Harem Scarem

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Post autor: Smolek »

16 maja na Facebooku, Pete Lesperance został zapytany o nową płytę Harem Scarem: "Hey Pete! Hope you guys are going to do a new studio disc. I am in serious withdrawal from Harem Scarem studio discs!! I love every one of your CDs especially from Weight Of The World to Hope. All are awesome!!"

Pete odpowiedział tak: "Working on one now. Done by Sept."

Super wiadomość, wreszcie coś więcej wiemy. :) Zanosi się, że płyta pojawi się jeszcze w tym roku. :) Liczę na świetny, rockowy album. ;)
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

nowa płyta, świetnie! :)

Smolek - a jaki jest obecnie status Harry'ego Hess'a ? On nie będzie brał udziału w pracy przy tym albumie?
Wiem, że póki co współpracuje z moim kumplem przy kolejnej płycie, ale nie mam żadnej informacji co do albumu HS
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Post autor: Smolek »

Tomker pisze:nowa płyta, świetnie! :)

Smolek - a jaki jest obecnie status Harry'ego Hess'a ? On nie będzie brał udziału w pracy przy tym albumie?
Wiem, że póki co współpracuje z moim kumplem przy kolejnej płycie, ale nie mam żadnej informacji co do albumu HS
Oczywiście będzie. ;) Bez Hessa nie ma Harem Scarem. Harry & Pete od początku powstania zespołu są, i tylko oni ze wszystkich członków HS, udzielali na wszystkich albumach zespołu (większość płyt nawet obaj sami wyprodukowali). W 2013 roku HS powrócili i nagrali MS 2013, a potem była trasa.

A przy jakiej współpracuje płycie? I co na niej robi? Bo Hess już wiele razy, np. produkował płyty różnych artystów, na niektórych udzielał się gościnnie jako wokalista, itd. Widocznie praca nad tym albumem, co mówisz, nie koliduje z nowym albumem HS.
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Smolek pisze:
Tomker pisze:nowa płyta, świetnie! :)

Smolek - a jaki jest obecnie status Harry'ego Hess'a ? On nie będzie brał udziału w pracy przy tym albumie?
Wiem, że póki co współpracuje z moim kumplem przy kolejnej płycie, ale nie mam żadnej informacji co do albumu HS
Oczywiście będzie. ;) Bez Hessa nie ma Harem Scarem. Harry & Pete od początku powstania zespołu są, i tylko oni ze wszystkich członków HS, udzielali na wszystkich albumach zespołu (większość płyt nawet obaj sami wyprodukowali). W 2013 roku HS powrócili i nagrali MS 2013, a potem była trasa.

A przy jakiej współpracuje płycie? I co na niej robi? Bo Hess już wiele razy, np. produkował płyty różnych artystów, na niektórych udzielał się gościnnie jako wokalista, itd. Widocznie praca nad tym albumem, co mówisz, nie koliduje z nowym albumem HS.
Współpracuje z Nickiem Workmanem. W czerwcu zajmie się masteringiem płyty, która ma wyjść jesienią. Z tego co wiem gościnnie nie wystąpi. Natomiast jak już jesteśmy przy gościnnych występach to zdradzę, że na tej płycie Nick zaśpiewa jeden utwór w duecie z Joe Elliottem :)
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Post autor: Smolek »

Ojj moje ciśnienie fanowskie w związku z Harem Scarem mocno wzrosło. :D HS uruchomili stronę - http://haremscarem.launchrock.com/ ,na której jest taki wpis: We're working on some BIG things over here, and to celebrate we are giving away an exclusive .mp3 download of "Had Enough - Live From Japan". Sign up below to be the first to hear the news!

Więc zanosi się, że nie pojawi się tylko nowa studyjna płyta, a także chyba płyta live CD! A może nawet DVD koncertówka. Na tej stronie można ściągnąć piosenkę "Had Enough" (która brzmi świetnie!) z koncertu z Japonii z 2013 roku, z trasy "Mood Swings II". Ciekawi mnie czy jeśli wydadzą tą płytę, to czy wydadzą płytę tylko z koncertu/koncertów z Japonii (bo były dwa), czy dadzą występy live z różnych miejsc na trasie z 2013 roku. Plik jest podpisany jako Had Enough - (Live 2013), może to nic nie znaczy, ale może oznacza, że zrobią live z rożnych miejsc, a nie z jednego. Jak zrobią z koncertu z JP, to nie będzie nic dziwnego, to nie będzie pierwsze CD live z Japonii jakie by wydali, a po drugie są tam popularni.

Co do studyjnej płyty, to Pete wspomniał kilkukrotnie na fejsie, że pracują nad płytą, ale oficjalnie nie ogłoszono jeszcze tego, więc płyta studyjna to pewnie jedna z tych "BIG things" wraz z możliwą płytą live. Już jestem podekscytowany i nie mogę się doczekać. :D
Ostatnio zmieniony 5 czerwca 2014, o 19:47 przez Smolek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Post autor: monjovi »

Dzięki za info :D W ostatnim roku sporo słuchałam HS przez Ciebie/dzięki Tobie :D Super, ze szykuje się nowy album, informuj nas na bieżąco jak jakiś singiel się pojawi :)
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Post autor: Smolek »

Wczoraj oficjalnie Harem Scarem ogłosiło, że będziemy mieli nowy, studyjny album zespołu, pt. "Thirteen"! Obecnie rozpoczynają nagrywanie albumu. Zostanie wydany za 13 tygodni, dzisiaj jest to dokładnie 91 dni. Więc jeżeli dobrze wyliczyłem będzie to 8 grudnia. Harry Hess powiedział co nie co o płycie serwisowi MelodicRock: "It's going to have lots of guitar riffs and big vocals, very anthemic choruses, I think people will like it...." Więc wychodzi na to, że usłyszymy Harem Scarem takie jakie znamy. :) Trzy piosenki specjalnie nagrane na MSII pokazały, że HS są świetnej formie, tak samo jak nagranie ponownie tej płyty i koncerty. Bardzo się jaram, bo Harem Scarem po 2000 naprawdę wciąż nagrywa płyty na wysokim poziomie, i już nie mogę się doczekać.

Oto pełne ogłoszenie przez Harem Scarem (można zobaczyć też w wersji wideo). Jak widzimy przyszykowali wiele niespodzianek dla fanów.

Thirteen Weeks to Thirteen. New Harem Scarem album NOW avail for pre-order! Follow video updates and get an exclusive view of the recording process!

Hey all!

We’d like to invite you and welcome you to our first ever Pledge Music campaign! We’re very excited to have you guys on board for this.

This is our 13th studio album cleverly entitled…Thirteen…. with a 13-week run on pledge music.

During the thirteen week campaign, every week we’ll be putting up a new video with tons of studio updates and behind-the-scenes footage.
We’ll take you through the process of recording guitars and vocals and give you a run down of some of the equipment we use. You’re going to be there for the recording of all the key parts of the record as well as the mixing process. It’s going to be super cool – we’ve never done anything like this before so we’re very excited.

So why are we doing this? Well, basically we were out on tour last year and we ran into and reconnected with all of our fans and were actually very pleasantly surprised about the level of interest in the band. It’s been 6 years since our last studio album and we’re feeling rejuvenated and couldn’t be more excited about the new tunes!

We’re about to start recording now and we’re going to bring you inside and show you how we do it.

To get started, week #2 is going to be a question-and-answer with us. So leave your questions in the comments section and will be a recording
video answers to the ones we pick and we’ll see you next week!

Head over to www.pledgemusic.com/HaremScarem and watch our video, check out the packages, and be a part of the making of Thirteen!

Thanks for all the support!

H&P
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Post autor: prezes1 »

Dzięki za info nieoceniony Smolku! ;)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Post autor: Smolek »

Mała aktualizacja, co się dzieje z Harem Scarem:

- Niedawno wydali album "Thirteen", który zbiera bardzo dobre recenzje,
- Na wiosnę 2015 roku zaplanowano trasę koncertową (na razie oficjalnie ogłoszono występ na Frontiers Rock Festival II w Trezzo, 11 kwietnia),
- Harry Hess w wywiadzie powiedział, że nie wrócili tylko na jedną płytę, a będą kolejne albumy (podejrzewam, że następny album będzie w 2016 roku),
- Informacja sprzed kilku dni.. Pete Lesperance został zapytany w wywiadzie, co będzie robił w ciągu najbliższych 6 miesięcy, wspomniał, m.in. o trasie koncertowej na wiosnę, a także, że ma rozpocząć prace nad solowym albumem (Instrumental Guitar!).

Jak widać będzie się działo. :) Jest jeszcze kilka wywiadów z Petem, więc może coś jeszcze zdradził, ale muszę najpierw je przesłuchać. :) Kolejne albumy to była formalność. Bardzo mnie to cieszy, bo wrócili w wielkim stylu, płyta bardzo mi się podoba, jak dla mnie druga najlepsza płyta zespołu po 2000 roku. I ta wiadomość o solowym albumie Pete'a, i to instrumentalnym, niesamowicie się cieszę, i muszę przyznać, że się tego nie spodziewałem. Jaram się. :) Pete wydawał już solowe albumy w przeszłości, ale były one z wokalem, a teraz będziemy mieli instrumentalny album. ;) Już kilkakrotnie pokazał, że umie nagrywać takie piosenki, ma na koncie, m.in. genialne "Mandy" (album "Mood Swings") czy świetne "See Saw" (album "Weight of the World").
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Post autor: prezes1 »

No właśnie, nowe Harem!
Płyta bdb, świetnie się słucha. Tytułów jeszcze nie pamiętam wszystkich ale Garden of Eden, Live It, The Midnight Hours, Whatever It Takes przodują. Końcówka płyty też dobra! :)

Może wpadną do jakiegoś klubu w Polsce?
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Harem Scarem

Post autor: Smolek »

Dawno nie dawałem znać co się dzieje u Harem Scarem. :) Tak więc zapowiedziano wydanie DVD z koncertu, który miał miejsce 11 lipca (Phoenix Concert Theatre, Toronto, Ontario, Kanada). Będzie to pierwsze DVD od 2007 roku, ale od powrotu w 2013 tylko dwa lata czekania, więc nie jest źle. ;) Harem zapowiedzieli, że będzie DVD kilka tygodni przed koncertem. I 11 lipca zagrali, i było aż 22 piosenek! Chyba nie widziałem nigdy tak dłiugiej setlisty u Harem Scarem! Zagrali kilka więcej ponoć dlatego, jeżeliby potrzebowali wydłużyć DVD (jak dla mnie bardziej, jeżeliby nie podobało im się jakieś wykonania na koncercie). Recenzje jak zwykle koncert miał świetne. Widziałem kilka wykonań na YT, a Saviors Never Cry moim zdaniem jest jest jednym z najlepszym wykonań ever tej piosenki. Pisałem z jedną osóbą, która była na koncercie, aby dowiedzieć sie jaka była setlista. Ta osoba zna sie z gitarzystą, Petem Lesperance, i do niego napisała jaka była setlista, i na tej liście było Honestly, ale według tej osoby, z którą pisałem nie było tej piosenki na koncercie. Jeżeli nie było to szkoda, bo bardzo lubię tą piosenkę. Taka była ponoć setlista:

Garden Of Eden
Hard To Love
Saviors Never Cry
Dagger
Distant Memory
Midnight Hours
Mandy
Killing Me
Slowly Slipping Away
Troubled Times
Sentimental B.L.V.D.
Turn Around
Stranger Than Love
All I Need
If There Was A Time
Saint and the Sinners
So Blind
Human Nature
Karma Cleansing
Voice Of Reason
Change Comes Around
No Justice

Killing Me i Turn Around raczej nikt się nie spodziewał. Na trasie, tak jak w 2013 roku na perkusji gra Darren Smith. Czyli oryginalny perkusista. I jestem z tego powodu bardzo zadowolony, bo jest świetny. Z nim na koncertach jest super atmosfera, ma chemię z członkami zespołu i publicznością, ma świetny wspomagający wokal (tak w ogóle jest świetnym wokalistą), śpiewa na każdym koncercie Sentimental B.L.V.D., który jest jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów na koncertach. Więc cieszę sie, że będę miał DVD z Darrenem . :) Dzisiaj i jutro są koncerty w Japonii, jestem ciekaw setlist, bo mają być dwie różne. Podczas tej trasy wydarzyło się coś zaskakującego, podczas pierwszych trzech koncertów Pete'a Lesperance nie grał na gitarze, niestety złamał rękę, i nie mógł grać (było zastępstwo w postaci Michale Vassosa, wieloletniego przyjaciela zespołu, który świetnie sobie poradziła na koncertach), ale te koncerty były w kwietniu, a pod koniec czerwca już był w pełni sprawny, więc już mógł zagrać na koncercie, który odbył się 27 czerwca.

Saviors Never Cry z koncertu, który będzie wydany na DVD:

[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=5Rs-wo3cyBg[/BBvideo]
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Harem Scarem

Post autor: Smolek »

Obrazek

Przed chwilą Harem Scarem ogłosiło datę wydania i tracklistę zapowiadanego DVD z koncertu (Phoenix Concert Theatre, Toronto, Ontario, Kanada), który odbył się w lipcu. Okazuje się, że nie będzie to tylko DVD, ale też wersja Blu-ray (pierwszy raz w historii Harem Scarem), plus do wersji DVD/Blu-Ray będzie dodana jeszcze wersja 2CD. :) Zaczynałem się martwić, bo od lipca było cicho w tym temacie, ale wreszcie ogłosili. :)

Tak więc, oficjalna premiera DVD/Blu-Ray z tego koncertu będzie miała miejsce 4 grudnia. Tymczasem poniżej zamieszczam tracklistę, która jest prawie identyczna jaką podałem w poprzednim poście. Będzie 20 z 22 piosenek zaganych w Phoeinix. Zabraknie na DVD/Blu-Ray tylko If There Was a Time i Karma Cleansing. I tak było wywalili, myślałem, że będzie wiecej. 20 piosenek to i tak maga dużo jak na Harem Scarem. Bardzo się jaram i oczywiście kupię. :)

Tracklista: CD1 - Garden Of Eden; Hard To Love; Saviors Never Cry; Dagger; Distant Memory; The Midnight Hours; Mandy; Killing Me; Slowly Slipping Away; Troubled Times.

CD2 - Sentimental Blvd.; Turn Around; Stranger Than Love; All I Need; Saints And Sinners; So Blind; Human Nature; Voice Of Reason; Change Comes Around; No Justice.

DVD // Blu Ray - Garden Of Eden; Hard To Love; Saviors Never Cry; Dagger; Distant Memory; The Midnight Hours; Mandy; Killing Me; Slowly Slipping Away; Troubled Times; Sentimental Blvd.; Turn Around; Stranger Than Love; All I Need; Saints And Sinners; So Blind; Human Nature; Voice Of Reason; Change Comes Around; No Justice.

Opublikowany został też utwór No Justice z tego koncertu przez Frontiers Record. Na facebooku Harem Scarem znajdziecie pełne ogłoszenie odnośnie wydania DVD/Blu-ray.

[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=b_wxloU ... e=youtu.be[/BBvideo]
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Harem Scarem

Post autor: Smolek »

Wczoraj odebrałem zamówiony przeze koncert "Harem Scarem - Live At Phoenix" na Blu-ray (z 2015 roku). Co tu dużo mówić, Harem Scarem świetni jak zawsze. :) Więcej napiszę poniżej, ale najpierw wspomnę o ważnej rzeczy dotyczącej zespołu. Harry Hess w niedawnym wywiadzie, gdy rozmawiał o "Live At Phoenix", powiedział, że w przyszłym roku planują rozpocząć prace nad nowym albumem studyjnym. :) Co mnie niesamowicie cieszy, bo "Thirteen" było świetne. Podejrzewam, że może wyjść znowu pod koniec roku, gdzieś w listopadzie/grudniu 2016 roku, a najpóźniej na początku 2017 roku. Oto treść wywiadu:
Q: "Thirteen" was one of the best melodic rock albums of the year. Do you have plans to make another?
Harry Hess: We hope to, we haven't written anything yet but we have been talking about starting to write in the new year.

Q: What else you are up to in the near future?
Harry Hess: Some production work for other bands and working on a H.S. record next year.
Teraz odnośnie "Harem Scarem - Live At Phoenix". Tak jak mówiłem świetny koncert. :) Harem Scarem zawsze koncertowo to była najwyższa półka, i ponownie to potwierdzili. Cały zespół w rewelacyjnej formie. Najdłuższa setlista jaką widziałem, jeśli chodzi o Harem Scarem (pewnie miało to związek z ogłoszeniem, że na tym koncercie będzie kręcony koncert na DVD). 20 piosenek, a było ogólnie aż 22, ale dwóch piosenek nie wrzucili na wydanie 2CD/DVD/Blu-ray, a trochę szkoda, bo lubię "Karma Cleansing" i "If There Was A "Time", ale pewnie coś nie podobało się zespołowi, że zdecydowali się ich nie umieścić. Z "Thirteen" zagrali 5 piosenek, więc nieźle (choć osobiście wolałbym, aby zagrali, m.in. "Never Say Never" i Stardust", które uwielbiam), i wyszły im także świetnie. Pieniądze były na pewno warte wydania (84,99 zł). Nie mogę się już doczekać nowego albumu studyjnego. :)
Brand New EVENo

Re: Harem Scarem

Post autor: Brand New EVENo »

Smolek pisze:
Brand New EVENo pisze: Już raz porównałem Def Leppard do Harem Scarem. Ten drugi band zachęcił mnie swoim najnowszym wydawnictwem, ale szybko okazało się, że ich trzynasta płyta jest po prostu lepsza od kilku poprzedniczek, które nie tylko są średnie, ale czasem także śmierdzą kiczem. I nowe Def Leppard jest właśnie na tym poziomie. Jak już jest coś fajnego, to jest to znów ta sama, sprawdzona melodia, a nawet tych ze świecą szukać.
A słyszałeś dwa pierwsze albumy ("Harem Scarem" - 1991 i "Mood Swings" - 1993)? Najlepsze albumy zespołu według krytyków i fanów (i także mnie). Są to także jedne z moich ulubionych albumów w ogóle ze wszystkich wykonawców/zespołów. Świetny też jest album "Weight of the World (2002). W moim rankingu nr.3. Na czwartym miejscu u mnie jest "Voice of Reason" (1995), a na piątym "Thirteen" (2014) albo "Karma Cleansing" (1997). Wysoko też cenię "Hope" (2007). Ogólnie większość albumów zespołu lubię (oprócz dwóch, które nagrali pod nazwą Rubber).
Pierwsze dwie były po prostu bardziej surowe i faktycznie hard rockowe. Z "arenowego" charakteru zespołu cenię sobie Big Bang Theory - zupełnie bez powodu, bo każdy ich album brzmi tak samo. Po prostu, jak w przypadku AC/DC, musiałem sobie wybrać jakiś, którego będę słuchał częściej i padło na ten.

Niestety, oprócz Trzynastki, nie znam żadnej innej płyty wydanej w XXI wieku, a to wszystko przez fatalne brzmienie Human Nature. Wybrałem to wydawnictwo na chybił trafił i tak mnie zraziło, że dałem sobie spokój z dalszym poznawaniem bandu.
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Harem Scarem

Post autor: Smolek »

Koniecznie spróbuj "Weight of the World". Najlepsza płyta po 2000 roku od Harem Scarem, i jak pisałem mój numer trzeci, jeśli chodzi o wszystkie płyty Harem Scarem. Jeżeli Ci się podoba "Harem Scarem", "Mood Swings" czy "Thirteen", to powinna Ci się spodobać też "Weight of the World". Co do Human Nature ja lubię ten album, choć jest trochę nierówny, 3-4 słabszych piosenek jest, ale też jest kilka bardzo fajnych, i jedna perełka "Hanging On", kapitalna ballada.

PS. Wczoraj pisałem, że na piątym miejscu "Thirteen" lub "Karma Cleansing". Dzisiaj już jestem pewien, że na 5 miejscu w moim rankingu jest jednak "Thirteen".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”