Najlepsze outro

Ogólne tematy.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

EVENo

Najlepsze outro

Post autor: EVENo »

Nie mam pojęcia czy takowy temat wcześniej się pojawił. Wątpię, ponieważ znacznie częściej mówi się o intrach niż ich przeciwieństwach - outrach.

Niestety, bardzo wiele piosenek Bon Jovi kończy się po prostu stopniowym wyciszeniem. Wielokrotnie mnie to denerwowało, ponieważ chciałbym usłyszeć co by było dalej. Jako przykłady mogę przytoczyć Wild Is The Wind oraz 99 in The Shade. W tej drugiej to aż się prosi aby posłuchać dłużej (i bez wyciszania) gitary Richiego. Mogli wydłużyć ten kawałek o te 45 sekund, naprawdę :whoeva:

Jednakże skoro dyskutowaliśmy na temat najlepszego intro chciałbym, abyście nadmienili też, które utwory kończą się wg Was najlepiej.

Dla mnie genialnym outrem jest to z (You Want To) Make a Memory. Tutaj nie popełniono tego błędu, o którym wspomniałem przy okazji 99 in The Shade. Chociaż nie - popełniono. Teledysk się tak kończy i to bardzo wcześnie, ale mówmy o wersjach albumowych :P Naprawdę, mógłbym słuchać przez kilka minut końcowe fragmenty tego utworu i by mi się nie znudziło.

A jakie jest Wasze zdanie? Który utwór ma wg Was najlepsze outro?
Awatar użytkownika
ROCKSTAR
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 998
Rejestracja: 10 kwietnia 2005, o 14:19
Ulubiona płyta: NJ KTF TD
Lokalizacja: Wałbrzych / Kair
Kontakt:

Post autor: ROCKSTAR »

Uwielbiam outro z "Bad Medicine" ( ten moment zaczynajacy sie od slow Jon'a :"I'm not done! One more time, with feelin" ;)
Co jeszcze...? "Livin' In Sin" i moment, kiedy najpierw Jon spiewa "I don't know just where we fit" a potem mowi :"Sometimes it scares me"- no i od tego miejsca zaczyna sie jedna z najpiekniejszych chwil w tym kawalku- prawdziwe emocje... Outro niesamowite!!

To tak na szybko...
EVENo pisze:Dla mnie genialnym outrem jest to z (You Want To) Make a Memory.
I tak, jak nie darze zbyt wielkim uczuciem calej plyty, to musze sie z Toba zgodzic, EVENo- podoba mi sie rowniez ten moment w tym numerze.
EVENo

Post autor: EVENo »

ROCKSTAR pisze:Co jeszcze...? "Livin' In Sin" i moment, kiedy najpierw Jon spiewa "I don't know just where we fit" a potem mowi :"Sometimes it scares me"- no i od tego miejsca zaczyna sie jedna z najpiekniejszych chwil w tym kawalku- prawdziwe emocje... Outro niesamowite!!
Tak, to prawda, fantastyczny fragment, czasem aż ciarki przechodzą :)) Mój number two, zdecydowanie. Potrafi to outro poruszyć wyobraźnię :)
Awatar użytkownika
sobol_77
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1987
Rejestracja: 17 września 2005, o 10:45
Ulubiona płyta: New Jersey +TD +SWW
Lokalizacja: Michałowice / Wa-wa, od lat już Głogów

Post autor: sobol_77 »

Ja uwielbiam Good guys don't always wear white i ten rozpędzony finisz:

Don't always wear
Don't always wear
Don't always wear...
Whiiiiiiiite !!
It's a bitch, but life's a roller coaster ride,
The ups and downs will make you scream sometimes...
Awatar użytkownika
ROCKSTAR
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 998
Rejestracja: 10 kwietnia 2005, o 14:19
Ulubiona płyta: NJ KTF TD
Lokalizacja: Wałbrzych / Kair
Kontakt:

Post autor: ROCKSTAR »

sobol_77 pisze:Ja uwielbiam Good guys don't always wear white i ten rozpędzony finisz:

Don't always wear
Don't always wear
Don't always wear...
Whiiiiiiiite !!
O, tak!! Tico tam napierdziela pod koniec ,az milo ( jakby gral na dwie stopy, ale pewny nie jestem)

Teraz mi sie przypomnialo..." Something To Believe In"- wlasnie sobie slucham... Tak od 4:32- gitara Richiego, az do wyciszenia numeru... Poezja ( polecam "przezywac" na sluchawkach) :)

[ Dodano: 2011-05-05, 14:20 ]
No i juz bardziej klasycznie:" Livin on a prayer".... Ostatni, trzeci refren... I ten pre-chorus: "We've got to hold on ready or not ,You live for the fight when it's all that you've got"...

Az ciary przechodza... Za kazdym razem, kiedy slysze te koncowke "LOAP" (az do wyciszenia rowniez)... !!
Awatar użytkownika
imp
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1900
Rejestracja: 7 stycznia 2011, o 13:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: imp »

Pierwsze co mi przychodzi do głowy to August 7 Jona. Całość ma niezłą siłę ale ta końcówka to już super.
W ogóle lubię ten kawałek. (Poza jego genezą, oczywiście.)

A zespołu to chyba My Guitar Lies Bleeding... Niby się już kończy ale jeszcze jakieś gitarowe nutki się pojawiają.
Awatar użytkownika
misiek_93
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 763
Rejestracja: 24 września 2008, o 18:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misiek_93 »

Moim ulubionym outro też jest My Guitar Lies Bleeding In My Arms, ale świetne zakończenie ma również inna piosenka z These Days, nie wspomniana jeszcze w tym temacie, mianowicie It's Hard Letting You Go. Świetna, przejmująca solówka Richiego i ten ostatni mocny dźwięk - mistrzostwo! Do tego jeszcze to niezwykle klimatyczne nucenie Jona i cicho wyśpiewany wers "It's been 4000 hours, 200 days, I curse every minute since you've been away.". Naprawdę świetne outro.
EVENo

Post autor: EVENo »

Nie można tez zapominać o bardzo udanych outrach w Keep The Faith i Dry County.
sebcio14
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 868
Rejestracja: 6 lutego 2010, o 11:35
Lokalizacja: Włodawa

Post autor: sebcio14 »

Racja EVENo, outro w Dry County jest jak dla mnie super. Taka solóweczka Ryśka. ;)
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dand »

Ja bardzo lubie outro z Neurotica. Konczy sie bardzo fajną drugą solówką Ryśka i waleniem w bębny Tico.
Obrazek
EVENo

Post autor: EVENo »

A co myślicie o piosenkach z poza kategorii Bon Jovi? Tutaj mogę przytoczyć polski przykład utworu Acidland zespołu Myslovitz. Outro de facto trwa tam blisko 1/4 całej kompozycji. Bardzo charakterystyczne, wręcz oryginalne zakończenie piosenki.
Geminiman019

Post autor: Geminiman019 »

Z polskich warto też znać Wyrzuć ten Gniew Kasi Kowalskiej. November Rain to nie jest, ale i tak nie ma co się wstydzić.

http://www.youtube.com/watch?v=1i_8VzGXiQ4
sebcio14
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 868
Rejestracja: 6 lutego 2010, o 11:35
Lokalizacja: Włodawa

Post autor: sebcio14 »

Still Got The Blues, to jest to.
EVENo

Post autor: EVENo »

Odświeżam temat małym pytankiem, co myślicie o arcymocnych wokalnie outrach z Fear oraz All I Want Is Everything? Co do tej drugiej mam mieszane uczucia, w zależności od nastroju i nastawienia potrafię albo unikać jak ognia, albo słuchać na pełnych głośnikach. Fear natomiast jest dla mnie jedną z najlepszych kompozycji świata i fantastycznym zwieńczeniem niejednej tracklisty. Za każdym razem gdy słucham KTF przekładam ją na sam koniec, dodaje mi to niesamowitej energii.
Malkolit
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 401
Rejestracja: 12 czerwca 2012, o 06:56
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Malkolit »

Dry County ze swoją refleksyjną, pobudzającą do myślenia końcówką jest super. To chyba najlepsze outro Bon Jovi. Prócz tego inny utwór z KTF, którego chyba nikt nie wspomniał - I Want You - i ten podwójny wokal pod koniec.

Fear to arcydzieło, riff z ostatniej części (od "you ain't one for taking chances" jest znakomity, można się nim delektować bez końca).

Jeszcze jest Bad Medicine z zachęcającym głosem Jona, o którym wspomniał Rockstar i świetny riff z This Ain't A Love Song. Make A Living też jest niezłe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja ogólna”