Dyskusja o gustach

Ogólne tematy.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Malkolit
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 401
Rejestracja: 12 czerwca 2012, o 06:56
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Malkolit »

Widzę, że wywiązała się ciekawa dyskusja o wysokiej temperaturze. Może więc wtrącę do niej swoje trzy grosze. W żaden sposób nie interesują mnie nagrody, które są przyznawane za dokonania (bo mogę sobie wymyślić własną, a co! to jest tylko subiektywna ocena, tak jak i moja), słucham takiej muzyki, jaką lubię. Wg mnie najlepszą płytą Bon Jovi, najciekawszą, jest Keep The Faith (energetyczny utwór tytułowy, gorzki Fear, pełen smaczków Fear, urocze ballady In These Arms i I Want You - chyba najlepsza po Always, luzacki Blame itd.) - to jest "moje" Bon Jovi. Cenię sobie również These Days, która jednak fragmentami jest dość monotonna (choć nie brakuje atrakcyjnych ozdobników w utworach np. Lie To Me i It's Hard Letting You Go).

Natomiast nie podoba mi się ewolucja, jaka dokonała się w Bon Jovi po płycie Bounce, po prostu z trzech ostatnich albumów niemal nic mi się nie podoba (ale country jako gatunek lubię), co nie znaczy, że przestałem być słuchaczem. Nadal cenię ich za New Jersey czy dokonania solowe i zespołowe z lat 90. Zbyt podobnie brzmią te produkcje, w szarej masie roztapia się dobry materiał na dobre utwory.

Do czego zmierzam? Pozwólmy każdemu słuchać tego, czego on chce słuchać, nie wciskajmy swoich przekonań na siłę (np. Adrian napisał, że znakomity wg mnie Blame jest dla niego koszmarkiem - i w porządku, byłoby nudno, gdybyśmy się ze sobą we wszystkim zgadzali, po to jest w końcu forum dyskusyjne). Jak długo ktoś ma poglądy odmienne o 180 st., tak długo można dyskutować, jeśli ten ktoś ma odpowiednie argumenty, wtedy przyklasnę (i obojętne mi, czy ktoś będzie wychwalał KTF czy LH przykładowo). Nie podoba mi się coś? Ok., ale nie przeszkadza mi to utrzymywać z tym kimś dobre stosunki. Ale szanujmy adwersarzy, szacunek to podstawa relacji.

Umiarkowanie konkludując: peace, żeby się tu nie zrobił bluzgator, Panie i Panowie! :))
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja ogólna”