Teledysk "Because we Can"

Ogólne tematy.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

ODPOWIEDZ
Geminiman019

Teledysk "Because we Can"

Post autor: Geminiman019 »

http://www.youtube.com/watch?v=chXJFjrl-Q4
Dziś ukazał się wideoklip to piosenki "Because we Can". Według mnie to totalna kicha i zaraz go zjadę jak mało co. Pomysł nieciekawy (ewidentnie zerżnięty z Testosteronu Kasi Szczot, tyle że kolorowy), obraz tak lata jakby kamerzysta miał zaawansowanego Parkinskona i wygląda to wszystko bardzo sztucznie. Czym oni do diabła go kręcili? Aparatem cyfrowym? Jeżeli tak to radzę z tego zrezygnować, bo moją opinię o teledyskach wyrobiłem sobie podczas ostatniej dekady XX wieku, a wtedy aparaty cyfrowe nie istniały i były używane normalne kamery analogowe. Żadna cyfrówka nie odda takiej jakości obrazu, jak rejestracja na taśmie analogowej.
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

A moim zdaniem obraz udany!
Oczywiście swoją opinię wyrażam porównując go z innymi klipami BJ, jak i obecnymi aktualnie na rynku produkcjami. Kwestia gustu, ale jak dla mnie klip po stokroć lepszy niż Who Says You Can't Go Home, One Wild Night czy We Weren't Born To Follow, o Lost Highway nie wspominając... Fabuła jak dla mnie na poziomie. Nie przypominam sobie do tej pory bójki czy też poważnej walki na pięści w obrazie do któregoś z kawałków BJ. Zawsze były całusy, łzy, czy głupie uśmiechy. Jak dla mnie jeden z lepszych klipów post-2000. A co do zarzutu, że kamerzyście trzęsą się ręce.. Zamysł reżysera był najwidoczniej stworzenia klipu dynamicznego i taki właśnie jest, sporo się dzieje, ujęcia bardzo szybko przeskakują.. jak dla mnie zabieg poprawny, nie mam problemu z wyłapaniem szczegółów jak i określeniem tego co się aktualnie dzieję. Spodziewałem się, że może być gorzej...
Ocena 8/10 ;)
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Post autor: Smolek »

Damned pisze: Nie przypominam sobie do tej pory bójki czy też poważnej walki na pięści w obrazie do któregoś z kawałków BJ.
Było coś tam przez chwilę w This Ain't A Love Song. :P
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

Smolek, racja :) Tyle tych klipów, że ciężko sobie wszystko na raz przypomnieć :)
TheRock
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 735
Rejestracja: 21 września 2006, o 14:59
Lokalizacja: Belfast

:)

Post autor: TheRock »

Ja narzekałem strasznie na tę piosenkę, i to, że mi się ona nie podoba to raczej zostało. Aczkolwiek teledysk jest spoko, myślę, że forma kręcenia adekwatna do miejsca - to nie gala boksu zawodowego a jakiś sparing, więc musi wyglądać amatorsko. Chyba jako całość klip nie jest najgorszy.
...and just only rock...
Dorota
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
It's My Life
It's My Life
Posty: 224
Rejestracja: 10 września 2009, o 08:40
Lokalizacja: Lublin/Kraków

Post autor: Dorota »

Tak jak podobał mi się po tych 30 sekundach, tak teraz podoba mi się jeszcze bardziej. Rzeczywiście bardzo dobrze zrobiony, naprawdę świetne ujęcia, fajnie zachowane proporcje między zespołem a fabułą, Jon w końcu zachowuje się normalnie i wygląda jakby naprawdę go to bawiło, no ogólnie bardzo pozytywnie. A tańcząca pani, moim zdaniem, dodała trochę życia tej piosence :))
Awatar użytkownika
misstwisted
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 973
Rejestracja: 16 marca 2011, o 18:51
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: misstwisted »

A moje zdanie jest takie - jak już się ktoś uprze na tym, żeby jechać po piosence, to teledysk i tak mu się nie spodoba. Chyba, że wyłączy dźwięk i w drugim oknie włączy do tego równolegle piosenkę "Ona tańczy dla mnie". Da się polubić, prawda? Prawda. :cfaniak:
No to idę dalej spać :D a nie, przepraszam - do pracy.
Geminiman019

Post autor: Geminiman019 »

A co do zarzutu, że kamerzyście trzęsą się ręce.. Zamysł reżysera był najwidoczniej stworzenia klipu dynamicznego i taki właśnie jest, sporo się dzieje, ujęcia bardzo szybko przeskakują..
Ale to nie powód by kręcić teledyski aparatami cyfrowymi (przynajmniej tak mi się wydaje). Parafrazując słowa fanów płyt winylowych: obraz nakręcony kamerą analogową jest przyjemniejszy dla oka (wszystko płynniej się porusza, kolory wydają się być bardziej naturalne, itp). Należę do osób, która mówi zdecydowanie NIE teledyskom kręconym aparatami cyfrowymi. Jestem analogowy i takie rzeczy są dla mnie bardziej przystępne.
Awatar użytkownika
Milla
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 886
Rejestracja: 20 listopada 2011, o 12:29
Lokalizacja: Nysa

Post autor: Milla »

Jak dla mnie piosenka ok, bez rewelacji i teledysk to samo... Chociaż coraz bardziej mi się zaczyna podobać... :cfaniak:
Geminiman019

Post autor: Geminiman019 »

Ponadto w tym teledysku brakuje mi Hugha. Ostatnim klipem Bon Jovi w którym się pokazał, było Lost Highway z 2007 roku.
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Geminiman019 pisze:Ponadto w tym teledysku brakuje mi Hugha. Ostatnim klipem Bon Jovi w którym się pokazał, było Lost Highway z 2007 roku.
Zgadzam się w 100%. Po tylu latach to już zaczyna być irytujące, że udają, że Hugh nie istnieje. Założę się, że gdyby nie wyglądał jak koleś z bandu weselnego tylko był przystojny to miałby swoje miejsce w każdym teledysku i na zdjęciach.

Dla mnie prawda jest jedna: Hugh stał się członkiem zespołu i zasługuje na równe traktowanie Facet grał na prawie wszystkich płytach Bon Jovi, nie zagrał chyba tylko na 7800' Fahrenheit'a! Za takie coś należy się szacunek i żadne względy finansowe, wizerunkowe, marketingowe, osobiste, prestiżowe itp nie powinny tego przysłaniać

P.S. Jak dla mnie teledysk słabo współgra z tekstem. Nie dziwię się, że mają być kolejne wersje, po prostu nie znaleźli jeszcze dobrego scenariusza. IML, czy KTF to nie jest, ale tragedii nie ma, da się parę razy obejrzeć :)
KondZik

Post autor: KondZik »

Myślał ktoś kiedyś o tym, że może Hugh sam chce być w cieniu (nie mówie o teledyskach) i grać swoje, bez bycia gwiazdą ? Może nia każdy lubi być rozpoznawalny itd. Radze się zastanowić, bo każdy ma inne podejście i charakter.
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dand »

Hugh nigdy nie stał sie członkiem zespołu i myśle, że nigdy nie będzie. Najtrafniej można to określić,że nie jest w Bon Jovi ale stale gra z Bon Jovi. W związku z tym jasne,że nie ma go w teledysku.
Obrazek
Awatar użytkownika
black
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
I Believe
I Believe
Posty: 71
Rejestracja: 5 listopada 2012, o 16:14
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: black »

Teledysk ok, tak samo jak piosenka, bez jakiegoś szału ale bardzo przyjemnie. ;]
"And on the 8th day God created rock n' roll!..."
last.fm
Awatar użytkownika
Milla
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 886
Rejestracja: 20 listopada 2011, o 12:29
Lokalizacja: Nysa

Post autor: Milla »

Dokładnie KondZik, może Hugh sam chce być w cieniu. Nie wierzę, że po oglądnieciu kolejnego teledysku, w którym go praktycznie nie ma, nie wstaw i nie powiedział-- ej , a ja?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja ogólna”