SWW 30th Anniversary

Ogólne tematy.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

SWW 30th Anniversary

Post autor: Damned »

Obrazek

W tym roku mija 30 lat od wydania najważniejszego albumu w historii zespołu. Kolejne okrągłe rocznice za 10 i 20 lat...

Gdy w maju 2014 roku, Reuters zapowiadał reedycję "New Jersey", donosił o początku całej kampanii wznowień. Jednak z uwagi na otwarty konflikt Bon Jovi z wytwórnią, plany te najprawdopodobniej legły w gruzach, ale... czy pomimo wszystko, nie powinniśmy spodziewać się w tym roku jakichś rarytasów?

Macie jakieś życzenia?
Awatar użytkownika
madm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 947
Rejestracja: 28 listopada 2012, o 14:20
Ulubiona płyta: NJ
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków

Re: SWW 30th Anniversary

Post autor: madm »

Koncert dobrej jakości z 1986 i jestem w niebie :)
It's my life!
Brand New EVENo

Re: SWW 30th Anniversary

Post autor: Brand New EVENo »

W głowie od razu rodzą mi się dwie skrajne opcje. Pierwsza to udane wydawnictwo, będące genialnym hołdem dla jednego z najważniejszych albumów w historii (jak zaproponował madm - koncertówka z tamtych lat lub dodatki i B-side'y z tamtego okresu, o których nam się nie śniło).

Oczywiście jest też druga, bardziej podobna do współczesnego Bon Jovi wersja - reedycja, przez którą nawet Sliperec zostanie przeze mnie znienawidzony. Wybaczcie, ale jak dla mnie Jon jest w stanie to zrobić. Zniesmaczyć mi nawet to.
Fromasz1899
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 945
Rejestracja: 24 lutego 2013, o 14:11
Ulubiona płyta: The Circle
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Re: SWW 30th Anniversary

Post autor: Fromasz1899 »

Brand New EVENo pisze:... Oczywiście jest też druga, bardziej podobna do współczesnego Bon Jovi wersja - reedycja, przez którą nawet Sliperec zostanie przeze mnie znienawidzony. Wybaczcie, ale jak dla mnie Jon jest w stanie to zrobić. Zniesmaczyć mi nawet to.
wyjaśnij co masz na myśli :) czy według Ciebie przy New Jersey było aż tak źle?
I'm still living, yeah, semper fi!

When you want to give up and your heart's about to break
Remember that you're perfect
God makes no mistakes
Brand New EVENo

Re: SWW 30th Anniversary

Post autor: Brand New EVENo »

Fromasz1899 pisze:
Brand New EVENo pisze:... Oczywiście jest też druga, bardziej podobna do współczesnego Bon Jovi wersja - reedycja, przez którą nawet Sliperec zostanie przeze mnie znienawidzony. Wybaczcie, ale jak dla mnie Jon jest w stanie to zrobić. Zniesmaczyć mi nawet to.
wyjaśnij co masz na myśli :) czy według Ciebie przy New Jersey było aż tak źle?
Mam na myśli to, że niektórzy artyści są w stanie posunąć się do takiego kroku, by do reedycji włożyć zupełnie nowe utwory. Wyobraź sobie, że SWW nagle jest promowane w radiu i telewizji czymś w rodzaju We Weren't Born To Follow :cojest: Muniek zabił tak Prymitywa, najlepszą płytę T.Love. Oczywiście nie dosłownie, bo kawałki z reedycji nie były złe, ale za nic nie wpasowywały się w klimat albumu, więc słucham ich jako osobne "em pe trójki", ale dla nowego słuchacza będzie to integralna część płyty.

Rzecz jasna, jak powiedziałem, to skrajna wersja wydarzeń. Może być tak, że Jon faktycznie napisze nowy utwór, by promować reedycję SWW na szeroką skalę, a nie tylko w gronie fanów, ale utwór ten okazać się może drugim It's My Life. Może być tak, że nie napisze nic. Może być tak, że będzie mnóstwo dodatków. A może być też tak, że nie będzie żadnego, tylko dadzą nam Remastera i tyle :P

A co do New Jersey, to nie mam reedycji, ale widzę, że jest bardzo fajna. Szczególne wyróżnienie otrzymało Love Is War, co mnie bardzo cieszy. Na drugim CD utwór "Let's Make It Baby", który może nie brzmi jakoś super wystrzałowo, ale potrafi się zagnieździć gdzieś w uchu i utrzymuje trochę klimat pierwszych dwóch krążków zespołu. Reedycja Sliperca w takim stylu to chyba najlepsze, co może nam się trafić.
Fromasz1899
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 945
Rejestracja: 24 lutego 2013, o 14:11
Ulubiona płyta: The Circle
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Re: SWW 30th Anniversary

Post autor: Fromasz1899 »

kurcze! bardzo podoba mi się Twoje wyjaśnienie, zwiera w sumie wszystko co chciałem przeczytać i jestem w 100% usatysfakcjonowany :D
a co do we weren't born to fallow - ja lubię ale czego tu się spodziewać (moja ulubiona płyta to The Circle :P )

jeśli miało by się coś ukazać na 30 lecie SWW to hciałbym coś takiego jak przy NJ wyszło to bardzo fajnie :D
I'm still living, yeah, semper fi!

When you want to give up and your heart's about to break
Remember that you're perfect
God makes no mistakes
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: SWW 30th Anniversary

Post autor: Damned »

Jako że dnia dzisiejszego obchodzimy 30-stą rocznicę wydania "Slippery When Wet", fani przygotowali coś dla uczczenia tej daty:

[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=8vYmIEe7wp0[/BBvideo]

[spoil]Gdyby ktoś był zainteresowany plikiem bez YouTube'owej kompresji, to proszę o kontakt.[/spoil]
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Re: SWW 30th Anniversary

Post autor: monjovi »

Dzięki Damned piękna sprawa ! :D Mnie najbardziej przypadł Acoustic Encore, dwie wersje Never Say Goodbye, jedna jakby trochę po grubszej imprezie u Jona, za to to drugie fantastyczne <3 No i I'd Die For You, zaśpiewane po części drugim głosem, bardziej minorowo ;) :D świetne !
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
Fromasz1899
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 945
Rejestracja: 24 lutego 2013, o 14:11
Ulubiona płyta: The Circle
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Re: SWW 30th Anniversary

Post autor: Fromasz1899 »

świetna sprawa :) naprawdę mi się podoba :) aż żal człowieka ściska że urodził się tak późno żeby brać udział w tych wszystkich koncertach :(
I'm still living, yeah, semper fi!

When you want to give up and your heart's about to break
Remember that you're perfect
God makes no mistakes
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 627
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: SWW 30th Anniversary

Post autor: Bon Jovi »

A co powiecie aby nasze Bon Jovi wzieło przykład z kolegów ze Szwecji, chodzi o Europe i wydali na nowo nagrane SWW z okazji 30 lecia? Song TFC według mnie brzmi przyjemnie i świetne zakończenie bez wyciszania.
[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=nevrr7W1Zgc[/BBvideo]
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
Brand New EVENo

Re: SWW 30th Anniversary

Post autor: Brand New EVENo »

Brzmi jak śpiewane na żywo na podkładzie muzycznym z playbacku. To podsuwa pomysł, wiele polskich, być może również zagranicznych zespołów z okazji jubileuszu rusza w trasę, w której grają dany album od deski do deski na początku występu (byłem na dwóch takich koncertach, bardzo fajna koncepcja). Gdyby wydano SWW lub NJ w wersji live zagranej w dzisiejszych czasach, to by było niebo.
Nie, nie byłoby. Wciąż mam przed oczami ostatni wykon Wild Is The Wind w wykonaniu Jona.
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 627
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: SWW 30th Anniversary

Post autor: Bon Jovi »

Gdyby każdy utwór zagrali na żywo ale w studiu tak zwane setki, mogłoby to fajnie brzmieć. Jon wokalnie by dał rade myśle. Na pewno nie wczasie trasy koncertowej, bo wtedy wokalnie mogło by być ciężko.
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja ogólna”