Gusta, branżowe recenzje, listy przebojów

Ogólne tematy.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

ODPOWIEDZ
REHABILEJKO

Gusta, branżowe recenzje, listy przebojów

Post autor: REHABILEJKO »

Cześć,

Co jest decydujące w ocenie muzyki lub w jej poszukiwaniu? Czy warto kierować się pozycjami na listach przebojów i recenzjami w mediach? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Gusta, branżowe recenzje, listy przebojów

Post autor: EVENo »

REHABILEJKO pisze: Co jest decydujące w ocenie muzyki lub w jej poszukiwaniu?
To dwa różne fronty. W poszukiwaniu muzyki faktycznie można wspomagać się listami przebojów i recenzjami. Skoro spodobało się innym, to istnieje wielka szansa, że spodoba się i nam. Kto normalny będzie przesłuchiwał tylko te albumy, które dostają niskie oceny? ;)
Ostateczny werdykt jednak zawsze podejmujemy sami. A jeśli tak nie jest, to należymy do grupy ludzi podatnej na manipulację - to już problem większej skali i na osobny temat... Ten problem dotyczy każdego z nas, bo nawet najbardziej inteligenty człowiek może wpaść w pułapkę swojego umysłu. Myślę, że każdemu z nas trudno sobie wyobrazić sytuację, w której czyjeś gusta są zależne od tego, co przeczytał w internecie, ale nawet jeśli jesteśmy w 100% przekonani, że tak nie jest, to coś podświadomie może nam robić psikusa.

Jeśli jednak chodzi o bardziej przyziemne spojrzenie na temat, to gdybym sugerował się wynikami na listach przebojów oraz opiniami ludzi o podobnym guście muzycznym, co ja, to w tej chwili odtwarzałbym po raz sto sześćdziesiąty czwarty album Nosowskiej zatytułowany "Basta". A tymczasem dziesięć sekund spędzonych z tym albumem sprawia, że mam ochotę włożyć sobie wiertarkę do uszu ;)

Ja tam zawsze odnoszę wrażenie, że pisałbym lepsze recenzje od kogokolwiek i że to moja opinia powinna kreować światopogląd każdego człowieka na tej planecie ;)
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja ogólna”