Jon vs. Sebastian

Tutaj rozmawiamy o frontmanie zespołu Jonie Bon Jovi.

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
Twisted Sister
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 981
Rejestracja: 17 września 2005, o 08:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Jon vs. Sebastian

Post autor: Twisted Sister »

Jako że przy okazji tematu "Jon Bon Jovi i Joey Tempest" wywiązała nam się interesująca dyskusja na temat poniższy, pozwoliłam sobie podzielić =)
Olcat



Hmmm... o konflikcie z Sebastianem Bachem ze Skid Row to wiem, ale z Joey'em?... Kiedyś się lubili, w końcu podczas którejś z brytyjskich tras w latach 80. BJ zaprosili Europe na support bodajże.... :|
"I know life sometimes can get tough and I know life sometimes can be a drag, but people, we have been given a gift/a road and that's road's name is ROCK'N'ROLL" Kiss
Awatar użytkownika
Ankag
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 274
Rejestracja: 23 września 2005, o 14:30
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Ankag »

no to jeszcze lepiej...a o co się że tak powiem pokłócili z Sebastianem? O ile mi wiadomo (pewnie znowu sie okaże,że źle mi wiadomo ;| ) Bon Jovi pomogli w wypromowaniu Skid Row, tak samo jak Cinderelle. Hmm...wiem,ze Joey był zazdrosny o to,że Bon Jovi przyciąga tłumy fanów(i fanek), i stwierdził,że Bon Jovi grają muzykę dla rozhisteryzowanych małolat i więcej mi nie wiadomo :( dlatego chciałam się coś dowiedzieć...Podobno ma to długą historię jednak mówie, nie była ona przedstawiona zbyt obiektywnie... ;/
Awatar użytkownika
Twisted Sister
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 981
Rejestracja: 17 września 2005, o 08:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Twisted Sister »

Ankag, masz dobre wiadomości-faktycznie, to Jon odkrył Skid Row (Cinderellę też) i pomógł w ich wypromowaniu (z tego co pamiętam, to razem z Richiem starali się o umożliwienie Skidom podpisania kontraktu). Historia konfliktu Jona i Sebastiana Bacha była taka, że w 1989 r. BJ byli supportowani przez Skid Row. Podczas jednego z występów Skid miał zagrać "Piece Of Me" i jako introdukcję Sebastian wrzasnął do tłumu 'Jon Bon Jovi powinien tu przyjść i dostać KAWA?EK MNIE'. Podobno nie miał na myśli niczego złego. Po występie Skid Row Jon rzucił się z pięściami na Sebastiana, mając pretensje o to, że nazwał go publicznie pedałem ;) . W końcu rozdzielili ich ochroniarze XD.
A co do Tempesta... kocham Europe, ale bez przesady, tyż grali muzykę dla rozhisteryzowanych małolat XD. W końcu i jedno, i drugie to hair band XD. Trochę tak jak z konfliktem Tempesta z gitarzystą Europe Johnem Norumem-tłumaczyli, że John chciałby grać ostrzejszy rock, a Joey pop-metal, podczas gdy po odejściu Johna kolejne płyty Europe coraz bardziej oddalały się stylistycznie od hair metalu :P .
"I know life sometimes can get tough and I know life sometimes can be a drag, but people, we have been given a gift/a road and that's road's name is ROCK'N'ROLL" Kiss
Awatar użytkownika
olcat
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 268
Rejestracja: 17 września 2005, o 18:29
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: olcat »

Twisted Sister pisze:. Po występie Skid Row Jon rzucił się z pięściami na Sebastiana, mając pretensje o to, że nazwał go publicznie pedałem ;) .
Warto w tym miejscu dodać, że Sebastian wyszedł z tego cało, Jon zaś z podbitym okiem - nie ma to jak rzucić się na kogoś i samemu oberwać XD
...Don't you know that all my heroes died...?
And I guess I'd rather die than fade away...
"Rock N Roll is the spiritual release of the youth"
http://www.olcat.mylog.pl
Awatar użytkownika
Bonjova
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1172
Rejestracja: 17 września 2005, o 09:00
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Bonjova »

Ja o kłótni Sebastiana z Jonem słyszałam jeszcze co innego.A mianowicie to , że Bach oskarżył publicznie Jona i Ryśka o kradzież pieniędzy Skid Row.Podobno nawet polała się krew i sprawa skończyła się w sądzie.Ale czy to jest szczera prawda to ja nie wiem.Przeczytałam to kiedyś w necie, nieraz też słyszałam taką wersję pocztą pantoflową.
25.05.2008 Leipzig
19.06.2013 Gdańsk
Awatar użytkownika
olcat
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 268
Rejestracja: 17 września 2005, o 18:29
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: olcat »

A o tym to słyszałam tylko tyle, że Snake w wywiadzie mówił, że w zamian za wypromowanie zespołu musieli oddać Jonowi i Ryśkowi pieniądze z tytułu praw autorskich do utworów z pierwszej płyty - i podobno chłopaki bardzo tego żałowali, kiedy płyta okazała się przebojem :mrgreen:
A jako że Sebastianek ma charakterek, może wyraził ten swój żal bardziej dosadnie - niemniej, o krwawym wydarzeniu nie słyszałam :mrgreen:
...Don't you know that all my heroes died...?
And I guess I'd rather die than fade away...
"Rock N Roll is the spiritual release of the youth"
http://www.olcat.mylog.pl
Awatar użytkownika
Twisted Sister
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 981
Rejestracja: 17 września 2005, o 08:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Twisted Sister »

Bonjova pisze:Ja o kłótni Sebastiana z Jonem słyszałam jeszcze co innego.A mianowicie to , że Bach oskarżył publicznie Jona i Ryśka o kradzież pieniędzy Skid Row.Podobno nawet polała się krew i sprawa skończyła się w sądzie.Ale czy to jest szczera prawda to ja nie wiem.Przeczytałam to kiedyś w necie, nieraz też słyszałam taką wersję pocztą pantoflową.
Taaa, tylko że to był konflikt, który w zasadzie skończył się pokojowo i np. Snake nie ma o to w ogóle żalu :mrgreen: . Fatalne skutki (w postaci podbitego Jonowego oka XD) wywiązały się właśnie przy owym opisanym przeze mnie parę postów temu wydarzeniu ;) .
Taaa, olcat-Bach mimo wszystko był wyższy :P .
"I know life sometimes can get tough and I know life sometimes can be a drag, but people, we have been given a gift/a road and that's road's name is ROCK'N'ROLL" Kiss
Awatar użytkownika
Bonjova
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1172
Rejestracja: 17 września 2005, o 09:00
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Bonjova »

No to ja już sama nie wiem.Słyszałam, że poszli z tym do sądu i Jasiek wygrał ( nie licząc tego Jaśkowego oka; trochę go szkoda :D )A to, że Snake nie ma żadnej urazy to ja wiem.Sam to podkreslał przy okazji jakiegos telewizyjnego wywiadu.Mówił w nim m.in, że Jon jest jednym z jego najlepszych przyjaciół.
25.05.2008 Leipzig
19.06.2013 Gdańsk
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2759
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dand »

olcat pisze:Warto w tym miejscu dodać, że Sebastian wyszedł z tego cało, Jon zaś z podbitym okiem - nie ma to jak rzucić się na kogoś i samemu oberwać XD
OJ tam , przeciez Bach jest wiekszy i masywniejszy.Podziwiac,ze Jas wyszedl tylko z jednym podbitym okiem ;p No i odwage w mlodosci nasz frontman trzeba przyznac to niezla mial :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Ankag
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 274
Rejestracja: 23 września 2005, o 14:30
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Ankag »

Aha...mętlik niewielki kto z kim i o co ale rozumiem dzięki :D
No fakt Jaśkowego oka wielki żal...jak on biedny musiał wyglądać !! :| Szok.
Hm...w takim razie wniosek z tego,że nie do końca jest wiadomy zarodek konfliktu z Europe. Faktycznie, oba zespoły grały podobny rodzaj muzyki. O tym,że Tempest miał na pieńku z Norumem też mi wiadomo...w końcu John opuścił zespół, o ile dobrze pamiętam, Joey pomógł wypromować również siostrę Noruma - Tone. Kiedyś o Europe przeczytałam na necie,że grali pudel rock (to był przytyk do loczków Joeya)
Awatar użytkownika
Twisted Sister
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 981
Rejestracja: 17 września 2005, o 08:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Twisted Sister »

Ankag pisze:...w końcu John opuścił zespół, o ile dobrze pamiętam, Joey pomógł wypromować również siostrę Noruma - Tone. Kiedyś o Europe przeczytałam na necie,że grali pudel rock (to był przytyk do loczków Joeya)
Taaa, co do siostry Noruma masz jak najbardziej dobre wiadomości :mrgreen: . A co do pudel-rocka.... w zasadzie 'poodel rock'/'poodel metal' (różnie to się zwało) nie był to tyle przytyk do Europe i loczków Joeya, co raczej bardziej złośliwa nazwa tego, co inaczej zwano American Big Hair Metal, American Glam Rock-albo tyż złośliwie-Butt Rock, Cock Rock (XD).... czyli mojego ukochanego gatunku muzyki wykonywanego w latach 80. przez długopiórych, dziwacznie ubranych i umalowanych czasem XD facetów.... ooooj, jakiekolwiek zarzuty nie należą się w tym względzie wyłącznie Europe, lecz wszystkim członkom kudłatego 'cekinowego bractwa', z BJ właśnie na czele :D :D :D .

Czegój Jaśkowemu oku współczujecie XD, po co się z pięściami pchał na bądź co bądź większego XD. A do sądu Jon poszedł w sprawie konfliktu ze Skid o te wspomniane wcześniej pieniądze z ich tantiem -nie o to, że opacznie zrozumiał słowa Bacha przecież XD.
"I know life sometimes can get tough and I know life sometimes can be a drag, but people, we have been given a gift/a road and that's road's name is ROCK'N'ROLL" Kiss
Dadusia
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 45
Rejestracja: 18 listopada 2005, o 10:11
Lokalizacja: ...

Post autor: Dadusia »

olcat pisze: Warto w tym miejscu dodać, że Sebastian wyszedł z tego cało, Jon zaś z podbitym okiem - nie ma to jak rzucić się na kogoś i samemu oberwać XD
Oh, biedny Jasiu! Pewnie to oczko musiało boleć... Ale gdyby była tam Dadausia... :D
Awatar użytkownika
Twisted Sister
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 981
Rejestracja: 17 września 2005, o 08:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Twisted Sister »

Dadusia pisze:
olcat pisze: Warto w tym miejscu dodać, że Sebastian wyszedł z tego cało, Jon zaś z podbitym okiem - nie ma to jak rzucić się na kogoś i samemu oberwać XD
Oh, biedny Jasiu! Pewnie to oczko musiało boleć... Ale gdyby była tam Dadausia... :D
Biedny?... Sam się na Bacha rzucił, na bądź co bądź większego, z pięściami :P . Tylko dlatego, że Bach został missunderstood :mrgreen: .
"I know life sometimes can get tough and I know life sometimes can be a drag, but people, we have been given a gift/a road and that's road's name is ROCK'N'ROLL" Kiss
Awatar użytkownika
sobol_77
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1987
Rejestracja: 17 września 2005, o 10:45
Ulubiona płyta: New Jersey +TD +SWW
Lokalizacja: Michałowice / Wa-wa, od lat już Głogów

Post autor: sobol_77 »

Twisted Sister pisze: A co do Tempesta... kocham Europe, ale bez przesady, tyż grali muzykę dla rozhisteryzowanych małolat XD. W końcu i jedno, i drugie to hair band XD. Trochę tak jak z konfliktem Tempesta z gitarzystą Europe Johnem Norumem-tłumaczyli, że John chciałby grać ostrzejszy rock, a Joey pop-metal, podczas gdy po odejściu Johna kolejne płyty Europe coraz bardziej oddalały się stylistycznie od hair metalu :P .
Kurcze, pisze juz drugi raz po za pierwszym razem zamknalem okno...

Czy ktos z Was zauwazyl powrot Europe w zeszlym roku?? I to w wielkim stylu??
Swietny album, ciezki, brudny (jak na Europe :P ), a melodie jak zawsze. I to w skladzie o ile mnie pamiec nie myli z The Final Countdown!! I nie ma tu sladu po hair / poodel metalu 8)

A Jon powinien unikac konfliktow silowych, no chyba ze ma za plecami reszte chlopakow z BJ :D
It's a bitch, but life's a roller coaster ride,
The ups and downs will make you scream sometimes...
Awatar użytkownika
Bonjova
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1172
Rejestracja: 17 września 2005, o 09:00
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Bonjova »

Europe powrócili w wielkim stylu :?: I ja nic otytm nie wiem :?: czy ktos może podać mi tytuł albumu, żebym mogła go sobie ściągnąć.

Wg mnie teraz Jon moze wdawać sie w konflikty siłowe.Ma w końcu wiecej mięśni niż kiedyś :P :P :P :P A co z tym idzie pewnie jest silniejszy :mrgreen: :mrgreen:
25.05.2008 Leipzig
19.06.2013 Gdańsk
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jon Bon Jovi”