Moja muzyka

Piszesz piosenki, rysujesz? Pokaż się!

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
medicineman90
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 425
Rejestracja: 30 kwietnia 2013, o 11:36
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

Re: Moja muzyka

Post autor: medicineman90 »

Dzięki za tak wnikliwą analize oraz to, że w natłoku codziennych spraw zatrzymaliście się na moment by wysłuchać "In Time" i podzielić się swoimi odczuciami. Chyle czoła i jeszcze raz dziękuje :)
Harlem rain coming down,
Another shattered soul, in the lost and found.
One more night, on the street of pain,
Getting washed away by the Harlem rain.
Awatar użytkownika
ROCKSTAR
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 998
Rejestracja: 10 kwietnia 2005, o 14:19
Ulubiona płyta: NJ KTF TD
Lokalizacja: Wałbrzych / Kair
Kontakt:

Re: Moja muzyka

Post autor: ROCKSTAR »

Gdyby sie komus, dzisiaj nudzilo w godzinach wieczornych... ;)
Dzis wieczorem wlasnie, w audycji Marka Michalskiego ROCNOCKA, w Polskim Radio Olsztyn, bedziecie mieli okazje wysluchac paru utworow z naszej plyty "In Time"! Zapraszamy serdecznie po 22 :))
http://ro.com.pl/posluchaj/
http://ro.com.pl
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Moja muzyka

Post autor: Adrian »

Dzięki uprzejmości ROCKSTARA mogłem się już porządnie zapoznać z jego najnowszym "dzieckiem".

"In Time":
Intro - już na wstępie dostajemy jasny sygnał, że album będzie połączeniem klasyki Rockstara z nowymi rozwiązaniami. Zaczyna się coś ala płyta "Blaze Of Glory" jakby galop koni, gonitwa.. aby zaraz pojawił się typowy Rockstar. I to chyba najlepsza zapowiedź tego co spotkamy na tym albumie.

In Time - Takiego Rockstara uwielbiam najbardziej. Delikatny, subtelny jakby opowiadał głębsze historie swojego życia. Zajeżdża klimatami Scorpionsów ale z większymi uczuciami. Kocham motyw przewodni. Typ kawałka przy którym dobrze się pije, wspomina czy wzrusza.

SilverSail - Ten kawałek chyba muszę jeszcze osłuchać. Ma wszystko co u Rockstara lubię a jednak nie trafia do mnie jak "In Time" czy "We All Fall Down".

Solitude - Mamy żywszy (no może nie cały) kawałek który mi się podoba. Jest to utwór którego ciężko mi przypisać do czegoś mi znanego. Podoba mi się jego dynamika. Wahania nastroju i pobudzające wstawki. Bas tutaj naprawdę daje rade.

Bruadarach - Nie wiem czemu, ale początek kojarzy mi się z muzyka kościelną, taką graną na oazach ;D (bez obrazy) Zespół "Sami" miał też podobne kawałki w swojej karierze. No, ale utwór się rozkręca. Wchodzą patetyczne, wzniosłe bębny. Utwór nabiera poważniejszego brzmienia. Tworzy spójną całość.

Ring Of The Uranos - Mniej lat 80tych a więcej mocnego rocka. Brzmi zachęcająco. A co gdyby cały utwór był w stylu takim jak od 3:21? Takiego Andrzeja chciałbym usłyszeć.

AngelsLove - Wstęp? Ciekawe czy Andrzej i inni widzą podobieństwo z "Ain't Talkin' Bout Love" - Van Halen. Połączenie riffów Van Halen z wczesnymi Lady Pank z hmm klimatami Iron Maiden? Jestem na tak!

King Off The Crossroads - Zaczyna się jakbym słyszał Red Hotów, a potem już klasyka Rock N Rolla. Zaskakujący numer.

Blaze Of Hope, Fade Away, Why Can't - Typowy klasyczny Rockstar, ale z tych rejonów za którymi ja nie do końca przepadam. W sensie dobrze jak leci sobie taki kawałek w tle aczkolwiek nie wywołuje u mnie większych emocji. Coś na zasadzie jak kumpel jarający się Def Leppardami, szalałby na ich punkcie i chciałby mi pokazać jak to oni nie są zajebiści i jak to on zajebiście ich nie potrafi zagrać. Moja odpowiedź dla takiego kumpla byłaby - Super, robisz to dobrze, ale nie trać czasu na takie gówno jak DLeppard (niech się fani nie obrażają)... Stać Cię na coś ambitniejszego bo w ambitniejszej muzyce dopiero widać Twoją wartość. Nie to żebym jakoś specjalnie DLeppard nie lubił, ale tego typu proste, rockowe granie lat 80tych nie do końca do mnie trafia.
Wiem, że Rockstar lubi tego typu muzę. Wiem, że to mu w duszy gra i wykonuje to dobrze, ale niestety to nie moje klimaty.

Podsumowanie:
Generalnie tak jak zaznaczyłem na wstępie album to połączenie klimatu słyszalnego z poprzedniego albumu Andrzeja oraz wprowadzenie kilku odległych (nawet bardzo) rozwiązań. Czy jest to muzyka odkrywcza? Raczej Grammy Andrzej nie dostanie, ale słychać że jest to muzyka powstała z pasji. Jest tu dużo klimatów jakich nie pamiętam na poprzednim albumie czyli np typowy rock lat 70tych (KingOTC) czy Irlandzkie podniosłe pieśni w styl "Bruadarach".

Najlepszy Utwór: In Time

Minusy:
- Za dużo klimatów za którymi ja nie przepadam np. Def Leppard
- Brak wokalu
- Czasami perkusja mogłaby brzmieć hmm bardziej naturalnie

Plusy:
- Różnorodność
- Nowe Rozwiązania
- Muzyczny rozwój w stosunku do poprzednika
- Basior momentami brzmi kapitalnie ;O
- Mistrzowskie wyczucie w moich ulubionych wolnych utworach
- Słychać, że są rejony które Andrzej tylko liznął na albumie (Ring OTUranos), ale jak pójdzie w ta stronę to może wyjść coś ciekawego.

Czy album jest lepszy od poprzednika? W wykonaniu i produkcji jak najbardziej jest to krok do przodu. Również bas mnie tutaj nieraz pozytywnie zaskoczył. Co do samych utworów i kompozycji to jednak wolałem poprzednika. "We All Fall Down" wzbudził we mnie szczere emocje. Tutaj najbliżej wywołania podobnych emocji był kawałek "In Time". Poprzedni album miał też dla mnie więcej pozytywnego kopa (np. Summer's End), natomiast tu plusem jest różnorodność. Poprzedni album Andrzeja porównałbym do "KTFaith" a ten do "BBridges". U mnie w TOP Albumów BJ to odległość 1-2 pozycji (KTF jakieś 6miejsce a BB 7-8). Chciałbym aby następny album Andrzeja był takim Bon Joviastym "These Days" opartym na kawałkach typu "In Time" czy "We All Fall Down". I z chęcią również usłyszałbym złego, agresywnego Andrzeja, bo tej emocji na tych 2ch albumach jakość nie czuje, a mogłoby stworzyć ciekawe numery ;)

Andrzeju dziękuje za album i zachęcam do dalszej pracy i odkrywania nowych horyzontów!
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
ROCKSTAR
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 998
Rejestracja: 10 kwietnia 2005, o 14:19
Ulubiona płyta: NJ KTF TD
Lokalizacja: Wałbrzych / Kair
Kontakt:

Re: Moja muzyka

Post autor: ROCKSTAR »

Adrian! Dzieki za taaaaka recke :)) Piszac serio- cholernie deoceniam fakt, ze poswieciles swoj czas i uwage. To jest dla mnie zawsze cos niesamowitego ,ze ktos, gdzies tam, znajduje w tej mojej muzyce cos dla siebie! Dzieki Adrian raz jeszcze!
In case you missed- cala audycja z Polskiego Radia Olsztyn z nasza muzyka pod tym linkiem :)

https://soundcloud.com/dirk-arnicke/and ... s/on-air-9
Lodynapatyku

Re: Moja muzyka

Post autor: Lodynapatyku »

ROCKSTAR, dopóki nie nagrasz czegoś w stylu "Born Again Tommorow" to jesteś dla mnie cieniasem :P ;)

Wyjdź Bracie ze skansenu!!!
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Moja muzyka

Post autor: EVENo »

W ogóle po co robić muzykę nie mając trzystu milionów wyświetleń na You Tubie. Bes sęsu.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
ROCKSTAR
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 998
Rejestracja: 10 kwietnia 2005, o 14:19
Ulubiona płyta: NJ KTF TD
Lokalizacja: Wałbrzych / Kair
Kontakt:

Re: Moja muzyka

Post autor: ROCKSTAR »

Challenge accepted :lol:
Awatar użytkownika
ROCKSTAR
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 998
Rejestracja: 10 kwietnia 2005, o 14:19
Ulubiona płyta: NJ KTF TD
Lokalizacja: Wałbrzych / Kair
Kontakt:

Re: Moja muzyka

Post autor: ROCKSTAR »

Gdyby ktos mial dzis czas wieczorkiem- moja skromna osoba pojawi sie w takim towarzystwie, na antenie Radia Rzeszow, w programie "Blues Attack". Calosc zaczyna sie pare minut po 19 :)

Obrazek
Awatar użytkownika
ZB
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 424
Rejestracja: 18 lipca 2007, o 15:26
Lokalizacja: };]

Re: Moja muzyka

Post autor: ZB »

Pierwszy teledysk i nowy kawałek mojej kapeli:

Nasty High - Here We Are - https://www.youtube.com/watch?v=o1WasCamHng

Enjoy! Konstruktywna krytyka mile widziana.
LET IT ROCK!!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Moja muzyka

Post autor: EVENo »

Teledysk z jajem, ale przy takim budżecie inaczej chyba nie można :D Można powiedzieć, że zebraliście wszystko co najgorsze w latach 80. i umieściliście w tym teledysku, ale nie bierzcie tego jako obrazę, a komplement, bo przecież za to kochamy lata 80 :D

Tak czy siak, bez obrazu słucha się lepiej ;)
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
ZB
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 424
Rejestracja: 18 lipca 2007, o 15:26
Lokalizacja: };]

Re: Moja muzyka

Post autor: ZB »

Napracowaliśmy się na ten komplement xD Mam nadzieję, że sam kawałek daje radę, dzięki za opinię.
LET IT ROCK!!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
ROCKSTAR
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 998
Rejestracja: 10 kwietnia 2005, o 14:19
Ulubiona płyta: NJ KTF TD
Lokalizacja: Wałbrzych / Kair
Kontakt:

Re: Moja muzyka

Post autor: ROCKSTAR »

Styczen, 2017

[BBvideo 560,340]https://youtu.be/SDDoTOdaX_c[/BBvideo]
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Moja muzyka

Post autor: Damned »

No to możemy powoli wpisywać #TheExit na listę najbardziej oczekiwanych albumów :)
Natan65
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 3
Rejestracja: 6 lutego 2017, o 08:17

Re: Moja muzyka

Post autor: Natan65 »

To prawda, chyba każdy nie może się doczekać.
Kuba80BJ
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 389
Rejestracja: 31 stycznia 2013, o 15:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Moja muzyka

Post autor: Kuba80BJ »

Nieśmiało ale zaryzykuję i dołączę do grona forumowiczów dzielących się swoją muzyką :) W skrócie, od ponad 2 lat prowadzę zespół coverowy o nazwie SPARK. Głównie gramy na imprezach, w restauracjach, na bankietach itd. Jednak autorski materiał cały czas gdzieś mi/nam po głowie chodził. I dziś premierę ma nasza pierwsza autorska piosenka o tytule „JA TEŻ” :)

Jest to piosenka o specjalnym przesłaniu i została napisana dla Fundacji JA TEŻ z Gdańska, która wspiera osoby z zespołem Downa. My z naszą Alą też do niej należymy. Dane mi było napisać do niej słowa i współtworzyć muzykę. Więcej informacji o piosence, jej przesłaniu i fundacji znajdziecie tu: http://spark-music.pl/ja-tez

Chciałbym też tu wspomnieć o akcentach mniej lub bardziej związanych z „Bon Jovi” w tym utworze :) :
Okładkę do singla zaprojektował nie kto inny jak nasz forumowy Damned :) Tym samym ogromne podziękowania i ukłony dla niego za wkład dla dobra sprawy i otwarte serce. Genialna robota! BRAWO, BRAWO, BRAWO! :)
Dziękuję również Andrzejowi Citowiczowi, który wspierał mnie fachowymi radami jak i duchowo podczas całego okresu powstawania utworu. Albumy Andrzeja uwielbiam i jest mi niezmiernie miło, że mogę ze swoim utworem stanąć obok jego twórczości w tym wątku.
No i ostatnia ciekawostka, już pod sam koniec produkcji utworu okazało się, że osoba która miksowała piosenkę dla nas …uwaga… nagrała płytę z Tony Levin’em, który to, jeżeli nie wszyscy kojarzą, nagrał bas na pierwszej solowej płycie Richiego – „Stranger in This Town! :D Szok! :)
Jak widać bez akcentów BJ i Richiego w moim życiu się nie obejdzie :) I bardzo się z tego powodu cieszę :)

Na koniec, jeżeli mogę Was o to prosić to udostępniajcie piosenkę dalej gdzie się da i piszcie o jej przesłaniu wszystkim wokoło. Nie dla mnie i zespołu, tylko dla dobra fundacji JA TEŻ i zwiększenia wrażliwości społecznej nt. zespołu Downa. A jeżeli macie możliwość to w imieniu fundacji będę Wam bardzo wdzięczny za przekazanie dowolnej darowizny na nią, którą można przekazać tu: http://jatez.org.pl/wsparcie
Im więcej osób się o niej dowie, i będzie mogło wesprzeć jej działania, tym jaśniejsza przyszłość dla jej podopiecznych.

To tyle :) Pozdrawiam wszystkich i (mam nadzieję) miłego słuchania i oglądania :)

[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=EZebhYhoCZ0[/BBvideo]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Twórczość fanów”