Piosenka dnia

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1585
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Piosenka dnia

Post autor: EVENo »

M.J. pisze: Podbijam i dokładam:
Hah, niesamowite ile świetnych utworów człowiek poznał dzięki Shrekowi :D Ja najbardziej jestem wdzięczny drugiej części, gdzie wykorzystano ten utwór:
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
M.J.
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 832
Rejestracja: 2 listopada 2012, o 21:17
Ulubiona płyta: These Days

Re: Piosenka dnia

Post autor: M.J. »

EVENo pisze:Hah, niesamowite ile świetnych utworów człowiek poznał dzięki Shrekowi :D Ja najbardziej jestem wdzięczny drugiej części, gdzie wykorzystano ten utwór:
Racja, ścieżki ze Shreków to składanki że cud-miód! Aczkolwiek jeśli chodzi o The Proclaimers to podłapałam '500 miles' w 'How I Met Your Mother' i dopiero jak sprawdzałam inne utwory to skojarzyłam ich ze Shrekiem. ;) Na dodatek panowie cały czas są w formie, ostatni singiel jest utrzymany w takiej refleksyjno-sentymentalnej nucie, może momentami z domieszką patosu, ale bardzo przyjemne jest to dla ucha. :)



No i znowu będę ich nuciła przez resztę wieczoru... :zniesmaczony:
His momma said he was crazy - he said 'Momma, I've got to try'.
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1585
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Piosenka dnia

Post autor: EVENo »

M.J. pisze:jeśli chodzi o The Proclaimers to podłapałam '500 miles' w 'How I Met Your Mother'
Haha, ja też podłapałem z serialu, ale zupełnie innego :lol:
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Piosenka dnia

Post autor: M »

https://youtu.be/sSA7CmtRkdQ

Naprawdę mnie ugryzło. I ciężar, i przestrzeń, i brutalność, i melodia. I odrobiną progresywnego podejścia... A już myślałem, że Metallica skończyła się na Kill'em All?
Awatar użytkownika
michael
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 625
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 11:40
Ulubiona płyta: NJ Bounce SWW
Lokalizacja: Głogów/Legnica

Re: Piosenka dnia

Post autor: michael »

Def Leppard Dangerous
Jeżeli tak brzmią odgrzewane kotlety to uwielbiam takie kotlety :D
Panie Panowie z ostatniej płyty wydanej prawie 5 lat temu ... Rockowi Mistrzunie :brawo:
https://www.youtube.com/watch?v=fim3Deb6vSs
Let's get rocked!
teken020
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1212
Rejestracja: 24 września 2005, o 15:10
Lokalizacja: szczytno

Re: Piosenka dnia

Post autor: teken020 »

Dimash - Know
https://www.youtube.com/watch?v=rUSvj8UvFLo

Jak ktoś nie zna Dimasha, to czas się zapoznać. prawdopodobnie najlepszy wokalista obecnie na świecie
It's not where we're coming from
It's how we turn from here
We know where we want to go
We just need the light to get us there
Awatar użytkownika
pathfinder
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
It's My Life
It's My Life
Posty: 144
Rejestracja: 16 września 2005, o 19:36
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Kraków

Re: Piosenka dnia

Post autor: pathfinder »

25 lat temu ukazała się płyta Van Halen - Balance. Uwielbiam tą płytę. Dopiero teraz, po 25 latach od zakupu kasety, dowiedziałem się o istnieniu utworu, który znalazł się na na japońskiej edycji tejże płyty. Utwór nazywa się Crossing Over
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... e=emb_logo

Ćwierć wieku życia w takiej nieświadomości...
usunięty użytkownik 4858

Re: Piosenka dnia

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

pathfinder pisze:25 lat temu ukazała się płyta Van Halen - Balance. Uwielbiam tą płytę. Dopiero teraz, po 25 latach od zakupu kasety, dowiedziałem się o istnieniu utworu, który znalazł się na na japońskiej edycji tejże płyty. Utwór nazywa się Crossing Over
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... e=emb_logo

Ćwierć wieku życia w takiej nieświadomości...
bardzo lubię ten utwór. Jest taki - jakby - niedoszlifowany przez producentów, surowy, organiczny. Brzmi jak bardzo dobre demo (chociaż to przecież jest też obrobiony w studiu kawałek) bez komercyjnej producenckomikserskiej otoczki. I nie, nie mam NIC przeciwko dobremu miksowi i produkcji; wręcz przeciwnie, ale bardzo lubię takie dodatkowe smaczki (rarytasy) na plytach.
W ogole moje marzenie (ktore raczej się nie spełni) to koncert Van Halen w Polsce... I chciałbym ich zobaczyc i posłuchać zarówno z Davidem jak i Sammym. Z Garym niezbyt, chociaż Extreme to też moje kolejne koncertowe marzenie.
usunięty użytkownik 4858

Re: Piosenka dnia

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Włosi z Mind Key wracają do netu ze swoją piosenką Psycho World:
"This song seems fitting for the strange time we are currently living in. Be safe and be strong, everyone".
https://youtu.be/1w2Lu2oBw6o
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Piosenka dnia

Post autor: Smolek »

Od jakichś dwóch tygodni moją piosenką dnia jest Amaranthe - Endlessly. Uwielbiam piosenkę, ten głos Elize, rewelacyjna ballada. Do tego świetny teledysk ze ślubu gitarzysty zespołu Olof Mörcka. Cały zespół pojawił się na ślubie, a Elize nawet śpiewała "Endlessly" na weselu. Gdy ogłosili wspólny koncert Beyond The Black i Amaranthe w Warszawie w grudniu, pisałem, że lubię Amaranthe, ale bardziej pojedyncze piosenki, niektóre single, a nie całe albumy. Jednak zmieniłem zdanie, bo tym jak zachwyciłem się Endlessly, zrobiłem próbę nr. 2 i przesłuchałem całą dyskografię. Niby połączenie metalu, rocku, i elektroniki, a także trzech wokalistów kto nie słyszał zespołu wydaje się, że to nie powinno się udać, ale się udało. Uwielbiam zwłaszcza głos Elize Ryd. Tym samym Amaranhe z miejsca stał się moim nr. 2, jeśli chodzi o metalowe zespoły, a także obecnie znajduje się w moim TOP10 ulubionych zespołów/wykonawców ever. Tak więc koncert 6 grudnia zapowiada się dla mnie niesamowicie ekscytująco (o ile oczywiście się odbędzie, choć do grudnia jeszcze daleko). Przed tym oba zespoły wydadzą nowe studyjny albumy - Beyond The Black - 19 czerwca, a Amaranthe jakoś we wrześniu (właśnie zaczęli go nagrywać). Jakby mało tego to na nowym albumie Beyond The Black pojawi się duet z Elize Ryd, więc jest na co czekać. :)

Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1585
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Piosenka dnia

Post autor: EVENo »

Pierwszy kwietnia to idealna data, aby poznać najgorszy cover, jaki w życiu słyszałem. RMF puszczając to na swojej antenie zniża się do poziomu TVP promującej disco polo, a nawet niżej, bo disco polo jest przynajmniej polskim produktem. A to gunwo powinno być zakazane.

Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 629
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: Piosenka dnia

Post autor: Bon Jovi »

Piosenką dzisiejszego mojego dnia jest moja ulubiona zespołu Bon Jovi "Livin' On A Prayer", w dwóch jakże różnych wykonaniach. Oczywiście wersja naszego Mistrza rządzi, ale wykonanie Jona też jest godne uznania.


Miłego słuchania i oglądania.
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
Awatar użytkownika
michael
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 625
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 11:40
Ulubiona płyta: NJ Bounce SWW
Lokalizacja: Głogów/Legnica

Re: Piosenka dnia

Post autor: michael »

The 1975 - If You’re Too Shy (Let Me Know) z nadchodzącej płyty.
Pop rock w najlepszym wydaniu.
https://www.youtube.com/watch?v=wYYQpTbBSBM
P.S
Chyba koncert The 1975 w październiku przepadnie... z powodu kataru po noszeniu "zdrowej" maseczki.
Let's get rocked!
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Piosenka dnia

Post autor: M »

michael pisze:The 1975 - If You’re Too Shy (Let Me Know) z nadchodzącej płyty.
Pop rock w najlepszym wydaniu.
https://www.youtube.com/watch?v=wYYQpTbBSBM
P.S
Chyba koncert The 1975 w październiku przepadnie... z powodu kataru po noszeniu "zdrowej" maseczki.
Gdybyś co jakiś czas ja prał to może byłaby zdrowsza, a i kataru pewnie by nie było.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
michael
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 625
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 11:40
Ulubiona płyta: NJ Bounce SWW
Lokalizacja: Głogów/Legnica

Re: Piosenka dnia

Post autor: michael »

M pisze:
michael pisze:The 1975 - If You’re Too Shy (Let Me Know) z nadchodzącej płyty.
Pop rock w najlepszym wydaniu.
https://www.youtube.com/watch?v=wYYQpTbBSBM
P.S
Chyba koncert The 1975 w październiku przepadnie... z powodu kataru po noszeniu "zdrowej" maseczki.
Gdybyś co jakiś czas ja prał to może byłaby zdrowsza, a i kataru pewnie by nie było.

Pozdrawiam
????
Let's get rocked!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”