitarowe granie), a także Bon Jovi "Burning Bridges" (subiektywnie, odrodzenie feniksa). Lecz prawdziwym hitem jesieni może okazać się długo wyczekiwany album kalifornijskiego kowboja, australijskiej wirtuozerki i facetów w czerni dresach - tytułem "Rise" :D
yanni
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 408
Rejestracja: 3 czerwca 2007, o 13:35
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 2015: Najbardziej oczekiwane albumy roku

Post autor: yanni »

Miałem przyjemność być w sobotę na koncercie polskiej super grupy WIEKO.
W skład zespołów wchodzą weterani polskiej sceny rockowej z sekcją rytmiczną Budki Suflera, na gitarze Sygitowicz i Królik, saksofon - Chojnacki i na wokalu Grzegorz Kupczyk. Panowie zagrali wszystkie 19 utworów ze swojej zapowiadanej na listopad płyty.
Genialny materiał.
I ja właśnie czekam na płytę zespołu WIEKO :-)
http://kolekcjamuzyczna.blogspot.com/

22-06-2014 - Berlin, D - RS
19-06-2013 - Gdańsk, PL - BJ
13-10-2012 - Berlin, D - RS
10-06-2011 - Dresden, D - BJ
04-06-2008 - Vienna, A - BJ
M

Re: 2015: Najbardziej oczekiwane albumy roku

Post autor: M »

Damned pisze:"Pale Emperior" kojarzy mi się bardziej z rokiem 2014. Pierwszymi kawałkami jaraliśmy się przecież już w październiku ubiegłego roku, co łatwo znaleźć nawet na forum: http://www.bonjovi.pl/forum/viewtopic.p ... start=1410
Być może. Ja jednak album i pierwszy kawałek usłyszałem dopiero w lutym tego roku. Może z faktu tego, iż moje słuchanie Marilyn Manson skończyło się w 2001-02 roku wraz z płytą "Holy Wood". Potem niczym (oprócz dość agresywnego "This Is The New Shit") mnie nie ruszał. W gruncie rzeczy albumów pomiędzy "Holy Wood", a "Emperor" w ogóle nie znam, nie słuchałem. Stąd też zachwyciło mnie zupełnie inne podejście i dojrzałość najnowszego krążka.
Damned pisze:Knopfler z kolei mnie zwyczajnie nudzi. Nawet nie przesłuchałem "Trackera" w całości. Jeżeli coś straciłem, to mnie nawróćcie. Chętnie wrócę i nadrobię (jeżeli jest co)
Knopflera nie słucha się raczej dla rozrywki. Mi album się podoba bo... jest neutralny. Pasuje do wieczornej przejażdżki autem (oczywiście z kobitą ;) ), pasuje do lampki wina, na coś w tle przy masażu, itp. :)
Damned pisze:Dla mnie, póki co Alabama Shakes "Sound & Color" (obiektywnie, dobre, oryginalne nowatorskie, gitarowe granie), a także Bon Jovi "Burning Bridges" (subiektywnie, odrodzenie feniksa). Lecz prawdziwym hitem jesieni może okazać się długo wyczekiwany album kalifornijskiego kowboja, australijskiej wirtuozerki i facetów w czerni dresach - tytułem "Rise" :D
My/Ty tu śmichy-chichy, a jak Rychu wypuści wreszcie album to z wrażenia sflaczeją nam skarpetki ;)

Oczywiście z przymrużeniem oka... Nie spodziewam się wielkiego albumu po Samborze. Chyba, że... gitarowo uratuje go młoda Australijka. Nie moja muzyczna bajka ale doceniam jej kunszt i talent. Sambora zapewne skończy na zawodzeniu i wymachiwaniu łapkami. Szkoda... Z drugiej strony, skoro JBJ się odblokował to czemu nie Ryszard? Tyle tylko, że ten pierwszy zawsze był wokalistą z kolei ten drugi ograniczył się już tylko do pobrzdąkiwania i powielania zgranych solówek...

P.S. Nowego Adamsa pewnie z ciekawości przesłucham ale wątpię bym kupił. Z sentymentu do Kanadyjczyka wystarczy mi "So Far So Good". Scorpions natomiast nie słuchałem jeszcze i... chyba sobie odpuszczę ;)
Awatar użytkownika
michael
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 625
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 11:40
Ulubiona płyta: NJ Bounce SWW
Lokalizacja: Głogów/Legnica

Re: 2015: Najbardziej oczekiwane albumy roku

Post autor: michael »

Jest kilka osób na tym forum, które bardzo czekają (tak jak ja) na ten album. 7 lat oczekiwania to kawał czasu, ale... nadchodzi !!
Tracklista i czas utwórów nowego Def Leppard !!

01 - Let's Go 5:01
02 - Dangerous 3:26
03 - Man Enough 3:54
04 - We Belong 5:06
05 - Invincible 3:46
06 - Sea Of Love 4:04
07 - Energized 3:23
08 - All Time High 4:19
09 - Battle Of My Own 2:42
10 - Broke 'n' Brokenhearted 3:17
11 - Forever Young 2:21
12 - Last Dance 3:09
13 - Wings Of An Angel 4:23
14 - Blind Faith 5:33

Premiera płyty 30 października. Okładka wkrótce :jupi:
Let's get rocked!
usunięty użytkownik 4858

Re: 2015: Najbardziej oczekiwane albumy roku

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

monjovi pisze:11 września ukaże się album supergrupy - Hollywood Vampires, w skład której wchodzą m.in. Alcie Cooper, Johnny Depp, Joe Perry czy Paul Mccartney
ciekawostką jest udział naszej znajomej wampirzycy Ori w piosence pt. Whole Lotta Love
Wiosłuje tam obok Joego Walsha, Johnnego Deppa, Tommyego Henriksena i Brucea Witkina. (na szczęście chyba jeszcze nie ukąsiła Ryśka, bo nie widzę go wśród wykonawców ;) )
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: 2015: Najbardziej oczekiwane albumy roku

Post autor: Damned »

Obrazek

Wczoraj nabyłem niemal w ciemno album pod enigmatycznym tytułem "Yours, Dreamily" The Arcs. Po kilku pierwszych odsłuchach, murowany kandydat do albumu roku. The Arcs to projekt Dana Auerbacha, gitarzysty i wokalisty duetu The Black Keys. Przepiękne melodie i dźwięki. Niewątpliwie album na wysokim poziomie artystycznym. Poniżej tracklista i odsłuch:

01. "Once We Begin (Intro)"
02. "Outta My Mind"
03. "Put a Flower in Your Pocket"
04. "Pistol Made of Bones"
05. "Everything You Do (You Do for You)"
06. "Stay in My Corner"
07. "Cold Companion"
08. "The Arc"
09. "Nature's Child"
10. "Velvet Ditch"
11. "Chains of Love"
12. "Come & Go"
13. "Rosie (Ooh La La)"
14. "Searching the Blue"
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3515
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: 2015: Najbardziej oczekiwane albumy roku

Post autor: prezes1 »

michael pisze:Jest kilka osób na tym forum, które bardzo czekają (tak jak ja) na ten album. 7 lat oczekiwania to kawał czasu, ale... nadchodzi !!
Podobno na cd premiera 27.10. Tytuł to po prostu Def Leppard. Singiel zagrają jutro a okładka wygląda podobno tak:

Obrazek
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”