Czy Fani Bon Jovi słuchają tylko ŁADNEJ muzyki?

Ogólne tematy.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

ODPOWIEDZ
REHABILEJKO

Czy Fani Bon Jovi słuchają tylko ŁADNEJ muzyki?

Post autor: REHABILEJKO »

W pierwszej kolejności należałoby uściślić co dla każdego z Nas oznacza ŁADNA MUZYKA... ;)

Jak sądzicie? Czy Fani BJ słuchają tylko lajtowych średnich temp i ckliwych ballad? ;) Gdzie dla wielbiciela takiej muzyki jest GRANICA? Co jest dla Fanów takiej stylistyki kiczowate, itd.

Mam nadzieję, że znajdzie się kilka chętnych osób do dyskusji ;)
teken020
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1212
Rejestracja: 24 września 2005, o 15:10
Lokalizacja: szczytno

Re: Czy Fani Bon Jovi słuchają tylko ŁADNEJ muzyki?

Post autor: teken020 »

określenie "łagodnej muzyki" bardziej by pasowało.
It's not where we're coming from
It's how we turn from here
We know where we want to go
We just need the light to get us there
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Czy Fani Bon Jovi słuchają tylko ŁADNEJ muzyki?

Post autor: EVENo »

teken020 pisze:określenie "łagodnej muzyki" bardziej by pasowało.
Masz rację, bo nie mam bladego pojęcia dlaczego miałbym słuchać nieładnej. Sto procent muzyki, której słucham to muzyka moim zdaniem ładna.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
Badmotorfinger
It's My Life
It's My Life
Posty: 212
Rejestracja: 9 października 2013, o 22:20
Lokalizacja: Paradise City

Re: Czy Fani Bon Jovi słuchają tylko ŁADNEJ muzyki?

Post autor: Badmotorfinger »

Mogę się spokojnie uznać za fana Bon Jovi, ale raczej daleko mi do słuchania tak zwanej lekkiej czy też łagodnej muzyki, choć zdarza mi się posłuchać czasem Bryana Adamsa, Roda Stewarta czy Stinga, których bardzo cenię i szanuję. Sam w Bon Jovi najbardziej uwielbiam okres 86-95, a w szczególności te najbardziej "rockowe" New Jersey, Keep The Faith czy stosunkowo mroczne jak na BJ These Days. Co do innej muzyki, a w zasadzie jej reprezentantów, to muszę przyznać, że jestem wielkim fanem tak zwanego Grunge'u (Mother Love Bone, Soundgarden, Alicja, Pearl Jam, Temple of the Dog, Nirvana) a także metalu. Kocham Ironów, wielbię także Metallice,Judas Priest, Pantere, Dream Theater, regularnie także słucham Slayera, Megadeth, Anthrax, Helloween, Tool czy Queensryche. Cenię niesamowicie muzykę Nicka Cave'a i Jeffa Buckleya. Co oczywiste jestem też fanem klasycznego rocka/hard rocka z lat 60-tych, 70-tych czy Hard Rocka/Hair Metalu z dekady, w której powstał zespół kluczowy dla tego wątku.
"It's a bitch, but life's a roller coaster ride
The ups and downs will make you scream sometimes"
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy Fani Bon Jovi słuchają tylko ŁADNEJ muzyki?

Post autor: prezes1 »

Bardzo fajna wypowiedź Badmotorfingera! :)
Ja bym to pytanie odwrócił: co fani metalu widzą w BJ? To tylko sentyment? Badmotor już odpowiedział. Rehab, Twoja kolej! ;)
Ja metalu nie słuchałem i nie słucham. Wiele razy już pisałem czego słucham i to jest bardzo szerokie spektrum!
Natomiast granicą w drugą stronę jest dla mnie, przy BJ, BWC i parę nowych Shanksowych potworków. To bardzo wyraźna granica! :D
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Mystery
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 44
Rejestracja: 8 lipca 2009, o 16:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy Fani Bon Jovi słuchają tylko ŁADNEJ muzyki?

Post autor: Mystery »

Myśląc o "ładnej muzyce" od razu stają mi przed oczami tacy artyści jak The Corrs, Katie Melua czy James Blunt. Wszystkich tych wykonawców bardzo lubię. Jednak na pewno nie jest tak, że fani BJ słuchają tylko "ładnej muzyki". Aż przypomniał mi się koncert z Zurychu z 2000 roku, gdzie w pewnej chwili jest pokazany taki gość z długimi kręconymi włosami. On raczej nie wyglądał na takiego, który słucha tylko przyjemnych nut :D A granicę raczej trudno określić, bo fani BJ są bardzo różni. Jedni obok naszego zespołu stawiają Rihannę, drudzy - Nightwish, a jeszcze inni AC/DC...
I got something to believe in...
Awatar użytkownika
Klucha
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 4
Rejestracja: 23 grudnia 2017, o 15:47

Re: Czy Fani Bon Jovi słuchają tylko ŁADNEJ muzyki?

Post autor: Klucha »

Ja lubię jeszcze free jazz ;d
Gdy wokół jest ciemno, pozostaje tylko czekanie, aż oczy przywykną do mroku.
REHABILEJKO

Re: Czy Fani Bon Jovi słuchają tylko ŁADNEJ muzyki?

Post autor: REHABILEJKO »

prezes1 pisze:Bardzo fajna wypowiedź Badmotorfingera! :)
Ja bym to pytanie odwrócił: co fani metalu widzą w BJ? To tylko sentyment? Badmotor już odpowiedział. Rehab, Twoja kolej! ;)
Ja metalu nie słuchałem i nie słucham. Wiele razy już pisałem czego słucham i to jest bardzo szerokie spektrum!
Natomiast granicą w drugą stronę jest dla mnie, przy BJ, BWC i parę nowych Shanksowych potworków. To bardzo wyraźna granica! :D
Badmotorfinger, z kilkoma wyjątkami potwierdził tylko moje przypuszcznia ;) Pytanie zadane jest dobrze - chodzi o ŁADNĄ muzykę... To, że coś jest cięższe, mroczniejsze, nie znaczy od razu, że jest brzydkie.

No bo jak tutaj porównać np. Toola z Morbid Angel, albo z Napalm Death? Pantera to również nie Decide, nie Cannibal Corpse ;)

Co do Twojego pytania Drogi Watsonie... Co fani metalu widzą w BJ? Cóż, fanki metalu może widzą JBJ :P
Nie odpowiem Ci na to pytanie, bo najpierw poznałem BJ (czasy KTF), potem przyszedł metal ;) Wtedy niewiele mnie interesowało czy to Bryan Adams, Metallica, Slayer, czy Bn Jovi. Człowiek chłonął muzykę jak gąbka. Uwielbiałem "Living On My Own" Freddiego, "We Will Rocck You" Queena, Adamsa z motywem z Robin Hooda, Hity z Iluzji Gunsów, Czarną Metę, Wiatr Zmian Scorpionsów, długie włosy Arayi ;) ... Human, Wilki, IRĘ, Lady Pank, Dżem, Type o'Negative czy wreszcie brudnego rocka z Seattle. No i ten Cobain bez którego pewnie nigdy nie sięgnąłbym po gitarę. Potem przyszła Sepultura, KoRn, Marilyn Manson, Pantera. Kurcze - ładna muzyka ;)

I coś dla tych, którzy kochają lata 90-te... Kawałek, dziś zapomniany - niegdyś katowany w radiowej Jedynce... To se ne vrati ;)
https://www.youtube.com/watch?v=ViLjJ7LV-AI
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja ogólna”