Moja muzyka

Piszesz piosenki, rysujesz? Pokaż się!

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
usunięty użytkownik 4858

Re: Moja muzyka

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Kuba80BJ pisze:Nieśmiało ale zaryzykuję i dołączę do grona forumowiczów dzielących się swoją muzyką :) W skrócie, od ponad 2 lat prowadzę zespół coverowy o nazwie SPARK. Głównie gramy na imprezach, w restauracjach, na bankietach itd. Jednak autorski materiał cały czas gdzieś mi/nam po głowie chodził. I dziś premierę ma nasza pierwsza autorska piosenka o tytule „JA TEŻ” :)

Jest to piosenka o specjalnym przesłaniu i została napisana dla Fundacji JA TEŻ z Gdańska, która wspiera osoby z zespołem Downa. My z naszą Alą też do niej należymy. Dane mi było napisać do niej słowa i współtworzyć muzykę. Więcej informacji o piosence, jej przesłaniu i fundacji znajdziecie tu: http://spark-music.pl/ja-tez

Chciałbym też tu wspomnieć o akcentach mniej lub bardziej związanych z „Bon Jovi” w tym utworze :) :
Okładkę do singla zaprojektował nie kto inny jak nasz forumowy Damned :) Tym samym ogromne podziękowania i ukłony dla niego za wkład dla dobra sprawy i otwarte serce. Genialna robota! BRAWO, BRAWO, BRAWO! :)
Dziękuję również Andrzejowi Citowiczowi, który wspierał mnie fachowymi radami jak i duchowo podczas całego okresu powstawania utworu. Albumy Andrzeja uwielbiam i jest mi niezmiernie miło, że mogę ze swoim utworem stanąć obok jego twórczości w tym wątku.
No i ostatnia ciekawostka, już pod sam koniec produkcji utworu okazało się, że osoba która miksowała piosenkę dla nas …uwaga… nagrała płytę z Tony Levin’em, który to, jeżeli nie wszyscy kojarzą, nagrał bas na pierwszej solowej płycie Richiego – „Stranger in This Town! :D Szok! :)
Jak widać bez akcentów BJ i Richiego w moim życiu się nie obejdzie :) I bardzo się z tego powodu cieszę :)

Na koniec, jeżeli mogę Was o to prosić to udostępniajcie piosenkę dalej gdzie się da i piszcie o jej przesłaniu wszystkim wokoło. Nie dla mnie i zespołu, tylko dla dobra fundacji JA TEŻ i zwiększenia wrażliwości społecznej nt. zespołu Downa. A jeżeli macie możliwość to w imieniu fundacji będę Wam bardzo wdzięczny za przekazanie dowolnej darowizny na nią, którą można przekazać tu: http://jatez.org.pl/wsparcie
Im więcej osób się o niej dowie, i będzie mogło wesprzeć jej działania, tym jaśniejsza przyszłość dla jej podopiecznych.

To tyle :) Pozdrawiam wszystkich i (mam nadzieję) miłego słuchania i oglądania :)

[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=EZebhYhoCZ0[/BBvideo]
bardzo refleksyjny, ale przy tym ciepły nastrojowy utwór, brawo Kuba i reszta ekipy :))
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Moja muzyka

Post autor: Damned »

Brawo Kuba :brawo:
Wyczuwam wpływ twórczości Richiego na muzykę :yes:
Świetny kawałek. Kapitalna końcówka.
Profesjonalny miks i brzmienie.

PS. dodatkowe brawa za samodzielne skonstruowanie Lyric Video!!
usunięty użytkownik 4858

Re: Moja muzyka

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

a właśnie... "wyczuwam wpływ" okładki KTF...? Jeśli to było świadome to mamy kolejny smaczek związany z BJ :)
Paulska
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 288
Rejestracja: 11 czerwca 2013, o 09:22
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Łódź / Warszawa

Re: Moja muzyka

Post autor: Paulska »

Dokładnie tak samo pomyślałem... ;)
Pozdrawiam
Paulska
Awatar użytkownika
ROCKSTAR
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 998
Rejestracja: 10 kwietnia 2005, o 14:19
Ulubiona płyta: NJ KTF TD
Lokalizacja: Wałbrzych / Kair
Kontakt:

Re: Moja muzyka

Post autor: ROCKSTAR »

Mialem to szczescie i przywilej "towarzyszyc" utworowi Kuby od samego poczatku, od wczesnych wersji demo. Coz moge dodac- swietna kompozycja, doskonala produkcja !!
I jakze wazny "backround" tego numeru, jego przeslanie...
Tak samo, jak Damned- mam niesamowita slabosc do outro "Ja Tez" :) Gratulacje Kuba dla Ciebie i Twojego zespolu!! :))
Kuba80BJ
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 389
Rejestracja: 31 stycznia 2013, o 15:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Moja muzyka

Post autor: Kuba80BJ »

Dzięki wielkie za miłe słowa :) Cieszę się, że się podoba :)
A co do fotki z okładki (która stała się też tłem lyric video), to powiem że znalazł i zaproponował ją sam Damned :) Więc o wpływ okładki KTF na jego wybór (genialny zresztą, moja ulubiona płyta :D i też widzę pewne nawiązanie) może niech odpowie on sam :D
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Moja muzyka

Post autor: Damned »

Tomker pisze:a właśnie... "wyczuwam wpływ" okładki KTF...? Jeśli to było świadome to mamy kolejny smaczek związany z BJ :)
Tak, to było świadome.
Kuba potrzebował okładkę natychmiast, więc zaproponowałem mu kilka optymistycznych zdjęć symbolizujących więź lub radość z życia. Może się mylę, ale skojarzenie z okładką KTF mogło pchnąć go do takiego, a nie innego wyboru, a więc upatrywanie się tu "wpływu" BJ jest jak najbardziej uzasadnione i trafne :)

Najważniejsza jest jednak muzyka, nad którą - jak sądzę - autorzy pracowali łącznie po tysiąckroć dłużej, niż te moje kilka (niegodnych większej uwagi) minut :D
Awatar użytkownika
ROCKSTAR
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 998
Rejestracja: 10 kwietnia 2005, o 14:19
Ulubiona płyta: NJ KTF TD
Lokalizacja: Wałbrzych / Kair
Kontakt:

Re: Moja muzyka

Post autor: ROCKSTAR »

To ja moze to tutaj tak zostawie: TACE powrocil z nowym wokalista... Wiec poza nagrywaniem swojej solowej plyty The Exit, moge dopisac jeszcze prawdopodobnie nowy material dla TACE :)

A tutaj maly teaser :)
https://www.facebook.com/tacemusic/vide ... cation=ufi
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Moja muzyka

Post autor: EVENo »

Trzymam kciuki za oba projekty. Twoje instrumentalne dokonania to coś specjalnego, ale pierwszy materiał TACE pokazał jaki ta muzyka ma potencjał na fajne piosenki w klasycznym tego słowa rozumieniu. Zawsze jak wracam do tamtej EPki to słucham jej z ogromną przyjemnością i liczę, że z nowym wokalistą zrobicie to co najmniej tak samo dobrze... a może nawet lepiej!

W teaserze już słyszę klimat :D Jaram się :D
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Moja muzyka

Post autor: Ricky Skywalker »

Mam wrażenie, że nowy wokalista pasuje do tego projektu nawet lepiej, niż poprzedni ;) Te kilkanaście sekund teasera brzmi świetnie - jak spotkanie Gottharda, Bonfire i Dokkena w ich najlepszych okresach :D DAWAJ WINCYJ! JUŻ! :D
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
Awatar użytkownika
ROCKSTAR
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 998
Rejestracja: 10 kwietnia 2005, o 14:19
Ulubiona płyta: NJ KTF TD
Lokalizacja: Wałbrzych / Kair
Kontakt:

Re: Moja muzyka

Post autor: ROCKSTAR »

Ricky Skywalker pisze:Mam wrażenie, że nowy wokalista pasuje do tego projektu nawet lepiej, niż poprzedni ;) Te kilkanaście sekund teasera brzmi świetnie - jak spotkanie Gottharda, Bonfire i Dokkena w ich najlepszych okresach :D DAWAJ WINCYJ! JUŻ! :D
Mowisz- masz :D Premiera singla "You Made My Day" bedziem miala miejsce 16 lutego :)

A jesli ktos jest ciekawy gdzie nas wokalista wczesniej spiewal lub przed kim- zerknijcie tutaj:

http://www.rocktopia.co.uk/index.php?op ... &Itemid=65
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Moja muzyka

Post autor: Ricky Skywalker »

ROCKSTAR pisze:
Ricky Skywalker pisze:Mam wrażenie, że nowy wokalista pasuje do tego projektu nawet lepiej, niż poprzedni ;) Te kilkanaście sekund teasera brzmi świetnie - jak spotkanie Gottharda, Bonfire i Dokkena w ich najlepszych okresach :D DAWAJ WINCYJ! JUŻ! :D
Mowisz- masz :D Premiera singla "You Made My Day" bedziem miala miejsce 16 lutego :)
16 lutego to nie jest "JUŻ" :( DEJ JUŻ! :D
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
Awatar użytkownika
ROCKSTAR
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 998
Rejestracja: 10 kwietnia 2005, o 14:19
Ulubiona płyta: NJ KTF TD
Lokalizacja: Wałbrzych / Kair
Kontakt:

Re: Moja muzyka

Post autor: ROCKSTAR »

Shameless promotion: ciag dalszy :)
Jesli ktos bedzie mial czas w piatkowy wieczor, to zapraszam do Polskiego Radia Olsztyn :)) Bedzie mozliwosc przedpremierowego wysłuchaniania naszego nowego utworu: "You Made My Day", w audycji "Rock N' Nocka" redaktora Marka Michalskiego. Start o godzinie 22 :)
https://ro.com.pl/posluchaj/
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Moja muzyka

Post autor: EVENo »

Singiel singlem, ale zapytam wprost: szykuje się coś więcej? A jeśli tak, to jak dużo więcej? :D Epka? Płyta?
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
ROCKSTAR
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 998
Rejestracja: 10 kwietnia 2005, o 14:19
Ulubiona płyta: NJ KTF TD
Lokalizacja: Wałbrzych / Kair
Kontakt:

Re: Moja muzyka

Post autor: ROCKSTAR »

Tym razem- plyta :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Twórczość fanów”