Singiel z piekła rodem

Ogólne tematy.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

ODPOWIEDZ

Czy "Fear" powinno być singlem w 1992?

Tak, odniosłoby duży sukces
5
56%
Tak, ale nie byłoby lepsze od innych singli z KTF
1
11%
Nie, choć to dobra piosenka
2
22%
Nie, to słaby utwór
1
11%
Nie mam zdania
0
Brak głosów
R.E.M. - Out of Time
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 9

EVENo

Singiel z piekła rodem

Post autor: EVENo »

Zmieńmy historię muzyki i popkultury. Zabawmy się w diabła, który przenosi się do przeszłości i sprawia, że piosenki, które nigdy nie były singlami, stają się nimi i podbijają świat. Okej, pisząc wstęp trochę mnie poniosło, ale przynajmniej tytuł wyszedł fajny.

Chodzi o to, że na każdej płycie są piosenki, które śmiało wybralibyśmy na single, bo A. podobają nam się; B. widzimy w nich komercyjny potencjał. Zachęcam do wybrania takich nie-singli, które powinny być singlami z albumów Bon Jovi, jak i innych płyt.

Mam wrażenie, że był kiedyś podobny temat, więc przepraszam za powtórkę, ale nie potrafiłem go znaleźć.

Zrobiłem zestawienie z każdego wydawnictwa, ale niektóre są wpisane na siłę. Piosenki, które moim zdaniem najbardziej zasłużyły na wydanie jako singiel pogrubiłem wirtualnym flamastrem.

Bon Jovi - Shot Through The Heart
7800 DF - Secret Dreams
Slippery When Wet - Raise Your Hands (pieprzona wylęgarnia hitów)
New Jersey - Wild is the Wind
Keep The Faith - Fear (on sam byłby większym hitem, niż Sleep When Dead, Believe i Dry County razem wzięte)
These Days - Damned (choć tak naprawdę powinno tu być Good Guys Don't Always Wear White)
Crush - Just Older (albo Next 100 Years)
Bounce - Love Me Back To Life
HAND - Dirty Little Secret
Lost Highway - wszystko jedno, przecież to country
The Circle - Love's The Only Rule
What About Now - That's What the Water Made Me

Doliczyć jeszcze można This Is Love This Is Life z Greatest Hits.

Stranger - Rosie
Undiscovered - All That Really Matters
Aftermath - Nowadays (jakby wyrwany z Crusha, w najgorszym wypadku z HAND)
Blaze - Santa Fe
Destination Anywhere - Destination Anywhere

Najbardziej stoję za Fear. Ostatnio z resztą powiedziane zostało, że brak solówki to zaleta tego utworu i z tym się zgodzę. Problem w tym, że nie zostało to wykorzystane, jak powinno. Przebojowość bije z tego numeru na kilometr i tak naprawdę trudno jest mi zrozumieć, dlaczego taki scenariusz nie miał miejsca. Nawet próba zrealizowania go nie miała miejsca. Ktoś powinien zrobić z tego, jak ja to nazywam, nic nie wnoszący cover i może byłby hit.

No i powraca temat alternatywnej wersji TD, czyli Good Guys. Jeden z najbardziej chwytliwych riffów, jakie w życiu słyszałem jest pieprzonym demem. Z drugiej strony, brzmi to podobnie jak Rearviewmirror Pearl Jamu, ale kto by się przejmował? Na pewno nie Jon i na pewno nie fani PJ. To samo - coverować i wydać i robić hajs i sławę i ubezpieczyć sobie ryj. Zróbcie to.

Albo Wikipedia nie nadąża za niesamowitą muzyką Bon Jovi, albo WAN miało półtora singla. Ale za to osiem teledysków.

Na koniec jeszcze kilka koronnych przykładów od innych wykonawców
Def Leppard - Torn To Shreds (X, tak, dobrze widzisz, właśnie z tej płyty)
Green Day - Letterbomb (American Idiot)
Kazik - Nie mam nogi (12 groszy)
Linkin Park - Easier To Run (Meteora)
Pearl Jam - Porch (Ten)
System Of A Down - Kill Rock 'N Roll (Hypnotize)

A jak Wy myślicie? Czy Bon Jovi byłoby w stanie zrobić większego combosa hiciorów i wypuścić singla na miarę LOAP i IML? Czy Waszym zdaniem muzycy dokonują dobrych wyborów, co do piosenek promujących ich wydawnictwa? Jakie decyzje w tej sprawie Wy byście podjęli?
Awatar użytkownika
Yossarian
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1005
Rejestracja: 5 listopada 2012, o 10:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Yossarian »

ja bym dał w The Circle Thorn in My Side, w ostatnim wydawnictwie Beautiful World.
romansowych piosenek z Bounce nie trawię, oprócz Misunderstood, więc wybrałbym Undivided
Why so serious?
M

Post autor: M »

Yossarian pisze: (...) romansowych piosenek z Bounce nie trawię (...)
Pięknie ujęte. Bounce to w połowie bądź w 1/3 fajne granie z pomysłem, a w połowie Backstreet Boys (przede wszystkim You Had Me From Hello chociaz te chórki Sambory "Saaave Me" w ostatniej piosnce też mogą wywołać reakcje bliskie wymiotnym.) Nie wiem jak Wy ale ja jakoś nie potrafię go znieść w aucie.


1984 - BON JOVI - Love Lies
1985 - FAHRENHEITY - Always Run To You
1986 - SLIPPERY - Without Love po prostu fajny, przyjemny utworek
1988 - NJ - 99 In The Shade (ech, te porywajace chórki)
1992 - FAITH - Woman In Love
1995 - THESE DAYS - Krwawiąca gitara albo Bitter Wine
2000 - CRUSH - najrówniejszy album BJ w historii... Każdy utwór nadawałby się na singiel więc po kolei... Two Story Town
2002 - BOUNCE - Hook Me Up
2005 - HAND - Last Man Standing albo Last Cigarette
2007 - LOST HIGHWAY - Got It Going On albo mój ulubiony The Last Night
2009 - CYRKIEL - Work For The Working Man czyli BJ's Unforgiven II
2013 - WHAT ABOUT NOW - The Fighter

Sambora i Johnny solowo - WSZYSTKO JEDNO.
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

1984 - BON JOVI - Love Lies
1985 - FAHRENHEITH - Tokyo Road
1986 - SLIPPERY WHEN WET - Edge of a Broken Heart
1988 - NEW JERSEY - Love is War
1992 - KEEP THE FAITH - Fear
1995 - THESE DAYS - Damned
2000 - CRUSH - One Wild Night (wersja oryginalna)
2002 - BOUNCE - Hook Me Up
2005 - HAND - Dirty Little Secret
2007 - LOST HIGHWAY - Put the Boy Back in Cowboy
2009 - THE CIRCLE - Learn to Love
2013 - WHAT ABOUT NOW - The Fighter
EVENo

Post autor: EVENo »

Yossarian pisze:romansowych piosenek z Bounce nie trawię, oprócz Misunderstood, więc wybrałbym Undivided
Undivided w pewien sposób było singlem. W sensie zdobyło popularność jako tribute, a BJ nie wydając tego oficjalnie pokazało, że nie zrobiło tego dla hajsu. Pfff... hahahaha, co ja właśnie powiedziałem? Najn-ilewen i nie dla hajsu? Żartuje, wszystko co związane z najn-ilewen jest dla hajsu.
Lawina66
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 3
Rejestracja: 4 kwietnia 2018, o 08:47

Re: Singiel z piekła rodem

Post autor: Lawina66 »

nie nie powinien zostac a pozatym ankieta jest slaba
_____
Potrzebujesz manetki rowerowe? To https://hrocks.pl/manetki-rowerowe-shimano-c-5_26.html moim zdaniem najlepsze rozwiązanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja ogólna”