Prowokatorzy

Wszystkie sprawy dotyczące fanów nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Mod's Team

Scrooge
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1019
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 07:23
Lokalizacja: inąd

Prowokatorzy

Post autor: Scrooge »

Skoro administracja postanowiła zrobić porządki na forum i zadbać o polepszenie atmosfery to proponowałbym też, aby polikwidować powstające tu ostatnimi czasy konta oraz subkonta fikcyjnych osób zakładane jedynie w celu wywoływania kolejnych konfliktów. Wiadomo, że sprawa jest dość ciężka do uregulowania, a udowodnienie komuś czegokolwiek wymaga jakiś tam umiejętności i przede wszystkim czasu ze strony moderatorów, ale są też takie przypadki, gdy sprawa jest oczywista do bólu.

Ostatnio mamy dosłownie urodzaj tego typu przypadków. ?eby daleko nie szukać kilka przykładów – a jest tego więcej:

JeniZpensylwani – subkonto BartkaBB23

Sin666 – wszyscy chyba wiedzą jak się ta osoba tu przedstawiała, wieloletni fan BJ, TD Tour i inne ściemy, prowokacje wyzwiska, a tymczasem małe śledztwo, 2 godzinki w Internecie i okazało się, że konto należało do znajomego Adriana, zostało założone w celach prowokacyjnych. Jak się dowiedziałem dana osoba założyła je ponieważ zdenerwowało ją odejście Adriana z forum, a tego, że zostałem parokrotnie określony mianem błazna, idioty itp. tak naprawdę nie mam brać do siebie, ponieważ „autor” w rzeczywistości nic do mnie oraz innych ofiar jego postów „nie ma” – no cudownie :]

Cryin – kolejne subkonto prawdopodobnie jednego z userów tego forum, poszczególne osoby w rozmowach prywatnych na gg przyznają nawet, że wiedzą kto konkretnie je założył... nie mam czasu i chęci na kolejne „śledztwo”, mam po prostu nadzieję, że ktoś tu się tym zajmie.

Moim zdaniem tego typu konta powinny być kasowane, a osoby które je zakładały również banowane. Widomo, że posty pisane na takich kontach to jedna wielka ściema, nie przedstawiają one rzeczywistych poglądów osób je piszących, są one kreowane jedynie w celu wywoływania kolejnych konfliktów oraz prowokowania innych osób... Co innego, gdy ktoś rzeczywiście ma takie a nie inne poglądy i podpisuje się pod tym swoim „nazwiskiem” – w końcu generalnie nikt tu nie jest anonimowy, większość osób zna się tu czy to z reala czy z portali społecznościowych... a co innego, gdy mamy do czynienia z sytuacjami jak powyżej. Tego typu sytuacje doprowadzą w końcu do tego, że nikt nie będzie wiedział, czy dyskutuje z realna osobą, mającą realne poglądy, czy też z jakimś kretynem, który będzie pisał byle pisać na przekór, a chyba zgodzicie się, że w 2 przypadku jakakolwiek dyskusja w ogóle nie ma sensu.
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

Layne_Staley- subkonto użytkownika Scrooge. :)
Ostatnio zmieniony 12 września 2010, o 16:50 przez bartekbb23, łącznie zmieniany 1 raz.
Scrooge
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1019
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 07:23
Lokalizacja: inąd

Post autor: Scrooge »

Lol... Layne_Staley to moje stare konto, którego używałem do przeglądania forum zanim zacząłem tutaj pisać jako Scrooge, poza tym nie używałem go do żadnych prowokacji i nigdy się nie kryłem przed nikim, że to moje stare konto... nie logowałem się na nim od kiedy tu skródżuję...
Awatar użytkownika
jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 882
Rejestracja: 22 września 2005, o 11:34
Lokalizacja: ..
Kontakt:

Post autor: jovi »

cryin to stary uzytkownik i go znam :)
C'mon
Awatar użytkownika
PePe
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 738
Rejestracja: 7 czerwca 2006, o 20:05
Lokalizacja: Poznań

Post autor: PePe »

Dobra, panowie, ale nie w tym rzecz. Scrooge poruszyl wazna kwestie, nie bawmy sie w szczegoliki czy ma racje czy nie, popatrzmy na ogół sprawy.

Sin666 to nie pierwsza prowokacja i podpucha na tym forum w ostatnim czasie. Szczerze przyznam, ze mnie krew zalala jak przeczytalem, ze to koleżka Adiego......dlatego cos z tym trzeba zrobic, bo to ma byc forum a nie miejsce w ktorym mozna robic sobie jaja z ludzi, wystawiac ich na proby, podpuszczac albo udawac kogos innego. Takie osoby zapraszam na forum onetu, do grona podobnych trolli ;)

P.s tez swego czasu korzystalem z innego konta, 5 lat temu przez bodajze rok. Mea culpa ;)
Awatar użytkownika
jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 882
Rejestracja: 22 września 2005, o 11:34
Lokalizacja: ..
Kontakt:

Post autor: jovi »

Jak na razie przyznali się tylko Ci prowokatorzy którzy nacześciej robią bajzel :P no Pepe to tylko na doczepkę bo Skródż sam często prowokuje.

Ja od zawsze miałem jedno konto ;)
C'mon
EVENo

Post autor: EVENo »

Ja nigdy nie rozumiałem prowokatorów. Podnieca to ich? Gdy widzą jak ich krytykujemy i się nawzajem zaczynamy kłócić to sobie rozpinają rozporek i...?

Podsumowanie
Awatar użytkownika
Bodzio
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 775
Rejestracja: 2 lutego 2005, o 23:33
Ulubiona płyta: Hmmm...
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Bodzio »

Naturalnie, trzeba usuwac dublowane konta...
pozdrawiam serdecznie!

Artur

12-07-2019 - Warszawa, PL - BJ
19-06-2013 - Gdańsk, PL - BJ
13-10-2012 - Berlin, DE - RS
16-07-2011 - Mannheim, DE - BJ
10-06-2011 - Dresden, DE - BJ
25-05-2008 - Leipzig, DE - BJ
24-06-2007 - London, UK - BJ
25-05-2006 - Nijmegen, NL - BJ
Scrooge
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1019
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 07:23
Lokalizacja: inąd

Post autor: Scrooge »

jovi pisze:Jak na razie przyznali się tylko Ci prowokatorzy którzy nacześciej robią bajzel :P no Pepe to tylko na doczepkę bo Skródż sam często prowokuje.

Ja od zawsze miałem jedno konto ;)
Kogo ja niby prowokuję? Znasz pojęcie słowa prowokacja? Możesz się nie zgadzać z moimi poglądami, możesz uznać je za radykalne, kontrowersyjne, czy nawet ortodoksyjne :D ale jeżeli piszę to w celu wyrażenia swojej opinii to nie jest to prowokacja ;] Prowokuje ten, kto tworzy posty nie po to, aby napisać co myśli tylko po to, żeby wywołać kolejną awanturę... mało tego tzw. prowokatorzy doskonale wiedzą jakie bzdury tu wypisują bo niby dlaczego się ukrywają, czyżby wstydzili się sami za sobie? Poza tym Jovi nie wiem czy zauważyłeś ale od pewnego czasu prawie wszystkie Twoje posty (nie licząc gry w zgadywanie piosenek) to odpowiedzi na moje posty... po co wdajesz się w dyskusję z osobą, która wg. Ciebie jest prowokatorem, przecież jak wspomniałem prowokator pisze byle pisać, a jaki jest sens polemiki z kimś takim? Chyba, że naprawdę nie masz już z kim rozmawiać poza tym forum i zostałem Ci tylko ja :D ;)
Pippo
Moderator
Moderator
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 318
Rejestracja: 7 września 2005, o 20:31
Lokalizacja: Milano

Post autor: Pippo »

Bodzio, dobrze by było, gdyby na forum w postach użytkowników widoczny był adres IP z którego post był pisany.
Scrooge
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1019
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 07:23
Lokalizacja: inąd

Post autor: Scrooge »

Pippo pisze:Bodzio, dobrze by było, gdyby na forum w postach użytkowników widoczny był adres IP z którego post był pisany.
Dokładnie, to by z miejsca rozwiązało problem - przynajmniej co do osób ze stałym IP - albo chociaż utrudniło sprawę pozostałym. W phpbb jest taka opcja, a zdaje się, że na tym skrypcie postawione jest nasze forum ;)
Awatar użytkownika
jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 882
Rejestracja: 22 września 2005, o 11:34
Lokalizacja: ..
Kontakt:

Post autor: jovi »

najlepiej będzie po prostu usunąć wszystkich nieaktywne konta - wyslać do użytkowników wszystkich maila z potwierdzeniem a pozniej delete wszystko :) bo jest tylko tutaj moze 6 albo 8 osob ktore pisze.
A Ty Skródż nie marudź bo czesto Twoje wypowiedzi są bardziej zaczepne niż niektore prowokacje. A to że odpisuje to znaczy że ktoś patrzy na to co robisz :)
C'mon
Awatar użytkownika
jovizna
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2595
Rejestracja: 20 września 2005, o 17:53
Lokalizacja: 5 567 km from New Jersey!

Post autor: jovizna »

Scrooge, daj już spokój z tymi dziwnymi śledztwami. Odpalam neta i widzę kolejną żenadę. Zdemaskowałeś gościa - wow, fajnie! trochę się pośmialiśmy, ale po co o tym zakładać temat? Nie wiem, nie doczekałeś się braw za to co zrobiłeś i w bardziej dosadny sposób chcesz zwrócić na siebie uwagę?
Cryin – kolejne subkonto prawdopodobnie jednego z userów tego forum, poszczególne osoby w rozmowach prywatnych na gg przyznają nawet, że wiedzą kto konkretnie je założył... nie mam czasu i chęci na kolejne „śledztwo”, mam po prostu nadzieję, że ktoś tu się tym zajmie.
Buahaha wszystkich was tu P*O*J*E*B*A*L*O! Muszę zniżyć się już do tego poziomu, bo inaczej chyba nie dotrze! Swoim znajomym z gg, którzy piszą takie pierdoły poradź, by zwiększyli dawkę swoich leków! Cryin to Cryin! rozmawialiśmy nawet o tym ostatnio na gg nie wiem po co dalej węszysz, knujesz i rozpoczynasz dziwne insynuacje. Obecnie wychodzi na to, że każdy kto ma tu odmienne zdanie niż wy jest albo: a. Adrianem, b. jego kolegą c. prowokatorem! ;/ darujcie.... ;/

Lol... Layne_Staley to moje stare konto, którego używałem do przeglądania forum zanim zacząłem tutaj pisać jako Scrooge, poza tym nie używałem go do żadnych prowokacji i nigdy się nie kryłem przed nikim, że to moje stare konto... nie logowałem się na nim od kiedy tu skródżuję...
Do przeglądania? Wydaje mi się, że również do pisania! Dlaczego więc nie zostałeś przy tym koncie? Nie przypominam sobie abyś gdzieś wspominał, że to właśnie Ty!Teraz przynajmniej wiem z kim wymieniałam pw w zeszłym roku. Zirytowałeś mnie Scrooge. Chcesz zmieniać świat, zacznij od siebie. <foch>
Sin666
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 32
Rejestracja: 28 sierpnia 2010, o 12:28
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Sin666 »

Scrooge nie wiem czemu to ciągniesz, ale odpowiem, bo powiedziałeś półprawdę.

Nie wiem co Ci Adrian Scrooge pisał na gg, ale ja jasno powiedziałem, ze nie wszedłem na forum zrobić "burdel" tylko zrobić COŚ aby ten burdel, który tu panował od dłuższego czasu w końcu ktoś ogarnął.

Więc nie mów, ze jestem PROWOKATOREM, bo wszedłem tutaj nie w celach prowokacji a raczej zmuszenia do refleksji osób odpowiedzialnych za ten stan rzeczy.

A przyjąłem język prosty, tylko dlatego, ze kilka osób postulowało tutaj tolerancje wobec osób używających przekleństw, wyzwisk czy pokazujących braku szacunku do drugiej osoby.

Co do samej prowokacji, to nie zgodzę się, że nie jesteś prowokatorem Scrooge.
Jeżeli ktoś pisze, ze Circle jest super - A ty mu odpowiadasz: BJ po 2000r to gówno
Jeżeli ktoś pisze, ze WDYGot? jest super - A ty mu odpowiadasz: BJ po 2000r to gówno
Jeżeli ktoś pisze, ze ostatni koncert był super - A ty mu odpowiadasz: BJ po 2000r to gówno
Jeżeli ktoś pisze, ze okładka albumu jest super - A ty mu odpowiadasz: ta okładka to wyjątek od reguły bo BJ po 2000r to gówno.

To wszystko to jest nie tylko prowokacją, ale i trollingiem. Dyskusje od dłuższego czasu nie toczą się na konkretny temat, a niemal zawsze zmierzaj w tym samym kierunku. Looknij na temat który założyłem specjalnie:
http://bonjovi.pl/forum/topics1/dlaczeg ... vt1854.htm

To jest temat zrobiony specjalnie, aby pokazać "władzy" forumowej, że z tak prostego tematu kilka forumowych osób sprowadzi do tego samego wątku, powtarzanego co niemal każdy temat -> Bon Jovi po 2000r. to dno.


Podsumowując. Róbcie co chcecie ja chciałem, aby forum znowu było przyjazne dla wszystkich,a nie tylko dla wąskiej grupki osób. Z jakiegoś powodu kumpel Adrian (nie wiedział o mojej akcji, dopiero później się domyślił), Jarek, Prezes, Jovizna / Frankie (tymczasowo) i wiele innych osób odeszło z forum. Chciałbym, aby coś się stało i wszyscy oni do niego powrócili, a zarazem, aby przyszło wielu nowych dla których słuchanie BJ to nie rodzaj pokuty, a przyjemność.

Nie mam osobiście nic do Ciebie Scrooge, do Pepe, do Dario itp, ale trochę więcej kontrolowania swoich emocji, mniej złośliwości, chamstwo powinno być karane i forum powróci do normalnego funkcjonowania.

AVE!
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

A tak naprawdę moje subkonto to: JOVIZNA, ale cii nikomu ani mru mru...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fanforum”