Rock and Roll Hall of Fame a BJ

Ogólne tematy.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Awatar użytkownika
Piotrek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 672
Rejestracja: 24 września 2005, o 19:24
Lokalizacja: Katowice

Rock and Roll Hall of Fame a BJ

Post autor: Piotrek »

Zastanawiam się dlaczego Bon Jovi nie znalazło się na liście "wielmożnej instytucji" Rock and Roll Hall of Fame ?? Brak Jovi'sów troszke mnie dziwi i to nie dlatego, że jestem fanem Bj... objektywnie .... wkońcu mają niezły dorobek artystyczny, troche wnieśli do muzyki, mają charakterystyczne brzmienie i chyba zasługują na takie wyróznienie... ?? . To jecze moge zrozumieć.... każdy może patrzeć inaczej, ale UWAGA naważniejsze, zasadzie najgorsze i ja powiem że aż dziwne - jest to, że żadna z piosenek Bon Jovi wg. tej agencji / instytucji nie zasługuje na to by znalezć sie wsród wybranych przez nią 500 piosenek "definiującyvh gatunek rocka" .... a przepraszam!!?? Keep The Faith, Dry Counrty, i sami wiecie ile tego jest nie zasługują na to!!!!???
( pomijam lata 80... bo piosenki z tamtych lat rzeczywiście rocka "definować'' nie mogą.... hair metal i te sprawy ;P ) Na liście znajdują sie utwory zespołów, które aż dziwią swoją obecnościa, podczas gdy nie ma tam ani jednego utworu Bon Jovi??!! Co o tym sądzić ??

[ Dodano: 2006-05-05, 18:19 ]
Tym bardziej zdziwił mnie brak obecności Guns'n Roses... który jest pionierem "czystego" rocka (a w zasadzie był - bo obecnie mają , mieli zastuj ;/ )
Awatar użytkownika
Bonjova
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1172
Rejestracja: 17 września 2005, o 09:00
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Bonjova »

Jeśli się nie myle ,żeby zespół wszedł na tą listę musi grać przez 25 lat w nie zmienionym składzie
25.05.2008 Leipzig
19.06.2013 Gdańsk
Awatar użytkownika
Jeopardy
I Believe
I Believe
Posty: 76
Rejestracja: 16 września 2005, o 21:23
Lokalizacja: :/

Re: Rock and Roll Hall of Fame a BJ

Post autor: Jeopardy »

Wielkie Joł!
Piotrek pisze: Dry Counrty
Skad ci sie R wzielo w tytule tej piosenki? Czyzbys myslal ze chodzi o "panstwo"?

A BJ tam nie ma, bo za krotko graja. As simple as that.

Restekpa!
Mateo
Cmok dla Ciebie i dla mnie i dla wszystkich! :cmok1: !
Awatar użytkownika
Piotrek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 672
Rejestracja: 24 września 2005, o 19:24
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Piotrek »

hymm tego co pamietam i wiem to 20.... no ale patrze teraz, zeczywiście .... trzba usunąc ten teamt bo nie ma sensu w takim razie. Ale myśłe że BJ tarfi na ta liste... powinno :D

A te "country" ?? tak sie palneło odruchowo ;)
Awatar użytkownika
culles
It's My Life
It's My Life
Posty: 246
Rejestracja: 6 października 2005, o 20:12
Lokalizacja: z nienacka
Kontakt:

Re: Rock and Roll Hall of Fame a BJ

Post autor: culles »

Jeopardy pisze:Wielkie Joł!
Piotrek pisze: Dry Counrty
Skad ci sie R wzielo w tytule tej piosenki? Czyzbys myslal ze chodzi o "panstwo"?
No tak, racja... miedzy "country" a "county" jest tak szalona roznica, ze od razu trzeba kogos zje(beep]c... Country moze byc interpretowane jako region i panstwo... natomiast county to hrabstwo... pater noster... straszne... jak ktos mogl sie dopuscic takiej zniewagi... ehhh...
Do piachu z tematem: "BON JOVI do piachu??"
"Bon Jovi skonczyli sie na Kill'Em All..." -Haslo roku
.:blog:.
Awatar użytkownika
Jeopardy
I Believe
I Believe
Posty: 76
Rejestracja: 16 września 2005, o 21:23
Lokalizacja: :/

Re: Rock and Roll Hall of Fame a BJ

Post autor: Jeopardy »

Wielkie Joł!
culles pisze:No tak, racja... miedzy "country" a "county" jest tak szalona roznica, ze od razu trzeba kogos zje(beep]c... Country moze byc interpretowane jako region i panstwo... natomiast county to hrabstwo... pater noster... straszne... jak ktos mogl sie dopuscic takiej zniewagi... ehhh...
Ale co, naprawde nie widzisz roznicy w znaczeniu tych slow?

Nikt tu nikogo nie zje... tylko lekko zwrocilem Piotrkowi uwage. Czy to zle?

Restepka!
Mateo
Cmok dla Ciebie i dla mnie i dla wszystkich! :cmok1: !
Awatar użytkownika
Piotrek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 672
Rejestracja: 24 września 2005, o 19:24
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Piotrek »

hehe uwagi nie trzeba mi zwracać, znam wszystkie tytuły BJ. Angileski też nieco znam więc ... taki błąd odruchowy :P
Słowa "County" sie prawie nie używa, chyba . Nie ma sie o co żryć, a różnica, fakt nie jest duża, ale to w końcu "tytuł" i zakończmy te dywgacje na ten temat :lol:
Awatar użytkownika
Daroo
It's My Life
It's My Life
Posty: 216
Rejestracja: 28 września 2005, o 21:34
Lokalizacja: Bogatynia

Post autor: Daroo »

Odnośnie Rock&Roll Hall Of Fame, poczekamy jeszcze 3 latka...2009r. - minie 25 lat 8) , a więc już nie długo...w tym czasie licze na dwie płytki: Przedewszystkim na solowy projekt Sambory, oraz ewentualną 10 studyjną płytkę Bon Jovi. :mruga: I oby ona prezentowała coś więcej niż ostatnie albumy Have A Nice Day, Bounce czy Crush. ;)
Awatar użytkownika
Piotrek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 672
Rejestracja: 24 września 2005, o 19:24
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Piotrek »

Z tego co wiem, żeby zespół znalazł się n atej liście musi "przetrwać" ten okre 25 lat w niezmienionym składzie. Więc zapytam czy BJ jest w niezmienionym składzie, Jak wiadomo na poczatku samym był inny gitarzysta, potem odszedł Alec. Przyjmują, że pomijamy gitarzyste, to tak na dobra sprawe nic sie nie zmieniło chyba?? Alec odszedł, ale na jego miejsce nik nie został do zespołu "wcielony" . .......... A WIęć ??
espena
It's My Life
It's My Life
Posty: 208
Rejestracja: 17 września 2005, o 15:41
Lokalizacja: Rachowice pod Gliwicami
Kontakt:

Post autor: espena »

Piotrek pisze:Z tego co wiem, żeby zespół znalazł się n atej liście musi "przetrwać" ten okre 25 lat w niezmienionym składzie. Więc zapytam czy BJ jest w niezmienionym składzie, Jak wiadomo na poczatku samym był inny gitarzysta, potem odszedł Alec. Przyjmują, że pomijamy gitarzyste, to tak na dobra sprawe nic sie nie zmieniło chyba?? Alec odszedł, ale na jego miejsce nik nie został do zespołu "wcielony" . .......... A WIęć ??
qrde, więc chyba ciężko z tym będzie :/.

swoją drogą, jestem ciekawa
jakie kapele rockowe się na tej liście pojawiły :>
www.korowiow.mp3.wp.pl

Za doświadczenia trzeba w życiu płacić. Jeżeli mamy szczęście, otrzymujemy rabat - Oskar Kokoschka
Awatar użytkownika
Jeopardy
I Believe
I Believe
Posty: 76
Rejestracja: 16 września 2005, o 21:23
Lokalizacja: :/

Post autor: Jeopardy »

Wielkie Joł
Piotrek pisze:Jak wiadomo na poczatku samym był inny gitarzysta
Na poczatku to byl sam 5 letni Jon, jego lustro i grzebien, który robil za mikrofon :P Wez sobie pierwsza płyte i poczytaj creditsy :]
jakie kapele rockowe się na tej liście pojawiły
ostatnio np Aerosmith :P
Restekpa!
Mateo
Cmok dla Ciebie i dla mnie i dla wszystkich! :cmok1: !
Awatar użytkownika
Bonjova
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1172
Rejestracja: 17 września 2005, o 09:00
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Bonjova »

Inny skład był tylko w Runaway.Zamiast Sambory grał Dave "Snake" Sabo ( jeżeli się nie mylę)
25.05.2008 Leipzig
19.06.2013 Gdańsk
Awatar użytkownika
Jeopardy
I Believe
I Believe
Posty: 76
Rejestracja: 16 września 2005, o 21:23
Lokalizacja: :/

Post autor: Jeopardy »

Wielkie Joł!

Sie mylisz.
"Runaway" recorded with The All Star Review on June 1982

Guitarist: Tim Pierce
Keyboards: Roy Bittan
Drums: Frankie La Rocka
Bass: Huey McDonald
Backing Vocals: J.b., David Grahmme, Mick Seeley
Lead Vocals: J.B.
I w poscie wyzej, chodzilo mi o to, ze za poczatek zespolu uznajemy moment w którym poszczegolni czlonkowie zawarli umowe z wytwornia.

Restekpa!
Mateo
Cmok dla Ciebie i dla mnie i dla wszystkich! :cmok1: !
Awatar użytkownika
Daroo
It's My Life
It's My Life
Posty: 216
Rejestracja: 28 września 2005, o 21:34
Lokalizacja: Bogatynia

Post autor: Daroo »

np. Gunsi...chyba się nie doczekają heh 8)

A w tamtym roku wprowadzili U2
Awatar użytkownika
AxeL
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 852
Rejestracja: 10 grudnia 2005, o 22:23
Lokalizacja: Przemyśl/Warszawa

Post autor: AxeL »

To czy BJ graja w takim samym skladze to sprawa o ktora mozna sie spierac ;] Dave "Snake" Sabo i Alec te postacie moga sie przeczynic ze bj nie zasluza na nagrode ;/ Ale wierze ze bedzie inaczej ;] Co do Guns n roses to wg mnie sa niesamowici raczej bylo w latach ich "fuLL" skladu a teraz to zobaczymy
"These days - there ain't a ladder on these streets" - BJ These Days
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja ogólna”