Czy wiesz, że? - Edycja 2017

Ogólne tematy.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Czy wiesz, że? - Edycja 2017

Post autor: Adrian »

Pora zabrać się poważnie za walkę o forumowicza roku 2017. Nowy rok nowa siła i nowe pomysły. Dobra żartuje ;)

W tamtym roku jak pewnie niektórzy wiedzą na fejsie tworzyłem cotygodniowe publikacje pod tytułem "Czy wiesz, że:". Pragnę powrócić do tych wrzutek, bo jak mnie Bodzio przekonywał wzbudzały one największa aktywność wśród fanów strony.
Dlaczego chcę to wrzucać również tutaj. Mam zamiar wrzucać na tydzień prze oficjalną publikacją tutaj grafikę + tekst. Dzięki temu będzie można wyłapać ewentualne błędy/nieścisłości, opisać tekst dokładniej i rzucając w eter urozmaicić wrzutkę. Liczyłbym na wasze dyskusje, komentarze i dodatkowe wyjaśnienia danej sytuacji. Wiadomo, że pewne rzeczy/daty/informacje mają ""kilka" wersji wydarzeń. Warto informować o wszystkich stronach danej sprawy. Chciałbym wrzucać tutaj największe "rarytasy" więc jak tylko macie coś w zanadrzu to zachęcam się do dzielenia.

Tutaj wstawki z poprzedniego roku:
http://www.bonjovi.pl/czy-wiesz-ze/

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc/dyskusję. Każdą wrzutkę będę numerował więc można się odnosić do konkretnego numeru.

CWZ0001 - HEART AND DAGGER
Obrazek
Opis:Cały na obrazku


CWZ0002 - SLIPPERY WHEN WET
Obrazek
Opis:Były to dwie rozważane przez zespół nazwy. "Wanted" to oczywiście tytuł jednej z piosenek zawartych na albumie. Nazwę "Guns 'N Roses" Jon zobaczył w zapowiedziach występów mało znanych zespołów i od razu wpadła mu w oko. Ostatecznie wybrano tytuł "Slippery When wet", który mógł dodatkowo wywoływać kontrowersję poprzez specjalnie odnoszenie się do erotycznych skojarzeń.

Zapraszam do zabawy i dyskusji ;)
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Re: Czy wiesz, że? - Edycja 2017

Post autor: Agata BJ »

Jak zwykle ciekawie i z pomysłem :) Osobiście uwielbiam takie ciekawostki, a znam ich niestety mało. Za młodu wyłapywałam tego o wiele więcej, ale wiadomo, z wiekiem innymi rzeczami zawalamy umysł :D Z chęcią dowiem się czegoś nowego i może sama dorzucę coś od siebie.
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Fromasz1899
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 945
Rejestracja: 24 lutego 2013, o 14:11
Ulubiona płyta: The Circle
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Re: Czy wiesz, że? - Edycja 2017

Post autor: Fromasz1899 »

świetny pomysł :D ja osobiście liczę na jakieś ciekawostki związane z The Cricle i What About Now :D oczywiście innymi nie pogardzę :)
I'm still living, yeah, semper fi!

When you want to give up and your heart's about to break
Remember that you're perfect
God makes no mistakes
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Czy wiesz, że? - Edycja 2017

Post autor: Ricky Skywalker »

Dorzuciłem Ci ostatnio jedną ciekawostkę do zestawu, ale to już chyba widziałeś ;)

http://www.bonjovi.pl/fotonewsy/wiesz-z ... im-slangu/
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Czy wiesz, że? - Edycja 2017

Post autor: Adrian »

Ricky Skywalker pisze:Dorzuciłem Ci ostatnio jedną ciekawostkę do zestawu, ale to już chyba widziałeś ;)

http://www.bonjovi.pl/fotonewsy/wiesz-z ... im-slangu/
Widziałem oczywiście ;) zmobilizowało mnie to do odświeżenia tematu ;)
Fromasz1899 pisze:świetny pomysł :D ja osobiście liczę na jakieś ciekawostki związane z The Cricle i What About Now :D oczywiście innymi nie pogardzę :)
Spoczko spoczko ;) Mam kilka ciekawostek w zanadrzu. Możecie śmiało rzucać z czym chcielibyście mieć związaną daną ciekawostkę. Jeżeli moja wiedza + moje materiały będą coś takiego zawierać to chętnie wrzucę taką wstawkę.

CWZ0003 - WE WEREN'T BORN TO FOLLOW
Obrazek
Opis:Singiel "We Weren't Born To Follow" został po raz pierwszy zagrany w dniu 18.08.2009 w radio 96.9 The Mix in Phoenix. Od razu wzbudził dużo pozytywnych opinii, ale zaraz później pojawiła się lawina negatywnych komentarzy odnośnie braku solówki. W pierwotnej wersji po wykrzyczeniu przez Jona "Guitars" pojawiała się gitara akustyczna. Nie spodobało się to wielu fanóm, którzy czego innego oczekiwali po szumnie zapowiadanym powrocie do grania głośnego rocka. Po wielu apelach fanów Richie postanowił dograć solówkę i umieścić tą wersje na albumie.

Tak oto opisał zaistniałą sytuację:
"When I recorded the solo to that song, I played a very melodic, kind of Beatles-esque break. That was the mood I was in. As soon as the song got leaked to radio, people went crazy, sending e-mails and Twittering and everything: 'We love the song, but what's with that solo? We want a rippin', burnin' Richie Sambora solo.
"So I said to Jon, 'Hey, do you want me to change it? We got time. And John was like, 'Sure. Go lay down another solo and we'll drop it in the song on the album.' So that's what I did - I cut it yesterday, in fact. It's a monster."

Jest to jeden z kilku przypadków gdzie fani zespołu ingerowali bezpośrednio w materiał zamieszczony na albumie.

Źródło: http://www.musicradar.com/news/guitars/ ... ard-220124
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Kuba80BJ
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 389
Rejestracja: 31 stycznia 2013, o 15:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czy wiesz, że? - Edycja 2017

Post autor: Kuba80BJ »

Faktycznie, akcja ze zmianą solo była ciekawa. O ile dobrze pamiętam całe zamieszanie, naciski fanów na zmianę i ostateczna reakcja zespołu wzięła się tak naprawdę z jednego fanowskiego solo, które pewien młody chłopak wrzucił na YT właśnie zaraz po premierze tego "niewypału" :) Mowa o tym solo:
[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=UQk9M-1Y6EA[/BBvideo]
Sporo fanów było zaskoczonych, że jest dużo lepsze niż początkowy oryginał, i że właśnie czegoś takiego oczekiwali. No i Richie musiał podnieść poprzeczkę i stąd nowe solo :)

Ps. Fajny artykuł w linku, dzięki Adrian. Aż z łezką w oku się czyta jak to panowie razem komponowali kiedyś...ech...
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Czy wiesz, że? - Edycja 2017

Post autor: Adrian »

Kuba80BJ pisze:Faktycznie, akcja ze zmianą solo była ciekawa. O ile dobrze pamiętam całe zamieszanie, naciski fanów na zmianę i ostateczna reakcja zespołu wzięła się tak naprawdę z jednego fanowskiego solo, które pewien młody chłopak wrzucił na YT właśnie zaraz po premierze tego "niewypału" :) Mowa o tym solo:
[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=UQk9M-1Y6EA[/BBvideo]
Sporo fanów było zaskoczonych, że jest dużo lepsze niż początkowy oryginał, i że właśnie czegoś takiego oczekiwali. No i Richie musiał podnieść poprzeczkę i stąd nowe solo :)

Ps. Fajny artykuł w linku, dzięki Adrian. Aż z łezką w oku się czyta jak to panowie razem komponowali kiedyś...ech...
O i o taką współprace mi chodzi ;)
Tak to wideo doskonale pamiętam, bo było jednym z motorów napędowych fali "oburzenia"
Kurde strasznie ciężko się tego solo słucha, bo w głowie mam solo Sambory.


CWZ0004 - BOUNCE
Obrazek
Opis:Tym razem nie wyjaśnimy o co chodzi. Zachęcamy do przyjrzenia się zawartości tego albumu/opakowania i wyszukanie drobnego szczegółu. Jeśli komuś uda się znaleść ukryty przekaz to zachęcamy do podzielenia się swoim znaleziskiem w komentarzu ;)
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
wranglerek
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 324
Rejestracja: 23 listopada 2007, o 11:12
Ulubiona płyta: All
Lokalizacja: Radom

Re: Czy wiesz, że? - Edycja 2017

Post autor: wranglerek »

Podobno oficjalnym debiutem Jona, który występował jeszcze pod swoim prawdziwym nazwiskiem Bongiovi,był utwór
"R2-D2 We Wish You A Merry Christmas" z płyty "Christmas in the Stars: Star Wars Christmas Album" z 1980 r. Współproducentem albumu był Tony Bongiovi.
https://m.youtube.com/watch?v=dUFZklIOF ... e=youtu.be
And I blame this world for making a good man evil
It's this world that can drive a good man mad
And it's this world that turns a killer into a hero
Well I blame this world for making a good man bad
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Czy wiesz, że? - Edycja 2017

Post autor: Damned »

Dobry pomysł Adrian. Temat może posłużyć nam do umieszczania tu ciekawostek nie tylko przez redakcję, ale i przez forumowiczów. A wybrane możecie oczywiście przerabiać później na grafiki dla szerszego grona odbiorców ;)
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Czy wiesz, że? - Edycja 2017

Post autor: Ricky Skywalker »

wranglerek pisze:Podobno oficjalnym debiutem Jona, który występował jeszcze pod swoim prawdziwym nazwiskiem Bongiovi,był utwór
"R2-D2 We Wish You A Merry Christmas" z płyty "Christmas in the Stars: Star Wars Christmas Album" z 1980 r. Współproducentem albumu był Tony Bongiovi.
https://m.youtube.com/watch?v=dUFZklIOF ... e=youtu.be
To prawda ;)
Adrian pisze:
Ricky Skywalker pisze:Dorzuciłem Ci ostatnio jedną ciekawostkę do zestawu, ale to już chyba widziałeś ;)

http://www.bonjovi.pl/fotonewsy/wiesz-z ... im-slangu/
Widziałem oczywiście ;) zmobilizowało mnie to do odświeżenia tematu ;)
To się cieszę :D A w ogóle w jakim programie robisz belki z napisami? :)
Adrian pisze:CWZ0003 - WE WEREN'T BORN TO FOLLOW
Obrazek
Opis:Singiel "We Weren't Born To Follow" został po raz pierwszy zagrany w dniu 18.08.2009 w radio 96.9 The Mix in Phoenix. Od razu wzbudził dużo pozytywnych opinii, ale zaraz później pojawiła się lawina negatywnych komentarzy odnośnie braku solówki. W pierwotnej wersji po wykrzyczeniu przez Jona "Guitars" pojawiała się gitara akustyczna. Nie spodobało się to wielu fanóm, którzy czego innego oczekiwali po szumnie zapowiadanym powrocie do grania głośnego rocka. Po wielu apelach fanów Richie postanowił dograć solówkę i umieścić tą wersje na albumie.

Tak oto opisał zaistniałą sytuację:
"When I recorded the solo to that song, I played a very melodic, kind of Beatles-esque break. That was the mood I was in. As soon as the song got leaked to radio, people went crazy, sending e-mails and Twittering and everything: 'We love the song, but what's with that solo? We want a rippin', burnin' Richie Sambora solo.
"So I said to Jon, 'Hey, do you want me to change it? We got time. And John was like, 'Sure. Go lay down another solo and we'll drop it in the song on the album.' So that's what I did - I cut it yesterday, in fact. It's a monster."

Jest to jeden z kilku przypadków gdzie fani zespołu ingerowali bezpośrednio w materiał zamieszczony na albumie.

Źródło: http://www.musicradar.com/news/guitars/ ... ard-220124
W tym przypadku, to ja po latach jestem pewien że autorem (i wykonawcą) pierwotnego solo nie był Sambora, a Shanks ;) Dopiero, jak się fani zaczęli burzyć, to Richie ruszył dupę i dograł swoją solówkę ;)
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
Fromasz1899
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 945
Rejestracja: 24 lutego 2013, o 14:11
Ulubiona płyta: The Circle
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Re: Czy wiesz, że? - Edycja 2017

Post autor: Fromasz1899 »

hmm to co zagrał ten chłopak brzmi dużo lepiej niż to co jest na płycie xD
I'm still living, yeah, semper fi!

When you want to give up and your heart's about to break
Remember that you're perfect
God makes no mistakes
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Czy wiesz, że? - Edycja 2017

Post autor: Adrian »

wranglerek pisze:Podobno oficjalnym debiutem Jona, który występował jeszcze pod swoim prawdziwym nazwiskiem Bongiovi,był utwór
"R2-D2 We Wish You A Merry Christmas" z płyty "Christmas in the Stars: Star Wars Christmas Album" z 1980 r. Współproducentem albumu był Tony Bongiovi.
https://m.youtube.com/watch?v=dUFZklIOF ... e=youtu.be
Masz rację to był pierwszy oficjalnie wydany utwór przez Jona z tego co mi wiadomo. Tekst do wrzucenia w okolicach świąt ;)
Damned pisze:Dobry pomysł Adrian. Temat może posłużyć nam do umieszczania tu ciekawostek nie tylko przez redakcję, ale i przez forumowiczów. A wybrane możecie oczywiście przerabiać później na grafiki dla szerszego grona odbiorców ;)
jestem jak najbardziej ZA! Sam się może czegoś ciekawego dowiem ;) Jakby zacząć od czwartku to potrzebujemy 47 wstawek na ten rok ;)
Ricky Skywalker pisze: To się cieszę :D A w ogóle w jakim programie robisz belki z napisami? :)
Gimp, Photoskape i ArtGem. W zależności co w danym momencie "czuję" ;)
Ricky Skywalker pisze: W tym przypadku, to ja po latach jestem pewien że autorem (i wykonawcą) pierwotnego solo nie był Sambora, a Shanks ;) Dopiero, jak się fani zaczęli burzyć, to Richie ruszył dupę i dograł swoją solówkę ;)
Całkiem możliwe. Główna gitara jest jakby Ryśka, ale ta w tle ma zacięcie U2, a wiemy kto w BJ wprowadza riffy z U2 ;) Do tego miał to być ostatni nagrany numer, a po latach wygląda, że nie na każdą "dograną" sesje się Richie stawiał.
Fromasz1899 pisze:hmm to co zagrał ten chłopak brzmi dużo lepiej niż to co jest na płycie xD
No nie jest to złe i pamiętam, że bałem się o solo Ryśka jak wiadomo było, że je nagrał. Koleś utrzymał to solo trochę w stylistyce lat 80tych, ale pasuje pod utwór.

CWZ0005 - WAN
Obrazek
Opis:Na grafice możemy zauważyć m.in żołnierza ("Army Of One"), pięści ("The Fighter") czy róże ("Amen"). Alex znany jest najbardziej ze współpracy z twórcami muzyki R&B czy Hip-Hop jak np. Nas, Jay-Z czy Rihanna. Okładka miała współpracować z aplikacją mobilną którą zażyczył sobie Jon i która miała zachęcać fanów do interakcji. Dzięki aplikacji dowiadywaliśmy się nowych szczegółów i mogliśmy oglądać kolejno udostępniane teledyski do utworu "Because We Can".
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Fromasz1899
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 945
Rejestracja: 24 lutego 2013, o 14:11
Ulubiona płyta: The Circle
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Re: Czy wiesz, że? - Edycja 2017

Post autor: Fromasz1899 »

mi się podoba teledysk z What About Now szczególnie fragmenty koncertu gdzie widać jak ludzie się bawią na koncertach Bon Jovi :)
I'm still living, yeah, semper fi!

When you want to give up and your heart's about to break
Remember that you're perfect
God makes no mistakes
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Czy wiesz, że? - Edycja 2017

Post autor: Ricky Skywalker »

Wrzuciłbym info o tym, że Hugh przed ostatecznym dołączeniem do Bon Jovi współpracował kilka lat z Alice'm Cooperem - nagrał z nim razem 2 kultowe albumy - Trash (1989) i Hey Stoopid (1991) :)

Mogę to wrzucić normalnie jako ciekawostkę na Fb, ale pomyślałem, że fajnie byłoby przygotować to w ramach tego cyklu :)
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Czy wiesz, że? - Edycja 2017

Post autor: Adrian »

Ricky Skywalker pisze:Wrzuciłbym info o tym, że Hugh przed ostatecznym dołączeniem do Bon Jovi współpracował kilka lat z Alice'm Cooperem - nagrał z nim razem 2 kultowe albumy - Trash (1989) i Hey Stoopid (1991) :)

Mogę to wrzucić normalnie jako ciekawostkę na Fb, ale pomyślałem, że fajnie byłoby przygotować to w ramach tego cyklu :)
Dorzuci się ;)
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja ogólna”