Gotthard

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Ricky Skywalker »

http://www.youtube.com/watch?v=fUoU7hJJ--8

Nowy singiel, premiera nowega albumu - "Bang!" - 4 kwietnia ;)
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Gotthard

Post autor: EVENo »

Który album Gotthard lubicie najbardziej? Po wysłuchaniu najnowszego i przeczytaniu co nieco o stylu bandu postanowiłem pobrać całą dyskografię i zastanawiam się od czego zacząć :D
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
tribe94
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 338
Rejestracja: 7 stycznia 2013, o 17:40
Ulubiona płyta: Keep The Faith
Lokalizacja: Milicz

Re: Gotthard

Post autor: tribe94 »

Trafiłem na nich po usłyszeniu singla Remember It's Me, pierwsza piosenka z nowym wokalistą. Nie wiedziałem jeszcze wtedy o Steve'ie. Zachęciło mnie to, ale przed pobraniem dyskografii poczytałem o zespole i zaintrygował mnie Steve, więc, żeby było szybciej włączyłem koncert na Youtube. Trafiłem tak na DVD Made In Switzerland i tam ich pokochałem - band przed śmiercią Steve'a, chociaż nadal ich lubię, to jednak twórczość z nim na wokalu cenię najbardziej.
Niestety znalazłem tylko to DVD jako playlistę, ale i tak polecam zacząć od niej! Najważniejsze piosenki, a band na żywo brzmi świetnie. Jeśli Ci się spodoba to na pewno masz czego szukać w dyskografii. Są chwytliwe znane kawałki, ale też perełki na płytach.
https://www.youtube.com/watch?v=7PMbEyr ... kLBjkVlg89

Jeśli chodzi o samą dyskografię. Najbardziej cenię albumy:
- G z 1996 roku, najważniejsza płyta zespołu z najważniejszymi dwiema piosenkami, które pozwoliły dać się im poznać lepiej światu. Let It Be i One Life, One Soul, świetne kompozycje. Polecam również prawie nieznany bonus He Ain't Heavy, He's My Brother, klimat rodem z Backdoor to Heaven Bon Jovi
- Kolejny po nim Open z 1999 roku, nie ma może tam jakiegoś z najbardziej znanych ich utworów, ale bardzo ją lubię, takie Let It Rain, albo Peace Of Mind - piękne utwory
- Oczywiście Homerun z 2001 z najbardziej znanym ich utworem Heaven i Everything Can Change, bardzo lubię ten opener, Ciekawe Lonely People, lubię wracać do tego krążka jak i do dwóch poprzednich
- Cholernie chwytliwy Lipservice z 2005 roku, polecam I Wonder lub też The Other Side Of Me, ale cała płyta jest pozytywna

Życzę przyjemnego poznawania ich twórczości, jestem pewien, że jeśli polubiłeś najnowszy krążek to polubisz też te :))
"Everybody's got their cross to bear these days..."
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Gotthard

Post autor: EVENo »

Dzięki :) Właśnie na całe szczęście mój torrent miał wszystkie bonusy i już na przykładach Silver i Lipservice przekonałem się, że warto ich słuchać. Trochę mnie zdziwiło, że chyba każdy album ma bonus tracki. Czytałem też na kim się wzorowali artyści tworząc swoje utwory. Wygląda na to, że ich styl leży mi idealnie, poznawanie tego bandu to będzie dobrze spędzony czas :D
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re:

Post autor: Smolek »

Smolek pisze:Kilka dni temu przesłuchałem sobie pierwszą płytę zespołu Gotthard. Przyznaję, że jest to muzyka ala lata 80. Każda piosenka jest świetna, głos Steva podoba mi się, solówki wymiatają. Najlepszy utwór na płycie, oczywiście Angel !! !! (kapitalna ballada). Uwielbiam także Take Me, Firedance, Get Down czy Downtown. ;) Tak dla ciekawostki w piosenkach: Firedance i Get Down na gitarze grał Vivian Cambell, czyli gitarzysta Def Leppard. ;)

Obecnie są święta, więc zarzucę piosenkę Gotthard - Merry Christmas. :))

http://www.youtube.com/watch?v=x5_OAXU0HKw

Są to drugie święta bez Steva Lee. :( Pomimo, że dopiero pierwszą piosenkę Gotthard poznałem parę dni temu, to już mi jego brakuje, i w najbliższych dniach na pewno przesłucham kolejną płytę tego zespołu. ;)
Nie pamiętam już kompletnie tego pierwszego albumu. Nie wiem czy nawet zapoznałem się z tym drugim albumem, który zamierzałem przesłuchać. Ramy czasowe pokazują, że pierwszy album przesłuchałem tuż przed tym, gdy zacząłem zapoznawać się dyskografią Harem Scarem na początku stycznia 2012 roku. Warto chyba sobie wrócić do zespołu, i przesłuchać od początku pierwszy album. I zobaczyć czy mi się spodoba.
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Gotthard

Post autor: EVENo »

Powoli mam wrażenie, że Gotthard z nowym wokalistą leży mi bardziej, niż ten z Ś.P. Lee. Oczywiście jest to opinia bardzo wstępna, ale gdy słucham starszych płyt po prostu mi się one podobają, ale jednak brakuje w nich efektu "Wow!", który towarzyszy mi przy niektórych piosenkach z dwóch ostatnich albumów. Ale pewnie się nie wsłuchałem wystarczająco, czy coś ;) Może jednak być tak, że od Lipservice zespół trochę zmienił podejście do grania na nieco bardziej... taneczne ;)

Mogę też śmiało powiedzieć, że utwór My Oh My z nowej płyty to jeden z moich tegorocznych faworytów w kategorii piosenek, które nie były singlami, a i tak męczę je jakby były wielkimi hitami. Trzeba przyznać, że nie jest łatwo zaskoczyć słuchacza pod koniec tracklisty naprawdę dobrego krążka, a temu numerowi się to udaje.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Gotthard

Post autor: Ricky Skywalker »

Udało mi się niedawno pogadać z Leo Leonim :)

Zapraszam do lektury wywiadu: http://wyspa.fm/wywiady/149315/leo-leon ... zyc-muzyki
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
Paulska
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 288
Rejestracja: 11 czerwca 2013, o 09:22
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Łódź / Warszawa

Re: Gotthard

Post autor: Paulska »

Bardzo fajny wywiad :))
Aż mi się przypomniało, że dawno ich nie słuchałem - pora nadrobić ;)
Pozdrawiam
Paulska
usunięty użytkownik 4858

Re: Gotthard

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

zacny wywiad Ricky! :ok:
btw - „Stay With Me” Gottharda znajdzie się na dość wysokiej pozycji (bardzo wysokiej jeśli pamiętać, że jest 999-ciu konkurentów ;D ) mojej punktacji w głosowaniu listy Orion1000 :))
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Gotthard

Post autor: Ricky Skywalker »

A dziękuję, dziękuję :)

Chyba muszę popracować nad próbą sprowadzenia zespołu do Polski. Powiercę dziurę w brzuchu paru osobom i zobaczymy, co z tego wyjdzie ;)
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”